Jen tak na pokec.

Vše co se jinam nevešlo. Jiné druhy investic a témata nesouvisející s P2P.
Nebo jen tak, neformálně.
Odpovědět
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 237
Kontaktovat uživatele:

Koncert Krausberry

Příspěvek od LuckyLuke » 29 kvě 2019, 07:26

Včera jsem byl v Plzni na velmi pěkném koncertu Krausberry, byl to pro mě velký zážitek.

http://www.krausberry.cz/

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 234
Kontaktovat uživatele:

:o)

Příspěvek od Jan » 05 čer 2019, 20:50

Naprosto nutně potřebuju, aby se sem zbynhu uráčil něco napsat. Třeba "Á". Myslím, že mu dlužím velký dík (3+) x).
Díky.
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz , expobank.cz, ... celkem cca 10 bank
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Mintos.com, Roger.cz (dříve Investaukce.cz)
---
Mintos referral: www.mintos.com/cs/ref/8S41UT
---

zbynhu
Silver pen
Silver pen
Reputace: 274
Kontaktovat uživatele:

Re: :o)

Příspěvek od zbynhu » 05 čer 2019, 20:56

Jan píše:
05 čer 2019, 20:50
Naprosto nutně potřebuju, aby se sem zbynhu uráčil něco napsat. Třeba "Á". Myslím, že mu dlužím velký dík (3+) x).
Díky.
:lol: No dobrá: "Á"
Ale není zač ;)

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 22 čer 2019, 19:40

zbynhu píše:
05 čer 2019, 20:56
Jan píše:
Díky.
Ale není zač ;)
Tý jo, to už je docela dávno... Chtěl jsem napsat, ale nějak jsem se k tomu nedokopal. Totiž cestou dom jsem si pak uvědomil, jak pěkně posloucháš :o). To by zase stálo za +3, takže pokud by se pán velkomožná uráčil zase něco napsat... Třeba...hmmm..."Bé" :o).
Mám zkušenosti s:
---
---

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Re: Jen tak na pokec.

Příspěvek od Jan » 22 čer 2019, 19:47

Jan píše:
06 bře 2019, 19:10
Jan píše:
15 úno 2019, 17:19
Jan píše:
18 led 2019, 16:46

Odjíždím. Zase.
A tentokráte jsem se rozhodl pro toto: (https://www.youtube.com/watch?v=JgvKMnrig74).

Pěkný víkend.
Kočky (doufaje že ne psy) jsem už nakrmil, takže mohu odjet. I když jsem chtěl být dávno odjetý... :o/ Takže sem zase mohu něco linknout. Tentokráte úkrok trošku stranou... Lehké nabuzení... https://www.youtube.com/watch?v=7kSh4Hp3DXc
Nikam nejedu, ale jsem zadumán... :o)
https://www.youtube.com/watch?v=47IsBpCSLVU
Poslunovratové... Trochu temnější...
https://www.youtube.com/watch?v=DcaySRCuh1g
Mám zkušenosti s:
---
---

zbynhu
Silver pen
Silver pen
Reputace: 274
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 22 čer 2019, 20:08

Jan píše:
22 čer 2019, 19:40
zbynhu píše:
05 čer 2019, 20:56
Jan píše:
Díky.
Ale není zač ;)
Tý jo, to už je docela dávno... Chtěl jsem napsat, ale nějak jsem se k tomu nedokopal. Totiž cestou dom jsem si pak uvědomil, jak pěkně posloucháš :o). To by zase stálo za +3, takže pokud by se pán velkomožná uráčil zase něco napsat... Třeba...hmmm..."Bé" :o).
Kdepák, nic se nesmí přehánět :P
A taky teď není proč ;)

doonio
Silver pen
Silver pen
Reputace: 158
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doonio » 30 čer 2019, 22:40

Moc jsem nevěděl kam to dát, ale Moneta nově nabízí celkem solidní 2% spořící účet, bez podmínek vedení běžného účtu, není to jen na 6m jak to má ING, atd... Já vím, pro nás zvyklých na 10-11% je to hov** úrok, ale pro nějaké konzervy je to lepší než pod polštářem a ještě je tam tam garance vkladu. Já osobně tam šoupnu peníze z právě zkončeného stavebka, protože tyhle peníze jsou NO-GO do P2P :-D

https://www.moneta.cz/sporeni-a-investice/sporici-ucet
Aktivně využívám:
P2P: Mintos,Twino,EstateGuru,LinkedFinance
Převody do zahraničí: RoklenFx,Revolut
Broker: Degiro, Fio e-broker, plus500

Pribik
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pribik » 01 črc 2019, 00:22

doonio píše:
30 čer 2019, 22:40
Moc jsem nevěděl kam to dát, ale Moneta nově nabízí celkem solidní 2% spořící účet, bez podmínek vedení běžného účtu, není to jen na 6m jak to má ING, atd... Já vím, pro nás zvyklých na 10-11% je to hov** úrok, ale pro nějaké konzervy je to lepší než pod polštářem a ještě je tam tam garance vkladu. Já osobně tam šoupnu peníze z právě zkončeného stavebka, protože tyhle peníze jsou NO-GO do P2P :-D

https://www.moneta.cz/sporeni-a-investice/sporici-ucet
Dik. Zrovna minuly tyden jsem zakládal Trinity bank.(1,58) bez omezeni.prece jen tady je omezeni 1M czk. Tak zalozim i toto.Ono se hodi mit schovaný neco i v bance.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 10 črc 2019, 12:14

vyvar z ovaru píše:
10 črc 2019, 09:50
Ten autoinvest je teda fakt zakernej. Dnes lognu Mintos, vidim 300 euro volnych, tak si jdu koupit 12% Crediuse do kampane, naklikam a lup, doposud mrtvej AI mi vse rychle rozinvestoval jinam, nez jsem to stacil potvrdit. :evil:
S jedním kamarádem jsme používali takovou hlášku:
"Ku*vy. Ku*vy to jsou."
Mám zkušenosti s:
---
---

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 10 črc 2019, 21:23

Tý jo...asi začíná přituhovat :o)

Joshuo, prosím Tě jako admina, smaž všechny naše diskuze s ovarem, kde jsme řešili jeho přítelkyni, milenky a tak...

Flambelle, kdybys sem zavítala, tak neboj, nedělo se tu nic špatnýho, defakto jsme Tě vlastně jen chválili, no a teď pochopitelně nechci, aby sis to přečetla a z té chvály ještě zpychla, no.

No, a jinak vítej na fóru, je to tady super, teda hlavně já, pokud mohu při vší své skromnosti, která je mi vrozená už od dětství, podotknout. Pravda, ostatní mi to tu občas trošku kazí, ale co, já nejsem žádnej egocentrickej pedant (BTW - u Itálie máš v textu "Leonardovi návrhy", prosím oprav si to, trhá mi to mé staré oči. Děkuji.), takže svým obdivovatelům odpouštím. Tedy občas.
;o)
Mám zkušenosti s:
---
---

flambelle
Reputace: 5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od flambelle » 10 črc 2019, 21:36

Děkuju, děkuju a Itálii opravím, on se mi totiž vývarovej korektor pěkně fláká a já už to po sobě při takhle dlouhých textech nedokážu vidět. :lol:

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 10 črc 2019, 21:52

flambelle píše:
10 črc 2019, 21:36
Děkuju, děkuju a Itálii opravím, on se mi totiž vývarovej korektor pěkně fláká a já už to po sobě při takhle dlouhých textech nedokážu vidět. :lol:
Není zač...
A korektor by se měl přestat flákat, čuju problémy... dočetl jsem se o jisté zálibě v radarech, což značí detekční techniku a to může být tuze nebezpečné...tedy aspoň pro Ty, co mají co skrývat, což já samozřejmě, při své dokonalosti (OK, tak tu skrývám (a to celkem umně, musím se přiznat)) nemusím. Nehledě na to, že házení hliníku do vzduchu může dost dobře být jen eufemismus pro vrženou pánev.

:o)
Mám zkušenosti s:
---
---

Carhir
Silver pen
Silver pen
Reputace: 148
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carhir » 18 črc 2019, 10:42

úplně off-topic....

Už delší dobu mi hlodalo v hlavě téma životního pojištění které jsem nikdy neměl. Přemýšlel jsem o něm z toho důvodu že jsem člověk co se dívá hodně dopředu a snaží se elminiovat / předcházet rizikům a situacím které jsou nemilé přičemž ztráta schopnosti pracovat díky úrazu / nemoci je asi top v mém pomyslném žebříčků takových událostí.

Už před pár roky jsem začal studovat nabídku. Vždycky jsem to ale po určité chvíli vzdal - kromě studia obsáhlých smluvních podmínek mi stačilo přečtení pár článků o nešťastnících kteří byli biti dvakrát - jednak je potkala závažná životní situace a poté na ně pojišťovna udělala dlouhý nos s tím že se odkázala na obsáhlé výluky ve své smlouvě.

Takže jsem se na jakékoliv pojištění vykašlal. A říkal jsem si že dokud tady nebude pojišťovna která bude mít srozumitelné podmínky, minimum výluk a bude se možné pojistit jenom proti těm nejvážnějším situacím tak se to vybodnu.

A co se nestalo - před pár měsíci jsem četl o tom že Partners (!) zakládají zrovna takovou pojišťovnu. Koukám na jejich stránky simplea.cz a zatím jsem nenašel nic co by mě odrazovalo....

...z toho mi vychází že se asi za nějakou dobu osmělím a vyzkouším. Pokud bude chtít někdo sdělit zkušenosti tak rád předám...

Disclaimer: nejsem poradce Partners, nikdo z širší rodiny nepracuje v Partners, nemám k této společnosti žádný vztah (dosud jsem měl spíše odpor) a kdyby mi někdo před rokem řekl že budu vychvalovat nějaký její produkt tak bych to bral jako dobrý vtip. :?

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 18 črc 2019, 11:37

Carhir píše:
18 črc 2019, 10:42
...
Klidně napiš...
Já mám takovéhle produkty zařazené jako něco, co je výhodné zejména pro prodejce (překupníka), zatímco investor/pojištěnec je spíše obětí podmínek (a pojišťovna má defakto jistou dlouhodobou likviditu). Takže jsem se tomu spíše principiálně vyhýbal a defakto o tom ani neuvažoval...
Mám zkušenosti s:
---
---

P2P_Ronie
Silver pen
Silver pen
Reputace: 83
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od P2P_Ronie » 18 črc 2019, 12:24

Tak je zjevný, že pro 90 % lidí je životní pojištění ztrátová "investice". Na druhou stranu, mám to podobně jako Carhir (snaha myslet na průsery v budoucnu) a životko si zrovna zařizuju. I kvůli tomu, že živím rodinu (nyní už více než dvoučlennou), která je na mých příjmech závislá. Zkusil jsem Alianz, kde mají aktuálně nové podmínky, které jsou docela přehledné a s minimem výluk (až mě to překvapilo).

Životko jsem se snažil nastavit tak, abych ho postupně mohl opustit, protože v určitým věku chci mít už dostatečný majetek, aby ho nebylo třeba. Kratší doba pojištění, klesající pojistné limity či spoluúčast pak taky hezky snižují výši měsíčních plateb.

Carhir
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carhir » 18 črc 2019, 12:53

P2P_Ronie píše:
18 črc 2019, 12:24
...Zkusil jsem Alianz, kde mají aktuálně nové podmínky, které jsou docela přehledné a s minimem výluk (až mě to překvapilo)....
Díky za tip! Teď jsem kouknul na jejich stránky, nikde jsem nenašel nějakou kalkulačku kde bych si naklikal co potřebuji a hned mi vyjde kolik budu platit (simplea toto na stránkách má).

Pro mě už je toto odrazující - když na to abych si zhruba určil cenu pojistného musel někam volat / dávat údaje / s někým si dávat schůzku. To už mi zavání tím že když si to nakonec nevezmeš tak tě poté bude dále někdo uhánět...

P2P_Ronie
Silver pen
Silver pen
Reputace: 83
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od P2P_Ronie » 18 črc 2019, 13:02

Hele, to naprosto chápu. Já jsem byl osobně a byl jsem za to nakonec rád, protože paní v Allianz byla super. Dokázali jsme to nastavit přesně podle mých potřeb a vyšlo to mnohem levněji než třeba v ČSOB. Současně ti pak poradí věci, které tě třeba nenapadnou. Např. v mým případě - nechtěl jsem pojištění pracovní neschopnosti a peníze za pobyt v nemocnici. Ona mi to "vnutila" na té nejnižší úrovni, protože věděla, že se mi zvýší cena třeba o 10 korun, ale zároveň díky tomu dosáhnu na vyšší úroveň slevy z celé měsíční platby pojistného. Takže nakonec místo navýšení 10 korun šlo o úsporu třeba 150 Kč.

mithrannin
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 22
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mithrannin » 18 črc 2019, 18:27

Osobně jsem taky stále averzní vůči jakýmkoliv pojištěním (možná se tenhle postoj změní s časem), nicméně pár měsíců zpátky jsem co se týče životního pojištění narazil na https://www.mutumutu.cz/ (přijde mi to, nebo se právě simplea silně inspirovala? ) a přišlo mi relativně sympatický - přehledný stránky, jednoduchá smlouva, jediné co nedokážu ohodnotit je cenová výhodnost, nikdy jsem hlouběji nestudoval nabídku konkurence.

Zároveň je zajímavý jak funguje podvědomí - jak slyším Partners, tak automaticky předpokládám, že se mě někdo pokouší (legálně) okrást, takže bych se službou související s touhle institucí neměl klidné spaní :)

romancik
Silver pen
Silver pen
Reputace: 66
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od romancik » 19 črc 2019, 07:56

Pojištění máme udělané v celé rodině. Jak pro nás, tak pro děti. I když vím, že je to náklad cca 1700 Kč / měsíc pro celou rodinu. Bohužel sobě jsem si to kdysi nechával dělat v době, kdy jsem byl mladej a blbej, ještě s "investiční částí" kdy jsem byl blbej a nyní se to nevyplatí měnit, lepší to tam dávat a nechávat to zhonocovat +- 2%, než to vypovídat komplet. Jinak bych mohl min. 300 Kč ušetřit.

Mezitím jsme už jak já, tak manželka, stejně jako děti, nějaké drobné úrazy měli (pohmoždění, říznutí při stavbě atp., popálení, pád z kola s naražením a pak rehabilitací) a zatím většinou pojišťovna bez problémů platila. Nevím, co by se stalo, kdyby se stalo něco většího... Zpět jsme takhle dostali odhadem možná 10% ze zaplacené částky. Ale jak říkám, byly to naštěstí vždy jenom drobnosti. Já mám pojištění od České pojišťovny, zbytek rodiny Flexi dnes od Kooperativy (když jsme to uzavírali, bylo to myslím pod někým jiným).

Zašli jsme si za ženskou (poradcem), která dělala pro více pojišťoven, doporučila nám něco, udělal jsem si i výtah srovnání pár jiných z webu. Dokázala mi pak vyjednat i nějaké slevy, které bychom na tom webu tolik neměli.

Carhir
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carhir » 19 črc 2019, 08:30

Diky všem za tipy a komentáře ohledně pojištění.

romanciku, jenom ohledně myšlenky ,,Nevím, co by se stalo, kdyby se stalo něco většího..." bych doporučoval následující:
nějaké deštivé sobotní odpoledne si vytiskni část pojistných podmínek s výlukami, sedni si do křesla a pozorně si to dvakrát pročti. IMHO je horší platit životní pojištění které tě v nějaké kritické chvíli nechá na holičkách než nemít vůbec žádné...

Odpovědět