Připomínky k fóru.


Aktuální dění okolo P2Pfórum.cz, vaše návrhy a názory jsou vítány.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava struktury fóra

Příspěvek od Joshua » 18 kvě 2017, 15:23

Jo souhlas, tohle by chtělo přetřídit.
Jsem rád, že si to nemyslím sám. Chtěl bych se v tomhle inspirovat na Independent fóru, mají u každé platformy odkaz a potom u dalších drobný seznam v popisku, kde se dá hezky prokliknout do těch nejdůležitějších diskusí. To bych chtěl aplikovat i u nás.
To, co už je, bych nechal, ale klidně bych diskusi rozdělil do nějakých podtémat (ne jen "Investoři"), pokud někdo vymyslí, do jakých.
Nabízí se témata jako: primární trh, sekundární trh, směnárna, poskytovatelé úvěrů... Ale já tím nechci úplně násilně měnit způsob diskuse. Beztak pak každý bude přispívat do toho jednoho balíku "Investoři". Zkusím ještě popřemýšlet co s tím. Ideální by bylo, kdyby se lidé nebáli zakládat nová témata :).

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5474
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1112
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava struktury fóra

Příspěvek od Jan » 19 kvě 2017, 10:56

Saraph píše:
Joshua píše:
- Úplně nevím, co s třeba s fóry jako Mintos/Zonky. Máme tam 20 stran diskuse, ale zpětně už se v tom nikdo nevyzná.. nějaké nápady?
To, co už je, bych nechal, ale klidně bych diskusi rozdělil do nějakých podtémat (ne jen "Investoři"), pokud někdo vymyslí, do jakých.
Tady opatrně, zkušenost velí, že pak občas místo jedné krabice plné krámů vznikne krabice planá menších (byť popsaných) krabic s krámy, takže ve výsledku to přehlednost moc nezvýší. A je jedno, jestli jde o krabice, adresáře/složky nebo pod/témata. Ale asi to je nejrozumnější...
A bylo by fajn, kdyby v tom zavládl nějaký konsenzus - prostor tu koneckonců je ;o).
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5474
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1112
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava struktury fóra

Příspěvek od Jan » 19 kvě 2017, 11:03

Joshua píše:Zdravím všechny, ...
Uff. Ty máš ale nápady. Obávám se, že to trochu hraničí se sebevraždou, minimálně časovou :o/. Kdysi jsem to tu někde psal, nebo spíš jen privátně se Sollarem.
Joshua píše: - Na úvodní stránce máme hromadu českých portálů, kde je jen pár příspěvků, ale přitom v dalších poskytovatelích jsou mnohem rozpracovanější témata. Stejné je to u zahraničních P2P půjček. Z úvodní stránky bych rád nerozpracovaná témata vyhodil a přesunul tam ta s větším potenciálem (rerratump2p, fundingsecure, moneything). Chtěl bych to seřadit buď podle návštěvnosti nebo abecedy (teď tu máme takový mix..).
Tohle dělení je dost subjektivní. A já, jak sem teď moc nechodím, tak Ti bohužel neporadím. V podstatě jsem to dělal tak, že jsem platformu hledal v primáru, a pokud ji nenašel, tak sekundáru ("další poskytovatelé"). Teď nejčastěji chodím přes "nepřečtené příspěvky".
Ale co píšeš má logiku, i když v tuhlew chvíli mi to nepřijde zas tak zásadní.
Joshua píše: - Zvažuji založit samostatnou sekci pro převody do zahraničí. Přeci jen to s P2P hodně souvisí a napříč fórem se k tomu neustále vracíme.
Jednoznačný souhlas,. Myslím, že už jsem tu o tom taky psal. Prostě sekci background, kdy by bylo info ohledně možnosti směny měn, převodů, ... (daně?, ...). Prostě (nezbytný) background co je na P2P nabalen.
Joshua píše: - Úplně nevím, co s třeba s fóry jako Mintos/Zonky. Máme tam 20 stran diskuse, ale zpětně už se v tom nikdo nevyzná.. nějaké nápady?
To už jsem taky někdy někde psal/řešil. Je to tak asi všude, moje zkušenost je, že hledání ve fórech moc nefunguje a mnohokrát jsem to prostě vzdal... Ale to se nejednalo o 20 stránek, ale spíš 2000 nebo 2000, takže i když jsem to zredukoval třeba na poslední 3 roky, tak toho furt byl wagon...
A taky jak jsem to už někde řešil, tak to možná to byl i jeden z důvodů k založení *.info diskuzí, kde měla být jen tvrdá data ohledně platforem, nezatížená žádným temporary obsahem.
Mimochodem, ono nejenom že se v tom asi nikdo nevyzná (nebo si spíš nepamatuje, co tam je), ale dost často to už je neaktuální/nepotřebné info (různé "(pseudo)statistiky" kolik je úvěrů, atd.).

A řešení? Asi složité, obávám se...
Částečně asi jak psal Saraph, ale nebál bych se ani promazání a dovolení mazání - ať už uživatelům, nebo přes schválení adminem/editorem/někým, aby to nerozbilo celou diskuzi. Ale fakt mi přijde, že tu je dost jednorázových aktualit typu: statistik dostupných úvěrů / statistik ziskovosti / rad k nějakým problémům nebo nejasnostem / jednorázových eventů (intervence) / ... Ale zrovna zde by pro to asi šla mnohdy udělat jednotlivá témata.

Ale já sem už moc nechodím a většinou přečtu jenom nepřečtené, takže můžu být dost mimo.

Good Luck
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Joshua » 19 kvě 2017, 12:33

Díky Jane za obsáhlý příspěvek. To s tím backgroundem je super postřeh, píšu si to do poznámek. Jak píšeš, spousta věcí nemá prioritu, ale já mám chuť :).

Mě napadlo diskusi Mintos například přejmenovat na "Mintos - aktuality" a nejstarší příspěvky rozřadit do samostatných diskusí. Tedy nenarušit aktuální diskusi (např. za poslední 3 měsíce), ale starý obsah roztřídit (pokud to má smysl), případně jej promazat či strčit do nějaké diskuse "archiv" (pokud je neaktuální). Teoreticky super, ale v praxi se obávám, že nebudu vědět co kam zařadit...

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5474
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1112
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Jan » 19 kvě 2017, 12:53

Joshua píše:Díky Jane za obsáhlý příspěvek. To s tím backgroundem je super postřeh, píšu si to do poznámek. Jak píšeš, spousta věcí nemá prioritu, ale já mám chuť :).

Mě napadlo diskusi Mintos například přejmenovat na "Mintos - aktuality" a nejstarší příspěvky rozřadit do samostatných diskusí. Tedy nenarušit aktuální diskusi (např. za poslední 3 měsíce), ale starý obsah roztřídit (pokud to má smysl), případně jej promazat či strčit do nějaké diskuse "archiv" (pokud je neaktuální). Teoreticky super, ale v praxi se obávám, že nebudu vědět co s tím.
Jo, pak když jsem to viděl, tak jsem si říkal, že bys měl začít banem pro grafomany x).

Asi nejjednodušší bude začít polehoučku a navíc někde, kde toho není tolik. A pro jistotu se zálohou. A uvidíš, jestli to je schůdné nebo ne. Protože jak jsem psal, pokud nebudou témata výstižně pojmenovaná (což kolikrát asi ani nejde), tak pak je asi celkem jedno, jestli něco hledáš mezi 200 příspěvky, nebo mezi 10*20 příspěvky rozdělenými do témat. Třeba teď jsem kouknul do Zonky a těch témat tam je wagon a že by to vypadalo nějak systematicky nebo uhlazeně, to mi ani nepřijde. Ale cenu to má, už z názvu témat je leccos jasné, jen jich musí být nějak rozumně.
Tak snad se tu rozpoutá nějaká diskuze, seberou nápady a názory, nechají se odležet a po realizaci se uvidí, co je jak životaschopné. Ono totiž nějaké ideální třídění neexistuje :o/.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Novinky na fóru

Příspěvek od Joshua » 24 kvě 2017, 19:45

Hezký den,

asi jste zaregistrovali pár změn na fóru. Trochu jsem oprášil naši úvodní stránku a seřadil platformy podle nejdiskutovanějších - doufám, že to většině takto vyhovuje (kdyby ne, kamenujte mě zprávama a já to upravím). Nastavil jsem nově klik na celý řádek, takže by se odkazy neměly plést do cesty. Odmazáním koncovek z názvů došlo k lepší relevanci a mírnému zlepšení pozic ve vyhledávání - možná je to náhoda, ale chodí nás sem cca o 25% víc.

Máme tu také zástupce z platforem Robo.cash a nově snad přibude také Aleksandra z Mintosu. Snad se tedy dočkáme nějakých novinek z první ruky.

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Saraph » 16 čer 2017, 13:13

S tím novým hostingem se zdá, že web občas vypadává. Sem tam dostanu chybu, než se dostanu na hlavní stránku. :(

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Joshua » 16 čer 2017, 13:20

Díky za upozornění, vím o tom.. bohužel s dalšími weby, které na VPS provozuji už je to celkem zátěž (poslední dny je tu navíc docela rušno). Řeším to s podporou a osekávám náročnost, kde to jde - nejspíš však budu muset upgradovat.

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Joshua » 03 srp 2017, 12:47

Dnes ve večerních hodinách bude fórum pravděpodobně chvilku nedostupné kvůli upgradu serveru na vyšší tarif. Odměnou by měla být vyšší rychlost a méně výpadků.

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Joshua » 05 zář 2017, 15:32

Hezký den vespolek.

23. září odjíždím na 14 dní na Island.
Hledám někoho, kdo by měl zájem o funkci moderátora a alespoň dočasně dohlédl na diskuse, odmazal případné spamy, tu a tam něco editoval (nefunkční odkazy apod.). Já bohužel nebudu úplně moci. Samozřejmě tuto funkci rád přidělím i trvale, pokud se najde zájemce. Neplynou z toho žádné super benefity, pouze můžete mít skvělý pocit ze zeleně vybarveného jména a dobře odvedené práce.

Zájemce poprosím do zpráv. Děkuji.

// Děkuji zájemcům, nakonec jsem zvolil služebně nejstaršího Sarapha.
// Sollar sem chodí pouze výjimečně, požádal mě zprávami o přidělení funkce moderátora. Kdyby si to rozmyslel, rád to upravím zpět ;).

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Referral odkazy

Příspěvek od Joshua » 14 zář 2017, 10:11

Hezký den,

nedávno jsem se skrze zprávy bavil s blahetalem ohledně trochu ošemetného tématu, kterým jsou referral odkazy. O tom, že je toto téma aktuální svědčí i dnešní newsletter pro partnery Mintosu. Tam bylo zmíněno toto fórum, jako nástroj pro šíření provizních odkazů (příloha). V nejbližších dnech proto založím speciální sekci, kam každý bude moci uveřejnit svůj odkaz na libovolný portál. Dělám to z důvodu prevence - věřím, že když odkazy budou na jednom místě, nebudou zahlcovat fórum jinde.

Každopádně nemám rád, když se referral odkazy spamují jen tak, proto bude přispívání umožněno pouze registrovaným uživatelům a podmínkou bude nabídnout registrovanému další hodnotu - např. pomoc s prvním nastavením a orientací.

Beru to jako takový sociální experiment ;). Referral odkazy jsou dobrá věc, protože nabízí registrovaným i doporučujícím další benefity. A když už si zdejší komunita docela dost radí, možná je tohle cesta, jak spolupráci povýšit na další úroveň. Jako vždy, váš názor uvítám.
Přílohy
mintos-email.PNG
mintos-email.PNG (6.24 KiB) Zobrazeno 10224 x

adventura
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 531
Registrován: 18 srp 2016, 15:17
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Re: Referral odkazy

Příspěvek od adventura » 16 zář 2017, 17:25

Joshua píše:Hezký den,

nedávno jsem se skrze zprávy bavil s blahetalem ohledně trochu ošemetného tématu, kterým jsou referral odkazy. O tom, že je toto téma aktuální svědčí i dnešní newsletter pro partnery Mintosu. Tam bylo zmíněno toto fórum, jako nástroj pro šíření provizních odkazů (příloha). V nejbližších dnech proto založím speciální sekci, kam každý bude moci uveřejnit svůj odkaz na libovolný portál. Dělám to z důvodu prevence - věřím, že když odkazy budou na jednom místě, nebudou zahlcovat fórum jinde.

Každopádně nemám rád, když se referral odkazy spamují jen tak, proto bude přispívání umožněno pouze registrovaným uživatelům a podmínkou bude nabídnout registrovanému další hodnotu - např. pomoc s prvním nastavením a orientací.

Beru to jako takový sociální experiment ;). Referral odkazy jsou dobrá věc, protože nabízí registrovaným i doporučujícím další benefity. A když už si zdejší komunita docela dost radí, možná je tohle cesta, jak spolupráci povýšit na další úroveň. Jako vždy, váš názor uvítám.
\

doonio uz jedno zalozil
http://p2pforum.cz/viewtopic.php?f=40&t=134

navrhuju, ze pokud tam nekdo odpovi a da tam svoje ref. linky, tak aby v budoucnosti pri nejake zmene editoval svuj prispevek a neposilal do vlakna novou odpoved, aby zbytecne nedoslo ke spamovani vlakna...proste jeden user = 1 prispevek

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1212
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 601
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Referral odkazy

Příspěvek od doonio » 17 zář 2017, 17:02

blahetal píše: doonio uz jedno zalozil
http://p2pforum.cz/viewtopic.php?f=40&t=134

navrhuju, ze pokud tam nekdo odpovi a da tam svoje ref. linky, tak aby v budoucnosti pri nejake zmene editoval svuj prispevek a neposilal do vlakna novou odpoved, aby zbytecne nedoslo ke spamovani vlakna...proste jeden user = 1 prispevek
Tak to sorry kucí, já právě jedno založil, protože to vidím na jiných cestovatelských fórech, kde se tedkomc roztrhl pytel s referally na booking a každý tak zaplevuje originální vláknoo bookingu, které mělo sloužit jen pro diskuzi o bookingu a ted tam každý dává svůj referral na 10% slevu, tak jsem si říkal že tu nic takového nemám, tak jsem rovnou něco založil...a toto téma jsem jaksi přehlédl tu ;)
Naposledy upravil(a) doonio dne 17 zář 2017, 17:56, celkem upraveno 1 x.
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Joshua » 17 zář 2017, 17:28

Buď v klidu, já tohle chtěl stejně nechat v režii vás, uživatelů. Jestli vlákno založí ten nebo ten, je vcelku jedno.
navrhuju, ze pokud tam nekdo odpovi a da tam svoje ref. linky, tak aby v budoucnosti pri nejake zmene editoval svuj prispevek a neposilal do vlakna novou odpoved, aby zbytecne nedoslo ke spamovani vlakna...proste jeden user = 1 prispevek
To je rozumný návrh. Už takhle se může každý další uživatel v řadě cítit znevýhodněn.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5474
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1112
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Jan » 30 lis 2017, 18:08

Teď jsem koukal, že v menu je odkaz na transfertip.cz. Není to jen vějička na affiliate?
Když jsem toto řešil, tak jsem se na tranfertip taky doklikal, ale pak mi to tak přišlo, protože tam vůbec nejsou devizovky a jiné způsoby.
Pokud by to tak bylo, tak bych to odstranil, koneckonců je tu vlákno s fundovanými příspěvky :o).
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Joshua » 30 lis 2017, 23:09

Jan píše:Teď jsem koukal, že v menu je odkaz na transfertip.cz. Není to jen vějička na affiliate?
Když jsem toto řešil, tak jsem se na tranfertip taky doklikal, ale pak mi to tak přišlo, protože tam vůbec nejsou devizovky a jiné způsoby.
Pokud by to tak bylo, tak bych to odstranil, koneckonců je tu vlákno s fundovanými příspěvky :o).
V době, kdy je sollar přidával to byl prakticky jeden z top srovnávačů. Je pravda, že momentálně spolu s bankami srovnávají pouze TW a CurrencyFair - tedy pouze portály nabízející affiliate. Osobně i affiliate projektům fandím, pokud mají přidanou hodnotu - tento je v poslední době trochu zavádějící, protože možností je daleko více. Asi máš pravdu.. myslím, že se dají dohledat někde v příspěvcích. Dávám pryč.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5474
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1112
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Jan » 05 pro 2017, 11:20

Joshua píše:
Jan píše:Teď jsem koukal, že v menu je odkaz na transfertip.cz. Není to jen vějička na affiliate?
Když jsem toto řešil, tak jsem se na tranfertip taky doklikal, ale pak mi to tak přišlo, protože tam vůbec nejsou devizovky a jiné způsoby.
Pokud by to tak bylo, tak bych to odstranil, koneckonců je tu vlákno s fundovanými příspěvky :o).
V době, kdy je sollar přidával to byl prakticky jeden z top srovnávačů. Je pravda, že momentálně spolu s bankami srovnávají pouze TW a CurrencyFair - tedy pouze portály nabízející affiliate. Osobně i affiliate projektům fandím, pokud mají přidanou hodnotu - tento je v poslední době trochu zavádějící, protože možností je daleko více. Asi máš pravdu.. myslím, že se dají dohledat někde v příspěvcích. Dávám pryč.
V poho, co píšu jsou jen návrhy, nechávám na zvážení ostatním.
A k tomu transfertipu - proti affiliate nic nemám, ale nelíbí se mi, když je někde wagon nesmyslných odkazů (zde banky) a pár dobrých odkazů z nichž má provozovatel zisk, ale ostatní dobré (pravděpodobně i nejlepší) odkazy (Revolut, devizovky) chybí. Smrdí to manipulací.

Mimochodem, měl bych ještě jeden návrh. (Jen návrh, pokud se nebude líbit, ani není třeba to zdůvodňovat. (Ono občas když čtu, co jsem dříve napsal, tak občas netuším, co mě k tomu vedlo (a tak to může být i s těmito návrhy).)) V poslední době se tu rozjely diskuze s alternativními aktivy - virtuální měny, fondy, ... a už dříve tu tu a tam vyskakovaly akcie, fondy , FX... Tak jestli by nestálo za to, zřídit tomu nějakou sekci "alternativních investic". Tak nějak mám pocit, že to bude čím dál častější a že dost lidí se od P2P pohybuje či bude pohybovat tímto směrem.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Joshua » 05 pro 2017, 12:06

Jan píše:...
Naprosto rozumím. Tohle je určitě pádný argument, vzhledem k tomu, že Revolut nenabízí affiliate a patří mezi nejvýhodnější způsoby převodů.

To s těmi kryptoměnami mě také napadlo, a jsem klidně pro. Jiné investice se tu už stejně okrajově řeší, stejně tak způsoby zasílání peněz do zahraničí a kryptoměny jsou určitě nedílnou součástí fintech éry. Můj jediný problém je, že těch coinů je strašlivě moc. Jestli umím říct cca u 10 z nich o čem jsou? A to je ještě možná hodně, zbytek absolutně netuším a patrně nejsem jediný.

Čili nějakou obecnější sekci tu rád založím.. se strukturou zatím úplně nevím :roll:

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5474
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1112
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Jan » 05 pro 2017, 12:29

Joshua píše:
Jan píše:...
Naprosto rozumím. Tohle je určitě pádný argument, vzhledem k tomu, že Revolut nenabízí affiliate a patří mezi nejvýhodnější způsoby převodů.

To s těmi kryptoměnami mě také napadlo, a jsem klidně pro. Jiné investice se tu už stejně okrajově řeší, stejně tak způsoby zasílání peněz do zahraničí a kryptoměny jsou určitě nedílnou součástí fintech éry. Můj jediný problém je, že těch coinů je strašlivě moc. Jestli umím říct cca u 10 z nich o čem jsou? A to je ještě možná hodně, zbytek absolutně netuším a patrně nejsem jediný.

Čili nějakou obecnější sekci tu rád založím.. se strukturou zatím úplně nevím :roll:
Já asi vím. I když lišácky :o).
Buď bych zřídil celou novou sekci a nebo do sekce Příbuzná témata udělal sekci "alternativní investice", tam přesunul ta témata co tu teď jela (když na něco narazím, ozvu se) a nechal to žít vlastním životem a pak by se vidělo, co je životaschopné a co není, kde se dá udržet přehled a kde je tématu už tolik, že to nejde a podle toho to časem doladil.
Pěknej přehled coinů...
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Joshua » 05 pro 2017, 14:36

Ok, zřídil jsem nám novou sekci - alternativní investice s kategorií kryptoměn. Prozatím to takto nechám a uvidíme jakým směrem se bude zdejší diskuse vyvíjet. Podle situace bych pak později zavedl další roztřídění.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů