Připomínky k fóru.

Aktuální dění okolo P2Pfórum.cz, vaše návrhy a názory jsou vítány.
Odpovědět
Ankor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 77
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Ankor » 07 črc 2019, 12:34

Např. že procenta se hýbou oběma směry a celkem často, o jaké poskytovatele je zájem, případně byl a už není a hlavně proč apod... Neučím se to nazpaměť, ono se mi to rozsvítí, až narazím na související problém. :) Rozhodně jsem si to čtení užila. Bez ironie.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 270
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 07 črc 2019, 12:43

Ankor píše:
07 črc 2019, 12:34
Např. že procenta se hýbou oběma směry a celkem často, o jaké poskytovatele je zájem, případně byl a už není a hlavně proč apod... Neučím se to nazpaměť, ono se mi to rozsvítí, až narazím na související problém. :) Rozhodně jsem si to čtení užila. Bez ironie.
No i když bych asi dal přednost stabilitě, tak je to celkem dynamický systém. I AI je tedy třeba kontrolovat/přenastavovat.
Je fajn, že to k něčemu je.
Inu požitkářka :o).
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz , expobank.cz, ... celkem cca 10 bank
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Mintos.com, Roger.cz (dříve Investaukce.cz)
---
Mintos referral: www.mintos.com/cs/ref/8S41UT
---

Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 252
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 10 črc 2019, 14:25

Opět menší upgrade.

Nově se psané příspěvky po 120 vteřinách automaticky ukládají do konceptů (draft). Případně si lze uložit koncept příspěvku ručně a takto vydrží u každého vlákna až 3 dny, poté dojde k automatickému smazání. Stejná situace nastane, pokud bude příspěvek nakonec publikován.

Stejně to funguje pro soukromé zprávy.

Tuto funkcionalitu zkouším, protože je opruz psát dlouhý příspěvek a ten si pak nechtěně kvůli nějaké blbosti/překliknutí smazat. Uvidíme, zda to nebude mít moc velký vliv na zátěž, tak bych to případně upravil.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 10 črc 2019, 16:36

Joshua píše:
10 črc 2019, 14:25
Opět menší upgrade.

Nově se psané příspěvky po 120 vteřinách automaticky ukládají do konceptů (draft). Případně si lze uložit koncept příspěvku ručně a takto vydrží u každého vlákna až 3 dny, poté dojde k automatickému smazání. Stejná situace nastane, pokud bude příspěvek nakonec publikován.

Stejně to funguje pro soukromé zprávy.

Tuto funkcionalitu zkouším, protože je opruz psát dlouhý příspěvek a ten si pak nechtěně kvůli nějaké blbosti/překliknutí smazat. Uvidíme, zda to nebude mít moc velký vliv na zátěž, tak bych to případně upravil.
No asi jako dobrý, no. Mívám tu výpadky sítě kvůli konfliktu IP a nedávno se mi stalo, že se neposlal příspěvek. A možná jsem si ho i někdy nějak smazal nebo neposlal, ale to mi tu přišlo celkem robustní... (mám dojem, že i při přepsání www adresy a následném kliknutí zpět se napsaný příspěvek nesmaže). Potud dobré... Ale co moje starší drafty, které jednou určitě dokončím :o)? šlo by ruční ukládání automaticky nepromazávat?
Mám zkušenosti s:
---
---

Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 11 črc 2019, 07:53

Jan píše:
10 črc 2019, 16:36
Joshua píše:
10 črc 2019, 14:25
...
Ale co moje starší drafty, které jednou určitě dokončím :o)? šlo by ruční ukládání automaticky nepromazávat?
Bohužel to nahlíží na automaticky uložené drafty stejně jako na ty manuální. Lze tam nastavit pouze časový limit, tak to asi nepůjde.
Slouží to pouze jako ochrana před nechtěným smazáním (párkrát mi zamrzl prohlížeč, zpět + vpřed)... případně když člověk musí někam odběhnout a má rozepsaný příspěvek.

Je mi jasné, že bys to využil :-).. potom doporučuji si na ploše otevřít texťák a psát do něj :).

Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 06 srp 2019, 09:40

MirEgg píše:
02 srp 2019, 11:26
Léto v plném proudu, druhý den srpna a proto si udělám další přehled.
Spirit píše:
02 srp 2019, 12:36
Budu se snažit sem jednou za pár měsíců portfolio zveřejnit.
Chlapi, nechcete tu založit nějakou sekci s investičními deníky? Když už přispíváte pravidelně... místo, kde byste měl každý svoje vlákno.

MirEgg
Bronze Průpiska
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 94
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MirEgg » 06 srp 2019, 11:03

Joshua píše:
06 srp 2019, 09:40
MirEgg píše:
Spirit píše:
Chlapi, nechcete tu založit nějakou sekci s investičními deníky? Když už přispíváte pravidelně... místo, kde byste měl každý svoje vlákno.
Myslíš, že by to někoho zajímalo? Dívat se jen jak MirEgg mění svoje portfolio? Podle mě to je zajímavější v tom společném vláknu o skladbě portfolií, kde pak každý nasype svoje podíly a je to s čím porovnat a dumat nad strategií jiných ;)

Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 06 srp 2019, 11:43

MirEgg píše:
06 srp 2019, 11:03
Myslíš, že by to někoho zajímalo? Dívat se jen jak MirEgg mění svoje portfolio? Podle mě to je zajímavější v tom společném vláknu o skladbě portfolií, kde pak každý nasype svoje podíly a je to s čím porovnat a dumat nad strategií jiných ;)
Jasné chápu a respektuju :), jen momentální nápad.

Šlo mi o to, že strategie v rámci jedné platformy je super a dobře se to porovnává. Ale osobně by mě ještě trochu více zajímal ten celkový obraz při budování portfolia.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 06 srp 2019, 12:09

Joshua píše:
MirEgg píše:
Spirit píše:
To už se tu někdy kdysi navrhovalo, ne?
Klidně bych to udělal. Bylo by to přehlednější.
Mám zkušenosti s:
---
---

Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 06 srp 2019, 12:20

Jan píše:
06 srp 2019, 12:09
Až tak jsem neodbytnej? :)
Asi je to ve finále jedno. Hlavně aby se líp přispívalo vám a nechci zakládat něco, co nikdo nevyužije.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 06 srp 2019, 12:23

Joshua píše:
06 srp 2019, 12:20
Jan píše:
06 srp 2019, 12:09
Až tak jsem neodbytnej? :)
Asi je to ve finále jedno. Hlavně aby se líp přispívalo vám a nechci zakládat něco, co nikdo nevyužije.
To už si nepamatuju, kdo s tím přišel, ale tys´to nutně být nemusel.
Jak jsem psal, bral bych to, ale záleží na ostatních, prostě jak píšeš.
Mám zkušenosti s:
---
---

Spirit
Reputace: 10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Spirit » 07 srp 2019, 15:29

Joshua píše:
Nechci být nějaký průkopník. Pokud by se ale takové forum založilo a několik lidí by tam přispívalo, je velice pravděpodobné, že bych se také přidal. Srovnání jednotlivých portfolií by mohlo být zajímavé a mohli bychom se vzájemně inspirovat. Já mimochodem velmi rád čtu třeba Občasník finančního negramoty a nejednou jsem nakoupil ty samé akcie ...

Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 04 zář 2019, 12:06

Pěkný den,

chvilku jsem otálel začínat s některými citlivějšími tématy, ale rozvoj fóra jde nečekaně rychle dopředu.
(Pardon, vyšla mi z toho hromada textu na dýl :lol:.)

Při pohledu do statistik jsme nyní ve všech ohledech překonali minulý rok. Ať už se jedná o počet příspěvků (téměř 6000), nové registrace (1-2 denně) i založená témata. Samotná návštěvnost stoupla na trojnásobek a v současnosti sem chodí nějakých 18000 čtenářů měsíčně. Jakkoliv je to dobrá zpráva, trochu mi to dělá i vrásky na čele, přestávám totiž stíhat a zjišťuji, že se nemohu stejnou mírou věnovat všem lidem na fóru. Rozhodl jsem se proto, že tu v blízké budoucnosti udělám pár rozporuplných, ale nevyhnutelných změn.

Chci se přednostně postarat o aktivní uživatele a přizpůsobit fórum maximálně jejich potřebám a nabídnout jim další benefity. Naopak hodím pár klacků pod nohy čistým konzumentům a méně aktivním uživatelům.

1) Rozdělení uživatelů do skupin.
Hranice mezi aktivním a neaktivním uživatelem bude stanovena na 10-20 příspěvků. To není nic nedosažitelného.
- neaktivní uživatelé nebudou moci přispívat do některých témat (typicky referraly, které mažu každou chvíli)
- pro aktivní uživatele budu moci například zřídit témata soukromá. Někteří tu ve zprávách poznamenali, že by chtěli některé know-how sdílet jen s aktivními členy a že v ostatních konzumentech spatřují konkurenci. Je otázkou do jaké míry je pár stovek lidí konkurencí, ale je to rozumný požadavek, který bych chtěl respektovat.
- stejně tak mohu aktivní uživatele přednostně pozvat na sraz a přizpůsobit se jejich požadavkům a počet následně doplnit nováčky. V rámci fóra otevřít funkce, které uvidí jen někteří.
- Se seznamy budu moci manipulovat a vím o pár lidech, kteří sem rádi chodí a na seznam je dosadím ručně. (Xelnaga a jeho parta)

2) Reklama
Začíná to být téma. Byly tu už nabídky na sepsání příspěvků na míru. Vložení trackovacího pixelu na web pro podstrčení relevantních reklam návštěvníkům na FB jinou společností a další chuťovky. Tohle dělat nechci a nebudu. Spoustu uživatelů považuji za své virtuální přátele. Místo toho jsem vymyslel jiné řešení, které fóru doufám zachová nezávislost informací.

- aktivní uživatelé reklamu prostě nikdy neuvidí.
- neregistrovaní uvidí několik banerů/odkazů.
- registrovaní uvidí reklam o trochu méně.

3) Moderátor
Zisk, pokud nějaký vůbec bude mi umožní zaplatit moderátora (v současnosti mou práci), kterého bych v jinak dotoval ze svého. Pokud by tu byl někdo diplomatický, kdo by si chtěl nárazově vydělat hodinkou, dvěma moderování denně, upozorňovat na problematické příspěvky, dejte vědět. Pomoc by se mi hodila a fóru by to hodně prospělo. Pokud byste chtěli občasně pomoci (což se také počítá) je tu ikonka vykřičníku u příspěvků. Stačí nahlásit a nové vlákno/promazání je pro mě o to rychlejší a tato upozornění vyřizuji přednostně.

Výše uvedené změny nepřijdou hned. Třeba ještě ani ne letos. Jen je to myšlenka, která se mě drží.
Do budoucna vidím velký smysl v tom se přednostně postarat o aktivní uživatele (ti fórum tvoří a bez nich by ani zdaleka nebylo, tím co je).

Kdyby vás k těmto změnám cokoliv napadlo, dejte vědět. Jsem otevřený diskusi.
Věřím, že výše uvedené změny pochopíte. ;)

Joshua

vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Reputace: 281
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 04 zář 2019, 14:03

Joshua píše:
04 zář 2019, 12:06
2) Reklama
Začíná to být téma. Byly tu už nabídky na sepsání příspěvků na míru. Vložení trackovacího pixelu na web pro podstrčení relevantních reklam návštěvníkům na FB jinou společností a další chuťovky. Tohle dělat nechci a nebudu. Spoustu uživatelů považuji za své virtuální přátele. Místo toho jsem vymyslel jiné řešení, které fóru doufám zachová nezávislost informací.
Ocenuju a vazim si tveho pristupu. :)

Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 04 zář 2019, 14:56

vyvar z ovaru píše:
04 zář 2019, 14:03
Joshua píše:
04 zář 2019, 12:06
2) Reklama
Netřeba děkovat. Ve slušné společnosti je to standard, který jako uživatel čekáš :) . Alespoň já to tak mám.
- Je to, jako kdyby holka hledala kluka, co jí nebude mlátit.

Spíš mi šlo o to najít způsoby, jak dělat věc eticky a co nejméně tím obtěžovat lidi na kterých tohle fórum stojí - proto jsem zmínil i to pozadí. Ono těch variant jak je spousta... vyzobnout z nich tu správnou už je horší, tím spíš aby fungovala v dlouhodobém pohledu.

vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Reputace: 281
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 04 zář 2019, 15:23

Joshua píše:
04 zář 2019, 14:56
Netřeba děkovat. Ve slušné společnosti je to standard, který jako uživatel čekáš :) . Alespoň já to tak mám.
Prijde mi, ze v dnesnim svete uz tohle prave uplne bezne neni, ale to by bylo na jinou debatu. :D

// Tak tak, zbytečně nezabrušovat, ať nemusíme vybrušovat. Joshua

romancik
Silver pen
Silver pen
Reputace: 87
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od romancik » 04 zář 2019, 16:02

vyvar z ovaru píše:
04 zář 2019, 14:03
Přidávám se a děkuji za tvou práci a toto fórum.

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Reputace: 358
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 04 zář 2019, 17:06

Tohle fórum mi opravdu přirostlo k srdci. Až tak, že je tady občas trochu přegogováno. Díky za Tvůj přístup a velkorysost :)

Tilda
Reputace: 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tilda » 04 zář 2019, 18:19

Paráda!
Zrovna před pár dny jsem si říkala, že počet příspěvků denně roste a musíš tím strávit vážně hodně času. A tak jsem rozklikla sekci "Podpořit fórum" a byla jsem trochu smutná, že tam nebylo něco typu "donate", ale jen podpora skrz registraci tam, kde už jsem, nebo kam (zatím ;) ) nechci. Takže reklama mi přijde jako fajn řešení.

Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 04 zář 2019, 18:22

Tilda píše:
04 zář 2019, 18:19
Paráda!
Zrovna před pár dny jsem si říkala, že počet příspěvků denně roste a musíš tím strávit vážně hodně času. A tak jsem rozklikla sekci "Podpořit fórum" a byla jsem trochu smutná, že tam nebylo něco typu "donate", ale jen podpora skrz registraci tam, kde už jsem, nebo kam (zatím ;) ) nechci. Takže reklama mi přijde jako fajn řešení.
Donate byl také ve hře, ale není to řešení. Nedává mi smysl, aby za fórum platili právě ti nejaktivnější, kteří to tu plní příspěvky. Ti by naopak měli být nějak zvýhodněni. Tak třeba časem, až natisknu trička :lol: .

Jinak díky za reakce, vypadá to, že změny jsou přijaty veskrze pozitivně a cením si toho. ;)

Odpovědět