Jen tak na pokec.

Vše co se jinam nevešlo. Jiné druhy investic a témata nesouvisející s P2P.
Nebo jen tak, neformálně.
Odpovědět
Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 151
Kontaktovat uživatele:

Re: Jen tak na pokec.

Příspěvek od Jan » 28 bře 2019, 16:14

GOGO7 píše:
28 bře 2019, 15:57
Dal jsem to radši pryč, článek byl až moc pesimistický ;) . Autor hlavně varoval před tím, že v případě další těžké finanční krize nebudou už mít banky a vlády žádné nástroje k řešení. Úrokové sazby skoro není kam snižovat, přitom nejdůležitější ekonomiky 10 let po krizi na tom nejsou zrovna nejlíp, rizika ve světě narůstají, dluhy zemí narůstají také, atd. Žádné příjemné čtení. Ale na pár takových hororových článků narazím každou chvíli, tak jestli je touha si to masochisticky studovat, něco sem občas hodím..
Pak je tady ovšem taky ta moderní monetární teorie, která praví, že není čeho se obávat, protože vše se vždy vyřeší tiskem nových peněz, což mi připadá lehce naivní :roll:
Takové čtivo beru jako něčí názor. Asi záleží na pisateli, někdy to je shrnutí mnohokrát opakovaných faktů, jindy je k tomu přidán nějaký osobní názor, více či méně podložený/zajímavý. A jako u každé predikce - i predikce od erudovaného odborníka se může mýlit, stejně jako může vyjít predikce od nějaké rychlokvašky. Až statistika oddělí, kdo má erudici a cit pro věc a kdo ne...
Takže je asi dobré takový názor potkat, na druhou stranu by zase asi neměl být brán za základní kámen.

Tu teorii jsem neřešil/nestudoval. Nevím, jestli se tiskem něco vyřeší, ale předpokládám, že se to tiskem posune do dalšího volebního období a o to hlavně čelným představitelům jde, nebo se pletu? Řešení by znamenalo nejspíš práci (pro bono populi a ne pro sebe) a asi i nějakou tu erudici a to se v politických kruzích moc nenosí...
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz , expobank.cz, ... celkem cca 10 bank
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Mintos.com, Roger.cz (dříve Investaukce.cz)
---
Mintos referral: www.mintos.com/cs/ref/8S41UT
---

vyvar z ovaru
Silver pen
Silver pen
Reputace: 150
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 29 bře 2019, 14:21

GOGO7 píše:
28 bře 2019, 15:57
Pak je tady ovšem taky ta moderní monetární teorie, která praví, že není čeho se obávat, protože vše se vždy vyřeší tiskem nových peněz, což mi připadá lehce naivní :roll:
Minuly tyden byl na Lynxu webinar od Kohouta o ekonomii, docela zajimavy. Zminoval tam i tu MMT a rikal, ze je to uplnej nesmysl, kterej nebere nikdo vazne a kterej by byl i tezko realizovatelnej.

GOGO7
Silver pen
Silver pen
Reputace: 104
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 29 bře 2019, 15:40

MMT je úplnej nesmysl a jiná možná léčba nejspíš není. Nejlepší teda asi bude dát to na 30 let do akcií nebo ještě lépe svěřit své peníze nějákému geniálnímu managerovi fondu, on už bude vědět co dělat ;)

vyvar z ovaru
Silver pen
Silver pen
Reputace: 150
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 29 bře 2019, 16:28

Nejlepsi asi bude vsechny penize vybrat, spalit a pak se polit benzinem, zapalit a zastrelit.

GOGO7
Silver pen
Silver pen
Reputace: 104
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 29 bře 2019, 16:32

Zase to nepřeháněj :lol:

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 151
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 06 dub 2019, 18:33

Toto mě celkem pobavilo:
https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranic ... anicni_nio
Jsem si vždycky myslel, že banky v ČR jsou jen nenažrané, ale teď už je mi jasné, že svojí poplatkovou politikou jen bojují proti smurfingu x). Asi mě čeká kolečko omluv :o/...
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz , expobank.cz, ... celkem cca 10 bank
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Mintos.com, Roger.cz (dříve Investaukce.cz)
---
Mintos referral: www.mintos.com/cs/ref/8S41UT
---

Carhir
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 80
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carhir » 15 dub 2019, 15:30

Překvapivě štědrý bonus za založení účtu aneb za jak dlouho investováním vyděláte 1000Kč? :)

https://www.penize.cz/bezne-ucty/405671 ... kavy-bonus

Odpovědět