Připomínky k fóru.

Aktuální dění okolo P2Pfórum.cz, vaše návrhy a názory jsou vítány.
Odpovědět
Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 442
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Jan » 15 pro 2019, 17:53

JPT píše:
15 pro 2019, 17:31
Tak asi mě to taky neobtěžuje, ale asi mám rád systémové věci a ne obcházení a asi jsem na to zapoměl, že jsem to někde viděl, že to lidi odmazali a nenapadlo mě to takto použít.

Když odmažu citaci na svou odpověď, tak mi upozornění nedojde, tak to zkusím u tebe a pak napiš jestli došlo upozornění.
Dnes došlé citace:
17:16 Připomínky k fóru
17:41 Mntos bug report
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz , expobank.cz, ... celkem cca 10 bank
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Mintos.com, Roger.cz (dříve Investaukce.cz)

JPT
Gold pen
Gold pen
Reputace: 192
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JPT » 15 pro 2019, 18:47

Jan píše:
15 pro 2019, 17:53
Takže to po umazání citace i s kódovýma značkama zprávu neposílá.

Ankor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 283
Kontaktovat uživatele:

Re: RE: Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Ankor » 15 pro 2019, 19:09

JPT píše:...
Odmazala jsem vše, nechala jen ty závorky s quote a mezi ně vložila tečky.

Ankor
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ankor » 15 pro 2019, 19:10

JPT píše:
A teď jen závorky bez teček mezi nimi.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Připomínky k fóru.

Příspěvek od Jan » 15 pro 2019, 20:20

Takže...
...prý pokud není někde v citaci uvedeno, že: "Joshua je nejlepší admin široko daleko." tak se pošle pouze upozornění Joshuovi, že citovaný i citující jsou drzí uživatelé. Pokud to v citaci uvedeno je, upozornění přijde normálně citovanému.
8)

EDIT: typo
Naposledy upravil(a) Jan dne 15 pro 2019, 21:48, celkem upraveno 1 x.
Mám zkušenosti s:

JPT
Gold pen
Gold pen
Reputace: 192
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JPT » 15 pro 2019, 21:43

Ankor píše:
15 pro 2019, 19:09
JPT píše:...
Odmazala jsem vše, nechala jen ty závorky s quote a mezi ně vložila tečky.
Ankor píše:
15 pro 2019, 19:10
JPT píše:
A teď jen závorky bez teček mezi nimi.
Upozornění přijde jen když je tam vložena citace. Pokud se klikne na talčítko citace a pak se umažou kódy

Kód: Vybrat vše

[quote=""] a [/quote]
tak se pozornění nepošle.

Na tyto dvě zprávy mi upozornění přišlo.

Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 591
Kontaktovat uživatele:

Bilancování ke konci roku, PF 2020

Příspěvek od Joshua » 19 pro 2019, 10:35

Pěkný den,

protože se pomalu ale jistě blíží konec roku, rozhodl jsem se tak trochu bilancovat a sdílet tu něco o našem společném fóru.

Pro mě osobně to byl rok náročný, ale o to více naplňující. Fórum za jediný rok, co se týče uživatelů, příspěvků i návštěvnosti vyrostlo na dvojnásobek, z čehož mám obrovskou radost, ale do budoucna i pár obav.

Mezi největší radosti patří, že je tu celá řada uživatelů, která se nebojí sdílet své hluboké znalosti a zkušenosti. Dělá to dokonce ráda a bez nároku na zisk. Za sebe jako admina musím nepokrytě přiznat, že čím dál více čtu a méně píšu. Řada lidí je tu v jistých ohledech dál než jsem já a tak jsem je prostě přijal za své digitální mentory.

Další obrovskou radost mám z osobních setkání. Jsem rád, že je fórum místem, které se překlápí i do offline světa a pomáhá budovat i nějaké to přátelství mezi lidmi, kteří by se třeba normálně nepoznali. Doufám tedy, že se Brno domluví i na nějakém tom dalším svařáku, turbomoštu... nebo co to tam vlastně máte :-). Osobní setkávání bude něco, co bych bez nejmenších pochyb rád udržel dál.

Je tu pochopitelně pár obav a ta největší je právě z růstu. Fórum čelí situaci, kdy starou partu každý rok doplní stejný počet nových lidí. Za této situace je nesmírně těžké udržet si právě ryzí atmosféru. A nepochybně tu vzniknou i nějaké ty názorové neshody. Tady jsem nesmírně rád za novou posilu v týmu, protože Zbynhu je člověk, kterého si nesmírně vážím a zastává podobné hodnoty jako já.

Atmosféru však netvoří vedení fóra. Tedy, jen do jisté míry. Především je v rukou každého zdejšího uživatele a třeba i reputace, kterou může předat. Jako investoři asi sami víte, jak je důležité podpořit, čemu sami věříte. Tedy prosím hlavně starou gardu, ať kdykoliv a bez obav píše, co má na srdci. Moje PM schránka je každému otevřena :)

Vsadím se že podobných keců máte před Vánoci plný email. Nebojte, už končím.. alespoň s úvodem :lol: .
Chtěl bych každému jednotlivému uživateli poděkovat. Přečetl jsem si totiž každý jeden příspěvek. Za sebe udělám vše pro to, aby fórum bylo i nadále slušným a nezávislým místem pro diskusi.

Mějte se fajn a užijte si svátky a konec roku.
Joshua

Statistiky:
Počet témat, příspěvků a registrovaných uživatelů.
měsíčně.PNG
měsíčně.PNG (19.91 KiB) Zobrazeno 1704 x
Tady je pak dlouhobější pohled na stejné hodnoty, ale ročně.
ročně.PNG
ročně.PNG (10.6 KiB) Zobrazeno 1704 x
Návštěvnost fóra se blíží k hranici 500 lidí denně.
návštěvnost.PNG
návštěvnost.PNG (9.4 KiB) Zobrazeno 1704 x
A tohle jsou největší spameři s počtem příspěvků nad 500 kousků, tedy gratuluji :-).
Jan (2022); LuckyLuke (1510), vyvar z ovaru (1020), Joshua (942), GOGO7 (873), zbynhu (789), Saraph (732), jejinka (584), Flyboy (582), doonio (509), JPT (504).

Jestli správně počítám... dohromady máme přes 10k příspěvků. když odečtu vedení, které ten bordel moderuje.. páni, napsali jste půlku fóra ;). Asi budu muset natisknout ty trička... (ne, vážně bez ironie.. díky že jste tu).

Jo a ještě seznam nejnavštěvovanějších a nejčtenějších témat:
1. Mintos
2. Zonky
3. Akcie a dluhopisy (nyní už je to rozděleno)
4. Volná diskuse (aneb člověk žije i offtopicem)
5. Bondster
6. Fundlift
7. Transakce do/ze zahraničí
8. P2P lending - všeobecná diskuse
9. Další poskytovatelé P2P v zahraničí
10. Investiční deníky (na to, že běží 4 měsíce a statistiky jsou za celý rok... wow)

Teď už vážně končím. No a protože jsem byl na kurzu linorytu, tak posílám kus kvalitního umění z Liberce na závěr :lol:. Mějte se fajn.
2.jpg
2.jpg (395.04 KiB) Zobrazeno 1704 x
Líbí se vám tu? Podpořte rozvoj fóra :geek:

Ankor
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ankor » 19 pro 2019, 10:55

Páni, talent!

Díky a hodně sil do dalšího zdvojnásobování. :)
Třeba to Čechy naučí investovat a přivede je to k akciím.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 07 led 2020, 19:36

BTW - asi sem budu chodit dost nepravidelně. I když...
Nešlo by vytvořit nějakou identfikaci, kdy naposled jsem které vlákno četl? Protože takhle, abych se v tom neztratil, tak je nejlepší přečíst vše a nebo naopak nic (a vědět, že od nějakého data je vše nečteno).
Nebo nemáte nějaký mentálně nenáročný způsob orientace? Já defakto vše čtu přes "Nepřečtené příspěvky".

BTW II - taky jsem zkusil schránku na návrhy, a jelikož se nestydím, tak neanonymně. Došlo to? Ale nic důležitého to nebylo. Jen jsem zodpověděl otázku "Co máte na srdci?".
Mám zkušenosti s:

Ankor
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ankor » 07 led 2020, 20:13

A co zkusit Tapatalk? V něm je téma s nepřečtenou zprávou vždy nahoře a výrazně odlišené.

Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 07 led 2020, 20:16

Jan píše:
07 led 2020, 19:36
Nešlo by vytvořit nějakou identfikaci, kdy naposled jsem které vlákno četl? Protože takhle, abych se v tom neztratil, tak je nejlepší přečíst vše a nebo naopak nic (a vědět, že od nějakého data je vše nečteno).
Nebo nemáte nějaký mentálně nenáročný způsob orientace? Já defakto vše čtu přes "Nepřečtené příspěvky".

BTW II - taky jsem zkusil schránku na návrhy, a jelikož se nestydím, tak neanonymně. Došlo to? Ale nic důležitého to nebylo. Jen jsem zodpověděl otázku "Co máte na srdci?".
BTW 1 - nic takového jsem v doplňcích nezahlédl. Bohužel je to jeden z dalších nedostatků tohoto systému. Osobně mi to také překáží když čtu příspěvky, protože po kliknutí na nové musím dočíst vlákno.

BTW 2 - ano chodí to, nekontroluji to tak často a systematicky, ale vše je funkční.

Ad. Tapatalk - dobrý úmysl ale Jan tuším nemá smartphone. Nebo ježíšek? ;)

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 07 led 2020, 20:27

Joshua píše:
07 led 2020, 20:16
Jan píše:
07 led 2020, 19:36

BTW 1 - nic takového jsem v doplňcích nezahlédl. Bohužel je to jeden z dalších nedostatků tohoto systému. Osobně mi to také překáží když čtu příspěvky, protože po kliknutí na nové musím dočíst vlákno.

BTW 2 - ano chodí to, nekontroluji to tak často a systematicky, ale vše je funkční.

Ad. Tapatalk - dobrý úmysl ale Jan tuším nemá smartphone. Nebo ježíšek? ;)
Dočíst vlákno, to by asi ještě šlo... Ale jde mi o to, že pokud sem budu chodit nepravidelně, tak si nejsem schopný pamatovat, že vlákno A jsem nečetl od 1.1., vlákno B od 7.1., vlákno C od 14.1., ...
BTW - ty píšeš "Nové". Není to tak, že do nové se štosují příspěvky od posledního přihlášení? To skoro nepoužívám. Jedu přes "Nepřečtené".

Ad BTW 2 - tak kde je feedback? x)

Ano, nemám. Jinak ono nejde o to, kde jsou nepřečtené příspěvky/příspěvek, to vidím i teď, ale od kdy to je nečtené. Zatím se to snažím číst dávkově, tedy mít vše ve stavu přečteno nebo nepřečteno (vyjma sekce dluhopisy, tu jsem nečetl tuším od 26.4. 2019), ale to taky není úplně pohodlné.
Mám zkušenosti s:

Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 07 led 2020, 20:52

Rozumím úmyslu. Zároveň bohužel musím upřímně říct, že v tomto je PHPBB3 (systém na kterém jede toto fórum) naprosto a totálně na prd. Nejde s tím prakticky do doby než to opraví nic dělat.

Vlastně nevím co to je, jestli nové, nebo nepřečtené. Chodím přes červené štítky na jednotlivých vláknech a po najetí je tam napsáno "Nové příspěvky" a v odkazové liště "unread". Kdyby to bralo podle naposledy otevřené stránky a třeba po najetí na vlákno ukázalo datum nejstaršího nepřečteného příspěvku. Případně to třeba i červeně vybarvilo čísla nepřečtených stránek, tak by to bylo super. No, aby toho nebylo málo. V momentě kdy já nebo jakýkoliv globální moderátor příspěvky/vlákno vezme a přemístí je jinam, jsou někdy znovu automaticky označeny jako nepřečtené. Čili tu v tom děláme bordel jen přesouváním.

//Našel jsem k tomu jen jedno rozšíření kde si můžeš jakýkoliv příspěvek a vlákno znovu označit jako nepřečtený. Ale problém to tradičně řeší jen polovičatě. Ale pokud by to pomohlo, můžu během týdne udělat zálohu a zkusit to nasadit.

https://www.phpbb.com/customise/db/exte ... ost_unread

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 07 led 2020, 21:05

Joshua píše:
07 led 2020, 20:52
Rozumím úmyslu. Zároveň bohužel musím upřímně říct, že v tomto je PHPBB3 (systém na kterém jede toto fórum) naprosto a totálně na prd. Nejde s tím prakticky do doby než to opraví nic dělat.

Vlastně nevím co to je, jestli nové, nebo nepřečtené. Chodím přes červené štítky na jednotlivých vláknech a po najetí je tam napsáno "Nové příspěvky" a v odkazové liště "unread". Kdyby to bralo podle naposledy otevřené stránky a třeba po najetí na vlákno ukázalo datum nejstaršího nepřečteného příspěvku. Případně to třeba i červeně vybarvilo čísla nepřečtených stránek, tak by to bylo super. No, aby toho nebylo málo. V momentě kdy já nebo jakýkoliv globální moderátor příspěvky/vlákno vezme a přemístí je jinam, jsou někdy znovu automaticky označeny jako nepřečtené. Čili tu v tom děláme bordel jen přesouváním.

//Našel jsem k tomu jen jedno rozšíření kde si můžeš jakýkoliv příspěvek a vlákno znovu označit jako nepřečtený. Ale problém to tradičně řeší jen polovičatě. Ale pokud by to pomohlo, můžu během týdne udělat zálohu a zkusit to nasadit.

https://www.phpbb.com/customise/db/exte ... ost_unread
Popravdě, ty ikonky (štítky) jsem asi nikdy přesně nepochopil jak fungují, spíš mě akorát mátly. Možná se někdy zkusím zorientovat. Zvyknul jsem si na to (aspoň pro mě) nejjednodušší: Rychlé odkazy - Nepřečtené příspěvky. Tam mám vše nepřečtené (a nic navíc) a jinak stačí pro aktualizaci refreshnout stránku.
I když... možná tenhle tvůj postup můj problém redukuje na jednotlivá vlákna. Zkusím, uvidím. Resp. otázka jestli tenhle tvůj postup vlákno otevře třeba na pozici prvního nepřečteného příspěvku?

Sice by se mi to bývalo párkrát hodilo, ale kvůli mě to neinstaluj, zas tak zásadní to není.
Mám zkušenosti s:

zbynhu
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 821
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 07 led 2020, 21:22

Kdyžtak mě opravte, ale přece pokud jsou ve vláknu nepřečtené příspěvky, tak se zobrazí ikonka červeně a pokud kliknu přímo na ni (viz šipka na screenu), tak se mi vlákno otevře přesně na prvním nepřečteném příspěvku.
Ano, má to mouchy, protože pak už se ukazuje celé vlákno jako přečtené, ale jestli to chápu správně, to to Janovi nevadí.
Já takto pročítám nové příspěvky pravidelně.
noveprispevky.jpg
noveprispevky.jpg (164.95 KiB) Zobrazeno 1533 x
Líbí se vám tu? Podpořte rozvoj fóra ;)

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 07 led 2020, 21:29

zbynhu píše:
07 led 2020, 21:22
Kdyžtak mě opravte, ale přece pokud jsou ve vláknu nepřečtené příspěvky, tak se zobrazí ikonka červeně a pokud kliknu přímo na ni (viz šipka na screenu), tak se mi vlákno otevře přesně na prvním nepřečteném příspěvku.
Ano, má to mouchy, protože pak už se ukazuje celé vlákno jako přečtené, ale jestli to chápu správně, to to Janovi nevadí.
Já takto pročítám nové příspěvky pravidelně.

noveprispevky.jpg
No, pokud by to tak bylo, tak by to bylo to, co jsem psal, že by to redukovalo můj problém na jednotlivá vlákna. A už to by byl dost pokrok. Otestuju. BTW - a co znamená červený šedý plamínek (další dvě diskuze na tvém obrázku)? Právě těch ikonek je víc a matou mě, takže jsem se tomu vyhýbal.
Mám zkušenosti s:

zbynhu
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 07 led 2020, 21:33

Jan píše:
07 led 2020, 21:29
BTW - a co znamená červený šedý plamínek (další dvě diskuze na tvém obrázku)? Právě těch ikonek je víc a matou mě, takže jsem se tomu vyhýbal.
Plamínek myslím automaticky skáče ke všem vláknům, kde je více než 25 příspěvků a zároveň téma není zamčené ;)

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 07 led 2020, 21:41

zbynhu píše:
07 led 2020, 21:33
Jan píše:
07 led 2020, 21:29
BTW - a co znamená červený šedý plamínek (další dvě diskuze na tvém obrázku)? Právě těch ikonek je víc a matou mě, takže jsem se tomu vyhýbal.
Plamínek myslím automaticky skáče ke všem vláknům, kde je více než 25 příspěvků a zároveň téma není zamčené ;)
A ta barva plamínku?
Červeně barví třeba Li nebo Sr, ale tím to asi nebude, že? x) Tak leda neuhasitelný plamen Joshuova ducha ;o). Ale to stejně neobjasňuje ty barvy. Já moc dobře věděl, proč se tomu vyhýbám, když ani admini nevědí, co to vlastně je x).
Mám zkušenosti s:

zbynhu
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 07 led 2020, 21:43

Jan píše:
07 led 2020, 21:41
A ta barva plamínku?
Červeně barví třeba Li nebo Sr, ale tím to asi nebude, že? x) Tak leda neuhasitelný plamen Joshuova ducha ;o). Ale to stejně neobjasňuje ty barvy. Já moc dobře věděl, proč se tomu vyhýbám, když ani admini nevědí, co to vlastně je x).
Ale to je přece stejné jako u všech ostatních ikon :)
Červená > nepřečtené příspěvky, černá > vše přečteno :P

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 07 led 2020, 21:46

zbynhu píše:
07 led 2020, 21:43
Jan píše:
07 led 2020, 21:41
A ta barva plamínku?
Ale to je přece stejné jako u všech ostatních ikon :)
Červená > nepřečtené příspěvky, černá > vše přečteno :P
No, jen aby.
:o)
OK, zkusím se zorientovat/využít poznatků.
Mám zkušenosti s:

Odpovědět