Připomínky k fóru.

Aktuální dění okolo P2Pfórum.cz, vaše návrhy a názory jsou vítány.
Odpovědět
Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 235
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Jan » 19 zář 2019, 14:54

Ankor píše:
19 zář 2019, 14:48
... tohle stále úžasnější fórum ...
Přímo vidím, jak se Joshua pýří pýchou x)
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz , expobank.cz, ... celkem cca 10 bank
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Mintos.com, Roger.cz (dříve Investaukce.cz)
---
Mintos referral: www.mintos.com/cs/ref/8S41UT
---

Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 179
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 19 zář 2019, 15:14

Jan píše:
19 zář 2019, 14:54
Ankor píše:
Neříkám, že nejsem rád! Ale jsem realista, je to o lidech. Kdybych si tu psal sám se sebou, byl by to úplně jiný příběh :).

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 19 zář 2019, 15:18

Joshua píše:
19 zář 2019, 15:14
Jan píše:
19 zář 2019, 14:54
Ankor píše:
Neříkám, že nejsem rád! Ale jsem realista, je to o lidech. Kdybych si tu psal sám se sebou, byl by to úplně jiný příběh :).
Počkej, chceš tím jako říct, že ankor není tvůj další nick? Jsem teda myslel, že jo... x)
Mám zkušenosti s:
---
---

Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 19 zář 2019, 15:20

Jan píše:
19 zář 2019, 15:18
Počkej, chceš tím jako říct, že ankor není tvůj další nick? Jsem teda myslel, že jo... x)
Realita je mnohem krutější drahý Jane. Mám tu 500 nicků a povídám si jen s tebou :lol:.

P2P_Ronie
Silver pen
Silver pen
Reputace: 83
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od P2P_Ronie » 19 zář 2019, 15:29

Tak dokud ti odpovídají, tak je to v pohodě...

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 19 zář 2019, 15:37

Joshua píše:
19 zář 2019, 15:20
Jan píše:
Realita je mnohem krutější drahý Jane. Mám tu 500 nicků a povídám si jen s tebou :lol:.
Já jsem taky Ty.
Mám zkušenosti s:
---
---

vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Reputace: 232
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 19 zář 2019, 21:36

Joshua píše:
Jan píše:
A nebo je to jeste horsi a vsichni na foru jsme vlastne Jan. :mrgreen:

JPT
Silver pen
Silver pen
Reputace: 70
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JPT » 20 zář 2019, 09:53

Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 20 zář 2019, 10:01

:lol: Se z těch vašich OT zblázním.
Ale dobře, taky přidám jeden, s českými titulky. Podle této teorie jste všichni já, jen v různých dobách.
https://www.youtube.com/watch?v=h6fcK_fRYaI

Zpět k tématu. Co říkáte na tu strukturu?
Akcie (možno s ETF) by dle mého zasloužily samostatnou sekci, dluhopisy rovněž.
Invest Aukce bych z hlavní stránky odebral. Pravděpodobně i Twino a Lendy. Invester přesunul do ostatních EC. Ta diskuse se tam moc nehýbe.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 20 zář 2019, 12:57

vyvar z ovaru píše:
19 zář 2019, 21:36
Joshua píše:
Jan píše:
A nebo je to jeste horsi a vsichni na foru jsme vlastne Jan. :mrgreen:
Jako jak horší? x)
No, holt jsi asi mladá inkarnace, takže plácáš nerozvážnosti :-p
Joshua píše:
20 zář 2019, 10:01
:lol: Se z těch vašich OT zblázním.
Ale dobře, taky přidám jeden, s českými titulky. Podle této teorie jste všichni já, jen v různých dobách.
https://www.youtube.com/watch?v=h6fcK_fRYaI

Invest Aukce bych z hlavní stránky odebral. Pravděpodobně i Twino a Lendy. Invester přesunul do ostatních EC. Ta diskuse se tam moc nehýbe.
No jo, fakt je to v divným vláknu :o).
BTW - Tím jako chceš říct, že se zblázníme všichni?
Popravdě, teď to tu defakto jen čtu a to i na půl, takže jsem změnu struktury nezaregistroval. Jo aha, ono to ještě neproběhlo. Popravdě, osobně se mě to asi moc nedotkne, takže mi je to celkem fuk. Akorát je otázka, jestli neudělat ještě nějakou systémovější změnu - úplně minimálně aktivní témata přesunout ještě o level níže. Protože třeba CZK P2P bude podle úrovní dost asymetrický. Ale jak chceš.
Mám zkušenosti s:
---
---

JPT
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JPT » 20 zář 2019, 16:11

Joshua píše:
20 zář 2019, 10:01

Já bych ty sekce asi nechal tak jak jsou. Když je to tady P2P fórum, tak akcie a ostatní se do sekce "Investování mimo P2P lending" podle mě hodí.

Jinak já to sleduju tak, že zkouknu hlavní stránku a vidím jestli se změnila ikona toho co sleduju, že je tam nový příspěvek a pokud jo a chci si to přečíst, tak tam jdu a klikám na ikonu nového píspěvku. Takto mě to vyhovuje. Kdyby se to nějak rozdělilo jako do víc podsložek, že na hlavní stránce by byly třeba jen jakoby složky s názvama těch sekcí, tak to by se mi asi nelíbilo.

vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Reputace: 232
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 20 zář 2019, 17:36

Pokud by akcie melo sve nadrazene forum, tak by to prece nicemu nevadilo a tvuj system, ktery pouzivas (pouzivam ho taky), by nebyl narusen. Mel bys hlavni sekci Akcie a v nich hlavni temata napr. Ceske akcie, US akcie, EU akcie, Investicni deniky atd. no a vnorene by sis klasicky klikal na nove prispevky aktualnich vlaken.

JPT
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JPT » 20 zář 2019, 17:46

Tak to bylo jen takové info jak to tady čtu. Kdyby ta sekce Akcie měla svůj "box" na hlavní stránce, tak by mi to nevadilo. Vadilo by mě to, kdyby tam byly vidět jen odkazy/tlačítka na ty jednotlivé sekce. A vpodstatě je mi to asi jedno, jestli budou mít akcie svoji sekci/fórum, jen mi to tak dává smysl víc jak je to teď. Jakože že je to v sekci "Investování mimo P2P lending" když jsme na fóru, které je o P2P a i se jmenuje P2P Fórum.

Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 20 zář 2019, 18:06

JPT píše:
20 zář 2019, 17:46
Tak to bylo jen takové info jak to tady čtu. Kdyby ta sekce Akcie měla svůj "box" na hlavní stránce, tak by mi to nevadilo. Vadilo by mě to, kdyby tam byly vidět jen odkazy/tlačítka na ty jednotlivé sekce. A vpodstatě je mi to asi jedno, jestli budou mít akcie svoji sekci/fórum, jen mi to tak dává smysl víc jak je to teď. Jakože že je to v sekci "Investování mimo P2P lending" když jsme na fóru, které je o P2P a i se jmenuje P2P Fórum.
Já tomu nadřazení P2P nad zbytkem naprosto rozumím, nechci z toho dělat úplně obecné fórum - a když už, rád bych aby se tu diskutovalo v prvé řadě o P2P a fintech. To teď máme odděleno prioritou v pořadí a tak to taky zůstane. Spíš mě to napadlo proto, že současná sekce o Akciích, ETF a dluhopisech má více příspěvků než pomalu celý panel o českých P2P půjčkách. A možná by to zasloužilo trochu štědřejší prostor pro ty co tam diskutují. Sekce investování mimo P2P lending zůstane ale tu diskusi bych v rámci té sekce rozdělil třeba na dvě.

Jinak díky za názor, každý to fórum využívá trochu jinak (a jinak než já) a feedback je pro mě hodně cenný. Proto se ptám a nedělám nic tak, jak si myslím, že je to správně :).

JPT
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JPT » 20 zář 2019, 18:36

Tak jestli by šlo třeba mezi box "P2P, fintech a další příbuzná témata" a box "Investování mimo P2P lending" strčit nějak nadpis "Investování mimo P2P lending" a pak pod to dát boxy s akciema a dluhopisama. Nevím jak to přesně plánuješ ? Jestli Akcie, Dluhopisy a ETF dohromady nebo každé zvlášť, ale aby to bylo jakoby pod tím "Investování mimo P2P lending" A nebo si to udělaj podle sebe v různých verzích, jestli to jde nanečisto bez uložení do fóra a udělej screenshoty a nech lidi hlasovat :-)

Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 24 zář 2019, 10:17

Máme tu nějakého snaživého spamera. V noci tu bylo asi 85 příspěvků. Dnes ráno dostal ban. Nastavil jsem tu i antispamovou kontrolu přes kterou s novou registrací několikrát neprošel. Nakonec se mu registrace povedla, ale narazil na zpřísněné odkazové pravidlo a dostal ban znovu. Moc nechápu co z toho ti lidé mají, ale kdyby tu v budoucnu bylo více spamu, budu muset přejít ke schvalování registrací ručně - a to se mi moc nechce.

Do té doby prosím o zvýšenou toleranci, kdyby se tu něco takového znovu objevilo. Alespoň si trochu otestuji zabezpečení fóra proti těmto frikulínům. Díky, Joshua

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 24 zář 2019, 11:30

Joshua píše:
24 zář 2019, 10:17
Máme tu nějakého snaživého spamera. V noci tu bylo asi 85 příspěvků. Dnes ráno dostal ban. Nastavil jsem tu i antispamovou kontrolu přes kterou s novou registrací několikrát neprošel. Nakonec se mu registrace povedla, ale narazil na zpřísněné odkazové pravidlo a dostal ban znovu. Moc nechápu co z toho ti lidé mají, ale kdyby tu v budoucnu bylo více spamu, budu muset přejít ke schvalování registrací ručně - a to se mi moc nechce.

Do té doby prosím o zvýšenou toleranci, kdyby se tu něco takového znovu objevilo. Alespoň si trochu otestuji zabezpečení fóra proti těmto frikulínům. Díky, Joshua
Uff, dobře jsi udělal, ještě bych tu nakonec neměl úplně nejvíc příspěvků x).
Mám zkušenosti s:
---
---

JPT
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JPT » 08 říj 2019, 21:55

Teď jsem si všiml, že od této diskuze viewtopic.php?f=39&t=161&start=600 byla odtržena/přesunuta tato viewtopic.php?p=16288#p16288. Sice občas, když se něco někam přesune, tak tam moderátor napíše, že to bylo přesunuto, ale třeba u tady této ji přesunul celou a nenapsal to. Tady (a u podobných) by podle mě bylo dobré, aby tam ten první přesunutý příspěvek nechal a k tomu napsal, že "Diskuze pokačuje zde". Protože např. tam byla rada pro ty, kteří možná čtou jen to z těch sekcí o Mintosu a už nečtou to ostatní.

Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 09 říj 2019, 08:04

JPT píše:
08 říj 2019, 21:55
Teď jsem si všiml, že od této diskuze viewtopic.php?f=39&t=161&start=600 byla odtržena/přesunuta tato viewtopic.php?p=16288#p16288. Sice občas, když se něco někam přesune, tak tam moderátor napíše, že to bylo přesunuto, ale třeba u tady této ji přesunul celou a nenapsal to. Tady (a u podobných) by podle mě bylo dobré, aby tam ten první přesunutý příspěvek nechal a k tomu napsal, že "Diskuze pokačuje zde". Protože např. tam byla rada pro ty, kteří možná čtou jen to z těch sekcí o Mintosu a už nečtou to ostatní.
Rozumím. Zkusíme to tak kontinuálně dělat ;). Necháme třeba první příspěvek v obou vláknech (starém i novém) a ve starém bude pouze odkaz na pokračující diskusi.

Chápu, že ty přesuny jsou občas matoucí.

Odpovědět