P2P novinky a zprávy

Zprávy z P2P a EC investic.
Odpovědět
Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2609
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2249
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: P2P novinky a zprávy

Příspěvek od zbynhu » 30 lis 2018, 21:49

Po čase vkládám přehled vývoje jednotlivých platforem.
Mnou sledované Peerberry sice postupně, ale zato stále roste, už má v kapse i Estateguru, které překvapivě objemově klesá.
p2p-lending-volume-10-2018.png
p2p-lending-volume-10-2018.png (31.18 KiB) Zobrazeno 14884 x
Zdroj: https://www.p2p-banking.com/tag/loan-volume/
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
Finlord
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 202
Registrován: 08 črc 2016, 13:19
Reputace: 233
Kontaktovat uživatele:

Re: P2P novinky a zprávy

Příspěvek od Finlord » 19 bře 2019, 16:33

Hezký den, aktualizovali jsme náš pohled na evropské P2P platformy na kterých investujeme. Doufáme, že to investorům pomůže při rozhodování:
https://finlord.cz/2019/03/evropske-p2p ... platforem/

Obecně jsme s uvedenými P2P portály stále spokojeni a v nejbližších 12 měsících z nich neplánujeme stáhnout prostředky.
Dluhopisy, akcie, fondy, forex, komodity, P2P, start-upy a finanční trhy jsou náš denní chléb :). Investujeme vlastní peníze a o našich zkušenostech píšeme na https://finlord.cz/
Twitter: https://twitter.com/FinlordCz

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5473
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1111
Kontaktovat uživatele:

Re: P2P novinky a zprávy

Příspěvek od Jan » 19 bře 2019, 17:00

Finlord píše:
19 bře 2019, 16:33
Hezký den, aktualizovali jsme náš pohled na evropské P2P platformy na kterých investujeme. Doufáme, že to investorům pomůže při rozhodování:
https://finlord.cz/2019/03/evropske-p2p ... platforem/

Obecně jsme s uvedenými P2P portály stále spokojeni a v nejbližších 12 měsících z nich neplánujeme stáhnout prostředky.
Bylo by fajn tento vhled rozšířit i na CZ platformy resp. platformy dovolující investování v CZK. Zatímco v EUR není moc o čem pochybovat (či je aspoň z čeho vybírat), tak v CZK tak trochu tápu... Jistě, nějaká nabídka je, ale porovnám-li sazby ČNB a ECB a nabízené výnosy, pohled je to tristní. Nehledě třeba na fakt že Mintos v CZK a v EUR mají snad více odlišného, než společného... (výše výnosu, dostupnost půjček, možnost diverzifikace poskytovatelů, ...)
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Finlord
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 202
Registrován: 08 črc 2016, 13:19
Reputace: 233
Kontaktovat uživatele:

Re: P2P novinky a zprávy

Příspěvek od Finlord » 19 bře 2019, 18:07

Jan píše:
19 bře 2019, 17:00
Finlord píše:
19 bře 2019, 16:33
Hezký den, aktualizovali jsme náš pohled na evropské P2P platformy na kterých investujeme. Doufáme, že to investorům pomůže při rozhodování:
https://finlord.cz/2019/03/evropske-p2p ... platforem/

Obecně jsme s uvedenými P2P portály stále spokojeni a v nejbližších 12 měsících z nich neplánujeme stáhnout prostředky.
Bylo by fajn tento vhled rozšířit i na CZ platformy resp. platformy dovolující investování v CZK. Zatímco v EUR není moc o čem pochybovat (či je aspoň z čeho vybírat), tak v CZK tak trochu tápu... Jistě, nějaká nabídka je, ale porovnám-li sazby ČNB a ECB a nabízené výnosy, pohled je to tristní. Nehledě třeba na fakt že Mintos v CZK a v EUR mají snad více odlišného, než společného... (výše výnosu, dostupnost půjček, možnost diverzifikace poskytovatelů, ...)
Na CZ platformy už připravujeme samostatný souhrn a v nejbližších dnech ho vypublikujeme :-)
Dluhopisy, akcie, fondy, forex, komodity, P2P, start-upy a finanční trhy jsou náš denní chléb :). Investujeme vlastní peníze a o našich zkušenostech píšeme na https://finlord.cz/
Twitter: https://twitter.com/FinlordCz

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5473
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1111
Kontaktovat uživatele:

Re: P2P novinky a zprávy

Příspěvek od Jan » 19 bře 2019, 18:16

Finlord píše:
19 bře 2019, 18:07
Jan píše:
19 bře 2019, 17:00
Finlord píše:
19 bře 2019, 16:33
Hezký den, aktualizovali jsme náš pohled na evropské P2P platformy na kterých investujeme. Doufáme, že to investorům pomůže při rozhodování:
https://finlord.cz/2019/03/evropske-p2p ... platforem/

Obecně jsme s uvedenými P2P portály stále spokojeni a v nejbližších 12 měsících z nich neplánujeme stáhnout prostředky.
Bylo by fajn tento vhled rozšířit i na CZ platformy resp. platformy dovolující investování v CZK. Zatímco v EUR není moc o čem pochybovat (či je aspoň z čeho vybírat), tak v CZK tak trochu tápu... Jistě, nějaká nabídka je, ale porovnám-li sazby ČNB a ECB a nabízené výnosy, pohled je to tristní. Nehledě třeba na fakt že Mintos v CZK a v EUR mají snad více odlišného, než společného... (výše výnosu, dostupnost půjček, možnost diverzifikace poskytovatelů, ...)
Na CZ platformy už připravujeme samostatný souhrn a v nejbližších dnech ho vypublikujeme :-)
Tak šup šup...
:o)
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2609
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2249
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: P2P novinky a zprávy

Příspěvek od zbynhu » 15 dub 2019, 21:33

Objem půjček na jednotlivých platformách za březen 2019...
Mintos bude za chvíli větší než součet všech dalších platforem... Upřímně mi to ale moc radost nedělá, chtělo by to více konkurence...
p2p-lending-volume-03-2019.png
p2p-lending-volume-03-2019.png (29.8 KiB) Zobrazeno 14303 x
Zdroj: https://www.p2p-banking.com/tag/loan-volume/
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5473
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1111
Kontaktovat uživatele:

Re: P2P novinky a zprávy

Příspěvek od Jan » 07 srp 2019, 16:31

zbynhu to fláká, tak mi nezbývá, než to vzít za něj, aby vlákno neosiřelo...
A jak znbynhu píše, Mintos celkem vyniká, co do velikosti a celkem i co do růstu. I když tady těžko soudit (alespoň z jednoho měsíčního výpisu (a starší procházet nehodlám)), co je na úrovni růstu v rámci potenciálu a co je spíš nestabilita platformy. Z tohohle pohledu mě zaujaly třeba ArchOver nebo Credit.fr, které v meziměsíčním srovnání rostou o násobky...
https://www.p2p-banking.com/tag/loan-volume/
Přílohy
p2p-lending-volume-07-2019c.png
p2p-lending-volume-07-2019c.png (27.59 KiB) Zobrazeno 13453 x
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2609
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2249
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: P2P novinky a zprávy

Příspěvek od zbynhu » 07 srp 2019, 16:40

Jan píše:
07 srp 2019, 16:31
zbynhu to fláká, tak mi nezbývá, než to vzít za něj, aby vlákno neosiřelo...
A jak znbynhu píše, Mintos celkem vyniká, co do velikosti a celkem i co do růstu. I když tady těžko soudit (alespoň z jednoho měsíčního výpisu (a starší procházet nehodlám)), co je na úrovni růstu v rámci potenciálu a co je spíš nestabilita platformy. Z tohohle pohledu mě zaujaly třeba ArchOver nebo Credit.fr, které v meziměsíčním srovnání rostou o násobky...
https://www.p2p-banking.com/tag/loan-volume/
Doplnim jeste info k ceskemu Bondsteru v mezirocnim porovnani. Zdroj www.finlord.cz
Holt z mensich cisel se roste rychleji...
Na české P2B platformě Bondster se v červenci profinancovaly půjčky za rekordních 54 milionů Kč. Před rokem se ve stejném období podařilo profinancovat 16,4 milionu Kč. Od založení platformy už 6707 investorů poskytlo do různých příležitostí kumulativně téměř 500 milionů Kč. Údaje ukazují, že tržiště Bondster velmi rychle expanduje
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5473
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1111
Kontaktovat uživatele:

Re: P2P novinky a zprávy

Příspěvek od Jan » 12 srp 2019, 18:09

Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Booboo
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 785
Registrován: 26 srp 2018, 14:24
Reputace: 143
Kontaktovat uživatele:

Re: P2P novinky a zprávy

Příspěvek od Booboo » 28 zář 2019, 17:53

Dominancia Mintosu na trhu P2P je obrovská až nezdravá - výsledky za 8/2019
https://www.p2p-banking.com/tag/loan-volume/
Opera Snímka obrazovky_2019-09-28_173833_www.p2p-banking.com.png
Opera Snímka obrazovky_2019-09-28_173833_www.p2p-banking.com.png (49.18 KiB) Zobrazeno 13179 x
Přílohy
Opera Snímka obrazovky_2019-09-28_174243_www.p2p-banking.com.png
Opera Snímka obrazovky_2019-09-28_174243_www.p2p-banking.com.png (38.64 KiB) Zobrazeno 13179 x
Akcie - TEF, VZ, ABR, ARI, O , ENGIE, NEE, LIGHT, EVK, BASF, CC, KOMB, ERSTE, VIG, CTP, JNJ, GOOG, INTC, CTSH, AD, UQA, RED,
ETF - Portu

miklik
Příspěvky: 4
Registrován: 20 srp 2019, 11:24
Reputace: 1

Re: P2P novinky a zprávy

Příspěvek od miklik » 07 říj 2019, 16:16

Tak jsem zaregistroval na netu inzerci na platformu PROPLAT TO

Jedná se o stejnou záležitost jako je Roger, ale zdá se že to je propracovanější. Má s tím někdo zkušenosti ?

Uživatelský avatar
Carhir
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1179
Registrován: 16 bře 2018, 16:36
Reputace: 1169
Kontaktovat uživatele:

Re: P2P novinky a zprávy

Příspěvek od Carhir » 07 říj 2019, 17:56

miklik píše:
07 říj 2019, 16:16
Tak jsem zaregistroval na netu inzerci na platformu PROPLAT TO

Jedná se o stejnou záležitost jako je Roger, ale zdá se že to je propracovanější. Má s tím někdo zkušenosti ?
mě by třeba zajímalo jak dlouho už fungují a kolik už profinancovali. Byl tu třeba podobný pokus - Spotipay, a ten myslím už skončil.

Přiznám se že pokud budu chtít někdy opět investovat do faktur tak zůstanu u osvědčeného Rogera který různé porodní bolesti už dávno překonal...

kimchi
Příspěvky: 15
Registrován: 04 říj 2019, 21:15
Reputace: 1
Bydliště: Neznámé

Re: P2P novinky a zprávy

Příspěvek od kimchi » 08 říj 2019, 09:48

Ano, to je sice pravda, ale PROPLAt.TO je jak se zdá o generaci dál. Nemusí se proplácet jednotlivé aukce na účet, ale prostě se pošlou peníze na investorský účet a pokud se nastaví investiční automat, tak to podle zadaných kritérií investuje samo. A navíc jak se zdá se tu dá dosahovat lepších procent než u Rogera

Uživatelský avatar
Carhir
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1179
Registrován: 16 bře 2018, 16:36
Reputace: 1169
Kontaktovat uživatele:

Re: P2P novinky a zprávy

Příspěvek od Carhir » 08 říj 2019, 10:00

kimchi mám dvě otázky:
1. máš něco společného s touto platformou? ;)
2. jak dlouho tato platforma funguje?

kimchi
Příspěvky: 15
Registrován: 04 říj 2019, 21:15
Reputace: 1
Bydliště: Neznámé

Re: P2P novinky a zprávy

Příspěvek od kimchi » 09 říj 2019, 14:30

Ahoj

zde jsou odpovědi :

1)ne
2)to přesně nevím, z těch stránek to nepoznám, ale jsou na začátku.

Mohu se zeptat zase já ?

1) kde všude investuješ ?
2) co by jsi mi poradil ?
3) máš zkušenosti s platformou Grupeer.com ? Ty jejich procenta vypadají zajímavě..

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: P2P novinky a zprávy

Příspěvek od Joshua » 09 říj 2019, 21:28

kimchi píše:
09 říj 2019, 14:30
1) kde všude investuješ ?
2) co by jsi mi poradil ?
3) máš zkušenosti s platformou Grupeer.com ? Ty jejich procenta vypadají zajímavě..
Vítám na fóru.
Zajímavé, jen co se tu objevila diskuse o Proplat.to, zahlédl jsem tu registraci jednoho představitele platformy. Tak uvidíme, zda se nám platforma představí blíže. Bylo by to fajn :). Kdyžtak se prosím ptej v příslušných vláknech. Jsem si jist, že ti tu mnozí rádi k tématům odpoví.

Uživatelský avatar
Carhir
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1179
Registrován: 16 bře 2018, 16:36
Reputace: 1169
Kontaktovat uživatele:

Re: P2P novinky a zprávy

Příspěvek od Carhir » 10 říj 2019, 08:26

kimchi píše:
09 říj 2019, 14:30
Ahoj

zde jsou odpovědi :

1)ne
2)to přesně nevím, z těch stránek to nepoznám, ale jsou na začátku.

Mohu se zeptat zase já ?

1) kde všude investuješ ?
2) co by jsi mi poradil ?
3) máš zkušenosti s platformou Grupeer.com ? Ty jejich procenta vypadají zajímavě..
Investuji na P2P, něco do akcí a mojí specialitou jsou korporátní dluhopisy. Jak píše Joshua, doporučuji si nějaký deštivý podzimní večer projít jednotlivá vlákna a ptát se tam přímo k věci. No a na začátku by nebylo od věci si ujasnit takové ty základní věci typu na jak dlouho chceš investovat, kolik sneseš rizika, kolik tomu chceš dát času atd...tohle máme každý jinak.

Uživatelský avatar
MoneyStore
ownerP2P
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 69
Registrován: 09 říj 2019, 12:01
Reputace: 35
Bydliště: Korunní 810, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: P2P novinky a zprávy

Příspěvek od MoneyStore » 10 říj 2019, 10:41

Zdravím komunitu ;) .

Forum znám, čtu delší dobu, založil jsem si účet když jsem přes Google monitoring zjistil, že se tady už o PROPLAT(.)TO mluví.

Nejsme nová společnost, jsme nový produkt/řešení. Nicméně v oblasti finančních služeb, úvěrů atd. máme letité zkušenosti. Do oblasti P2P jsme se pustili se specifickým řešením "faktoringu" v krátkých investičních horizontech (a dlouhé splatnosti faktur). Řešení jako SW platformu máme k dispozici už dlouho, ale vyvíjeli jsme specifické vlastnosti právě spojené s možnostmi P2P aukčního investování a souvislostí. V testovacím režimu jedeme od začátku července 2019, moc jsme to nepropagovali, jen jak běželo "Word-of-Mouth". Spokojenost obou stran obchodu je závislá na relativně vyvážené poptávce financování s nabídkou peněz, "za provozu" jsme ladili procesy registrace, evidence zájemců, aukce atd. Na pozadí běží velmi robustní bankovní SW, který má za sebou roky vývoje a používají ho i některé banky nebo pojišťovny. My jsme ho upravovali a vyvíjeli skoro rok, takže jsme to nasazovali postupně, abychom ověřili, že vše správně funguje. V kontextu práce s finančními prostředky "investorů" máme licenci poskytovatele platebních služeb a tak jsme tu měli už i návštěvu z ČNB... 8-) . Aktuálně je tam profinancováno v jednotkách milionů Kč. Aukce se objevují postupně, jak se nám registrují dodavatelé s fakturami. Součástí systému je prověřování rizika u příjemce faktur/plátce s detailním reportem konkrétní společnosti, tak se to snažíme rozjíždět poctivě a nepouštíme do systému každou fakturu. PROPLAT(.)TO je alternativa stávající konkurenci na trhu, nabídnout řešení těm, co na faktoring nedosáhli a pro investory nabízet vyšší úročení. Naše výhody, kde se vidíme na trhu tady moc psát nebudu, aby to nebylo příliš OT :-).
MONEYSTORE s.r.o.
Korunní 810/104
10100 Praha-Vinohrady
info@proplat.to; www.proplat.to

kimchi
Příspěvky: 15
Registrován: 04 říj 2019, 21:15
Reputace: 1
Bydliště: Neznámé

Re: P2P novinky a zprávy

Příspěvek od kimchi » 10 říj 2019, 10:41

Ty korporátní dluhopisy mne zajímají, s tím nemám zkušenosti. Myslel jsem, že menší investor na takový investiční nástroj nedosáhne.

Uživatelský avatar
Carhir
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1179
Registrován: 16 bře 2018, 16:36
Reputace: 1169
Kontaktovat uživatele:

Re: P2P novinky a zprávy

Příspěvek od Carhir » 10 říj 2019, 11:19

kimchi píše:
10 říj 2019, 10:41
Ty korporátní dluhopisy mne zajímají, s tím nemám zkušenosti. Myslel jsem, že menší investor na takový investiční nástroj nedosáhne.
jedná se o firemní dluhopisy které se dnes nabízejí na každém rohu (zeptej se své trafice ;) ) Doporučuji být velmi velmi opatrný a také doporučuji si přečíst vlákno ,,Dluhopisy". Nejlépe celé a pěkně od začátku...

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů