EstateGuru - zkušenosti

web: www.estateguru.co
Odpovědět
Solymr
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Re: EstateGuru - investoři

Příspěvek od Solymr » 13 úno 2019, 19:41

Ahoj všem,

jsem nováček ve světě P2P. U platforem, kde jsem doposud vložil peníze, jsem neměl problém se zainvestováním, jenže problém nastal právě u EG. Nechtěl jsem vkládat peníze z internetového bankovnictví mého účtu, když jsem si přečetl, jaké by u toho byly poplatky apod, tak jsem si řekl, že to protáhnu přes TW. Zde jsem peníze ze svého bankovního účtu vložil a následně je odsud přeposlal na účet EG. Po přihlášení na EG vidím danou částku, jenže nemohu investovat. Napsal jsem jim, že jsem peníze poslal ze svého TW účtu a že bych byl rád, když by mi jej přidali do mého EG profilu k dokončení verifikace. Jenže odepsali, cituji: "To verify you your bank account you need to deposit also once from your bank account." Někde zde na fóru jsem četl, jak někdo právě peníze poslal přes TW a jen jim dopsal mail, že to posílal odsud právě. Poradí někdo, co teď? Díky!

P2P_Ronie
Silver pen
Silver pen
Reputace: 191
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od P2P_Ronie » 14 úno 2019, 09:18

Solymr píše:
13 úno 2019, 19:41
Ahoj všem,

jsem nováček ve světě P2P. U platforem, kde jsem doposud vložil peníze, jsem neměl problém se zainvestováním, jenže problém nastal právě u EG. Nechtěl jsem vkládat peníze z internetového bankovnictví mého účtu, když jsem si přečetl, jaké by u toho byly poplatky apod, tak jsem si řekl, že to protáhnu přes TW. Zde jsem peníze ze svého bankovního účtu vložil a následně je odsud přeposlal na účet EG. Po přihlášení na EG vidím danou částku, jenže nemohu investovat. Napsal jsem jim, že jsem peníze poslal ze svého TW účtu a že bych byl rád, když by mi jej přidali do mého EG profilu k dokončení verifikace. Jenže odepsali, cituji: "To verify you your bank account you need to deposit also once from your bank account." Někde zde na fóru jsem četl, jak někdo právě peníze poslal přes TW a jen jim dopsal mail, že to posílal odsud právě. Poradí někdo, co teď? Díky!
Čau, já si tam posílal rovnou z TW. Vše v pořádku. Z tvého popisu chápu, že rozdíl byl asi v tom, že já nejprve zkontaktoval podporu EG. Napsal jsem, že si chci nabít z borderless accountu na TW, ale že si nejsem jistý, jak to udělat, aby mě to verifikovalo a dokončilo založení účtu. Borec mi napsal, ať mu pošlu IBAN svého TW účtu. Obratem mi to tam ručně zadal a měl jsem verifikovaný účet. Pak jsem si poslal teprve platbu, která v pořádku ještě ten den došla.

sly
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sly » 14 úno 2019, 10:15

udelal jsem to uplne stejne, jen z Revolutu. nelibilo se mi, ze maji pozadavek na jmeno vlastnika bankovniho uctu, ktere ma byt totozne s jmenem investora. coz Revolut tusim nema. Proto jsem jim napsal a poslal IBAN sveho Revolutu. oni to doparovali a vse probehlo ok. dalsi vklady uz cajk.

mailo
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 22
Kontaktovat uživatele:

Re: EstateGuru - zkušenosti

Příspěvek od mailo » 16 dub 2019, 06:48

nedotazoval jste se náhodou někdo proč poslední dobou trvá strašně dlouho předání zainvestované částky žadateli? teď tam mám dva projekty u kterých to už bude 3 týdny a pořád nic

Booboo
Silver pen
Silver pen
Reputace: 103
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Booboo » 17 dub 2019, 10:33

mailo píše:
16 dub 2019, 06:48
nedotazoval jste se náhodou někdo proč poslední dobou trvá strašně dlouho předání zainvestované částky žadateli? teď tam mám dva projekty u kterých to už bude 3 týdny a pořád nic
Posledné moja investícia 2.4.2019 bola expresne rýchla - fully invested 3.4.2019 a 4.4.2019 bola už podpísaná zmluva.
Asi niečo bráni podpísaniu zmluvy , stalo sa mi to vlani ale nakoniec zmluvu podpísali. ;)
IBM, T, ORAN, WBA, TOT, NRG, EQNR, IRM, VTR, APLE, PDCO, ČEZ, O2, MONETA, KOMB, P2P - EstateGuru,

doonio
Gold pen
Gold pen
Reputace: 265
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doonio » 17 dub 2019, 13:32

mailo píše:
16 dub 2019, 06:48
Jj, mám podobonu zkušenost, už mi tam tak 2 týdny visí ty peníze někde v luftu, přitom je úvěr již fully funded, ale ještě to asi nebylo potvrzený nějaký regulátorem, či Estateguru to musí ještě nějak posvětit, než pošle ty peníze půjčovateli.
Aktivně využívám:
P2P: Mintos,Twino,EstateGuru,LinkedFinance
Převody do zahraničí: RoklenFx,Revolut
Broker: Degiro, Fio e-broker, plus500

sly
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sly » 29 dub 2019, 14:41

meli by na to mit 30dnu. parkrat se mi stalo, ze o par dnu pretahli i 30ti denni limit. beru to jako dan za uz dalsi bezudrzbovost investice.

ch4
Silver pen
Silver pen
Reputace: 138
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ch4 » 05 kvě 2019, 22:13

Vratim se jeste s odstupem k svemu prispevku https://www.p2pforum.cz/viewtopic.php?f ... t=60#p9124 - Dve z mych default pujcek (dve pujcky na stejny projekt) jsou jiz uspesne ukoncene - prodejem zastaveneho majetku a jak pujcku, tak i uroky mam jiz na ucte. Celkovy vysledek je tedy OK, jen jsem prisel o cca 4 mesice dodatecnych uroku po ukonceni kontraktu s dluznikem. Zde se Estateguru rozhodlo odpustit penalties v ramci jednani o predejiti bankrotu. To dava smysl.

Zastavy pro dve dalsi pujcky co jsou v defaultu ted prodavaji, takze predpokladam, ze i zde bude do 1-2 mesicu vse vyreseno.

Mimochodem - nejspis i na zaklade poslednich pripadu zjistili, ze potrebuji urcitou volnost pro vyjednavani v takovych situacich, a tak pred cca mesicem upravili v tomto smyslu i sve podminky.
CZK:Fundlift,Bondster,Upvest,Fingood
EUR:Estateguru,Crowdestate,Bulkestate,Rendity
GBP:Ablrate,PropertyCrowd,Brickowner
Bonusy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=2627#p2627

doonio
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doonio » 25 kvě 2019, 13:53

Já bych chtěl poukázat na nešvar, s kterým jsem se setkal už za dob Lendy (SavingStream, který brzo zbankrotuje...) a to že valuace často neodpovídá realitě. Mám zainvestováno v 11% překlenováku (Ozolu - LV7451) na 12 měsíců, zajištěným nemovitostí, kde LTV bylo 55% a říkal jsem si, OK, to vypadá docela v pohodě a zainvestoval jsem 100€. Nemovitost byla oceněná na 324 000€. Samozřejmě že padla do defaultu a už byla asi 2x v aukci, ale neprodala se, aktuálně bude další kolo aukce a prodejní cena? 170000€, jak WTF, fakt??? Jinak výše půjčky byla 160 000€ pro zajímavost!
Aktivně využívám:

jejinka
Gold pen
Gold pen
Reputace: 469
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jejinka » 25 kvě 2019, 14:56

To je ale normální naprosto. Stačí si uvědomit, jak probíhají odhady. V případě nuceného prodeje je 50% odhadní ceny nejoptimističtější scénář. V případě ekonomických problémů země nebo nemovitostní bublině atd. může být i 20% smutnou realitou.

doonio
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doonio » 16 čer 2019, 15:15

Dnes jsem objevil v úvěrech, do kterých člověk investuje, novou záložku "secondary market"- která je zatím prázdná a nepřišel jsem na to, jak nějaký úvěr prodat na sekundáru, ale asi na EG něco kují a brzy se to snad dovíme... Tržiště, kde by šlo prodávat úvěry by bylo super - má to už dnes většina evropské konkurence.
Aktivně využívám:

Carhir
Silver pen
Silver pen
Reputace: 303
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carhir » 22 črc 2019, 09:59

Začínám investovat na této platformě, před chvílí přišel nová nabídka - #6552 Bridge loan (Estonia). Jištěno nemovitostí (hotel), v komentářích se lze dočíst:

The hotel has 10 standard rooms and 2 suites. On weekends there is occupancy about 100%, on weekdays outside the season (autumn, winter except russian christmas, spring) is occupancy 40-60%. On summer is occupancy all the time about 100%.

Takže kouknu na booking.com abych se přesvědčil že tento víkend už mají vyprodáno. A docela koukám, volné jsou 7x dvojlůžák, 1x double room a 1x suite....

takže asi ne

jejinka
Gold pen
Gold pen
Reputace: 469
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jejinka » 22 črc 2019, 13:07

No, 99,9% úvěrů si takto neprověříš. Nezbývá než věřit zveřejněným informacím. Investuji do všeho, co má nízké LTV, i plánované maximální, first rank mortgage, personal surety a nějakou historii developera. A takových projektů se vyskytuje minimum...

crush0406
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crush0406 » 22 črc 2019, 21:05

Carhir píše:
22 črc 2019, 09:59
Začínám investovat na této platformě, před chvílí přišel nová nabídka - #6552 Bridge loan (Estonia).

takže asi ne
pri tomto konkretnom projekte mi stacilo, ze Lauri - Chairman of the board prislusnej spolocnosti, tu uvadza kontaktnu emailovu adresu od gmailu... :)

Finlord
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 232
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Finlord » 23 črc 2019, 11:43

Dobrý den, podívali jsme se na analýzu finančních výsledků EstateGuru za rok 2018: https://finlord.cz/2019/07/rozbor-finan ... stateguru/
Dluhopisy, akcie, fondy, forex, komodity, P2P, start-upy a finanční trhy jsou náš denní chléb :). Investujeme vlastní peníze a o našich zkušenostech píšeme na https://finlord.cz/
Twitter: https://twitter.com/FinlordCz

Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 492
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 01 srp 2019, 07:26

Na EstateGuru bude v průběhu srpna cashback akce 0,5% na všechny participace z Litvy.
I have some great news for you! We will have a special campaign for all investors in August. To celebrate EstateGuru's official listing as a crowdfunding operator in Lithuania, we are offering a 0,5% cashback on all investments made into Lithuanian loans during August.

mailo
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 22
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mailo » 05 srp 2019, 10:47

co říkáte na vracení zainvestovaných půjček, bez ůroku? např. #6552, za poslední dva měsíce je to tak pátá půjčka co takhle dopadla, měsíc v tom leží peníze a nic z toho

Booboo
Silver pen
Silver pen
Reputace: 103
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Booboo » 05 srp 2019, 13:02

mailo píše:
05 srp 2019, 10:47
co říkáte na vracení zainvestovaných půjček, bez ůroku? např. #6552, za poslední dva měsíce je to tak pátá půjčka co takhle dopadla, měsíc v tom leží peníze a nic z toho
Je to frustrujúce, ale to je metodika aj model poskytovania úverov.
Okrem Estateguru mám aj Grupeer a Envestio.
Grupeer u Developerskych projektov (momentálne má iba 3) počíta úrok ihneď po investovaní. (Žiadne čakanie na full invest)
Envestio - ma málo projektov ale z dobrým úrokom, ale peniaze tam čakajú na ponuku :!: ( Tiež žiadne čakanie na full invest)
Za mňa Estateguru je dobrá voľba aj keď spomínané vracení zainvestovaných půjček neteší.
IBM, T, ORAN, WBA, TOT, NRG, EQNR, IRM, VTR, APLE, PDCO, ČEZ, O2, MONETA, KOMB, P2P - EstateGuru,

Carhir
Silver pen
Silver pen
Reputace: 303
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carhir » 12 srp 2019, 14:37

jak chápete dnešní email ohledně Default recovery - Kohila Mortgage Loan?

,,The recovery resulted in a 16.4% return for all involved investors."

Chápu správně že investoři dostali jistinu + 16.4%? Takže žádná ztráta investovaného kapitálu?

Ono by se to taky dalo překládat tak že investoři dostali 16.4% ze své jistiny zpět, ale předpokládám že tím by se moc nechlubili...

Mirinda78
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirinda78 » 12 srp 2019, 21:26

Carhir píše:
12 srp 2019, 14:37
jak chápete dnešní email ohledně Default recovery - Kohila Mortgage Loan?

,,The recovery resulted in a 16.4% return for all involved investors."

Chápu správně že investoři dostali jistinu + 16.4%? Takže žádná ztráta investovaného kapitálu?

Ono by se to taky dalo překládat tak že investoři dostali 16.4% ze své jistiny zpět, ale předpokládám že tím by se moc nechlubili...
Nejprve jsem z toho byl také na větvi, ale myslím, že dostali určitě jistinu + 16,4%. Kdyby získali jen 16% z jistiny, tak by nešlo o důvod ke chlubení, ale velký průser...

Odpovědět