Přesun témat a diskuze


Aktuální dění okolo P2Pfórum.cz, vaše návrhy a názory jsou vítány.
Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesun témat a diskuze

Příspěvek od Joshua » 03 pro 2018, 10:57

Jan píše:
03 pro 2018, 10:47
Zaujala mě diskuze ve vláknu: Auto Invest - úlovky a fungování týkající se vlastnické struktury Mintosu. Přijde mi to jako hodně zajímavé téma, takže když pominu fakt, že tam, kde to je, to vůbec nepatří, tak bych to ani nedával do obecného Mintos-Investoři, ale navrhoval bych tomu založit vlastní vlákno (třeba Mintos-majetková struktura). Přijde mi to jako dost výlučné téma.

A taky se úplně odchýlila diskuze v Sekundární trh-nabídky, ale to už jsem adminům psal, že by to spíš odpovídalo nějaké diskuzi týkající se nastavování (případně fungování) AI.
V nejbližší době se na to mrknu a zkusím nám tu udělat trochu pořádek. Co se týče Mintosu, ani to nestíhám všechno číst.

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesun témat a diskuze

Příspěvek od vyvar z ovaru » 04 pro 2018, 15:25

Joshua píše:
30 lis 2018, 13:55
Carhir píše:
30 lis 2018, 13:42
Co určit nějaký časový úsek, např. diskusi kde se za poslední rok neobjevil nový příspěvek tak smazat?
Díky za tip, tohle určitě zvážím.
Byla by skoda cokoliv mazat, pro neaktivni temata by se mohla udelat nejaka sekce ala Archiv. Urcite by se nekdy nasli lidi, kteri by byli za uz napsane informace vdecni.

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesun témat a diskuze

Příspěvek od Saraph » 23 pro 2018, 20:57

Založil jsem téma Mintos - rozložení portfolií, kam jsem napřesouval nějaké ty koláčky z vlákna pro dotazník o situaci na Mintosu, ať se nám to nemíchá dohromady.

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesun témat a diskuze

Příspěvek od Saraph » 12 úno 2019, 12:40

V obecném Mintos vláknu jste si psali o oddělení příspěvků s výkupy do zvláštního vlákna, tak jsem založil Mintos - výkupy a přesunul tam relevantní příspěvky zhruba z posledních 2 stránek obecného vlákna. Dejte vědět, jestli tam chcete napřesouvat delší historii, ale myslím, že to je skoro zbytečná práce (takových příspěvků je opravdu hoooodně, stejně jako celková velikost obecného vlákna).

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesun témat a diskuze

Příspěvek od Joshua » 18 dub 2019, 13:12

Přesunul jsem téma se zajištěním kurzového rizika z fóra o transakcích do/ze zahraničí do obecnější diskuse k investování. Tak nějak mi to tam lépe sedne. Dále jsem téma sloučil s posledními příspěvky ze sekce broker.

Případně jsem otevřen jiným návrhům.

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesun témat a diskuze

Příspěvek od Saraph » 04 črc 2019, 10:35

Z Mintos - dotazník k současnému stavu jsem přesunul poslední asi stránku a půl do Investování všeoběcně. Celá diskuze se mnohem více ubírala směrem, jak jste k investování přišli a jak se stavíte k vkládání do svého portfolia, než o stavu na Mintosu.

JPT
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1179
Registrován: 25 zář 2016, 15:01
Reputace: 430
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesun témat a diskuze

Příspěvek od JPT » 13 črc 2019, 00:22

Dá se ve fóru nastavit, aby když se příspěvek nebo téma přesune, tak aby zůstalo pro ty, kteří ho mají už přečtené - přečtené ? Občas se mi stane, že si du něco přečíst, protože jsou tam podle ikony nepřečtené příspěvky a pak zjistím, že je to třeba téma několik let staré a že už jsem to vlastně někdy četl jen se to přesunem znovu označilo jako nepřečtené :-(
Tabulka pro výpočet z výpisu Mintosu (nejaktuálnější, kterou mám) : https://drive.google.com/drive/folders/ ... 2_ZU-jF0qC

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesun témat a diskuze

Příspěvek od Joshua » 13 črc 2019, 08:36

JPT píše:
13 črc 2019, 00:22
Dá se ve fóru nastavit, aby když se příspěvek nebo téma přesune, tak aby zůstalo pro ty, kteří ho mají už přečtené - přečtené ? Občas se mi stane, že si du něco přečíst, protože jsou tam podle ikony nepřečtené příspěvky a pak zjistím, že je to třeba téma několik let staré a že už jsem to vlastně někdy četl jen se to přesunem znovu označilo jako nepřečtené :-(
Tohle je dobrá připomínka.. taky mi to celkem vadí ale systém s tím bohužel neumí moc dobře pracovat :-(. Až příště budu něco přesouvat, zkusím se na to podívat a prohledám podrobněji nabídky.

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesun témat a diskuze

Příspěvek od Joshua » 04 lis 2019, 10:02

Pěkný den,

důsledněji jsem oddělil Akciový trh od dluhopisů a fondů, aby se nám úplně diskuse nemíchala. Akcie už dávno zasloužily vlastní, samostatné téma. Zřejmě vám vzniklo poměrně dost nepřečtených příspěvků. Za to se omlouvám, bohužel to nešlo jinak. :oops:

J.

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesun témat a diskuze

Příspěvek od Saraph » 11 lis 2019, 01:22

S příchozím mailem od Mintosu ohledně beta testingu se v obecném vláknu Mintosu objevila diskuze na toto téma. Oddělil jsem relevantní příspěvky do nového vlákna, ať to máme hezky všechno pohromadě.

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Protiinflační dluhopisy ČR

Příspěvek od zbynhu » 22 pro 2019, 11:54

Oddělil jsem příspěvky týkající se protiinflačních dluhopisů ČR z původního vlákna Dluhopisy do nového samostatného vlákna a přesunul tam i příslušné příspěvky z vlákna Mintos.

//Skvěle odděleno, přidal jsem i pár příspěvků z diskuse Bondsteru. Joshua
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesun témat a diskuze

Příspěvek od zbynhu » 19 úno 2020, 18:11

Nově jsem založil Portu Gallery a oddělil relevantní příspěvky z původního Portu vlákna.

Aktuálně tedy najdete původní Portu s investováním do ETF ve kategorii Fintech a další P2P platformy.
viewtopic.php?f=54&t=253

A nově Portu Gallery v kategorii Kryptoměny a alternativní investice.
viewtopic.php?f=51&t=412
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2138
Registrován: 04 pro 2017, 20:08
Reputace: 1025
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesun témat a diskuze

Příspěvek od GOGO7 » 19 úno 2020, 18:34

Nechci do toho moc kafrat ;) ale myslím, že Portu by stačilo klidně jen jedno vlákno. Všichni budou všechny produkty Portu hledat prostě ve vláknu Portu. Pro srovnání - třeba brokeři jsou pod "Kapitálový trh" a přitom prodávají kromě akcií i různé alternativní investice - forex, futures, takže by vlastně titíž brokeři měli být pod několika vlákny. Takových případů bych asi našel víc. Trošku komplikace, řekl bych. Ale jen můj názor.

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesun témat a diskuze

Příspěvek od zbynhu » 19 úno 2020, 18:45

GOGO7 píše:
19 úno 2020, 18:34
Nechci do toho moc kafrat ;) ale myslím, že Portu by stačilo klidně jen jedno vlákno. Všichni budou všechny produkty Portu hledat prostě ve vláknu Portu. Pro srovnání - třeba brokeři jsou pod "Kapitálový trh" a přitom prodávají i různé alternativní investice - forex, futures, takže by vlastně titíž brokeři měli být pod několika vlákny. Takových případů bych asi našel víc. Trošku komplikace, řekl bych. Ale jen můj názor.
Díky za zpětnou vazbu.
Souhlasím, že překrývajících se vláken je tady daleko víc a nastavit hranici, kdy to oddělovat není vždycky jednoduché.

U toho Portu mě ale separace obou možností investic (i v rámci zdejší diskuze) přišla tak do očí bijící, že to vnímám jako zcela odlišná témata.

Každopádně budeme s Joshuou rádi za veškerý feedback, který nám usnadní rozhodování v podobných dalších případech, takže do nás klidně šijte ;)
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesun témat a diskuze

Příspěvek od Joshua » 09 bře 2020, 21:19

Asi jste dnes opět zaznamenali nějaké drobnější přesuny témat a diskusí. Plánujeme zavést takové pravidelné údržbové pondělky.

- Dnes jsme vyházeli nějaká starší a mrtvá témata.
- Zavedli téma pro ratingové tabulky ve studovně a oddělili danění akcií. Do budoucna bychom chtěli daně zpřehlednit.
- Proběhly zálohy a nějaká údržba jako hromadná komprimace obrázků a příloh (už jich je ve fóru přes 2000).
- Opraveno zobrazení na telefonu, kde bylo menu širší, než obsah stránky.

Některé podněty které nám budete dávat budeme nejspíš zpracovávat najednou při těchto seancích :).
Joshua

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesun témat a diskuze

Příspěvek od zbynhu » 22 bře 2020, 19:41

Dnes byly založeny úvodní posty a odděleno několik relevantních příspěvků k danění u jednotlivých p2p platforem.
Jde zejména o postupné zpřehledňování obecného vlákna k danění, kde postů přibývá a informace jsou pak špatně dohledatelné. Takto má každá platforma své místo, kam můžete směřovat své dotazy a úvodní post by měl všem pomoci v orientaci.

Konkrétně jde o tyto nově založená vlákna:
Mintos
Zonky
Bondster

Některé jednoznačně na platformu směřované posty jsem přesunul, ty obecnější jsem nechal v původním vláknu.
Pokud narazíte na něco, co by stálo za přesun, tak neváhejte a nahlašujte ;)
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

JPT
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1179
Registrován: 25 zář 2016, 15:01
Reputace: 430
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesun témat a diskuze

Příspěvek od JPT » 23 bře 2020, 10:37

Já bych to možná udělal obráceně. Např.: Daně/Mintos - Daně a nebo, aby to bylo v obou sekcích a v té vedlejší (Mintos) by se to do hlavní (Daně/Mintos - Daně) jen linkovalo, protože to pak po několika měsících v tom vedlejším tématu (Mintos/Mintos - Daně) zapadne dolů, protože tam nikdo nebude psát a až někdo bude chtít hledat něco o daních, tak půjde do sekce Daně a tam to nenajde, tak to tam stejně bude psát pro kteroukoliv platformu.
Tabulka pro výpočet z výpisu Mintosu (nejaktuálnější, kterou mám) : https://drive.google.com/drive/folders/ ... 2_ZU-jF0qC

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesun témat a diskuze

Příspěvek od zbynhu » 23 bře 2020, 11:09

JPT píše:
23 bře 2020, 10:37
Já bych to možná udělal obráceně. Např.: Daně/Mintos - Daně a nebo, aby to bylo v obou sekcích a v té vedlejší (Mintos) by se to do hlavní (Daně/Mintos - Daně) jen linkovalo, protože to pak po několika měsících v tom vedlejším tématu (Mintos/Mintos - Daně) zapadne dolů, protože tam nikdo nebude psát a až někdo bude chtít hledat něco o daních, tak půjde do sekce Daně a tam to nenajde, tak to tam stejně bude psát pro kteroukoliv platformu.
Díky za zpětnou vazbu.
Myslím, že by to šlo.
Zkusil jsem to zatím u Zonky.

Takže nyní je vlákno Zonky - daně v kategorii "Daně". A zároveň je stínové vlákno i v kategorii "Zonky" - odtud se tedy dá jednoduše prokliknout do onoho vlákna v "Daně".

Pokud nebudou další připomínky, udělám to tak i s dalšími platformami.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

JPT
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1179
Registrován: 25 zář 2016, 15:01
Reputace: 430
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesun témat a diskuze

Příspěvek od JPT » 23 bře 2020, 11:24

zbynhu píše:
23 bře 2020, 11:09

Takže nyní je vlákno Zonky - daně v kategorii "Daně". A zároveň je stínové vlákno i v kategorii "Zonky" - odtud se tedy dá jednoduše prokliknout do onoho vlákna v "Daně".
Jo, tak nějak jsem si to představoval.
Tabulka pro výpočet z výpisu Mintosu (nejaktuálnější, kterou mám) : https://drive.google.com/drive/folders/ ... 2_ZU-jF0qC

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů