Jen tak na pokec.

Vše co se jinam nevešlo. Jiné druhy investic a témata nesouvisející s P2P.
Nebo jen tak, neformálně.
Odpovědět
Joshua
Administrátor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 58
Kontaktovat uživatele:

Re: Jen tak na pokec.

Příspěvek od Joshua » 12 pro 2017, 23:08

Jan píše:Přijde mi, že to začalo entuziasmem a dnes to je spíš tak napůl pochybný business. Třeba mě napadá Couchsurfing a podobné platformy, posun k AirBnB a dále pak k AirBnB farmám - "firmám" co se starají majitelům o to, aby pronájmy běžely a nemuseli se o to starat oni sami. Takže řekněme, že původní model byl, že cestovatel něco ušetřil, platforma se uživila a majitel něco vydělal a dnes je to tak, že majitel vydělá, vydělá i AirBnB farma a platforma ale odnese to cestovatel, protože ceny se přiblížily hotelům...
Já tohle chápu jako postupné hledání cest. Je to vidět třeba i v oblasti kryptoměn, kde počet neseriozních společností převyšuje ty seriozní. Jsem ale co se týče sdílené ekonomiky velký optimista a doufám, že časem se tyhle věci dotažené do absurdní roviny napraví, respektive kvůli nedostatečné poptávce zaniknou. Chce to jen čas.. a možná i nějakou tu finanční krizi, která to pročistí :) .

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 98
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 13 pro 2017, 10:52

Joshua píše:
Jan píše:Přijde mi, že to začalo entuziasmem a dnes to je spíš tak napůl pochybný business. Třeba mě napadá Couchsurfing a podobné platformy, posun k AirBnB a dále pak k AirBnB farmám - "firmám" co se starají majitelům o to, aby pronájmy běžely a nemuseli se o to starat oni sami. Takže řekněme, že původní model byl, že cestovatel něco ušetřil, platforma se uživila a majitel něco vydělal a dnes je to tak, že majitel vydělá, vydělá i AirBnB farma a platforma ale odnese to cestovatel, protože ceny se přiblížily hotelům...
Já tohle chápu jako postupné hledání cest. Je to vidět třeba i v oblasti kryptoměn, kde počet neseriozních společností převyšuje ty seriozní. Jsem ale co se týče sdílené ekonomiky velký optimista a doufám, že časem se tyhle věci dotažené do absurdní roviny napraví, respektive kvůli nedostatečné poptávce zaniknou. Chce to jen čas.. a možná i nějakou tu finanční krizi, která to pročistí :) .
Myšlenka sdílené ekonomiky se mi taky celkem líbí (byť tedy má i některé nepříjemné dopady), jen mi přijde, že potenciál má mnohem větší, než kam to směřuje teď. Ne nadarmo se sdílená ekonomika zaměřuje na vysoce ziskové oblasti - taxi a ubytování. Jenže po prvotní fázi mi to teď přijde, že se to vrací do vyjetých kolejí - honby za ziskem.
A je škoda, že to není ošetřeno i legislativně. Jednak by byl pokoj od vřískajících taxikářů - což je akorát komedie, navíc nudná, druhak by to asi trochu pročistilo trh. Navíc mi přijde, že třeba ošetřit danění by nebyl zas takový problém...

A kryptoměny - jak jsem psal, nic o nich nevím. A přijde mi to trochu komické, když pak někde čtu že: u nás můžete kryptoměnu koupit, ale nemůžete ji tu pak utratit, ani převést jinam (a jestli Vám ji dovolíme převést zpátky na reálnou měnu, tak to se teprve uvidí x) ).
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz, ...
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Investaukce.cz , Mintos.com

Saraph
Moderátor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 136
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Saraph » 24 pro 2017, 15:53

Všem uživatelům fóra bych rád popřál krásné prožití svátků. 8-)

Joshua
Administrátor
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 26 pro 2017, 19:36

Také se připojuji k přání příjemných svátků a šťastnému Novému roku, byť trochu opožděně kvůli nejrůznějším příjemným povinnostem. Ať se Vám daří nejen v investičních ohledech.

Lukáš/Joshua

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Tralala

Příspěvek od Jan » 31 pro 2017, 21:49

Děkuji adminům za správu fóra a rovněž se připojuji k přání zdaru v příštím roce (a važte si toho, letos jsem PF vůbec nezvládnul :o/ ).
Mám zkušenosti s:

Saraph
Moderátor
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Re: Tralala

Příspěvek od Saraph » 31 pro 2017, 23:42

Jan píše:Děkuji adminům za správu fóra a rovněž se připojuji k přání zdaru v příštím roce (a važte si toho, letos jsem PF vůbec nezvládnul :o/ ).
Vážím(e) si toho! :lol:

Také přeji šťastný abstraktní časový úsek stanovený gregoriánským kalendářem. ;)

//Vážíme :-) Joshua

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Re: Tralala

Příspěvek od Jan » 01 led 2018, 16:30

Saraph píše:
Jan píše:Děkuji adminům za správu fóra a rovněž se připojuji k přání zdaru v příštím roce (a važte si toho, letos jsem PF vůbec nezvládnul :o/ ).
Vážím(e) si toho! :lol:

Také přeji šťastný abstraktní časový úsek stanovený gregoriánským kalendářem. ;)
Ach jo...
Asi to vyznělo krajně blbě, ale když vynechám osobní přání (což bylo defakto jen kolegům), tak jsem telefonoval asi se čtyřmi lidmi a víc (cokoliv mailem) jsem neřešil. Jsem celkem dlouho nějaký napůl zdechlý, myslel jsem, že přes Vánoce se to spraví, ale ono ani ne :o/.
Takže ještě něco pořeším, ale stejně jen velmi skromně (ale o to snad upřímněji).
Mám zkušenosti s:

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Brekeke

Příspěvek od Jan » 27 úno 2018, 12:19

Tý jo, všimli jste si toho, že se venku poněkud ochladilo?
x)
Mám zkušenosti s:

vyvar z ovaru
Silver pen
Silver pen
Reputace: 94
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 27 úno 2018, 13:01

Ja jsem si vsiml. Kdyz mi prestal topit kotel. :evil:

zbynhu
Silver pen
Silver pen
Reputace: 91
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 27 úno 2018, 13:04

A já když mi přestalo startovat auto :lol:

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 27 úno 2018, 13:10

to vyvar z ovaru:

Inu nic naplat, Ty jsi prostě všímavý hoch x).
A už topíš? Co kotli bylo?

to zbynhu:

Já jezdím na kole, +- 10km. Taky to je trochu cítit, ale teď jsem byl na Vysočině, tam jsem poprvé letos zažil cokoliv pod -5°C, navíc jsem se motal dost venku, takže mi to tak strašné nepřijde. Předtím těch 5 mi přišlo horších, ale ono to je zvyku.

to vyvar z ovaru:

...no a na té Vysočině jsem to s topením taky úplně nepřeháněl. Takže ráno asi 12 °C, navečer okolo 17°C, ale sálavé teplo je pocitově trochu jinde... Navíc kamna jsou kamna, pokud nefungují, tak i tatar jako já dokáže obvykle pochopit, v čem je problém. Kotle jsou na toto celkem potvory.
Mám zkušenosti s:

vyvar z ovaru
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 27 úno 2018, 14:14

Znicehonic mi klesl tlak v topne soustave na 0. Pred tremi tydny se mi to stalo poprve, dopoustel jsem vodu a dnes rano zase 0. Tak se jen modlim, aby voda nekde neunikala, ale snad ne, protoze to by ten ubytek nebyl tak rychlej. Znovu dopusteno a budu to sledovat.

Saraph
Moderátor
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Saraph » 01 dub 2018, 09:45

Tohle jsem dneska uviděl na Seznamu. To se nám náš milovaný admin ani nepochlubil, že je šampión!
joshua.png
joshua.png (47.12 KiB) Zobrazeno 855 x

GOGO7
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 29
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 01 dub 2018, 12:05

Já jsem zase vůbec netušil, že je černoch :D

Joshua
Administrátor
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 02 dub 2018, 14:37

Díky pánové, pobavili jste :). Mimochodem tenhle chlapík je moc fajn, doporučuji:

https://videacesky.cz/video/the-graham- ... h-zapasech
https://videacesky.cz/video/the-graham- ... ym-joshuou

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 05 dub 2018, 12:59

Saraph píše:Tohle jsem dneska uviděl na Seznamu. To se nám náš milovaný admin ani nepochlubil, že je šampión!

joshua.png
Hm... To bude asi bezpečnější, abych tu už tolik neprovokoval, co...?
:o)
Mám zkušenosti s:

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 05 dub 2018, 13:17

Tý jo, stává se tu z toho megafórum, už je tu bezpečně nad dvěma sty uživateli (201 mohl být nějaký podfuk nebo provokace, ale 202 už je tutovka x) ). To už teď jsme skoro jako facebook a twitter dohromady.

A co přišla eNaia, tak je to v podstatě i genderově vyvážené. A co se ukázalo, že Joshua je tmavé barvy pleti, tak i rasově. (Neuvažovali jste (admini/moderátoři) o nějaké dotaci? Vypadalo by to slibně :o) ).

Přemýšlím, jestli zatím jsou spíš bezpečnostní problémy facebooku (jej jasné, že p2pforum je forem druhé volby) a nebo že se venku oteplilo a náš admin začal rajzovat po venku jen v tričku (možná i s těmi boxerskými pásy). No, možná teda i kolemjdoucím taktně vysvětloval, že neúčast na fóru může mít neblahé následky pro jejich zdraví...

Každopádně adminům/moreátorům/a dalším gratulka :o).
Mám zkušenosti s:

Joshua
Administrátor
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 05 dub 2018, 13:49

Jan píše:Tý jo, stává se tu z toho megafórum, už je tu bezpečně nad dvěma sty uživateli (201 mohl být nějaký podfuk nebo provokace, ale 202 už je tutovka x) ). To už teď jsme skoro jako facebook a twitter dohromady.
Asi zklamu, ale spousta registrací je neaktivních :-). Ať už jsou to uživatelé, kteří nikdy nepřispěli, nebo uživatelé, kteří si hned prvním příspěvkem chtěli udělat reklamu a následně došlo ke smazání. Platí, že zdravé jádro je tak 30-40 uživatelů. Jestli vůbec.
Jan píše: A co přišla eNaia, tak je to v podstatě i genderově vyvážené. A co se ukázalo, že Joshua je tmavé barvy pleti, tak i rasově. (Neuvažovali jste (admini/moderátoři) o nějaké dotaci? Vypadalo by to slibně :o) ).
500 měsíčně za VPS, 2 kilča ročně za doménu a 2 přihlášení denně na prověření příspěvků ještě snad nějak zvládnu. V údržbě se hodně angažuje i Saraph, už mockrát mi ušetřil práci. Uvidím, jak to s udržitelností fóra bude vypadat do budoucna. Případně bych tě vyslal s žádostí o dotaci :). Alternativní možností je nějaká forma reklamy, ale když už, tak registrovaným by se nezobrazovala. Zatím to však nevidím jako nutnost.
Jan píše: Každopádně adminům/moreátorům/a dalším gratulka :o).
Tohle není o nás :-), však i my si sem občas chodíme pro rady. Je to o komunitě jako celku.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 05 dub 2018, 14:26

Vím, že dost (většina?) nicků je neaktivních, ale chtěl jsem Vám udělat radost. Navíc to ani nevadí, informační hodnotu to přináší i v těch 30-40. Takže díky.
Klidně vyšli. :o) (Mimochodem, překvapilo by mě, kdyby z EU fondů nešly nemalé peníze na finanční gramotnost. (Kde se ve finále doporučí fondy x) )).
Mám zkušenosti s:

vyvar z ovaru
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 05 dub 2018, 14:27

Jdu ted uplne mimo tema a nevim, jestli uz jsem to tady nekde nezminoval. Excelentni "financnicka" serie https://www.csfd.cz/film/404475-miliardy/prehled/ Je tam vse, co mame radi, neskutecne vyborne napsane dialogy, atmosfera, ktera by se dala krajet. A myslim, ze se tam i hodne odrazi realita.

Odpovědět