Jen tak na pokec.

Vše co se jinam nevešlo. Jiné druhy investic a témata nesouvisející s P2P.
Nebo jen tak, neformálně.
Odpovědět
Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 215
Kontaktovat uživatele:

Re: Jen tak na pokec.

Příspěvek od Jan » 20 úno 2019, 21:40

vyvar z ovaru píše:
18 úno 2019, 23:22
BHD je fajn.

Mne ucaroval tenhle song z First Man (ve spojeni s tou scenou). https://www.youtube.com/watch?v=zcev7yEPeF8
Scénu bohužel neznám...
A, popravdě, něco mi tam chybí. Aspoň teda v současném rozpoložení... Zpomalil bych to a ten základní motiv o pár not prodloužil... Takhle to ve mě evokuje pocit něčeho nedokončeného a celkem nestíhačky... :o/
Ale připomnělo mi to Chi Mai od Morriconeho... https://www.youtube.com/watch?v=GUyjYC_Pv90. Ale tady je do toho namícháno trochu elektroniky. Minimálně v tomto případě dávám přednost čisté instrumentálce. Ale ta se mi teď nedaří najít :o/

Mimochodem, balet je mi teda defakto ukradenej, ale docela mě okouzlilo toto: https://www.youtube.com/watch?v=Ys5xfdn5rlo . Píseň asi není moje úplně nejoblíbenější od Dead can dance, ale to aranžmá...

...a pokud na tom trochu zapracují, mohli by být skoro tak dobří jako ten Michal David... no, i když asi ne. no... x)
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz , expobank.cz, ... celkem cca 10 bank
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Mintos.com, Roger.cz (dříve Investaukce.cz)
---
Mintos referral: www.mintos.com/cs/ref/8S41UT
---

Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 106
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 21 úno 2019, 10:18

Dneska jsem zahlédl tento článek:

https://www.czechcrunch.cz/2019/02/sams ... sic-korun/

Jako mobil za 45-50k je docela mazec. Já si nikdy nekoupil ani počítač za více než polovinu této ceny :-). Je pro mě nepochopitelné, že lidé utrácí čím dál více peněz za zařízení, které vlastně slouží jen ke konzumaci obsahu.

Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Saraph » 21 úno 2019, 10:43

Joshua píše:
21 úno 2019, 10:18

Jako mobil za 45-50k je docela mazec. Já si nikdy nekoupil ani počítač za více než polovinu této ceny :-). Je pro mě nepochopitelné, že lidé utrácí čím dál více peněz za zařízení, které vlastně slouží jen ke konzumaci obsahu.
Samsung a Apple se trumfují. Nejprve přišel Apple s tím, že bude mobil stát 1000 dolarů. To ovšem Samsung namíchlo: „Tak to tedy ne! Tady je mobil za 2000 dolarů!“ Za 10 let tu budeme po mobilech za 3000, 4000 a 5000 dolarů mít mobil za 10000 dolarů a lidi to stále budou ochotni kupovat. :lol:

vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 21 úno 2019, 12:09

Dokud tady budou i mobily za normalni ceny, tak jen at se trumfuji a lide at to houfne kupuji. Je dulezite prezentovat svemu okoli svuj status. :lol: A ja budu rad, protoze akcie Apple pujdou nahoru. :mrgreen:
Cim jsem starsi, tim vic je mi sympaticky frugal system a ikdyz mam moc rad ruzny hracicky, tak odolavam. Driv jsem casto upgradoval kompl, dneska uz je to sedmiletej starik a porad slape vyborne, stacilo jen dokoupit ssd disky a ramku. Novej fotak by se mi libil taky, ale starej facha dobre... A cim vic veci bude takhle fungovat, tim vic dividend diky tomu pribude, protoze usetrim. A ve stari se budu moct rozsoupnout a obcas si treba i vysetrim penize na sunku a nebudu jist jen suchy chleb, az nam uplne zrusi duchody. :lol:

Flyboy
Silver pen
Silver pen
Reputace: 92
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Flyboy » 23 úno 2019, 14:38

Joshua píše:

Tyhle nejdražší mobily si nekupují lidé kvůli konzumaci obsahu, ale proto aby ukázali, že na to mají. Kdyby některý výrobce začal prodávat nejdražší mobily na kterých by byla vyryta cenovka, tak se o ně lidé poperou :lol:

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 28 úno 2019, 20:46

Člověk tu pár dní není, a nových příspěvků je na dvě stránky jen ve výpisu. Jak už jsem některým psal, jste banda grafomanů... x)
Mám zkušenosti s:
---
---

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 01 bře 2019, 10:51

GOGO7 píše:
23 úno 2019, 21:15
Je vidět, že jsi prozíravý investor a myslíš na zadní kolečka. Je dobře, že rodiče jsou nyní instruováni jak funguje systém P2P a kde v Lotyšsku /Keni, Kazachstánu apod./si lze peníze bez problémů vyzvednout ;)
...to zní jak nějaká nová verze žádosti o finanční pomoc pro vyřízení právních záležitostí ohledně zděděných 20mio USD po zemřelém strýčkovi kdesi z Afriky... x)
Mám zkušenosti s:
---
---

blablon
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 51
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od blablon » 03 bře 2019, 16:51

Joshua píše:

no pro tebe nepochopitelne, ale....
  • musis vyjit z faktu ze lidsky zivot je omezeny, nezije se vecne... tudiz kazdy hezky prozity den/hodina/minuta ma svuj smysl
  • nekdo vydelava/ma/ziska hodne penez
  • penize vymeni je za neco, co mu udela radost, ucini ho to stastnym (at uz dlouhodobe nebo kratkodobe).
K cemu je zivot bez radost, stesti atp... penize si do hrobu clovek nevezme. Takze ja tomu i rozumim ze si nekdo koupi mobil za 50tis, auto za 6milionu, nebo si da k obedu predrazeny dezert...

jedine o cem tu lze podle mne jde diskutovat je to, proc zrovna mobil nekomu prinasi pocit stesti, radosti... ale to ani kdybysme se tu popsali 100 stran tak bysme k nicemu nedosli, lidi jsou ruzni. Pro me je mobil pracovni nastroj, pomocnik na sazeni a spotrebic jako komunikator, zrovna konzumaci obsahu na nem moc neprovozuju (videa, pisnicky ani prohlizeni webovych stranek, ani hry) - jestli mam prumer na den 30min rozsvicene obrazovky je to moc..., chci takovy aby mne vyhovoval... ale soucasne nepreplacim...,
Pro nekoho jineho ale mobil nahrazuje vic veci, neni jen spotrebic...

tot ma uvaha :D

Flyboy
Silver pen
Silver pen
Reputace: 92
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Flyboy » 03 bře 2019, 18:34

blablon píše:
03 bře 2019, 16:51
Joshua píše:

no pro tebe nepochopitelne, ale....
  • musis vyjit z faktu ze lidsky zivot je omezeny, nezije se vecne... tudiz kazdy hezky prozity den/hodina/minuta ma svuj smysl
  • nekdo vydelava/ma/ziska hodne penez
  • penize vymeni je za neco, co mu udela radost, ucini ho to stastnym (at uz dlouhodobe nebo kratkodobe).
K cemu je zivot bez radost, stesti atp... penize si do hrobu clovek nevezme. Takze ja tomu i rozumim ze si nekdo koupi mobil za 50tis, auto za 6milionu, nebo si da k obedu predrazeny dezert...

jedine o cem tu lze podle mne jde diskutovat je to, proc zrovna mobil nekomu prinasi pocit stesti, radosti... ale to ani kdybysme se tu popsali 100 stran tak bysme k nicemu nedosli, lidi jsou ruzni. Pro me je mobil pracovni nastroj, pomocnik na sazeni a spotrebic jako komunikator, zrovna konzumaci obsahu na nem moc neprovozuju (videa, pisnicky ani prohlizeni webovych stranek, ani hry) - jestli mam prumer na den 30min rozsvicene obrazovky je to moc..., chci takovy aby mne vyhovoval... ale soucasne nepreplacim...,
Pro nekoho jineho ale mobil nahrazuje vic veci, neni jen spotrebic...

tot ma uvaha :D
Zlatá slova, hlavně s tím autem musím jen souhlasit. Kdysi jsem měl velké kupé. Peugeot 406 coupé 3L. Dneska by se tomu lidé sice zasmáli, ale před 15ti lety kdy podnikatelé jezdili v jedničkových Octaviích to bylo neskutečné auto 8-) A také netuším jaké štěstí může přinést zrovna předražený mobil, co toho o moc víc než čínská kopie za pětinu ceny nenabídne. To už musí být člověk skutečně buď vlemi bohatý nebo velmi zoufalý aby si to koupil :lol:
Poslední dobou si pohrávám s myšlenkou, že bych si zase nějaké velké kupé na víkendy pořídil. Docela se mi líbí Chevrolet Camaro. Ale to až tak za 2-3 roky. Zatím si na něj peníze neodkládám :D

vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 06 bře 2019, 13:15

Spis si rikam jestli to Joshua nemyslel tak, ze dost lidi, kteri na tom financne az zas tak dobre nejsou, si prave porizuje drahe mobily a obecne zbytne veci. Castokrat prave i na pujcku, pricemz stejnou "praci" by jim odvedlo levnejsi zarizeni. Kdysi jsem cetl paradne napsanej clanek o tom, jak lidi ovlada konzumova spirala apod. ale asi to nedokazu uz najit.

Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 106
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 06 bře 2019, 13:22

Pardon, nějak jsem pozapomněl reagovat :-).

Vývar: Znám spoustu lidí, který mají luxusní telefon/PC a zbytečně jej splácí, přitom třeba vidím, že ta věc pro ně nemá zase takový význam. Hodně se na to dívám ze svého pohledu, kdy sice peníze mám, ale zkoumám každou vynaloženou částku navíc v poměru s tím, co za ni dostanu. Asi jsem hodně analytický typ.

Ale jinak jo, máte pravdu. Chápu, že lidi potřebují statutární symboly a že je lepší brečet v limuzíně, než v tramvaji :) .

Holt jako někdo, kdo vlastní dvoje džíny, asi 8 neznačkových trik, 7 let starý, hučící PC a telefon z druhé ruky a donedávna jako svůj hlavní dopravní prostředek používal vlak pro tuhle škálu lidí nemám moc pochopení. Ale nemusí být divní ty ostatní, stejně dobře to můžu být já - a asi je tam menší šance na statistickou chybu.

vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 06 bře 2019, 14:11

Ja to naprosto chapu u lidi, kteri si to muzou dovolit. Ale vubec to nechapu prave u lidi, kteri na to nemaji (a jen si tim umele navysuji socialni status). A pak nakupy tech opravdu nesmyslnych veci. Treba hromady balene vody, kterou kupuje nas soused, ktery ma 2 zamestnani, aby rodina prezila. To jsou veci, ktery fakt nepochopim. Pritom kohoutkova voda u nas je fakt dobra. A to pomijim tu obrovskou eko zatez, kterou tim vytvari.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 06 bře 2019, 14:53

vyvar z ovaru píše:
06 bře 2019, 14:19
Saraph píše:
05 bře 2019, 16:58
Má někdo zkušenost s tím, kdy reálně zpracovávají ty daňová přiznání? Dělají to už od začátku roku nebo třeba někdy od března? Pokud někoho z vás kontaktovali, kdy to bylo?
Myslim, ze jim to trva hodne dlouho. Kdysi mi volala pani nekdy v kvetnu, ze jsem se zapomnel na priznani podepsat.
A co jsi jí na to řekl?
"Paní, nejste Vy tak trochu nedovzdělaná? Nebo si snad myslíte, že ty tři křížky tam jsou malý hřbitov?"
:o)
Mám zkušenosti s:
---
---

P2P_Ronie
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 67
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od P2P_Ronie » 06 bře 2019, 15:25

Joshua píše:
06 bře 2019, 13:22
Pardon, nějak jsem pozapomněl reagovat :-).

Vývar: Znám spoustu lidí, který mají luxusní telefon/PC a zbytečně jej splácí, přitom třeba vidím, že ta věc pro ně nemá zase takový význam. Hodně se na to dívám ze svého pohledu, kdy sice peníze mám, ale zkoumám každou vynaloženou částku navíc v poměru s tím, co za ni dostanu. Asi jsem hodně analytický typ.

Ale jinak jo, máte pravdu. Chápu, že lidi potřebují statutární symboly a že je lepší brečet v limuzíně, než v tramvaji :) .

Holt jako někdo, kdo vlastní dvoje džíny, asi 8 neznačkových trik, 7 let starý, hučící PC a telefon z druhé ruky a donedávna jako svůj hlavní dopravní prostředek používal vlak pro tuhle škálu lidí nemám moc pochopení. Ale nemusí být divní ty ostatní, stejně dobře to můžu být já - a asi je tam menší šance na statistickou chybu.
Heh, to jsi mi připomněl pět životních pravidel :-)
Obrázek

Ale jinak souhlasím. Ještě dejme tomu u lidí, co si to můžou dovolit (resp. ideálně kteří ani nevědí, co s prachama). Ale půjčovat si kvůli ajfounu, to je fakt diletanství. Já mám sice slušnej mobil a víc než dvoje džíny a pár triček, ale to primárně vychází z charakteru mojí práce (nehledě na příspěvky od kanceláře, které to do značné míry pokrývají). Neříkám, že občas nekoupím blbost, kterou tak úplně nepotřebuju (nebo bych za ni mohl dát méně), ale ta snaha být za každou cenu in a zvyšovat si uměle svůj status, to asi nikdy nepochopím.
Přílohy
Pět pravidel života.jpg
Pět pravidel života.jpg (31.87 KiB) Zobrazeno 1436 x

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 06 bře 2019, 19:10

Jan píše:
15 úno 2019, 17:19
Jan píše:
18 led 2019, 16:46
Jan píše:
11 led 2019, 11:54

Rita?
Vzpomněl jsem si na Mambo no. 5 (A little bit of Rita is all I need) (https://www.youtube.com/watch?v=EK_LN3XEcnw) :o).
A když už jsme u toho (vzpomínání?) odjíždím (https://www.youtube.com/watch?v=nvUeo5sagkA) :o)

Pěkný víkend.
Odjíždím. Zase.
A tentokráte jsem se rozhodl pro toto: (https://www.youtube.com/watch?v=JgvKMnrig74).

Pěkný víkend.
Kočky (doufaje že ne psy) jsem už nakrmil, takže mohu odjet. I když jsem chtěl být dávno odjetý... :o/ Takže sem zase mohu něco linknout. Tentokráte úkrok trošku stranou... Lehké nabuzení... https://www.youtube.com/watch?v=7kSh4Hp3DXc
Nikam nejedu, ale jsem zadumán... :o)
https://www.youtube.com/watch?v=47IsBpCSLVU
Mám zkušenosti s:
---
---

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 06 bře 2019, 20:02

eNaia píše:
06 bře 2019, 14:32
Carhir píše:
06 bře 2019, 10:26

mě spíš v bus plánu nepotěšilo že i když tato společnost (z mého pohledu) dělá business ve velmi okrajovém segmentu tak ohledně konkurence je tam velmi velmi narváno!
A myslis tim ty Nusle, Prahu 13 a Slivenec? Nebo Kosik? Nebo 'zdravou vyzivu' z DM a ze Sklizena?

Ano, je to okrajovy segment... ale zrovna v Praze je ten okraj docela siroky :lol:

EDIT: a mne to neda... je videt, ze (podle vysokeho poctu neanonymnich investoru) se BezObalu povedlo uz predem presvedcit nektere sve odberatele k registraci na Fundlift a k zainvestovani... jinak si taky nedovedu predstavit ten velky pomer zenskych jmen, ktery se tam nachazi... normalne mam problem najit vice nez jedno zenske jmeno v celem seznamu, tady jsou jich mraky... :geek:
Asi nějaká provokačka... Baby všechno říkají tak zaobaleně, až jednomu uši přecházejí. A že by přešly na sdělování "bez obalu" se mi tedy nezdá. Takže pozor, čuju kulišárnu :o).
Mám zkušenosti s:
---
---

eNaia
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eNaia » 06 bře 2019, 23:28

Zcela nezaobalene rikam: 'Pche!'

;-)

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 07 bře 2019, 13:10

eNaia píše:
06 bře 2019, 23:28
Zcela nezaobalene rikam: 'Pche!'

;-)
Krátké, ale i delší pche říkávala naše kočka, když jsem si s ní hrával. Obyčejně na to stačilo přes ni hodit deku nebo prostěradlo a občas do toho šťouchnout. Na to, že kočka nemá zas až tolik drápů byl výsledek celkem drápatý. A syčením trochu připomínala nas*aný papiňák.
Pak byl trochu problém ji z toho vydolovat, ale jakmile byla vydolována, tak se zase celkem rychle přepla do bezdrápatého modu...

Trochu mi to připomnělo Amee z Rudé planety (https://www.imdb.com/title/tt0199753/?ref_=ttmi_tt). A mimochodem tu Chantilas, co by duše posádky, měl pár zajímavých myšlenek...
Mám zkušenosti s:
---
---

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 20 bře 2019, 16:31

Mám zkušenosti s:
---
---

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 25 bře 2019, 13:20

Joshua píše:
25 bře 2019, 11:07
Hezký den vespolek.

Rozhodl jsem se v komunitě zapátrat po nových moderátorech, kteří by mi pomohli se správou větších diskusí. Konkrétně se jedná o Mintos a o Zonky. Aktuálně na fóru přibývá okolo 700 příspěvků měsíčně a ne vždy je v mých silách je všechny přečíst, natož přesunout či pročistit. Teď je to ještě docela dobré, ale pokud bude povědomí o P2P dál přibývat takovým tempem, nechci aby tím do budoucna fórum utrpělo a aby tu vždy byla kvalitní diskuse. Bojím se, že sám to nejsem schopen dlouhodobě zajistit.

Mou podmínkou je, aby to byl někdo aktivní z řad dlouhodobých uživatelů (někdo kdo sem rád chodí a kdo dobře vychází s ostatními) a aby se alespoň v jednom z uvedených témat dobře vyznal. Fórum aktuálně několik tisícovek ročně "vydělá" na referral sekci, moderátorům bych byl ochoten celý zisk věnovat a ještě něco přidat. Reálně to bude zatím za symbolickou odměnu cca 5000 Kč ročně (nebo polovina půlročně) proti faktuře. Já bych se dál pochopitelně fóru věnoval jako doposud, ale možná bych stihl se i více zapojit a trochu tu inovovat.

Tož popřemýšlejte a kdyžtak pište do soukromých zpráv :). Joshua
Hehe, to je ale průhledná pasca, měl by ses polepšit :o). Je jasné, že cílem je omezit moji přispívací aktivitu.
Ale třeba o tom pouvažuju...dlouho tu jsem, aktivní taky jsem, s ostatními taky dobře vycházím (a s těmi co ne, tak až budu moderátor, tak se to vyřeší, protože odsud poletí x) (a vzhledem k tomu, jak jsem nesnášenlivej a ješitnej, tak s počtem uživatelů klesne i ten počet příspěvků (vlastně tu nakonec zůstaneme asi sami dva, protože předpokládám, že Tebe bych vyhodit asi nemohl, co?))), čtu tu defakto všechno, akorát na Zonky aktivní nejsem, takže to by asi nebylo optimální.
Mám zkušenosti s:
---
---

Odpovědět