VPN

Vše co se jinam nevešlo. Jiné druhy investic a témata nesouvisející s P2P.
Nebo jen tak, neformálně.
Odpovědět
adventura
Silver pen
Silver pen
Reputace: 48
Kontaktovat uživatele:

VPN

Příspěvek od adventura » 07 úno 2019, 17:46

Ahoj, nepouzivate nekdo VPNku (muze byt i placena varianta, no logs policy) pro pripojeni k netu, kdyz jsem ze zahranici kontrolovat p2p prez hotelovou wifi, tak jsem se necitil zrovna dvakrat bezpecne :)

Flyboy
Silver pen
Silver pen
Reputace: 85
Kontaktovat uživatele:

Re: VPN

Příspěvek od Flyboy » 07 úno 2019, 18:11

adventura píše:
07 úno 2019, 17:46
Ahoj, nepouzivate nekdo VPNku (muze byt i placena varianta, no logs policy) pro pripojeni k netu, kdyz jsem ze zahranici kontrolovat p2p prez hotelovou wifi, tak jsem se necitil zrovna dvakrat bezpecne :)
Ono záleží z jakého hotelu. Ty lepší hotely mají internet zabezpečný lépe, než ty doma ;)

adventura
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od adventura » 07 úno 2019, 20:53

Flyboy píše:
07 úno 2019, 18:11
adventura píše:
07 úno 2019, 17:46
Ono záleží z jakého hotelu. Ty lepší hotely mají internet zabezpečný lépe, než ty doma ;)
to prave zadny lepsi nebyly :)

prosel jsem par recenzi na netu a nasel jsem
https://www.privateinternetaccess.com/

ma dobry pomer cena / vykon

ch4
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 76
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ch4 » 09 úno 2019, 23:14

pouzivam https://www.avast.com/secureline-vpn a spokojenost!

vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Reputace: 165
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 10 úno 2019, 12:42

Flyboy píše:
07 úno 2019, 18:11
Uz jen to, ze se pripojujes na cizi router o kterem nevis co si tam mohl provozovatel upravit, je riziko. Ja se v EU uz na hotelovy wifi vubec nepripojuju a jedu skrz mobilni data.

dzejdzej
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dzejdzej » 13 úno 2019, 09:25

Neexistuje možnost si z vlastního routeru takovou VPN udělat?
Nemáte někdo nějaký návod jak na to? Občas by se to hodilo ...

Boží mlýn
Silver pen
Silver pen
Reputace: 47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boží mlýn » 13 úno 2019, 10:56

Ano, používám vlastní openvpn .. je to na delší samostudium, ale pochopit a vyladit se to dá..
Mám doma přípojku UPC, modem funguje zároveň jako router, ale možnosti konfigurace tohoto zařízení jsou velmi omezené. (u upc je možné některé modemy přepnout do režimu bridge, pak se z nich stane pouze modem, za který lze připojit vlastní router, na kterém lze spustit vpn server - ale to už odbíhám). Čili modem modemuje a zároveň funguje jako router, do bridge jej dát nemůžu. Proto jsem na něj kabelem pověsil starý router TP-Link WR842ND v.1, do kterého jsem předtím nahrál DDWRT firmware a nakonfiguroval jej jako AP bez WAN (čili se chová jako switch). Pak už stačilo nainstalovat openvpn klienta do windows a pogooglit, co openvpn umí a jak se konfiguruje server a klient. Dokumentace je srozumitelná, takže jsem si postupně vygeneroval certifikáty, nahrál je spolu s defaultní konfigurací na server a do klienta a zkusil se spojit. Musel jsem překonat specifika DDWRT, většinou jsem vygooglil chybu ze syslogu a poté upravil konfiguraci serveru/klienta. Když vše fungovalo (= klient se připojil na server), musel jsem dál hledat, jak nastavit, aby veškerý traffic z klienta šel přes vpn (je nutné příkazem nastavit, aby klient používal výchozí bránu serveru). Pak šlo sice vše přes vpn, ale nedostal jsem se dál, než do své místní sítě. Musel jsem proto do konfigurace serveru přidat příkaz, aby klientovi sdělil DNS a zároveň aby TP-Link překládal traffic mezi rozsahem vpn a LAN (tzn. aby NAToval traffic mezi 10.8.0.0/24 a lokální sítí doma). Tím, že je ten TP-Link už velmi starý, jeho výkon postačí na přenos max. 10 MBit oběma směry, což mi ale stačí.

Čili jde to, ale je potřeba si na to vyhradit alespoň víkend a kutat.

blablon
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 50
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od blablon » 16 úno 2019, 23:58

jsem v tomto laik, ale treba ta vestavena VPN v prohlizeci Opera, to je k nicemu nebo je to k necemu?

adventura
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od adventura » 17 úno 2019, 12:02

blablon píše:
16 úno 2019, 23:58
jsem v tomto laik, ale treba ta vestavena VPN v prohlizeci Opera, to je k nicemu nebo je to k necemu?
je to lepsi nez nic, ovsem to nelze pouzit pro ostatni aplikace mimo prohlizec, ktery se pripojujou k netu

Boží mlýn
Silver pen
Silver pen
Reputace: 47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boží mlýn » 19 úno 2019, 09:37

Navíc je to čínský produkt... v Číně, kde internet je vlastně intranet. Citlivé údaje bych přes to neposílal.

KarlosV
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 5
Kontaktovat uživatele:

Re: RE: Re: VPN

Příspěvek od KarlosV » 19 úno 2019, 23:26

blablon píše:jsem v tomto laik, ale treba ta vestavena VPN v prohlizeci Opera, to je k nicemu nebo je to k necemu?
to je spíš proxy:
https://www.lupa.cz/clanky/opera-predst ... e-funguje/

https://www.google.com/amp/amp.tomsguid ... -4496.html

Sent from my SM-A320FL using Tapatalk

Odpovědět