Připomínky k fóru.


Aktuální dění okolo P2Pfórum.cz, vaše návrhy a názory jsou vítány.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5474
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1112
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Jan » 05 pro 2017, 14:44

Joshua píše:Ok, zřídil jsem nám novou sekci - alternativní investice s kategorií kryptoměn. Prozatím to takto nechám a uvidíme jakým směrem se bude zdejší diskuse vyvíjet. Podle situace bych pak později zavedl další roztřídění.
Ještě bych navrhoval udělat tam podsekci "fondy" a do ní zařadit diskuzi o fondech (http://p2pforum.cz/viewtopic.php?f=32&t=140), která je nyní v sekci volné diskuze.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Joshua » 05 pro 2017, 14:57

Jan píše:...
Rozumím úmyslu. No myšlenka dát do jednoho pytle fondy s kryptoměnama se mi celkem dost příčí, jsou to dva docela rozdílné světy. Zkusím projít témata a podívám se kolik tu máme věcí k fondům, ETF, Akciím a forexu. Potom by možná stálo za to založit některým zde zmíněným kategoriím také svůj vlastní prostor.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5474
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1112
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Jan » 05 pro 2017, 15:06

Joshua píše:
Jan píše:...
Rozumím úmyslu. No myšlenka dát do jednoho pytle fondy s kryptoměnama se mi celkem dost příčí, jsou to dva docela rozdílné světy. Zkusím projít témata a podívám se kolik tu máme věcí k fondům, ETF, Akciím a forexu. Potom by možná stálo za to založit některým zde zmíněným kategoriím také svůj vlastní prostor.
Bral jsem oboje jako alternativu k P2P, jinak samozřejmě jsou to dost odlišné investice nebo vůbec strategie. Myslel jsem strukturu:

Aternativní investice
1. kryptoměny
1a. BTC
...
2. fondy
3. forex (třeba)

Ale nechávám to na tvém uvážení/uvážení ostatních, pokud se někdo do diskuze přidá.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2138
Registrován: 04 pro 2017, 20:08
Reputace: 1025
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od GOGO7 » 05 pro 2017, 15:55

Navrhuji:
1/ Kryptoměny
2/ Akcie, dluhopisy a fondy /tj.investice/
3/ Forex, komodity, opce, binární opce,CFD atd./tj.spekulace/
U bodu 2/ a 3/ ovšem již samozřejmě existuje spousta jiných fór. Zvláště bod 3 je trochu už mimo, je to tak rozsáhlá a dost problematická oblast /třeba Hyip fondy/, že bych to osobně spíš nezaváděl. Kromě jiných se tím zabývá třeba forum http://www.payout.cz.

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Joshua » 05 pro 2017, 20:54

Je mi jasné, že spousta témat je lépe a přehledněji zpracována jinde. Nedělám si tedy iluze, že se P2P fórum stane fórem, kde se budou na plno řešit všechny typy investic. Přeci jen si tu v komornějším duchu vyměňujeme informace hlavně o P2P lendingu. Ale na druhou stranu, proč se o některých věcech nepobavit.

Přidal jsem tedy ještě jednu kategorii: Akcie, ETF a podílové fondy. Uvidíme, zda se diskuse rozjede a případně budu dál upravovat. ;)

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5474
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1112
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Jan » 05 pro 2017, 21:22

Joshua píše:Je mi jasné, že spousta témat je lépe a přehledněji zpracována jinde. Nedělám si tedy iluze, že se P2P fórum stane fórem, kde se budou na plno řešit všechny typy investic. Přeci jen si tu v komornějším duchu vyměňujeme informace hlavně o P2P lendingu. Ale na druhou stranu, proč se o některých věcech nepobavit.

Přidal jsem tedy ještě jednu kategorii: Akcie, ETF a podílové fondy. Uvidíme, zda se diskuse rozjede a případně budu dál upravovat. ;)
Máš samozřejmě pravdu. Už jsem nad tím trochu přemýšlel, jak dlouho tu ještě bude P2P hlavním směrem... Prostě si myslím, že posun jinam nastane samovolně. Ono už i teď je vidět posun v tématech (kopírující to, jak lidi přecházejí mezi portály).
Jinak raději dám přednost kvalitě (zdejšímu komornímu fóru) před kvantitou. Mimochodem výhoda tohoto je (mnohem ) nižší zaplevelenost. Popravdě, jinam ani nechodím. Stačí těch pár lidí tu, kteří ví, o co jde.
Takže: Díky Vám.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
ch4
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 16 zář 2017, 20:52
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od ch4 » 08 pro 2017, 09:57

Jan píše: Mimochodem výhoda tohoto je (mnohem ) nižší zaplevelenost. Popravdě, jinam ani nechodím. Stačí těch pár lidí tu, kteří ví, o co jde.
Takže: Díky Vám.
Nediskutovali jste nekdy o tom, ze by byl pristup jen po registraci? Ja jsem se ted dival na http://www.payout.cz a najit tam par hodnotnych prispevku je docela tezke. Zatim to asi neni potreba, je to tady docela komorni.

BTW pod jakou prezdivkou je majitel tohoto serveru? - Joshua?
CZK:Fundlift,Bondster,Upvest,Fingood,RondaInvest
EUR:Estateguru,Bulkestate,Rendity
GBP:Ablrate,PropertyCrowd,Brickowner
Bonusy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=2627#p2627

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5474
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1112
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Jan » 08 pro 2017, 12:25

ch4 píše:
Jan píše: Mimochodem výhoda tohoto je (mnohem ) nižší zaplevelenost. Popravdě, jinam ani nechodím. Stačí těch pár lidí tu, kteří ví, o co jde.
Takže: Díky Vám.
Nediskutovali jste nekdy o tom, ze by byl pristup jen po registraci? Ja jsem se ted dival na http://www.payout.cz a najit tam par hodnotnych prispevku je docela tezke. Zatim to asi neni potreba, je to tady docela komorni.

BTW pod jakou prezdivkou je majitel tohoto serveru? - Joshua?
Ne, pokud se pamatuji, taková diskuze se tu nevedla.
Struktura majitelů tohoto fóra podléhá nejhlubšímu utajení :o). Pokud někdo na toto téma získal byť jen názor, tak pak už ho nikdy nikdo nenašel. Proč myslíš, že je tu tolik neaktivních nicků :o)?
No, když jsem sem přišel, držel to tu Sollar, ten teď předal otěže Joshuovi a ten pověřil i Sarapha. Ale pokud jde o mě, vnímám to tak, že to tu povšechně drží cca 10 lidí, další hrstka přispívá jen velmi lokálně no a pak už to jsou opravdu jen občasní/zřídkaví přispěvatelé a čtenáři.
Osobně v tuhle chvíli bych to na registraci neomezoval, dost lidí jsem přišlo přes neregistrované přispívání - teď třeba Vývar z ovaru. Takže dokud se to bude zvládat takto, nechal bych to. Ale to je hlavně na adminech.

Na payout jsem taky juknul. Přijde mi, že to je úplně jinak zaměřené fórum. Chápu to jako komerční projekt, kde je hlavně místo pro reklamy a tudíž je nutné nalákat co nejvíce klikačů. A od toho se i odvíjí témata, až často koketující se zázračným zbohatnutím. Působí to na mě jako bulvár^2. Ale do hloubky jsem to nestudoval, určitě tam budou i kvalitní přispěvatelé (i když mezi fůrou balastu, obávám se).
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Joshua » 08 pro 2017, 12:30

ch4 píše:BTW pod jakou prezdivkou je majitel tohoto serveru? - Joshua?
Ano v současnosti jsem majitel domény i hostingu. Joshua, slyšící i na jméno Lukáš, hodný, nekouše :-). Na jiných fórech registrován nejsem.

Zakladatelem fóra je sollar, který mi fórum předal do správy a v současné době je hlavně v offline světě. Čas od času si s ním prohodím pár informací o vývoji a směřování a to je tak vše. Se správou a příspěvky mi pomáhá Saraph. Ale jak říká Jan, nejsme struktura majitelů.. spíš je to tu v takovém rodinném duchu.

Uživatelský avatar
ch4
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 16 zář 2017, 20:52
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od ch4 » 08 pro 2017, 12:34

Joshua píše:
ch4 píše:BTW pod jakou prezdivkou je majitel tohoto serveru? - Joshua?
Ano v současnosti jsem majitel domény i hostingu. Joshua, slyšící i na jméno Lukáš, hodný, nekouše :-). Na jiných fórech registrován nejsem.

Zakladatelem fóra je sollar, který mi fórum předal do správy a v současné době je hlavně v offline světě. Čas od času si s ním prohodím pár informací o vývoji a směřování a to je tak vše. Se správou a příspěvky mi pomáhá Saraph. Ale jak říká Jan, nejsme struktura majitelů.. spíš je to tu v takovém rodinném duchu.
Diky! Az chvili potom co jsem se zeptal jsem objevil http://p2pforum.cz/memberlist.php?mode=team ;-) Jenom me zajimalo, kdo tento server zalozil a provozuje.

//Byl jsi rychlejší, už jsem svůj příspěvek editnul. Joshua
CZK:Fundlift,Bondster,Upvest,Fingood,RondaInvest
EUR:Estateguru,Bulkestate,Rendity
GBP:Ablrate,PropertyCrowd,Brickowner
Bonusy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=2627#p2627

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5474
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1112
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Jan » 15 led 2018, 10:52

Napadlo mě, jestli by se toto vlákno: http://p2pforum.cz/viewtopic.php?f=40&t ... 3490#p3490 nemělo doplnit i o info, kde je dotyčný aktivní. Bylo by to pak (skoro) všechno pěkně po kupě.
Naposledy upravil(a) Jan dne 15 led 2018, 14:05, celkem upraveno 1 x.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Saraph » 15 led 2018, 12:59

Jan píše:Napadlo mě, jestli y se toto vlákno: http://p2pforum.cz/viewtopic.php?f=40&t ... 3490#p3490 nemělo doplnit i o info, kde je dotyčný aktivní. Bylo by to pak (skoro) všechno pěkně po kupě.
Přidal jsem do původního příspěvku žádost, aby tam toto uživatelé psali.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5474
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1112
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Jan » 15 led 2018, 17:11

Saraph píše:
Jan píše:Napadlo mě, jestli y se toto vlákno: http://p2pforum.cz/viewtopic.php?f=40&t ... 3490#p3490 nemělo doplnit i o info, kde je dotyčný aktivní. Bylo by to pak (skoro) všechno pěkně po kupě.
Přidal jsem do původního příspěvku žádost, aby tam toto uživatelé psali.
Dík. Snad to tam (nebo aspoň tady) ostatní najdou... Mě to docela trvalo, navíc tam ani není patrné, že je ten příspěvek změněn.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5474
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1112
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Jan » 18 led 2018, 22:00

Ten prodloužený link "Nejlépe hodnocení" je moc pěkný. :o)
Osobně tyto hodnotící systémy moc nemusím, ale v tomto případě bych to viděl velmi podobně. Deafkto mi přijde, že převážnou většinu hodnotného obsahu fóra sem přináší "zdravé jádro", které až na nějakou ty výjimku odpovídá tomu řádku + pár dalších, kteří se tam zatím nevejdou...
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Joshua » 18 led 2018, 22:51

Jan píše:Ten prodloužený link "Nejlépe hodnocení" je moc pěkný. :o)
Osobně tyto hodnotící systémy moc nemusím, ale v tomto případě bych to viděl velmi podobně. Deafkto mi přijde, že převážnou většinu hodnotného obsahu fóra sem přináší "zdravé jádro", které až na nějakou ty výjimku odpovídá tomu řádku + pár dalších, kteří se tam zatím nevejdou...
Jsem rád, že se líbí, rozšířil jsem to na top 10. Taková blbůstka.. ;)

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5474
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1112
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Jan » 19 led 2018, 10:10

Joshua píše:
Jan píše:Ten prodloužený link "Nejlépe hodnocení" je moc pěkný. :o)
Osobně tyto hodnotící systémy moc nemusím, ale v tomto případě bych to viděl velmi podobně. Deafkto mi přijde, že převážnou většinu hodnotného obsahu fóra sem přináší "zdravé jádro", které až na nějakou ty výjimku odpovídá tomu řádku + pár dalších, kteří se tam zatím nevejdou...
Jsem rád, že se líbí, rozšířil jsem to na top 10. Taková blbůstka.. ;)
Osobně jsem celkem proti, ale tady jak to fakt sedí, tak je to celkem fajn. Jen škoda, že tam není ještě pár dalších ze zdravého jádra. Čistě hypoteticky by stálo za úvahu, dát ty uživatele na další řádek (tak, aby byli už od kraje řádku), a pak by se tam možná vešli i Ti další. Ale je to jen úvaha, protože vidím zářnou budoucnost, a až bude zdravé jádro na dvě stránky, tak by to takto vypadalo blbě :o).
Ale skutečně je to tak, že kdybych se potřeboval na něco zeptat, oslovím tyto + pár dalších. Fakt to pěkně sedí.

PS: Jinak jsem se zase chtěl samozřejmě jen vytahovat svojí všímavostí x)
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Joshua » 19 led 2018, 10:26

Jan píše: Osobně jsem celkem proti, ale tady jak to fakt sedí, tak je to celkem fajn. Jen škoda, že tam není ještě pár dalších ze zdravého jádra. Čistě hypoteticky by stálo za úvahu, dát ty uživatele na další řádek (tak, aby byli už od kraje řádku), a pak by se tam možná vešli i Ti další. Ale je to jen úvaha, protože vidím zářnou budoucnost, a až bude zdravé jádro na dvě stránky, tak by to takto vypadalo blbě :o).
Ale skutečně je to tak, že kdybych se potřeboval na něco zeptat, oslovím tyto + pár dalších. Fakt to pěkně sedí.

PS: Jinak jsem se zase chtěl samozřejmě jen vytahovat svojí všímavostí x)
Až nás tu bude na fóru 200 registrovaných, možná přidám další řádek. No a všímavý ty jsi, to už se tady už ostatně všeobecně ví. :)

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5474
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1112
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Jan » 19 led 2018, 11:06

Joshua píše:
Jan píše: Osobně jsem celkem proti, ale tady jak to fakt sedí, tak je to celkem fajn. Jen škoda, že tam není ještě pár dalších ze zdravého jádra. Čistě hypoteticky by stálo za úvahu, dát ty uživatele na další řádek (tak, aby byli už od kraje řádku), a pak by se tam možná vešli i Ti další. Ale je to jen úvaha, protože vidím zářnou budoucnost, a až bude zdravé jádro na dvě stránky, tak by to takto vypadalo blbě :o).
Ale skutečně je to tak, že kdybych se potřeboval na něco zeptat, oslovím tyto + pár dalších. Fakt to pěkně sedí.

PS: Jinak jsem se zase chtěl samozřejmě jen vytahovat svojí všímavostí x)
Až nás tu bude na fóru 200 registrovaných, možná přidám další řádek. No a všímavý ty jsi, to už se tady už ostatně všeobecně ví. :)
Asi na to m můžeš začít dělat, je nás tu 168, takže do večera nějakých 32 registrací myslím zvládnu x).
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

adventura
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 531
Registrován: 18 srp 2016, 15:17
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od adventura » 19 led 2018, 11:31

nejak v tom nevidim prinos, ale tak treba na masaz ega je to dobry :)
kdyz mne zaujme nejaky prispevek a chtel bych si o tom pokecat vice, tak rovnou odpovim nebo napisu SZ

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Joshua » 19 led 2018, 11:38

blahetal píše:nejak v tom nevidim prinos, ale tak treba na masaz ega je to dobry :)
kdyz mne zaujme nejaky prispevek a chtel bych si o tom pokecat vice, tak rovnou odpovim nebo napisu SZ
Je to tak, přínos = 0. Chleba si za to nekoupíš a reputace slouží jen jako takové malé bezvýznamné plus, když chceš někomu rychle vyjádřit souhlas, nebo ho nějak odměnit za práci, kterou si s příspěvkem dal. Osobně mi změna nestála ani za napsání :-), ale Jan si všiml no.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů