EstateGuru - zkušenosti

web: www.estateguru.co
Odpovědět
Jackob.Fish
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 10
Kontaktovat uživatele:

Re: EstateGuru - zkušenosti

Příspěvek od Jackob.Fish » 02 dub 2021, 09:38

Já jsem na EG cca 8 měsíců:
- Aktuálně 130 aktivních loans.

1x default
2x 60+ late
3x 31-60 late
1x 15 - 30 late
7x 4 - 15 late

- 29 repaid

Gixian
Silver pen
Silver pen
Reputace: 318
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gixian » 03 dub 2021, 08:55

Kristaps si vzal tentokrát na paškál EstateGuru a to, jací lidé za ním taky stojí (a cpou na něj vlastní defaultující projekty, které lehce zavání tím, že nabrání dluhu a následný default byl od počátku jediným účelem jejich existence):

https://kristapsmors.com/p/will-estateg ... use-a-loss

Namor
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 282
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Namor » 13 kvě 2021, 07:01

Explorep2p udělal detailní analýzu úspěšnosti Estateguru podle typu investice, země, časového období...
Dle mého zajímavé pro každého investora na Estateguru a inspirující pro všechny, kteří jsou aktivní v podobných typech investic i na jiných platformách

https://explorep2p.com/estateguru-record/

Gixian
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gixian » 14 kvě 2021, 17:56

Hmm, poslední 3 roky defaultuje přes 10 procent půjček. Docela dost. Ale pokud by to zvládli efektivně vymáhat, tak asi nevadí.

Já za největší problém považuju toto:
However, there are still fairly high levels of 2017-2019 loans that are still in default, making it difficult to estimate the average net returns of investors so far.
Tohle umělé zkreslování toho, kolik průměrně dokáží ze zástavy vymoci, tím, že půlku exekucí odmítají provést, dokonce i po 3-4 letech od defaultu, mi zavání problémem.

Jinak ty statistiky "co nejčastěji defaultuje" jsou zajímavé, na to zkusím brát zřetel.

Gixian
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gixian » 18 kvě 2021, 11:46

Hmm, tak dnes malej projekt (150k euro do rezidencni nemovitosti).
Zadnej zazrak (bussiness loan - tj. typ co nejcasteji defaultuje, LTV 65%)... proinvestovano behem par minut i prestoze urok je 7.5%! :?
Trochu se bojim, ze se na Estatu blizka na horsi casy, jestli se investori perou i o 7.5%... :cry:

kokoska
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 16
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokoska » 18 kvě 2021, 12:56

Ani se nedivím, když není moc do čeho investovat. Nabídka slabá a ten zámek, co tam teď jako jediná nabídka je, na mě působí do hrůzostrašně. Já již mám proinvestováno za průměr skoro 11%, teď už jen čekat, kdo nezaplatí :)

Gixian
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gixian » 18 kvě 2021, 13:15

Jo, tem nemeckym zamkum, koupenym nove zalozenou GmbH co vlastni nejakej Litevec, se uspesne vyhybam celou dobu, co tam tyhle divne projekty davaji. :shock: Jako mozna mam jen predsudky a projekt probehne v poho, ale fakt to nechci riskovat... :?

entik
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 70
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od entik » 18 kvě 2021, 14:03

Gixian píše:
18 kvě 2021, 13:15
Jo, tem nemeckym zamkum, koupenym nove zalozenou GmbH co vlastni nejakej Litevec, se uspesne vyhybam celou dobu, co tam tyhle divne projekty davaji. :shock: Jako mozna mam jen predsudky a projekt probehne v poho, ale fakt to nechci riskovat... :?
Uplně vidim tu dražbu, pokud to krachne. Koupit polorozbořenej zámek uprostřed ničeho ve "vychodním" Německu, to musí bejt sen každýho druhýho Němce. Ono když o tom tak přemýšlím, moc mě nenapadá, kdo by tak mohl chtít koupit fajnově opravenej zámek uprostřed ničeho ve "vychodním" Německu :)

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 515
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 18 kvě 2021, 14:11

entik píše:
18 kvě 2021, 14:03
Gixian píše:
18 kvě 2021, 13:15
Uplně vidim tu dražbu, pokud to krachne. Koupit polorozbořenej zámek uprostřed ničeho ve "vychodním" Německu, to musí bejt sen každýho druhýho Němce. Ono když o tom tak přemýšlím, moc mě nenapadá, kdo by tak mohl chtít koupit fajnově opravenej zámek uprostřed ničeho ve "vychodním" Německu :)
Tak jasně že to nebude jako housky na krámě, ale dovedu si představit, že by na tom mohl být postavený celkem vydařený byznis plán. A pokud se Ti podaří ještě zmáknout PR, že ani nepůjde tak o to co prodáváš, ale jak, tak pak ... no hej :o).
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz , expobank.cz, ... celkem cca 10 bank
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Mintos.com, Roger.cz (dříve Investaukce.cz)

STEFIINO
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od STEFIINO » 05 čer 2021, 09:04

Ahoj všem,
chtěl jsem se jen zeptat, platí se na SM nějaký poplatek za prodej?

Gixian
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gixian » 07 čer 2021, 11:30

STEFIINO píše:
05 čer 2021, 09:04
Ahoj všem,
chtěl jsem se jen zeptat, platí se na SM nějaký poplatek za prodej?
Ano, prodavajici plati 2% poplatek. Pokud si vlezes na nejakou svou pujcku, a das v pravo nahore "Sell", vyskoci ti stranka kde je to celkem prehledne zobrazeno - nastavujes tam soupakem za kolik chces prodat svuj podil, pise ti kolik % premium/discount to z pohledu kupujiciho je, i to, kolik jsou ty 2% ktera zaplatis na poplatku.

Odpovědět