Přesun témat a diskuze


Aktuální dění okolo P2Pfórum.cz, vaše návrhy a názory jsou vítány.
Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesun témat a diskuze

Příspěvek od Saraph » 10 dub 2018, 08:46

Vytvořil jsem nové téma Kurzy, školení a přesunul tam diskuzi o kurzech z tématu Akciové trhy, aby diskuse zůstala více relevantní akciím a akciovém trhu obecně.

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesun témat a diskuze

Příspěvek od Saraph » 02 srp 2018, 16:48

Velkou část příspěvků, zejména o Mintos AI strategii, jsem přesunul z nabídek na sekundárním trhu do obecné Mintos diskuse. Díky Janovi za doporučení.

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesun témat a diskuze

Příspěvek od Saraph » 08 srp 2018, 08:10

Do obecné Mintos diskuse jsem dnes přesunul několik příspěvků z nabídek na primárním trhu, kde se spíše už rozpoutávala obecnější diskuse k situaci na Mintosu.

Uživatelský avatar
ch4
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 16 zář 2017, 20:52
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesun témat a diskuze

Příspěvek od ch4 » 14 srp 2018, 21:14

Ahoj, nemel by se upvest.cz (viewtopic.php?f=38&t=132) presunout do sekce p2p pujcek v CR - do zadne equity se tam neinvestuje.
CZK:Fundlift,Bondster,Upvest,Fingood,RondaInvest
EUR:Estateguru,Bulkestate,Rendity
GBP:Ablrate,PropertyCrowd,Brickowner
Bonusy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=2627#p2627

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesun témat a diskuze

Příspěvek od Saraph » 16 srp 2018, 13:31

Jak už jste si možná všimli, založil jsem téma pro diskutování o investicích ve více obecném kontextu (viewtopic.php?f=32&t=200) a přesunul tam několik příspěvků z Mintosu. Poslední dobou se tady na fóru docela často objevují úvahy o tom, kam s pěnězi mimo Mintos, tak myslím, že i k tomuto se hodí jiné vlákno.

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesun témat a diskuze

Příspěvek od Saraph » 24 srp 2018, 14:47

Přesunul jsem 3 příspěvky z Mintos - investoři do Autoinvest - jak máte nastavený?.

Otázka na diskutující: nesloučíme nějakým způsobem vlákna AI-top picks a Autoinvest - jak máte nastavený? ? Připadá mi, že je to vlastně ta samá diskuze.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5473
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1111
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesun témat a diskuze

Příspěvek od Jan » 24 srp 2018, 15:00

Saraph píše:
24 srp 2018, 14:47
Přesunul jsem 3 příspěvky z Mintos - investoři do Autoinvest - jak máte nastavený?.

Otázka na diskutující: nesloučíme nějakým způsobem vlákna AI-top picks a Autoinvest - jak máte nastavený? ? Připadá mi, že je to vlastně ta samá diskuze.
Je klidně možné, že se to pomotalo. První vlákno jsem bral jako obecné otázky ohledně nastavení, druhé vlákno jako aktuální (a tedy i dočasně platné) informace co se daří/nedaří koupit. Takže logika byla taková, že zatímco v prvním vláknu má smysl koukat do historie, ve druhém to pro normální účely postrádá smysl. Takže by to šetřilo čas při hledání v prvním vláknu.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesun témat a diskuze

Příspěvek od Saraph » 30 srp 2018, 13:00

Pro dotaz od Booboo jsem založil téma Dotazy ohledně fóra.

Z diskuze o Mintosu jsem přesunul příspěvky týkající se spořících účtů do Investování všeobecně.

Díky Janovi za tipy.

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesun témat a diskuze

Příspěvek od Saraph » 07 zář 2018, 14:18

Přesunul jsem celou 7. stránku z tématu P2P novinek do Investování všeobecně, a to včetně počáteční diskuze o nových článcích Finlordů, aby byl zachován kontext. Diskuze už se při diskutování o Finlordech trochu odchylovala od P2P novinek a pak se začaly diskutovat akciové fondy.

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesun témat a diskuze

Příspěvek od Joshua » 07 zář 2018, 21:53

Saraph píše:
07 zář 2018, 14:18
Přesunul jsem celou 7. stránku z tématu P2P novinek do Investování všeobecně, a to včetně počáteční diskuze o nových článcích Finlordů, aby byl zachován kontext. Diskuze už se při diskutování o Finlordech trochu odchylovala od P2P novinek a pak se začaly diskutovat akciové fondy.
Díky, že jsi vyřešil mé dilema. Přemýšlel jsem kam s tím, protože jsme se bavili o affiliate, pomlouvali se Finlordi a pak trochu k akciím. Na druhou stranu byl to jeden z nejzajímavějších OT, který tu byl. Alespoň pro mě.

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesun témat a diskuze

Příspěvek od Saraph » 17 říj 2018, 08:06

Jan píše:
24 srp 2018, 15:00
Saraph píše:
24 srp 2018, 14:47
Přesunul jsem 3 příspěvky z Mintos - investoři do Autoinvest - jak máte nastavený?.

Otázka na diskutující: nesloučíme nějakým způsobem vlákna AI-top picks a Autoinvest - jak máte nastavený? ? Připadá mi, že je to vlastně ta samá diskuze.
Je klidně možné, že se to pomotalo. První vlákno jsem bral jako obecné otázky ohledně nastavení, druhé vlákno jako aktuální (a tedy i dočasně platné) informace co se daří/nedaří koupit. Takže logika byla taková, že zatímco v prvním vláknu má smysl koukat do historie, ve druhém to pro normální účely postrádá smysl. Takže by to šetřilo čas při hledání v prvním vláknu.
Ještě navážu na toto. Ve vláknu Primární trh - nabídky se nám rozjela diskuze ohledně auto investu (díky Janovi za hlášení).

Pro auto invest tu máme současně 2 vlákna:
Auto Invest - jak máte nastavený?
AI-top picks

Jak píše Jan, druhé (jeho) vlákno slouží pro info, co se daří/nedaří koupit. Aby to bylo jednoznačné a byl stejný formát pojmenování, přejmenoval jsem AI-top picks na Auto Invest - úlovky a fungování a příslušné příspěvky z Primární trh - nabídky přesunul tam.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5473
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1111
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesun témat a diskuze

Příspěvek od Jan » 17 říj 2018, 09:37

Saraph píše:
17 říj 2018, 08:06
Jan píše:
24 srp 2018, 15:00
Saraph píše:
24 srp 2018, 14:47
Přesunul jsem 3 příspěvky z Mintos - investoři do Autoinvest - jak máte nastavený?.

Otázka na diskutující: nesloučíme nějakým způsobem vlákna AI-top picks a Autoinvest - jak máte nastavený? ? Připadá mi, že je to vlastně ta samá diskuze.
Je klidně možné, že se to pomotalo. První vlákno jsem bral jako obecné otázky ohledně nastavení, druhé vlákno jako aktuální (a tedy i dočasně platné) informace co se daří/nedaří koupit. Takže logika byla taková, že zatímco v prvním vláknu má smysl koukat do historie, ve druhém to pro normální účely postrádá smysl. Takže by to šetřilo čas při hledání v prvním vláknu.
Ještě navážu na toto. Ve vláknu Primární trh - nabídky se nám rozjela diskuze ohledně auto investu (díky Janovi za hlášení).

Pro auto invest tu máme současně 2 vlákna:
Auto Invest - jak máte nastavený?
AI-top picks

Jak píše Jan, druhé (jeho) vlákno slouží pro info, co se daří/nedaří koupit. Aby to bylo jednoznačné a byl stejný formát pojmenování, přejmenoval jsem AI-top picks na Auto Invest - úlovky a fungování a příslušné příspěvky z Primární trh - nabídky přesunul tam.
Hm...
Ta logika obecné/dočasné se mi stále zdá dobrá. Možná bych pouvažoval to zvýraznit i v názvu, takže třeba "AI - obecné nastavení" a "AI - aktuálně ne/funkční nastavení" ? Ale nechám to na Vás/ostatních. Já tu stejně čtu v podstatě všechno, i když s hledáním je to pak horší...
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesun témat a diskuze

Příspěvek od Saraph » 17 říj 2018, 22:15

Jan píše:
17 říj 2018, 09:37
Saraph píše:
17 říj 2018, 08:06
Jan píše:
24 srp 2018, 15:00


Je klidně možné, že se to pomotalo. První vlákno jsem bral jako obecné otázky ohledně nastavení, druhé vlákno jako aktuální (a tedy i dočasně platné) informace co se daří/nedaří koupit. Takže logika byla taková, že zatímco v prvním vláknu má smysl koukat do historie, ve druhém to pro normální účely postrádá smysl. Takže by to šetřilo čas při hledání v prvním vláknu.
Ještě navážu na toto. Ve vláknu Primární trh - nabídky se nám rozjela diskuze ohledně auto investu (díky Janovi za hlášení).

Pro auto invest tu máme současně 2 vlákna:
Auto Invest - jak máte nastavený?
AI-top picks

Jak píše Jan, druhé (jeho) vlákno slouží pro info, co se daří/nedaří koupit. Aby to bylo jednoznačné a byl stejný formát pojmenování, přejmenoval jsem AI-top picks na Auto Invest - úlovky a fungování a příslušné příspěvky z Primární trh - nabídky přesunul tam.
Hm...
Ta logika obecné/dočasné se mi stále zdá dobrá. Možná bych pouvažoval to zvýraznit i v názvu, takže třeba "AI - obecné nastavení" a "AI - aktuálně ne/funkční nastavení" ? Ale nechám to na Vás/ostatních. Já tu stejně čtu v podstatě všechno, i když s hledáním je to pak horší...
Chápu, kam tím míříš, ale můj problém s takovým pojmenováním je ten, že jakkoli do názvu dosadíš slovo nastavení, začne se to příliš podobat názvu „jak máte nastavený?“ a to už mi pak rovnou přijde, že bychom ty vlákna radši měli slít do jednoho, aby se v tom dalo vyznat. Nebráním se změně názvu, ale chtěl bych to nechat tak, aby bylo patrné, že se tam může člověk jít pochlubit s úlovky a ne čistě se screenshotem nastavení.

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesun témat a diskuze

Příspěvek od Saraph » 09 lis 2018, 14:03

Značná část z vlákna Mintos - dotazník k současnému stavu byla přesunuta do Mintos - investoři (díky Jane).

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesun témat a diskuze

Příspěvek od Joshua » 30 lis 2018, 11:30

Vyhodil jsem z úvodní stránky mrtvou diskusi o Viventor a přidal platformu Peerberry.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5473
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1111
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesun témat a diskuze

Příspěvek od Jan » 30 lis 2018, 13:36

adventura píše:
30 lis 2018, 13:22
Carhir píše:
30 lis 2018, 12:57
Měl bych návrh - založit nové téma pod sekci Další investice a to dluhopisy. Už jsem provedl několik investic do dluhopisů firem které nešly přes žádnou zde uvedenou platformu (Fundlift, Bondster, Pujcmefirme...) - ale jsou inzerovány na jiných portálech (dluhopisy.cz, topdluhopisy.cz atd). Nevím zda od Finlordů odebíráte recenze dluhopisů - jsou velmi podobné tomu když recenzovali projekty na Fundliftu. A dle mého názoru se zde dají najít velmi zajímavé emise.

Pro mě osobně jsou dluhopisy tím do čeho jsem v posledním půl roce investoval nejvíce(u akcíí čekám na výraznější korekci, u zahraničních P2P na to až kačka alespoň trochu zpevní). Tudíž pokud by tady podobných investorů bylo více tak by toto téma mohlo být přínosné...
souhlas, mam to podobny, posledni dobou v czk jedu pouze firemni dluhopisy
bondster pouze ty 3.9pa pujcky pro docasne ulozeni, fundlift jednou za cas se objevi neco zajimaveho jako treba NWT
Budou nová témata, budou i přesuny (včetně těch nových platforem). Už jsem Joshuu zaúkoloval (=poprosil) :o). Akorát moc nevím, jak v těch platformách uklidit, je jich moc...
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Carhir
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1179
Registrován: 16 bře 2018, 16:36
Reputace: 1169
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesun témat a diskuze

Příspěvek od Carhir » 30 lis 2018, 13:42

Co určit nějaký časový úsek, např. diskusi kde se za poslední rok neobjevil nový příspěvek tak smazat?

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesun témat a diskuze

Příspěvek od Joshua » 30 lis 2018, 13:55

Carhir píše:
30 lis 2018, 12:57
Měl bych návrh - založit nové téma pod sekci Další investice a to dluhopisy.
Připravil jsem vám zatím samostatné téma v sekci Další investice a přesunul tam, co mi Jan označil. Opět platí, že kdyby se to někde rozjelo, tak diskuse rád rozdělím. Zatím to máme našouplé na jednom místě, tím, že je nás tu celkem málo zatím nevidím smysl v tom to rozdělovat.
Carhir píše:
30 lis 2018, 13:42
Co určit nějaký časový úsek, např. diskusi kde se za poslední rok neobjevil nový příspěvek tak smazat?
Díky za tip, tohle určitě zvážím.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5473
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1111
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesun témat a diskuze

Příspěvek od Jan » 30 lis 2018, 14:05

Joshua píše:
30 lis 2018, 13:55
Carhir píše:
30 lis 2018, 12:57
Měl bych návrh - založit nové téma pod sekci Další investice a to dluhopisy.
Připravil jsem vám zatím samostatné téma v sekci Další investice a přesunul tam, co mi Jan označil. Opět platí, že kdyby se to někde rozjelo, tak diskuse rád rozdělím. Zatím to máme našouplé na jednom místě, tím, že je nás tu celkem málo zatím nevidím smysl v tom to rozdělovat.
Carhir píše:
30 lis 2018, 13:42
Co určit nějaký časový úsek, např. diskusi kde se za poslední rok neobjevil nový příspěvek tak smazat?
Díky za tip, tohle určitě zvážím.
Asi bych nic nemazal... Aspoň zatím.
Podle aktivity je to rozumné, nicméně to už děláš... Prostě když jsem juknul do "dalších platforem" a zjistil, že o nich nic netuším... A to jsem jednu rozklikl a podle info to vypadalo lákavěji (=výnosněji) než Mintos. To samé defakto platí i pro ty platformy co zmiňoval adventura... Možná bych to měl někdy prostudovat...
Díky za přesuny.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5473
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1111
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesun témat a diskuze

Příspěvek od Jan » 03 pro 2018, 10:47

Zaujala mě diskuze ve vláknu: Auto Invest - úlovky a fungování týkající se vlastnické struktury Mintosu. Přijde mi to jako hodně zajímavé téma, takže když pominu fakt, že tam, kde to je, to vůbec nepatří, tak bych to ani nedával do obecného Mintos-Investoři, ale navrhoval bych tomu založit vlastní vlákno (třeba Mintos-majetková struktura). Přijde mi to jako dost výlučné téma.

A taky se úplně odchýlila diskuze v Sekundární trh-nabídky, ale to už jsem adminům psal, že by to spíš odpovídalo nějaké diskuzi týkající se nastavování (případně fungování) AI.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů