Připomínky k fóru.


Aktuální dění okolo P2Pfórum.cz, vaše návrhy a názory jsou vítány.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Saraph » 22 kvě 2018, 07:53

Joshua píše:
21 kvě 2018, 23:48
Měli bychom běžet na nové verzi phpbb3 a https://.

Kromě nějakých těch oprav zkuste přivyknout trochu upravenému designu. Prosím o trpělivost a shovívavost, než si to vše trochu sedne, přechodně se mohou vyskytovat nějaké ty drobné chybky. Kdyby vám cokoliv nešlo, pište.
Hmm, není to špatné. ;) Líbí se mi třeba to tlačítko pro přechod na poslední příspěvek u každého vlákna. Sice to fórum má mírně jiný kabát, ale co se přivykání týče, aspoň nejsou věci úplně přeházené, takže nevidím problém.

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Joshua » 22 kvě 2018, 07:57

Saraph píše:
22 kvě 2018, 07:53
Joshua píše:
21 kvě 2018, 23:48
Měli bychom běžet na nové verzi phpbb3 a https://.

Kromě nějakých těch oprav zkuste přivyknout trochu upravenému designu. Prosím o trpělivost a shovívavost, než si to vše trochu sedne, přechodně se mohou vyskytovat nějaké ty drobné chybky. Kdyby vám cokoliv nešlo, pište.
Hmm, není to špatné. ;) Líbí se mi třeba to tlačítko pro přechod na poslední příspěvek u každého vlákna. Sice to fórum má mírně jiný kabát, ale co se přivykání týče, aspoň nejsou věci úplně přeházené, takže nevidím problém.
Jop, docela se to dá. Je to stejná šablona jakou jsme měli, jen jsem nevyhnutelně s upgradem fóra musel přejít na její novou verzi.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5474
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1112
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Jan » 22 kvě 2018, 21:10

Joshua píše:
22 kvě 2018, 07:57
Saraph píše:
22 kvě 2018, 07:53
Joshua píše:
21 kvě 2018, 23:48
Měli bychom běžet na nové verzi phpbb3 a https://.

Kromě nějakých těch oprav zkuste přivyknout trochu upravenému designu. Prosím o trpělivost a shovívavost, než si to vše trochu sedne, přechodně se mohou vyskytovat nějaké ty drobné chybky. Kdyby vám cokoliv nešlo, pište.
Hmm, není to špatné. ;) Líbí se mi třeba to tlačítko pro přechod na poslední příspěvek u každého vlákna. Sice to fórum má mírně jiný kabát, ale co se přivykání týče, aspoň nejsou věci úplně přeházené, takže nevidím problém.
Jop, docela se to dá. Je to stejná šablona jakou jsme měli, jen jsem nevyhnutelně s upgradem fóra musel přejít na její novou verzi.
Možná to je lepší než to staré, dost věcí je zvýrazněno, takže pro nás slepce... Jenže já jak jsem staromilec, tak... :o/
Asi to je posun k lepšímu, akorát si na to budu muset zvyknout. A trochu mě znervózňují nové symboly a proklikávačky co nevím k čemu jsou. A dřív jak byly nenápadné, tak jsem je ignoroval, teď jak jsou výraznější, tak mi jen připomínají, jak jsem mimo...
Díky
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Saraph » 22 kvě 2018, 22:15

Všiml jsem si, že některé věci jsou jazykově nekonzistentní. Vše mám česky, ale třeba cokoli spojené s reputacemi uživatelů je najednou anglicky. Předpokládám, že celá tahle funkcionalita reputací je jen nějaký oddělený modul phpBB?

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Joshua » 22 kvě 2018, 22:22

Saraph píše:
22 kvě 2018, 22:15
Všiml jsem si, že některé věci jsou jazykově nekonzistentní. Vše mám česky, ale třeba cokoli spojené s reputacemi uživatelů je najednou anglicky. Předpokládám, že celá tahle funkcionalita reputací je jen nějaký oddělený modul phpBB?
Ano, přesně tak. O téhle nekonzistenci vím a je to dáno tím, že při přechodu na novou verzi fóra jsem musel modul reputací také upgradovat (starý bohužel vyhazoval chyby a celé fórum padalo). Zkusím dohledat zda už mají v dostupných jazycích i češtinu a případně bych ji nasadil.

EDIT: Češtinu dostupnou nemají, ale rozchodil jsem to s češtinou z původní verze. Asi nebude přeložené vše, ale lepší, než drátem do oka.

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Saraph » 23 kvě 2018, 00:05

Joshua píše:
22 kvě 2018, 22:22
Saraph píše:
22 kvě 2018, 22:15
Všiml jsem si, že některé věci jsou jazykově nekonzistentní. Vše mám česky, ale třeba cokoli spojené s reputacemi uživatelů je najednou anglicky. Předpokládám, že celá tahle funkcionalita reputací je jen nějaký oddělený modul phpBB?
Ano, přesně tak. O téhle nekonzistenci vím a je to dáno tím, že při přechodu na novou verzi fóra jsem musel modul reputací také upgradovat (starý bohužel vyhazoval chyby a celé fórum padalo). Zkusím dohledat zda už mají v dostupných jazycích i češtinu a případně bych ji nasadil.

EDIT: Češtinu dostupnou nemají, ale rozchodil jsem to s češtinou z původní verze. Asi nebude přeložené vše, ale lepší, než drátem do oka.
Vypadá to dobře. Tenhle modul na první pohled nevypadá, že by se nějak změnil. 8-)

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5474
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1112
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Jan » 23 kvě 2018, 12:58

Není zač. Spíš to jsou bláboly, než postřehy :o/.
Obecně, updaty nemám rád, protože vždycky to je wagon marketingových keců, jak nová verze je minimálně o řád intuitivnější než ta stará, ale ať už je to jak je, minimálně u mě je zvyk o dost silnější než intuice a neuvědomuju si, že bych s novou verzí někdy nějaký výrazný posun k lepšímu zaznamenal. Spíš naopak. Prostě když je něco "vlevo nahoře" , tak to pak hledáš "vlevo nahoře" i "intuitivně"... U staré verze vím kde co je, co potřebuju často mám na lištách a v nové to kolikrát nemůžu ani najít. Ideální ještě je, když i tu vlastní funkci přejmenují... :o(.
Ale tenhle update od začátku vnímám jen neutrálně. Ostatně jak píše Saraph, vše je tam kde bylo, změnil se jen kabát a to asi k lepšímu. Různé indikátory a proklikávačky jsou výraznější...
Ono, můj postup je: Zalogování, přepnutí na nepřečtené příspěvky a v nových záložkách pozotvírat diskuze na posledních příspěvcích (ten čudlík, o kterém psal Saraph, o něm naštěstí už dlouho vím (a když jsem ho našel, taky mě potěšil :o) )).

Takže jak jsem psal, někdy je u vláken plamínek, někdy jen řádky, někdy je to modré, někdy červené a moc nevím, co co je a jestli to pro mě má nějaký význam. Teď koukám, že tam jsou pro mě i vysvětlivky, tak musím zkusit, jestli se tomu dá věřit :o).
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Boží mlýn
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 615
Registrován: 16 kvě 2018, 13:27
Reputace: 156
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Boží mlýn » 23 kvě 2018, 14:20

Za mě palec nahoru především za https. Díky!
Velké díky všem uživatelům, kteří využili můj doporučující odkaz na portu umístěný v profilu! Opravdu si toho vážím :thumbup:

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5474
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1112
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Jan » 25 kvě 2018, 11:12

Napadá mě, jestli by se nemělo zřídit vlákno pro investice v exotických měnách (GEL, KZT, ...). Porůznu se to tu objevuje, ale soustředěné to nikde není...
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od vyvar z ovaru » 05 čer 2018, 10:24

Slo by do Volne diskuze udelat tema Filmy? Obcas sem chci hodit nejaky tipy, ale nevim poradne kam to davat.

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Joshua » 05 čer 2018, 11:09

vyvar z ovaru píše:
05 čer 2018, 10:24
Slo by do Volne diskuze udelat tema Filmy? Obcas sem chci hodit nejaky tipy, ale nevim poradne kam to davat.
Volná diskuse je volná diskuse :). Klidně takové téma založ, nic proti tomu.

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od vyvar z ovaru » 06 čer 2018, 10:38

Ja zil v nejake predstave, ze temata muzou zakladat jen moderatori. :lol:

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Joshua » 06 čer 2018, 11:06

vyvar z ovaru píše:
06 čer 2018, 10:38
Ja zil v nejake predstave, ze temata muzou zakladat jen moderatori. :lol:
Nene, oni je pak mažou ;).

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5474
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1112
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Jan » 06 čer 2018, 11:32

vyvar z ovaru píše:
06 čer 2018, 10:38
Ja zil v nejake predstave, ze temata muzou zakladat jen moderatori. :lol:
To máš z toho, že jsi tu tak dlouho rejdil neregistrovaný. Teď, coby registrovaná celebrita můžeš skoro vše x). A admini a moderátoři to pak případně musí dávat do kupy ;o). Prostě nejlepší pozice :o).
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5474
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1112
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Jan » 07 čer 2018, 14:16

Ne, nedá mi to...
Pokud si rozkliknu nějaké fórum, např. Mintos, zobrazí se nabídka jednotlivých témat. Každé téma má nějakou ikonku. Hádám, že pokud je téma (resp. poslední příspěvek) nepřečteno, je ikonka červená, pokud je, tak modrá. Ale co znamenají jednotlivé ikonky (vykřičník a cosi (asi hlavní téma resp. téma na první pozici?), řádky a plamínek)? A pak tam ještě někdy bývá malá červená hvězdička.
Pokud je to tu někde vysvětleno tak se omlouvám, ale nepodařilo se mi to najít.
Díky
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Joshua » 07 čer 2018, 15:00

Jan píše:
07 čer 2018, 14:16
Ne, nedá mi to...
Pokud si rozkliknu nějaké fórum, např. Mintos, zobrazí se nabídka jednotlivých témat. Každé téma má nějakou ikonku. Hádám, že pokud je téma (resp. poslední příspěvek) nepřečteno, je ikonka červená, pokud je, tak modrá. Ale co znamenají jednotlivé ikonky (vykřičník a cosi (asi hlavní téma resp. téma na první pozici?), řádky a plamínek)? A pak tam ještě někdy bývá malá červená hvězdička.
Pokud je to tu někde vysvětleno tak se omlouvám, ale nepodařilo se mi to najít.
Díky
Je to funkce šablony, vzhled tedy úplně neovlivním, nicméně co jsem pochopil, tak:
- červeně je označeno nepřečtené
- modře přečtené

- vykřičník v "žárovce" (netuším jak to nazvat) - je informativní stránka, kam strkáme souhrnné informace k jednotlivým platformám. Není to tedy diskuse.
- plamínek označuje oblíbenou, žhavou diskusi, neptej se mě ale podle jakých parametrů to bere, netuším.
- malá červená hvězdička znamená, že jsi do daného tématu už jednou přispíval

Toť celá věda.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5474
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1112
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Jan » 07 čer 2018, 18:01

Joshua píše:
07 čer 2018, 15:00
Jan píše:
07 čer 2018, 14:16
Ne, nedá mi to...
Pokud si rozkliknu nějaké fórum, např. Mintos, zobrazí se nabídka jednotlivých témat. Každé téma má nějakou ikonku. Hádám, že pokud je téma (resp. poslední příspěvek) nepřečteno, je ikonka červená, pokud je, tak modrá. Ale co znamenají jednotlivé ikonky (vykřičník a cosi (asi hlavní téma resp. téma na první pozici?), řádky a plamínek)? A pak tam ještě někdy bývá malá červená hvězdička.
Pokud je to tu někde vysvětleno tak se omlouvám, ale nepodařilo se mi to najít.
Díky
Je to funkce šablony, vzhled tedy úplně neovlivním, nicméně co jsem pochopil, tak:
- červeně je označeno nepřečtené
- modře přečtené

- vykřičník v "žárovce" (netuším jak to nazvat) - je informativní stránka, kam strkáme souhrnné informace k jednotlivým platformám. Není to tedy diskuse.
- plamínek označuje oblíbenou, žhavou diskusi, neptej se mě ale podle jakých parametrů to bere, netuším.
- malá červená hvězdička znamená, že jsi do daného tématu už jednou přispíval

Toť celá věda.
Aha...
Jsem si říkal, jestli by to nešlo k něčemu využít. Ale zatím to moc nevypadá teda.
Plamínek ani hvězdička mě vůbec nenapadly...
...a žhavé diskuze jsou dozajista ty, do kterých přispívá eNaia x).

Ještě mě zaujalo, že v "záložce" :Rychlé odkazy: (to je pro mě základní čudlík tohoto fóra) bývají :Nové příspěvky: a :Nepřečtené příspěvky: červeně (ostatní modře), ale co jsem zjistil, tak to se skutečně nepřečtenými/neotevřenými tématy nesouvisí...

Ono u mě je to tak, že se zaloguju, kliknu na Rychlé odkazy - Nepřečtené příspěvky a pak to refreshuju. Čtu defakto vše, pokud mě to moc nezajímá, tak přeskočím. Akorát trochu problém je, že třeba minulý týden, když jsem vůbec nestíhal, tak jsem si akorát výběrově četl to, co mě nejvíc zajímalo... Takže pak jsem věděl, že Mintos mám načtený třeba do včera, ale u ostatních položek jsem si to už moc nepamatoval... A obdobně jsem to měl někdy loni, kdy jsem se tu defakto neobjevil pár měsíců... Pak jsem to postupně dopročítal podle míry zájmu...

Asi to jde i elegantněji, ale tohle elegantní celkem je a navíc jednoduché/blbuvzdorné.

Tak asi tak, no. Třeba Ti to pomůže při zuřivém programování démonických nadstaveb :o) (za které Ti stejně akorát vynadám, protože jak jsem psal - jsem konzervativní).
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od vyvar z ovaru » 08 čer 2018, 10:05

Ja ctu forum tak, ze jakmile se nacte hlavni stranka, kliknu prostrednim tlacitkem napr. na Mintos, tim se mi otevre v novym tabu a tam si zase kliknu prostrednim tlacitkem na temata (na tu ikonu, ktera me hodi na posledni neprecteny post), ktery chci cist - tim se opet otevrou na samostatnych zalozkach. Prectu, zavru a jsem zase automaticky na homepage a pokracuju dal.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5474
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1112
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Jan » 08 čer 2018, 10:58

vyvar z ovaru píše:
08 čer 2018, 10:05
Ja ctu forum tak, ze jakmile se nacte hlavni stranka, kliknu prostrednim tlacitkem napr. na Mintos, tim se mi otevre v novym tabu a tam si zase kliknu prostrednim tlacitkem na temata (na tu ikonu, ktera me hodi na posledni neprecteny post), ktery chci cist - tim se opet otevrou na samostatnych zalozkach. Prectu, zavru a jsem zase automaticky na homepage a pokracuju dal.
Ten můj přístup má tu výhodu, že zbytečně neotvírám témata, kde nic nepřibylo. Ono defakto P2Pforum je jeden z webů, které mám otevřeny instantně celý den (takže je fajn, že má mizivé nároky na paměť (na rozdíl od Mintosu (který také mívám otevřený instantně), kde je to už znát)). I když přiznávám, že toto instantní otevření asi není moc zdravý přístup... :o/

Jinak ten čudlík přepínající na poslední post mě občas hodí jen na poslední stránku a ne na poslední post. Občas je to matoucí. Ale jinak to je taky velmi užitečná zkratka.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Joshua » 08 čer 2018, 11:02

Jan píše:
08 čer 2018, 10:58
I když přiznávám, že toto instantní otevření asi není moc zdravý přístup...
Pravda, moc zdravé to není. Na druhou stranu mě to velmi těší :-).

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti