Benefi.cz


K diskusím: Bankerat; Banking-online.cz; CroFunGo; FinGood; Investown; Nafirmy.cz; Proplat.to; Pujcmefirme.cz; Roger; Ronda Invest; Snapo; Symcredit; Žlutý meloun
Uživatelský avatar
sollar
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 21 bře 2016, 13:54
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Benefi.cz

Příspěvek od sollar » 21 bře 2016, 16:54

Jak si vedeme na Benefi?




Jediné Benefi statistiky najdete na https://www.benefi.cz/investice/profil-dluzniku/ ,kde záměrně chybí pro investory důležitá data o míře selhání úvěrů, proto jsem sestavil anketu, ve které můžete přispět vaším aktuálním stavem a podílet se na přesnějších datech.

Zde mohou Benefi investoři zadat do ankety svůj přehled investic : http://goo.gl/forms/hJuWUsiWA8GdFUfk1
Po odeslaní si zkopírujte URL adresu,ve které můžete aktualizovat přehled investic.

Odkaz na platformu: https://www.benefi.cz

Uživatelský avatar
sollar
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 21 bře 2016, 13:54
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Nabídka půjček na Benefi

Příspěvek od sollar » 23 bře 2016, 12:59

Poslední dobou se tu nedá moc investovat. Poptávka je větší ,než nabídka. Lidi tu vemou během 5minut jakýkoliv póvl.
Lepší nabídky se odstěhovaly jinam.

Uživatelský avatar
sollar
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 21 bře 2016, 13:54
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

To není investice

Příspěvek od sollar » 24 bře 2016, 08:56

Póvl,který je ukončen do 2minut.
Detail aukce č. BF160200943 zadatel10444
Již investováno: 10 000 Kč
Úrok p.a.
37,00 %
Navýšení/výnos
1 106 Kč
Doba splácení
6 měs.
Splatná částka
11 106 Kč Měsíční splátka
1 851 Kč
37,00 %
Účel:
Bydlení
Nájem - 5000,-
+ zbytek na byt

Věk: 25 let
Pohlaví: Žena
Rodinný stav: Žijící s partnerem/partnerkou
Počet dospělých členů domácnosti: 2
Počet vyživovaných osob: 1
Druh bydlení: Nájemní
Kraj: Jihočeský
Historie na Benefi
První půjčka žadatele
Zdroj příjmů

Příjem: Pracovní poměr na dobu určitou
Datum od: Srpen 2015
Pracovní pozice: Listovní doručovatel
Doložený čistý příjem: 12 807 Kč
Měsíční náklady na domácnost: 12 501 Kč - 15 000 Kč
Průměrný čistý měsíční příjem na domácnost: 28 000 Kč
DTI
26.17 %
Ostatní půjčky a závazky

Celková částka: 20 001 Kč - 25 000 Kč
Celkový počet: 1
Celková měsíční splátka: 1 001 Kč - 2 000 Kč
Platební morálka: Všechny úvěry a půjčky platím včas (tj. nejsem po splatnosti)
Hypotéka

Výše hypotéky: 0 Kč
banner
Nabídky

Investor Investice Přijato Úrok Čas přihození
8 pony 2 000 Kč 2 000 Kč 37,00 % 24.03.2016 08:44 dnes
7 coleman 200 Kč 200 Kč 37,00 % 24.03.2016 08:44 dnes
6 bobcz 2 000 Kč 2 000 Kč 37,00 % 24.03.2016 08:44 dnes
5 verca1215 1 000 Kč 1 000 Kč 37,00 % 24.03.2016 08:44 dnes
4 TCech 600 Kč 600 Kč 37,00 % 24.03.2016 08:44 dnes
3 fz77 3 000 Kč 3 000 Kč 37,00 % 24.03.2016 08:44 dnes
2 NickRush 200 Kč 200 Kč 37,00 % 24.03.2016 08:44 dnes
1 Mako 1 000 Kč 1 000 Kč 37,00 % 24.03.2016 08:43 dnes
Výsledek žádosti o půjčku 10 000 Kč 37,00 %

Uživatelský avatar
sollar
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 21 bře 2016, 13:54
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od sollar » 12 dub 2016, 07:18

Proč nejsou na Benefi kvalitní A úvěry?

Poslední dobou zveřejňují na Benefi jen odpad.
Malé částky a typy úvěrů C-F.
Vypadá to ,že reklama na Zonky zabrala a na Benefi zbyly jen ty špatné úvěry .
Např....
F 10000kč 37,74% na 36 měsíců ...cože? Na tři roky!!!
F 30000kč 37,70% na 60 měsíců ...hmm hmm :shock:
To bude nespláceníčko...

Uživatelský avatar
sollar
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 21 bře 2016, 13:54
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od sollar » 17 dub 2016, 02:10

Moje portfolio se skládá .....

Přehled investic
Aktivní investice (27)
Po splatnosti (2)
Zesplatněné (1)
Splacené (0)
Roční výnos investic: 14,03 % (platné k 31.03.2016)
Jak jste na tom vy?

Uživatelský avatar
sollar
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 21 bře 2016, 13:54
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od sollar » 26 dub 2016, 07:41

Refinancování (kouzlení) šéfkuchaře

Narazil jsem na zajímavý JEV na Benefi.
Tato půjčka BF151001536 je refinancována touto BF160401561půjčkou u Benefi. Pán si prostě snížil úrok ke splácení. Co z toho vyplývá pro investora? Výnosové procento se mu tímto postupem bude snižovat v čase. Prostě dobře splácející dlužník dostane časem lepší procentuelní hodnocení.
Nejlépe na tom bude Benefi ... 3% provize.

Uživatelský avatar
sollar
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 21 bře 2016, 13:54
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od sollar » 21 kvě 2016, 01:52

Tak nám zabili Ferdinanda a Benefi.cz !!!!

S jídlem roste chuť a na Benefi jsou velcí nenažranci. Podle nových podmínek se vrátila aukce ,ale jaká!!!
Člověk(to už není investor) vyhrává ,když jim nasype větší podíl na zisku!!! Teď cca50% !!! To je pro ně slušný příjem
,když za ně investuji!!!
1 248 409 000 Kč je finanční objem žádostí , 19 % je průměrný roční úrok , počet měsíců jsem dal (60) a defaultu (20%) ,to hrubě dává (před zavedením aukce) 6 500 000 Kč měsíčně pro Benefi, případně mě opravte...

Jak to teď vypadá? Mám zde :
Aktivní (31)
Po splatnosti (3)
Zesplatněné (1)
Splacené (2)

Na Benefi již neinvestuji a uvidím časem, jestli budou přívětivější pro investory.

Oficiální email od Benefi:
Již minule jsem psal, že jsme obdrželi upozornění na méně půjček. Momentální schvalovatelnost žádostí o půjčku se pohybuje na úrovni 2,4 % pro měsíc duben. Nižší hodnota je dána zejména kontrolou v úvěrovém registru SOLUS. Jelikož je málo aukcí, což stále řešíme zejména navýšením marketingového rozpočtu, rozhodli jsme se vrátit u nějakých žádostí o půjčku aukční model. Proto u některých aukcí, které jsou profinancovány bude možné ještě dalších 24 hodin vkládat nabídky a přehodit tak ostatní investory. Rozhodující bude cena za danou pozici (možnost investovat), tedy kolik je investor ochoten zaplatit z daného výnosu provizi. Samozřejmě původní výše provize zůstává a možnost vyšší provize je zcela dobrovolná.

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od Joshua » 21 kvě 2016, 09:00

Benefi neznám, ale to co popisuješ je docela síla. Začínám mít pocit, že náš národ má talent na to úplně pokřivovat původní dobré myšlenky. Ve světě P2P funguje a roste, jen u nás na to nikdy nejsou ty správné podmínky a nedá se to tak dělat. Nezbývá než doufat, že podobní dinosauři časem vyhynou.

Například nechápu proč žádná česká platforma nepřišla s buyback guarantee, vždyť i na Zonky je těch půjček po splatnosti málo. Nevím.. přijde mi, že český trh v tomhle začíná výrazně zaostávat. Ale možná je to jen můj subjektivní pocit.

EDIT: Nechci to tu plnit příspěvky, které úplně nesouvisí s benefi. Proto odpověď napíšu sem.

Mno o to víc vlastně zamrzí, že Mintos je platforma z Lotyšska, státu s pouhými 2 miliony obyvatel. Moc rád bych podpořil český projekt ale to s klidným svědomím nemohu. Ale Zonky fandím, jen mi zatím přijde trochu víc zaměřené na žadatele, než investory. Viz například i provizní program: http://affiliatekatalog.com/kampan/2057/zonky. A investoři musí stát frontu a uživatel z jeho řad vytvořit zotify... :|

Úvěrové riziko mě trápí taky. Zas na druhou stranu ty výnosy na zahraničních platformách jsou vyšší, než u nás (i když časem určitě půjdou dolů). Já mám teď na Mintosu stopku a pořád čekám jak se vyvine libra kvůli investici do Savingstream. A děkuji za podporu, vážím si toho ;) .
Naposledy upravil(a) Joshua dne 23 kvě 2016, 19:24, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
sollar
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 21 bře 2016, 13:54
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od sollar » 22 kvě 2016, 12:23

Je to fakt tragédie a takový pocit mám taky... Zahraniční platformy pořád vymýšlejí ,jak přitáhnout investory: garance vrácení peněz(jak jsi zmínil), nulové náklady, veškeré statistiky, automatizace...atd. Hmmm škoda ,že tu nemáme Mintos :roll:
Vždyť i česká úvěrová firma ACEMA šla raději na mintos a né na pujcmefirme.cz .
Budu teď investovat na Zonky a na Mintosu mám cca 54 investic a hodlám je do budoucna rozšířit(jen mě trápí to úvěrové riziko), tak ti potom ťuknu na odkaz ;)

Uživatelský avatar
sollar
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 21 bře 2016, 13:54
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od sollar » 10 čer 2016, 00:38

Aktuality z Benefi.

Ptal jsem se paní Strnadové z Benefi.cz ...

Uvažujete o spuštění sekundárního trhu a automatizaci?
Ano, sekundární trh i automatické investování chystáme ještě v tomto roce.

Kritizoval jsem změny,které nedávno Benefi zavedlo....aukce i s 50% ziskem pro Benefi.
A vyjádření přišlo...

Aukční model s proměnlivou provizí jsme zavedli a zároveň budou ponechány i aukce s pevnou stávající provizí – zde se bude jednat většinou o aukce nad 100 tisíc korun. Investor si tak bude moci vybrat, do jaké aukce investuje své finanční prostředky. Je přirozené, že reakce investorů se různí, ale věřte, že je mnoho investorů, kteří tento aukční model přijali velmi kladně.

Dále jsem vyjádřil pochybnosti ,jak prověřují ždatele o úvěr..…
Co se týká prověřování dlužníků, tak tento proces probíhá velmi důkladně a během ověřování žadatele jsme s ním opakovaně v telefonickém kontaktu. Takže v případě, že vzniknou z naší strany nějaké pochybnosti již na základě hovoru, zamítneme takovou žádost. Exekuce a insolvence jsou u každého klienta kontrolovány v okamžiku schválení půjčky. Klient ale může zatajit informace o své platební morálce a posléze vyhlásit osobní bankrot, čímž se dopouští úvěrového podvodu.
Společnost Benefi je od 02/2016 členem sdružení Solus, takže nyní již jsou u všech žádostí bez ohledu na financovanou částku prověřeni klienti v tomto registru, což zlepšuje kvalitu prověření významně. V současné době se připravuje i vstup do Bankovního a Nebankovního Credit Bureau, což opět zlepší prověření klienta a jeho závazků.

Průměrná sazba úroku na Benefi je 29%, což samozřejmě může odrážet vyšší riziko nesplácení. Avšak mnoho žadatelů chce u nás refinancovat své závazky, kde u konkurence měli úrok např. 130%. Takovým žadatelům nemůžeme dát úrok např. 10%.

Uživatelský avatar
sollar
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 21 bře 2016, 13:54
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od sollar » 16 čer 2016, 00:03

Múj aktuální stav na Benefi

Moje investice
Aktivní (29)
Po splatnosti (3)
Zesplatněné (2)
Splacené (3)

Roční výnos investic: 12,03 % (platné k 13.06.2016 10:06)


Zesplatněné:
BF151000774
BF151000974

Uživatelský avatar
sollar
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 21 bře 2016, 13:54
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od sollar » 06 črc 2016, 00:41

Benefi investoři, zúčastněte se ankety.

Přidal jsem do prvního příspěvku interaktivní statistiku Benefi investic.

Uživatelský avatar
Finlord
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 202
Registrován: 08 črc 2016, 13:19
Reputace: 233
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od Finlord » 18 črc 2016, 17:09

sollar píše:Benefi investoři, zúčastněte se ankety.

Přidal jsem do prvního příspěvku interaktivní statistiku Benefi investic.
Hezké odpoledne, vyplnili jsme tu anketu :)

A taktéž jsme napsali náš názor na platformu. Asi tady nikoho nepřekvapíme, když napíšeme, že se nám Benefi vůbec nelíbí. Jde to s nimi dolu kopcem. I půjčky s vysokým ratingem B, C padají jak shnilé hrušky. V nejbližších měsících budeme peníze stahovat a raději je přesuneme jinam - naštěstí jsou jiné mnohem lepší P2P možnosti ;)
http://finlord.cz/2016/07/benefi-uspech-nebo-zklamani/
Dluhopisy, akcie, fondy, forex, komodity, P2P, start-upy a finanční trhy jsou náš denní chléb :). Investujeme vlastní peníze a o našich zkušenostech píšeme na https://finlord.cz/
Twitter: https://twitter.com/FinlordCz

Uživatelský avatar
sollar
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 21 bře 2016, 13:54
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od sollar » 18 črc 2016, 22:51

Zdravím Finlord...
díky za hlas do ankety a celkové shrnutí Benefi portálu.
Dříve se mi tato platforma líbila, byla přehledná a sdělující informace o žadateli. Mylně jsem myslel,že jejich vývoj půjde správným směrem. Místo toho zavedli aukce s provizí pro Benefi až 70% !!! Jejich hodnocení rizika je nedostačující. Míra defaultu je právě 18% .Já mám dvě zesplatněné investice a to typu "B" . Investor může investovat nad 10 000 Kč až 20% z požadované částky.
Veškeré kroky směřují k zisku platformy na úkor investora, protože Pavel Matoušek bude chtít zřejmě Benefi prodat dalším investorům.
Chybí zde sekundární trh, lepší strategie při hodnocení rizika a pořádná statistika .
Benefi si sama uškodila a hodně investorů odradila.

Uživatelský avatar
Finlord
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 202
Registrován: 08 črc 2016, 13:19
Reputace: 233
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od Finlord » 19 črc 2016, 00:54

sollar píše:Zdravím Finlord...
díky za hlas do ankety a celkové shrnutí Benefi portálu.
Dříve se mi tato platforma líbila, byla přehledná a sdělující informace o žadateli. Mylně jsem myslel,že jejich vývoj půjde správným směrem. Místo toho zavedli aukce s provizí pro Benefi až 70% !!! Jejich hodnocení rizika je nedostačující. Míra defaultu je právě 18% .Já mám dvě zesplatněné investice a to typu "B" . Investor může investovat nad 10 000 Kč až 20% z požadované částky.
Veškeré kroky směřují k zisku platformy na úkor investora, protože Pavel Matoušek bude chtít zřejmě Benefi prodat dalším investorům.
Chybí zde sekundární trh, lepší strategie při hodnocení rizika a pořádná statistika .
Benefi si sama uškodila a hodně investorů odradila.

JJ, taky máme takový pocit. Holt, nedá se nic dělat. Budeme Benefi nadále okrajově sledovat, ale už tam asi velkou investiční rošádu neuděláme. Musíme myslet na vlastní peníze, ne na nakrmení provozovatelů platformy. Z český platforem bude lepší zaměřit se na Zonky anebo Ferratum. No a samozřejmě, dokud je koruna zafixovaná na euro (měnové jištění do korun stojí cca 2 až 2,5 % ročně a nejde s tím moc dělat), tak budeme mít většinu peněz v zahraničí.
Dluhopisy, akcie, fondy, forex, komodity, P2P, start-upy a finanční trhy jsou náš denní chléb :). Investujeme vlastní peníze a o našich zkušenostech píšeme na https://finlord.cz/
Twitter: https://twitter.com/FinlordCz

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od Joshua » 25 črc 2016, 08:33

Finlord píše: No a samozřejmě, dokud je koruna zafixovaná na euro (měnové jištění do korun stojí cca 2 až 2,5 % ročně a nejde s tím moc dělat), tak budeme mít většinu peněz v zahraničí.
Jak se jistíte proti měnovému riziku?

Uživatelský avatar
Finlord
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 202
Registrován: 08 črc 2016, 13:19
Reputace: 233
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od Finlord » 25 črc 2016, 13:53

Joshua píše:
Finlord píše: No a samozřejmě, dokud je koruna zafixovaná na euro (měnové jištění do korun stojí cca 2 až 2,5 % ročně a nejde s tím moc dělat), tak budeme mít většinu peněz v zahraničí.
Jak se jistíte proti měnovému riziku?
Měnový hedging děláme u jednoho obchodníka s CP pomocí měnových forwardů (nebo opcí podle libosti). Ten OCP je docela velký a je tady v ČR docela známý. Zajištění lze sprovoznit už od částky 5000 EUR. Nicméně přesný postup máme uvedený na webu v našich placených výukových balíčcích. Jinak české banky také umí udělat hedging, ale to je většinou od 25 000 - 30 000 EUR výše a oddělení rizik v bankách docela prudí.

Ten postup, který jsme vymysleli a sami na sobě vyzkoušeli (reálně jsme otevřeli právě pozici 5000 EUR, zbytek našich eurových investic nemáme zajištěný - do konce tohoto roku nečekáme uvolnění fixace EUR/CZK), dokáže lidem při měnových pohybech ušetřit hodně peněz - jednoduchý výpočet: máme zainvestováno třeba 10 000 EUR. Koruna posilní z 27 na 26 korun. Hodnota investice v korunách klesá z 270 na 260 tisíc korun a 10 tisíc korun je včudu (samozřejmě, když koruna oslabí, tak naopak vyděláme). Ten postup lez pak aplikovat i na další oblíbené měnové páry: USDCZK, GBPCZK

Takže jsme si řekli, že si zasloužíme alespoň menší odměnu za naše vyhledávání a zkoušení :). Pokud by někdo měl zájem o samotný měnový hedging (a nechtěl kupovat celé výukové balíčky), tak se určitě domluvíme...stačí nám napsat nebo zavolat na kontakty uvedené zde: https://finlord.cz/kontakt/
Dluhopisy, akcie, fondy, forex, komodity, P2P, start-upy a finanční trhy jsou náš denní chléb :). Investujeme vlastní peníze a o našich zkušenostech píšeme na https://finlord.cz/
Twitter: https://twitter.com/FinlordCz

holifield

Re: Investoři

Příspěvek od holifield » 26 črc 2016, 12:33

Ahoj,

Vybral jsem na začátku roku benefi a začal investovat. Jsem vellice rád, že jsem zainvestoval jen 30% zdrojů, které mám, protože teď z benefi stahuji peníze a přesouvám je jinam.

Když jsou na benefi střecli, kteří odevzdají 70% svých hrubých zizků, tak to pro mě nemá smysl.
Počítal jsem smysl investic, tak že pokud bude poplatek 35%-40% u skupina A-C, tak to ještě na (hodně)hraně má smysl.

Aktuálně jsem začal testovat portál https://www.bondora.com
Tak snad v cizině lépe přemýšlejí

Uživatelský avatar
sollar
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 21 bře 2016, 13:54
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od sollar » 26 črc 2016, 12:51

Ahoj holifield...

taky stahuji peníze z Benefi.Jestli něco neudělají, tak jim platforma padne.. Když se podíváte kdo investoval před měsícem a teď, tak tam moc stejných nicků nenajdete. Lidé přijdou (spálí se) a odejdou.
Budem rádi,když napíšeš něco o Bondoře, tady zatím moc investorů do této platformy není .

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od Joshua » 26 črc 2016, 13:25

Ahoj, vítej.

Na Bondoře žádné peníze nemám a platformu moc neznám. Doporučuji však přečíst nějaký ten článek na Winpes, abys věděl do čeho jdeš. Autor prostředky z Bondory stahoval, kvůli nespokojenosti a odcházel jinam. O takových případech jsem četl už několikrát.

https://winpes.cz/bondora-mrtva/

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 38 hostů