Statistika úvěrů na Zonky


web: www.zonky.cz

Do jakého ratingu investujete na Zonky?

A** - 3,99 % minimální riziko
14
7%
A* - 4,99 % velmi nízké riziko
13
6%
A++ - 5,99 % nízké riziko
27
13%
A+ – 8,49 % nízké riziko
38
18%
A – 10,99 % nižší riziko
39
18%
B – 13,49 % střední riziko
34
16%
C – 15,49 % vyšší riziko
27
13%
D – 19,99 % rizikové
21
10%
 
Celkem hlasů: 213

Uživatelský avatar
sollar
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 21 bře 2016, 13:54
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Statistika úvěrů na Zonky

Příspěvek od sollar » 02 úno 2017, 10:55

Jak si vedou naše investice na Zonky?
zonkyfoto.jpg
zonkyfoto.jpg (12.55 KiB) Zobrazeno 12267 x


Obrázek

Jste-li investor na Zonky a chcete aktuální statistiky úvěrů, prosím o vyplnění formuláře.
Výsledkem je aritmetický průměr všech zúčastněných.


Zde mohou Zonky investoři zadat do ankety svůj přehled investic : https://goo.gl/forms/hnxSw1BFE2MNAIz83

Po odeslaní si zkopírujte(uložte) URL adresu,ve které můžete aktualizovat svůj přehled investic!!!
ansver.png
ansver.png (5.76 KiB) Zobrazeno 12267 x

JPT
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1177
Registrován: 25 zář 2016, 15:01
Reputace: 428
Kontaktovat uživatele:

Re: Statistika úvěrů na Zonky

Příspěvek od JPT » 02 úno 2017, 16:02

Nejsem si jistý, ale tan graf má ukazovat data všech uživatelů nebo jen toho, kdo ho přidal ? Já jsem tam svůj graf nenašel. Přidal jsem, že mám 4ks po splatnosti, ale graf ukazuje 2,66666 ks.
Tabulka pro výpočet z výpisu Mintosu (nejaktuálnější, kterou mám) : https://drive.google.com/drive/folders/ ... 2_ZU-jF0qC

Uživatelský avatar
sollar
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 21 bře 2016, 13:54
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Re: Statistika úvěrů na Zonky

Příspěvek od sollar » 02 úno 2017, 18:46

JPT píše:Nejsem si jistý, ale tan graf má ukazovat data všech uživatelů nebo jen toho, kdo ho přidal ? Já jsem tam svůj graf nenašel. Přidal jsem, že mám 4ks po splatnosti, ale graf ukazuje 2,66666 ks.
Jedná se o aritmetický průměr všech zúčastněných, takže když nás bude víc, tak tím lépe.
Napíšu to do prvního postu.

JPT
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1177
Registrován: 25 zář 2016, 15:01
Reputace: 428
Kontaktovat uživatele:

Re: Statistika úvěrů na Zonky

Příspěvek od JPT » 03 úno 2017, 06:39

Aha. Já myslel, že to má zobrazovat všecky půjčky (jako sečítat) a že je tam někde chyba.

Jo, tak když to vyplní hodně lidí, tak se ukáže, jestli si Zonky ty pěkné čísla defaultů nepřibarvuje.
Tabulka pro výpočet z výpisu Mintosu (nejaktuálnější, kterou mám) : https://drive.google.com/drive/folders/ ... 2_ZU-jF0qC

JPT
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1177
Registrován: 25 zář 2016, 15:01
Reputace: 428
Kontaktovat uživatele:

Re: Statistika úvěrů na Zonky

Příspěvek od JPT » 04 úno 2017, 15:50

Nebylo by špatné tam přidat počítadlo lidí. Zajímalo by mě kolik se lidí zapojilo do té statistiky.
Tabulka pro výpočet z výpisu Mintosu (nejaktuálnější, kterou mám) : https://drive.google.com/drive/folders/ ... 2_ZU-jF0qC

Uživatelský avatar
sollar
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 21 bře 2016, 13:54
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Re: Statistika úvěrů na Zonky

Příspěvek od sollar » 06 úno 2017, 22:55

Ahoj...
Určitě by to šlo ,jen chvilku strpení. Koncem týdne zveřejním počet investorů. ;)

Uživatelský avatar
sollar
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 21 bře 2016, 13:54
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Re: Statistika úvěrů na Zonky

Příspěvek od sollar » 12 úno 2017, 10:32

Tak ve statistice máte i počet hlasování.. ;)

Čím nás bude víc, tak to bude přesnější....Tak se ZAPOJTE!!!!

JPT
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1177
Registrován: 25 zář 2016, 15:01
Reputace: 428
Kontaktovat uživatele:

Re: Statistika úvěrů na Zonky

Příspěvek od JPT » 12 úno 2017, 13:52

Jo Zapojte se. Zatim jen 11 lidí ? :( Jsem dal odkaz přímo tohoto hlasování na fejsbůk do skupiny Investor na Zonky k příspěvku, ke kterému se to hodilo, tak jsem zvědavý jestli se někdo zapojí i odtud.
Tabulka pro výpočet z výpisu Mintosu (nejaktuálnější, kterou mám) : https://drive.google.com/drive/folders/ ... 2_ZU-jF0qC

Uživatelský avatar
sollar
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 21 bře 2016, 13:54
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Re: Statistika úvěrů na Zonky

Příspěvek od sollar » 13 úno 2017, 08:25

Počet návštěvníků v tématu okolo 164 lidí.... Já to nejrychleji zjišťuji podle obrázků v tématu. Asi moc lidí nepotřebuje relevantní data a stačí jen sypat peníze :( .
Zonky žádnou statistiku neposkytuje. Stačí jen příběh? Mě teda ne...

JPT
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1177
Registrován: 25 zář 2016, 15:01
Reputace: 428
Kontaktovat uživatele:

Re: Statistika úvěrů na Zonky

Příspěvek od JPT » 13 úno 2017, 08:54

Asi stačí příběh o tom, že na Zonky je jen 0,08 % defaultů nebo 0,8 ? Tak nějak to psali na jejich fejsbůku. Ale na Investor na Zonky psal jeden investor, že mu psali, že ta půjčka jak ten dlužník umřel je odepsaná, ale přitom mu v dashboardu svítí Straceno: 0. Tak asi proto nechtějí zveřejňovat statistiku přímo ze systému, aby jsme se nedozvěděli, že těch defaultů mají víc než říkají. A nebo, že by měli stejně zkreslenou statistiku i oni ? Když svítí v dashboardu Straceno:0 po jedné odepsané půjče ? Nevím. Celé mi to přijde takové amatérské. (Po tom všem, jak to celkově vypadá a co se dozvídám na Investor na Zonky nebo i od Zonky samotného - ty sliby furt atp..)
Tabulka pro výpočet z výpisu Mintosu (nejaktuálnější, kterou mám) : https://drive.google.com/drive/folders/ ... 2_ZU-jF0qC

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5473
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1111
Kontaktovat uživatele:

Re: Statistika úvěrů na Zonky

Příspěvek od Jan » 13 úno 2017, 09:30

Tož já sem taky chodím, takže jsem návštěvník. Ale Zonky nevedu, takže přispět nemohu. Spíš mě jen zajímá, jak to je.
Jak jsem psal, Zonky pro mě nenabízí vhodný produkt, navíc, jak jsem tu někde psal, jejich chování (v podstatě rezignace na nějaký rozumný vývoj (v rozumném časovém horizontu tedy)) mi připomíná mBank.
Tahle statistika je určitě přínosná, ale jinak řešit tu nějaké návrhy na zlepšení mi přijde jako plýtvání časem... Pokud nejsou schopni dělat zásadní upgrady aby byli aspoň trochu konkurenceschopní (třeba autoinvest), pak nějaké detailíky (třeba co usnadní orientaci) nebudou dělat už tuplem (pokud tedy nepřejdou do módu "vlk se nažral a koza zůstala celá", kdy naopak budou řešit takovéto detaily a tomu zásadnímu se vyhýbat).
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
sollar
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 21 bře 2016, 13:54
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Re: Statistika úvěrů na Zonky

Příspěvek od sollar » 16 srp 2017, 11:26

Zdravím Zonky investory

Zonky spustil sekundární trh a díky tomu jsem mohl vylepšit statistiku úvěrů.
.
Protože se nedá prodat úvěr ,který je více než jeden opožděn (což je škoda) ,tak alespoň uvidím úvěry s opožděným splácením.
Tady jsou moje data:

% 1den půjček = procento vyjadřuje počet opožděných půjček (alespoň jedna splátka byla zpožděna o více než jeden den) ve svém ratingu
% po splatnosti = procento vyjadřuje počet půjček po splatnosti ve svém ratingu

Rating B je hrůůůůůůůůůůůůůůůůůzzzaáááááááááááááááá!!!!!!!!!!!!

PS: Bylo by zajímavé sdílet xls soubory ( EXPORT ze Zonky ), každý by potom měl více relevantních dat.

Uživatelský avatar
sebikus
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 148
Registrován: 02 lis 2017, 18:07
Reputace: 32
Kontaktovat uživatele:

Re: Statistika úvěrů na Zonky

Příspěvek od sebikus » 12 led 2018, 08:55

Tabulka ukazuje informace o aktuálním podílu půjček v selhání na Zonky. Podíl počítáme z celkového počtu půjček, které mají minimálně 90 dní od data první splátky a půjček, které jsou v insolvenci nebo jsou více jako 90 dní po splatnosti
Rating - rizikovost investice

Default Base - půjčky, které mají minimálně 90 dní od data první splátky
Defaulted Loans - půjčky, které jsou více jak 90 dní po splatnosti nebo půjčky v insolvenci
Actual Default Rate - současný podíl půjček v selhání na Zonky
Expected Default Rate - očekávaný podíl půjček v selhání na Zonky
Expected Risk Costs - očekávané náklady na riziko (poplatky za investici)
Přílohy
81d1990c-1-leden.png
81d1990c-1-leden.png (12.13 KiB) Zobrazeno 10919 x
Online: Mintos - Lendermarket - Estateguru - Degiro - Trading 212 - Fio - Robo.cash - Lande
Archiv: - futures, Zonky, Bondster,

Uživatelský avatar
sebikus
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 148
Registrován: 02 lis 2017, 18:07
Reputace: 32
Kontaktovat uživatele:

Re: Statistika úvěrů na Zonky

Příspěvek od sebikus » 12 led 2018, 08:57

Časové prodlevy se splácením
V tabulce níže naleznete detailnější informace o kratších delikvencích, které momentálně nepovažujeme za definitivně ztracené. Věříme, že budou doplaceny.
Jednotlivé kategorie jsou rozděleny podle toho, jak dlouho je půjčka po splatnosti. V prvním sloupci vidíte celkový počet půjček v kategorii (tedy kolik máme půjček, které mohou mít problém se splácením). Další sloupeček uvádí jednotlivý počet kusů, které jsou po splatnosti a spadají do této kategorie a hned vedle toho výsledné procento.

10+ opožděné splátky, ke kterým nejčastěji dochází lidskou chybou. Většinou se jedná o chybně nastavené platební příkazy nebo opomenutí. Většina plateb dorazí do pár dní.

30+ v těchto případech nastávají nečekané, ale ne nějak závažné situace - jako jsou krátkodobější snížení příjmů (př. nemocenská), nenadálé výdaje nebo pozdě zaplacené faktury.

60+ jde o závažnější důvody (př. ztrátu zaměstnání), ale ani tyto případy ještě nejsou ztracené. Zákazník s námi aktivně komunikuje, snažíme se společně najít řešení a vrátit ho do standartního splácení, tzv. "rozplatit".
Přílohy
d071164d-2-leden.png
d071164d-2-leden.png (16.68 KiB) Zobrazeno 10919 x
Online: Mintos - Lendermarket - Estateguru - Degiro - Trading 212 - Fio - Robo.cash - Lande
Archiv: - futures, Zonky, Bondster,

romancik
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 765
Registrován: 08 úno 2018, 15:18
Reputace: 258
Kontaktovat uživatele:

Re: Statistika úvěrů na Zonky

Příspěvek od romancik » 08 úno 2018, 15:30

sebikus píše:Tabulka ukazuje informace o aktuálním podílu půjček v selhání na Zonky. Podíl počítáme z celkového počtu půjček, které mají minimálně 90 dní od data první splátky a půjček, které jsou v insolvenci nebo jsou více jako 90 dní po splatnosti
Rating - rizikovost investice

Default Base - půjčky, které mají minimálně 90 dní od data první splátky
Defaulted Loans - půjčky, které jsou více jak 90 dní po splatnosti nebo půjčky v insolvenci
Actual Default Rate - současný podíl půjček v selhání na Zonky
Expected Default Rate - očekávaný podíl půjček v selhání na Zonky
Expected Risk Costs - očekávané náklady na riziko (poplatky za investici)
Jaký je prosím rozdíl mezi posledními dvěmi sloupci Expected Default Rate a Expected Risk Costs? Podle popisu bych čekal, že v druhém jsou započítané i poplatky ZONKY, ovšem nezdá se mi, že by byly započteny, podle výše těch poplatků...

Předpokládám, že Actual Default Rate je podíl Defaultů v současnosti (tedy takových investic, které je nutné odepsat), a Expected Default Rate ten podíl, který se očekává (vzhledem ke krátké historii ZONKY).

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Statistika úvěrů na Zonky

Příspěvek od Joshua » 11 úno 2018, 12:15

romancik píše:.
Kdyžtak mě někdo opravte...

Já myslím, že Expected Default Rate je procentuální míra úvěrů, které dle očekávání skončí selháním dlužníka. Čili z balíku 100 úvěrů ratingu D (default rate 10%) = 10 úvěrů, které skončí v defaultu. Tj. dlužník přestane zcela splácet.

Oproti tomu Expected Risk Costs chápu jako o kolik může investor potenciálně přijít peněz. Při investici do 100 úvěrů ratingu D (risk cost 7%) přijdu při 10% default rate "jen" o 7% svých peněz. Chápu tím, že z úvěrů, které jsou v defaultu by mělo Zonky něco vymoci zpět (asi 30%, dalších 30% pak slouží jako jejich poplatek za vymáhání).

JPT
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1177
Registrován: 25 zář 2016, 15:01
Reputace: 428
Kontaktovat uživatele:

Re: Statistika úvěrů na Zonky

Příspěvek od JPT » 11 úno 2018, 13:11

Jo, přesně tak to bude, když se od každé hodnoty ve sloupci Expected Default Rate odečte 30%, tak vyjde hodnota ze sloupce Expected Risk Costs.
Tabulka pro výpočet z výpisu Mintosu (nejaktuálnější, kterou mám) : https://drive.google.com/drive/folders/ ... 2_ZU-jF0qC

vvvlc
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 131
Registrován: 05 kvě 2018, 19:22
Reputace: 105
Kontaktovat uživatele:

Re: Statistika úvěrů na Zonky

Příspěvek od vvvlc » 06 kvě 2018, 08:44

Ahoj,

nevite jestli se nechaji ty tabulky co postovat sebikus overit z nejakeho verejneho zdroje?
Na https://zotify.cz/ jsem nenasel informace o problemovych pujckach.

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4490
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1581
Kontaktovat uživatele:

Risk na Zonky v číslech

Příspěvek od LuckyLuke » 16 kvě 2018, 22:20

P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

vvvlc
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 131
Registrován: 05 kvě 2018, 19:22
Reputace: 105
Kontaktovat uživatele:

Re: Statistika úvěrů na Zonky

Příspěvek od vvvlc » 21 črc 2018, 21:40

ahoj pouziva nekdo tool stonky vypada to jako google spreadsheet, ktery naparsuje exporty ze zonky a pak na nich dela nejakou statistiku. Podle tech cisel ten pan ma cca 1800+ uveru.

https://youtu.be/afcveKGnEPo
V

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk


Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů