Připomínky k fóru.


Aktuální dění okolo P2Pfórum.cz, vaše návrhy a názory jsou vítány.
Odpovědět
JPT
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1179
Registrován: 25 zář 2016, 15:01
Reputace: 430
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od JPT » 07 led 2020, 23:34

zbynhu píše:
07 led 2020, 21:22
Kdyžtak mě opravte, ale přece pokud jsou ve vláknu nepřečtené příspěvky, tak se zobrazí ikonka červeně a pokud kliknu přímo na ni (viz šipka na screenu), tak se mi vlákno otevře přesně na prvním nepřečteném příspěvku.
Ano, má to mouchy, protože pak už se ukazuje celé vlákno jako přečtené, ale jestli to chápu správně, to to Janovi nevadí.
Já takto pročítám nové příspěvky pravidelně.

noveprispevky.jpg
Celé vlákno se neukazuje jako přečtené. Pokud to má 45 stránek a já skončil na 32 a pak se vrátím a kliknu na ikonu nepřečtené, tak mě to hodí na první nepřečtený příspěvek na straně 32. Když se posunu o stránku dál na 33 a pak zavřu tab nebo prohlížeč, tak příště mě to hodí zas na 33. Nesmím, ale kliknout na poslední příspěvek nebo na poslední stránku. Pak mi to automaticky označí všecko jako přečtené.
Jan píše:
07 led 2020, 19:36
Nebo nemáte nějaký mentálně nenáročný způsob orientace? Já defakto vše čtu přes "Nepřečtené příspěvky".
Takže já vždycky klikám na nepřečtené a pokud chci tab nebo prohlížeč vypnout, tak se snažím přečíst celou stránku. Když se mi to nechce číst celé, tak to nechám otevřené v tom tabu a posunu si to tak aby se mi zobrazoval první nepřečtený nahoře. Když čtu např. nějaký deník a je tam toho hodně a nechce se mi to teď celé číst, tak si otevřu nový tab a buď čtu něco jiného na fóru a nebo na jiných stránkách a ten tab mám otevřený do doby než to přečtu a zavřu.
Tabulka pro výpočet z výpisu Mintosu (nejaktuálnější, kterou mám) : https://drive.google.com/drive/folders/ ... 2_ZU-jF0qC

jejinka
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1718
Registrován: 25 led 2019, 13:16
Reputace: 483
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od jejinka » 08 led 2020, 11:27

Také používám rychlé odkazy a nepřečtené, mám to v oblíbených jako záložku, takže o kliknutí méně. Potom po jednotlivých tabech přes ikonky nepřečtených příspěvků a pak už se vlákno snažím proletět celé - když je toho moc, tak čtení redukuji jen na příspěvky s body, ty důležité zpravidla jsou zvýrazněné takto a zbytek je omáčka okolo ;)

JPT
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1179
Registrován: 25 zář 2016, 15:01
Reputace: 430
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od JPT » 08 led 2020, 11:33

Rychlé odkazy jsem objevil nedávno :-) používám z toho spíš "Nové příspěvky" protože v "Nepřečtených" je jich tam mraky a některé témata ani nečtu. V těch nových to podle ikony ukáže, které jsou nepřečtené. Když mám všeccko co mě hlavně zajímá přečtené, tak pak se dívám jestli je ještě nějaké téma, které by mě zajímalo.
Tabulka pro výpočet z výpisu Mintosu (nejaktuálnější, kterou mám) : https://drive.google.com/drive/folders/ ... 2_ZU-jF0qC

jejinka
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1718
Registrován: 25 led 2019, 13:16
Reputace: 483
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od jejinka » 08 led 2020, 11:36

Témata, která nečtu, mě v nepřečtených nijak nedráždí

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od vyvar z ovaru » 08 led 2020, 12:12

Ja jedu podobne, klikam jen na tu ikonu novych prispevku, kdyz takto proctu vlakna, ktery me zajimaji, tak kliknu na Oznacit vsechna temata jako prectena, aby bylo forum "ciste". :D
A dik za "Rychle odkazy", nikdy jsem si toho nevsiml. :lol:

JPT
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1179
Registrován: 25 zář 2016, 15:01
Reputace: 430
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od JPT » 08 led 2020, 12:27

Já zas neoznačuju všechno jako přečtené, protože co mě nezajímá teď mě může zajímat jindy a nebo to můžu začat číst z nudy :-)
Tabulka pro výpočet z výpisu Mintosu (nejaktuálnější, kterou mám) : https://drive.google.com/drive/folders/ ... 2_ZU-jF0qC

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Jan » 08 led 2020, 12:45

Zvláštní, jaké poznatky může přinést fakt, že jsem na fóru dezorientovaný x).
Jan píše:
07 led 2020, 21:29
zbynhu píše:
07 led 2020, 21:22
Kdyžtak mě opravte, ale přece pokud jsou ve vláknu nepřečtené příspěvky, tak se zobrazí ikonka červeně a pokud kliknu přímo na ni (viz šipka na screenu), tak se mi vlákno otevře přesně na prvním nepřečteném příspěvku.
Ano, má to mouchy, protože pak už se ukazuje celé vlákno jako přečtené, ale jestli to chápu správně, to to Janovi nevadí.
Já takto pročítám nové příspěvky pravidelně.

noveprispevky.jpg
No, pokud by to tak bylo, tak by to bylo to, co jsem psal, že by to redukovalo můj problém na jednotlivá vlákna. A už to by byl dost pokrok. Otestuju. BTW - a co znamená červený šedý plamínek (další dvě diskuze na tvém obrázku)? Právě těch ikonek je víc a matou mě, takže jsem se tomu vyhýbal.
Zdá se, že to opravdu funguje tak, jak jsem očekával. Dobré.
Ještě možná zkusím ten trik s novými příspěvky v kombinaci s barvou (čtené/nečtené).
Díky.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Úprava struktury fóra.

Příspěvek od Joshua » 10 led 2020, 15:01

Pěkný den vespolek.
Se Zbynhu jsme poslední týden konzultovali místní podobu fóra a rádi bychom tu postupně provedli pár změn, které snad přispějí k vyšší přehlednosti. Změny to nejsou zase tolik radikální, ale je to první větší zásah do struktury. Byl bych proto rád, ať o všem předběžně víte a klidně navrhněte co by se líbilo vám - respektive proto to sem postuji především, hlavně ať to vyhovuje vám.

Na navrženou strukturu se můžete podívat zde, je to docela dlouhé tak jsem to dal do souboru:
https://www.docdroid.net/XITpibT/struktura-fora.pdf

Snažili jsme se aby:
- Fórum na úvodní stránce zase tolik nenabobtnalo. Počet témat se drží na přibližně stejné úrovni jako nyní.
- Z hlavní stránky na nižší úroveň zmizí někteří strašáci, kde se tolik nepřispívá.
- A aby struktura byla logičtější a umožnila lepší rozvoj u témat mimo P2P lending (P2P lending bude ale pořád hlavním tématem tohoto fóra). Aktuálně jsou třeba v alternativních investicích nemovitosti, krypto a drahé kovy na jedné hromadě, což nedává vůbec žádný smysl.

Úpravy v kostce:
- Twino, Lendy a Roger zmizí do dalších poskytovatelů a na stránce přibydou rychlé linky.
- Oddělení českých akcií, zahraničních akcií, brokerů, dluhopisů a podílových fondů do vlastní sekce. Umožní nám to dělat např. separátní vlákna k jednotlivým akciím ČEZ, Moneta atd...
- Vlastní sekce hmotná aktiva pro drahé kovy, nemovitosti a případně další. Opět nám dávalo smysl to oddělit.
- Sekce alternativní investice zůstane pro kryptoměny, případně startupy a další.
- Investiční deníky a Investování obecněji přesuneme k volné diskusi. Ale pokud to chcete mít někde po ruce, můžeme to přiřadit někam výše (třeba ke studovně), ať je to přístupnější.

Tož tak, budeme rádi za feedback, třeba budete mít lepší nápady.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava struktury fóra.

Příspěvek od Jan » 10 led 2020, 15:23

Joshua píše:
10 led 2020, 15:01
...
Otázka je, jak to bude vypadat, až to bude v reálu, takhle to vypadá dobře. Jediné, co mi úplně nesedí, tak je Studovna v sekci P2P, fintech a další příbuzná témata (jestli by si studovna nezasloužila nějakou vlastní sekci jako "Informační zdroje", kde by mohly být i deníky, weby, které vás zaujaly (nebo jak se to jmenuje), možná i nějaké obecné diskuze... prostě Informační zdroje). A pak mám trochu problém s položkami pod čísly 2 a 28, ale to už jsem Ti myslím psal do SZ, že mi ta vlákna obsahově splývají.

No, a ještě mě napadá - nejsou položky 1 a 2 celkem mrtvé? Možná by se dala sekce 1 zrušit a tato vláka mít separé v každé následující sekci (i když to vidíš teď líp než já, možná by z toho bylo víc zmatků než užitku). Ah, koukám, že jsem si plně neuvědomil, jak obsáhlá je položka 2... ale jak koukám, ona "všobecná diskuze" by se skoro mohla jmenovat "co se nepodařilo zařadit" x) a :o(, takže možná jen zařazení...?

Nevím, asi to teď nejsem schopen vnímat v globálu.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava struktury fóra.

Příspěvek od vyvar z ovaru » 10 led 2020, 17:28

Joshua píše:
10 led 2020, 15:01
- Vlastní sekce hmotná aktiva pro drahé kovy, nemovitosti a případně další. Opět nám dávalo smysl to oddělit.
- Sekce alternativní investice zůstane pro kryptoměny, případně startupy a další.
Neni to deleni az moc rozdrobeny? Bych klidne sekci Hmotna aktiva sloucil se sekci Alternativni inv. kde toho moc neni. Treba i ten alk. bych si predstavil spis v alternativnich investicich.
A jak jsme se bavili o tom "baleni" sekci, bude to mozny? Uz si nepamatuju jak to vlastne dopadlo. :)

Janovy informacni zdroje zni taky dobre. Obcas neco hledam ve Studovne, ale ono je to v Conv. street pod O investovani obecneji.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Jan » 10 led 2020, 18:21

zbynhu píše:
07 led 2020, 21:33
Jan píše:
07 led 2020, 21:29
BTW - a co znamená červený šedý plamínek (další dvě diskuze na tvém obrázku)? Právě těch ikonek je víc a matou mě, takže jsem se tomu vyhýbal.
Plamínek myslím automaticky skáče ke všem vláknům, kde je více než 25 příspěvků a zároveň téma není zamčené ;)
A dneska mi u daní vyskakuje takový červený vykřičník. Ten znamená co?
Dík
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava struktury fóra.

Příspěvek od Joshua » 12 led 2020, 13:03

Jan píše:A dneska mi u daní vyskakuje takový červený vykřičník. Ten znamená co?
Že by reakce na tvůj příspěvek? Přiznám se že ty symboly moc nesleduji.
vyvar z ovaru píše:
10 led 2020, 17:28
A jak jsme se bavili o tom "baleni" sekci, bude to mozny? Uz si nepamatuju jak to vlastne dopadlo. :)
Janovy informacni zdroje zni taky dobre. Obcas neco hledam ve Studovne, ale ono je to v Conv. street pod O investovani obecneji.
Zkoušel jsem to na lokálním serveru a funguje to. Uživatel si jednoduše může sbalit/vybalit každou kategorii do samostatného řádku a má to uloženo v cookies, respektive registrovaní v databázi. Pokud bychom to nasadili, tak hádám, že potom přílišná strukturalizace tolik nevadí? S ničím by se to tlouct nemělo. Je možnost to použít či nikoliv.

Jediné co tak mám trochu strach aby z rostoucích doplňků nebyla zahlcena časem databáze. Ale zatím by to neměl být problém.
Přílohy
collapsible forum.PNG
collapsible forum.PNG (44.23 KiB) Zobrazeno 6768 x

JPT
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1179
Registrován: 25 zář 2016, 15:01
Reputace: 430
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava struktury fóra.

Příspěvek od JPT » 12 led 2020, 16:30

Joshua píše:
12 led 2020, 13:03
Jediné co tak mám trochu strach aby z rostoucích doplňků nebyla zahlcena časem databáze. Ale zatím by to neměl být problém.
A nejde to zavčasu rozdělit do víc databází ? Nebo to musí být všechno v jedné ?

//Teoreticky by to někdo zkušenější než já asi dal. Nejsem programátor abych to dokázal a ten systém to ve své administraci neumožňuje. Mám jen zkušenost s Wordpressem, kde je každý plugin navíc znát a toto není tak populární systém jako Wordpress, aby se od toho dalo odrazit v uživatelských zkušenostech. Fóra spíše ztrácí na oblibě a trendem jsem sociální sítě. Joshua
Tabulka pro výpočet z výpisu Mintosu (nejaktuálnější, kterou mám) : https://drive.google.com/drive/folders/ ... 2_ZU-jF0qC

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava struktury fóra.

Příspěvek od zbynhu » 12 led 2020, 16:49

Joshua píše:
12 led 2020, 13:03
Jan píše:A dneska mi u daní vyskakuje takový červený vykřičník. Ten znamená co?
Že by reakce na tvůj příspěvek? Přiznám se že ty symboly moc nesleduji.
Já si myslím, že to téma bylo na začátku založené s nějakým přívlastkem - jako "důležité" nebo "informace".
Ale ověřené to nemám.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava struktury fóra.

Příspěvek od vyvar z ovaru » 12 led 2020, 20:11

Joshua píše:
12 led 2020, 13:03
Pokud bychom to nasadili, tak hádám, že potom přílišná strukturalizace tolik nevadí?
Nevadi, ale stejne by mi pro kovy, chlast, krypto a nemovitosti davala vetsi smysl spolecna kategorie. Ale v pohode, to je jen muj problem. :D

//JJ, krachne krypto, tak to zapiješ a se svými kovy se uklidíš do nemovitosti. Joshua

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava struktury fóra.

Příspěvek od Jan » 13 led 2020, 14:55

zbynhu píše:
12 led 2020, 16:49
Joshua píše:
12 led 2020, 13:03
Jan píše:A dneska mi u daní vyskakuje takový červený vykřičník. Ten znamená co?
Že by reakce na tvůj příspěvek? Přiznám se že ty symboly moc nesleduji.
Já si myslím, že to téma bylo na začátku založené s nějakým přívlastkem - jako "důležité" nebo "informace".
Ale ověřené to nemám.
Asi má pravdu Joshua - pár ikonek (včetně vykřičníku (a "i", a které jsem se ještě neptal)) je vidět v "Rychlé odkazy - Témata bez odpovědi". O přívlastcích nic nevím, tak leda by je dodělával někdy jiný...
I když...ještě koukám, že je tam i mini červená hvězdička - ta je nehledě na hlavní symbol u vláken, která jsem založil. A teď jsem ještě objevil, ž v nepřečtených je ta hvězdička i u jiných diskuzí, tak nevím, se zakládající osobou to spojené asi není...možná s přispívající?
vyvar z ovaru píše:
12 led 2020, 20:11
Joshua píše:
12 led 2020, 13:03
Pokud bychom to nasadili, tak hádám, že potom přílišná strukturalizace tolik nevadí?
Nevadi, ale stejne by mi pro kovy, chlast, krypto a nemovitosti davala vetsi smysl spolecna kategorie. Ale v pohode, to je jen muj problem. :D

//JJ, krachne krypto, tak to zapiješ a se svými kovy se uklidíš do nemovitosti. Joshua
Asi jsi to napsal fakt divně...
Mě zase napadlo, že s kovy do sběrny, ze sběrny pro alkohol, a s aloholem do krabice od lednice, což je teda spíš movitost než nemovitost. A pokud se bude někdo příliš zajímat, tak zatloukat-zatloukat-zatloukat, tedy v podstatě krypto-krypto-krypto. Ale holt takový je úděl investora.

BTW - nemělo by se v tom alkoholu udělat ještě nějaké podvlákno "Turbomošt"? Aby nám Brňáci nezahltili (nebo nezhatili?) vlákno...
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Jan » 13 led 2020, 16:03

Rád bych poprosil diskutující, mohou-li v případě, že postují nějaký odkaz, přidat nějaké shrnutí odkazu. Jeden řádek je kolikrát dostatečně vystihující.
Zejména při hledání to šetří čas.
Dík.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava struktury fóra.

Příspěvek od Joshua » 17 led 2020, 11:09

Joshua píše:
12 led 2020, 13:03
vyvar z ovaru píše:
10 led 2020, 17:28
A jak jsme se bavili o tom "baleni" sekci, bude to mozny? Uz si nepamatuju jak to vlastne dopadlo. :)
Janovy informacni zdroje zni taky dobre. Obcas neco hledam ve Studovne, ale ono je to v Conv. street pod O investovani obecneji.
Zkoušel jsem to na lokálním serveru a funguje to. Uživatel si jednoduše může sbalit/vybalit každou kategorii do samostatného řádku a má to uloženo v cookies, respektive registrovaní v databázi. Pokud bychom to nasadili, tak hádám, že potom přílišná strukturalizace tolik nevadí? S ničím by se to tlouct nemělo. Je možnost to použít či nikoliv.
Nově lze použít plugin i online pomocí malého "+" a "-" na kraji panelů a tím si úvodní stránku trochu vyčistit od věcí, které nečtete. Kdyby byly nějaké problémy dejte vědět. Stav si to ukládá uložený i po aktualizaci stránky.

Uživatelský avatar
Seno
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 399
Registrován: 14 srp 2019, 10:39
Reputace: 258
Bydliště: Pustiměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Seno » 14 úno 2020, 16:08

Joshuo,
nevím zda to jde, ale zkusím to. Nešla by přidat funkce uložit příspěvek/přidat do oblíbených nebo něco podobného? Občas pročítám i starší přispěvky a narazím na něco, co bych si rád pamatoval/uložil. Pak to člověk zpětně složitě vyhledává. Kopírovat si to někam bokem mi příjde docela neštastné. Už tak mám vytvořené poznámky z GOGOva deníčku o akciích :D :)
Akcie: ČEZ | Moneta | ABBV | BABA | BX | FL | INTC | MMM | MO | NYMT | RIO | SLG | T | TEF | XOM | ZIM

ETF: IWDA | VWCE | WVAL

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Joshua » 14 úno 2020, 16:35

Diky za tip. Zkusim neco pohledat. ;)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 hostů