EstateGuru - investoři

.
web: www.estateguru.co
doonio
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 57
Kontaktovat uživatele:

Re: EstateGuru - investoři

Příspěvek od doonio » 02 úno 2018, 14:23

ch4 píše:Tak Estateguru nyni zacina nabizet investice do nemovitosti i ve Finsku - prvni je s parametry 11,5%, 63% LTV: https://estateguru.co/investment/show/EE1036
Ja jsem investoval a jak asi poznate z prispevku v tomto vlaknu, je to moje nejoblibenejsi platforma.
Taky si řikám, že přispěju svojí troškou do mlejna. Jak to máš s Autoinvestem, máš ho nastavený?

Mě se nelíbí tak jejich funkce, že když máš nastavený limit < 500€, že nelze nastavovat žádné další parametry (min. výška úroku, délka úvěru, LTV,...). prostě to investuje do všeho co se zrovna uvolní. A nejsem zase takovej macrh, abych dával do každé půjčky 500€. Takže většinou investuji manuálně a ty zajímavé malé úvěry mi holt utečou, protože se to rychle naplní pomocí AI ostatních uživatelů.
Aktivně využívám:
Banky: ČSOB premium, N26, Revolut, Fio
P2P: Mintos,Twino,Lendy,FundingSecure,EstateGuru,Moneything,LinkedFinance
Převody do zahraničí: RoklenFx,Revolut
Ostatní: Fundlift, Degiro, Fio e-broker

ch4
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 24
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ch4 » 02 úno 2018, 16:02

doonio píše:
Taky si řikám, že přispěju svojí troškou do mlejna. Jak to máš s Autoinvestem, máš ho nastavený?

Mě se nelíbí tak jejich funkce, že když máš nastavený limit < 500€, že nelze nastavovat žádné další parametry (min. výška úroku, délka úvěru, LTV,...). prostě to investuje do všeho co se zrovna uvolní. A nejsem zase takovej macrh, abych dával do každé půjčky 500€. Takže většinou investuji manuálně a ty zajímavé malé úvěry mi holt utečou, protože se to rychle naplní pomocí AI ostatních uživatelů.
AI ted nepouzivam, jsem uz na hranici toho co chci mit na platforme, a tak investuji to co se mi vraci (z ukoncenych projektu) a obcas neco prihodim. Takze vetsinou investuju manualne. V dobe, kdy jsem to tam ladoval ve velkem jsem pouzival i AI.Jinak muzes si tam nastavit i par dalsich parametru, mozna jsi to prehlidl - zadej dole misto "spread over all loans" - SELECT CRITERIA.
Přílohy
Screen Shot 2018-02-02 at 16.00.54.png
Screen Shot 2018-02-02 at 16.00.54.png (151.24 KiB) Zobrazeno 757 x

doonio
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doonio » 02 úno 2018, 17:06

Co je u tebe ve velkém, tzn. na jednu půjčku jsi dával i víc jak 500€? Protože pokud ano, tak to ti to ten AI dovolí..Ale pokud chci do půjčky dávat třeba jen 50€, tak nemůžu používat ty rozšířené možnosti AI, a investoje to hlava nehlava do všeho co se objeví. Ty parametry tam jsou, to neříkám že ne, ale je to zablokované nad částku 500€ (nemyslím že musíš mít 500€ na EG účtě, ale 500€ na jednu půjčku kolik se musí min. zainvestovat). A tady právě nevím, jestli třeba ti co se registrovali později to mají otevřené ty možnosti na vše, nebo to máš taky uzamčeno, pokud chceš vložit do každé půjčky třeba jen 50€.
mt1.png
mt1.png (21.97 KiB) Zobrazeno 752 x
Aktivně využívám:

ch4
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 24
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ch4 » 02 úno 2018, 19:16

doonio píše:Co je u tebe ve velkém, tzn. na jednu půjčku jsi dával i víc jak 500€? Protože pokud ano, tak to ti to ten AI dovolí..Ale pokud chci do půjčky dávat třeba jen 50€, tak nemůžu používat ty rozšířené možnosti AI, a investoje to hlava nehlava do všeho co se objeví. Ty parametry tam jsou, to neříkám že ne, ale je to zablokované nad částku 500€ (nemyslím že musíš mít 500€ na EG účtě, ale 500€ na jednu půjčku kolik se musí min. zainvestovat). A tady právě nevím, jestli třeba ti co se registrovali později to mají otevřené ty možnosti na vše, nebo to máš taky uzamčeno, pokud chceš vložit do každé půjčky třeba jen 50€.
Aha, ja davam vic jak 500EUR do jedne pujcky, takze toho omezeni jsem si doted nevsiml. Na zkousku jsem ted zkusil dat nizsi castku a ty dodatecne parametry mi to opravdu nenabizi. Tak to chapu, ze pak nelze se do nekterych pujcek dostat, protoze jsou hned vyprodane.

Nicmene jich stale pribyva vic a vic s podobnymi parametry, takze verim, ze se zainvestovat podari. Ta posledni finska je porad jeste volna ;-) I kdyz tam je castka k investici 1,6 mio EUR.

doonio
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doonio » 02 úno 2018, 21:08

aha, tak ty jsi velké zvíře :-D já raději po menších částkách (50-100€) do více úvěru. Ano, ten finský "Libris" je docela velký projekt, to se bude financovat ještě pár dní. Já měl primárně zájem právě o ty malé úvěry (50-100k €), které se ale ihned naplní právě těmi kdo mají aktivovaný AI a přijde mi proti srsti zapnout ten AI abych zkupoval vše, bez možnosti výběru pa,LTV,délky úvěru,...
Naposledy upravil(a) doonio dne 03 úno 2018, 14:28, celkem upraveno 1 x.
Aktivně využívám:

Jan
writerP2P
Silver pen
Silver pen
Reputace: 70
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 03 úno 2018, 14:14

Tý jo, z toho, co jste tu teď psali, tak jsem k EstateGuru nabyl jisté sympatie, ale tenhle filtr jen pro "vyvolené" je docela nefér. Inu co se dá dělat, je to věc každé P2P platformy, jak si nastaví priority. A podle toho, co se tu psalo, asi není jediná, která preferuje větší investory...
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz, ...
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Investaukce.cz , Mintos.com

Odpovědět