ZONKY - taktika, jak to funguje


web: www.zonky.cz
Uživatelský avatar
sollar
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 21 bře 2016, 13:54
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - taktika, jak to funguje

Příspěvek od sollar » 21 úno 2017, 21:35

Kdyby nezveřejnili Zonky API ,tak by nevznikl Zotify,Zonkoid ,RoboZonky a další...
Možná je to jejich strategie :shock: .... Myslím, že až tu bude aplikace pro obsluhu celého portfolia(grafy,výpisy a atd.) a autoinvest dohromady, který bude provázaný s bankovním účtem(viz PSD2), tak vzhled jejich stránek nebudu řešit .
Stačí ,když budou mít dobrý API a žádné CAPTCHA omezení.
No a Zotify jde dobrou cestou.... ;)

Uživatelský avatar
Zotify.cz
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 36
Registrován: 16 úno 2017, 10:46
Reputace: 13
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - taktika, jak to funguje

Příspěvek od Zotify.cz » 21 úno 2017, 21:54

sollar píše:Myslím, že až tu bude aplikace pro obsluhu celého portfolia(grafy,výpisy a atd.) a autoinvest dohromady
Chlape, ty mi snad ctes myslenky :-)) Takovou cestou bych se rad vydal, takovy plnohodnotny alternativni klient k Zonky s autoinvestem a spoustou dalsich ficur navic... jenze, problem je cas, kez by z toho byly takove prijmy, abych se tomu mohl venovat na fulltime, to by pak vypadalo jinak + bych mohl zvazit podobnou vec i pro jine platformy. Bavilo by me to o tom zadna.
Zonky.cz - p2p půjčky
Zotify.cz - notifikace a nezávislá statistika Zonky.cz
Zotify.cz autoinvest - automatické investování (robot) na Zonky pro každého!

Uživatelský avatar
sollar
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 21 bře 2016, 13:54
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - taktika, jak to funguje

Příspěvek od sollar » 21 úno 2017, 22:43

Zotify.cz píše:... jenze, problem je cas, kez by z toho byly takove prijmy
Jj, to znám..., když jsem nebyl ženatý,tak to ještě šlo :lol: Teď si napíšu pár řádků kódu a tím to končí. Já toho zas tolik neumím a na učení není moc času...
Mě nejvíc vadí zavedení CAPTCHA ověření...,i když to by se mělo taky dát obejít.
Docela by mě zajímala zkušenost investorů se Zotify autoinvestem B až D půjček.

JPT
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1177
Registrován: 25 zář 2016, 15:01
Reputace: 428
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - taktika, jak to funguje

Příspěvek od JPT » 22 úno 2017, 06:56

Kdyby někdo chtěl stránku se dvěma P2P platformama, tak je tady http://www.p2pinvest.sk/, ale na Zotify to nemá.
Tabulka pro výpočet z výpisu Mintosu (nejaktuálnější, kterou mám) : https://drive.google.com/drive/folders/ ... 2_ZU-jF0qC

Uživatelský avatar
PAT12
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 26
Registrován: 14 úno 2017, 10:41
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - taktika, jak to funguje

Příspěvek od PAT12 » 22 úno 2017, 13:17

Zotify: dokázal bys ten autoinvest provázat případně se Zonkoidem? Stejně jako je Robozonky?

Protože předpokládám, že autoinvest neobejde CAPCHA a investovat půjde až po 2. minutách od zveřejnění. Takže ratingy A-D tímto způsobem stejně asi nezainvestuješ. Je to tak?

Uživatelský avatar
Zotify.cz
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 36
Registrován: 16 úno 2017, 10:46
Reputace: 13
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - taktika, jak to funguje

Příspěvek od Zotify.cz » 22 úno 2017, 13:49

Propojení se Zonkoidem by asi bylo možné....v tuto chvíli s ním ale nemám dobré zkušenosti :-(
1. Mám Huawei P9 Lite - Android 6.0 a ta aplikace mi dala jen pár notifikací za více jak týden běhu, zdá se mi, jako kdyby fungovala jen když ji mám zrovna aktivní na displeji nebo těsně po "shození na pozadí", jinak jen velmi ojediněle (pravda, už jsem od toho v posledních dnech neměl zas žádnou notifikaci).
2. Psal jsem autorovi na FB, popisoval problém, screenshoty nastavení, atd.... bylo to 15.2. a zatím bez reakce.

Nicméně mám v plánu zkusit napojení na https://2captcha.com/ či podobnou službu.

Aktuální stav je takový, že A,B,C,D to stihne jen zlomek z těch, které se objeví - musí být na vyšší částku a nebo "mimo špičku", kdy Zonky nesleduje tolik investorů.
Zonky.cz - p2p půjčky
Zotify.cz - notifikace a nezávislá statistika Zonky.cz
Zotify.cz autoinvest - automatické investování (robot) na Zonky pro každého!

Uživatelský avatar
PAT12
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 26
Registrován: 14 úno 2017, 10:41
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - taktika, jak to funguje

Příspěvek od PAT12 » 22 úno 2017, 13:56

Tak já mám přesně opačnou zkušenost.
Od té doby co jsem nainstaloval Zonkoid (HTC, android 6.0) tak stíhám všechny půjčky. Notifikace se mi zobrazují. Jen je škoda že nedokáží přetlouct "tichý" profil. Takže jedině přes vibrace

Uživatelský avatar
Zotify.cz
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 36
Registrován: 16 úno 2017, 10:46
Reputace: 13
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - taktika, jak to funguje

Příspěvek od Zotify.cz » 22 úno 2017, 14:18

V tom případě netuším, co dělám špatně :-( Nicméně zkusím se domluvit s autorem, až odepíše na mé zprávy, děkuji za námět.
Zonky.cz - p2p půjčky
Zotify.cz - notifikace a nezávislá statistika Zonky.cz
Zotify.cz autoinvest - automatické investování (robot) na Zonky pro každého!

Uživatelský avatar
PAT12
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 26
Registrován: 14 úno 2017, 10:41
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - taktika, jak to funguje

Příspěvek od PAT12 » 23 úno 2017, 13:37

Mám pro tebe řešení: včera jsem přesedlal na Honor 8 a čelím také tomu, že nedostávám vzkazy.

Zkus Menu - Settings- Advanced Settings - Battery Manager - Protected Apps = tady mušíš povolit app kterou chceš nechat běžet na pozadí. Zonkoid byl vypnutý. Teď jsem ho zapnul a čekám na první notifikaci.
Běžím mi Zonkoid současně se Zotify, tak uvidíme jestli se ozvou stejně. Vyzkoušej a dej echo jak jsi pochodil. Já se tím trápím už 4 hodiny.

Uživatelský avatar
PAT12
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 26
Registrován: 14 úno 2017, 10:41
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - taktika, jak to funguje

Příspěvek od PAT12 » 23 úno 2017, 13:39

Zotify: Nevím jestli je to úmysl, nebo jen špatný výpočet: Když se u tebe dívám na parametry půjčky tak třeba:
https://zotify.cz/loan/detail/4103/

Celkově splacené: 197 104,80 Kč
Zaplacené úroky: 17 104,80 Kč
ZONKY poplatek: 3 600,00 Kč

Celkové náklady klienta: 197 104,80 Kč

Nejsou celkové náklady klienta však 200 704,80 ??? Přeci do nákladů klienta musíš počítat jeho poplatek pro Zonky.

Uživatelský avatar
Zotify.cz
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 36
Registrován: 16 úno 2017, 10:46
Reputace: 13
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - taktika, jak to funguje

Příspěvek od Zotify.cz » 23 úno 2017, 13:49

PAT12 píše:Mám pro tebe řešení: včera jsem přesedlal na Honor 8 a čelím také tomu, že nedostávám vzkazy.

Zkus Menu - Settings- Advanced Settings - Battery Manager - Protected Apps = tady mušíš povolit app kterou chceš nechat běžet na pozadí. Zonkoid byl vypnutý. Teď jsem ho zapnul a čekám na první notifikaci.
Běžím mi Zonkoid současně se Zotify, tak uvidíme jestli se ozvou stejně. Vyzkoušej a dej echo jak jsi pochodil. Já se tím trápím už 4 hodiny.
Diky za tip, nastavil jsem a uvidime.
PAT12 píše:Zotify: Nevím jestli je to úmysl, nebo jen špatný výpočet: Když se u tebe dívám na parametry půjčky tak třeba:
https://zotify.cz/loan/detail/4103/

Celkově splacené: 197 104,80 Kč
Zaplacené úroky: 17 104,80 Kč
ZONKY poplatek: 3 600,00 Kč

Celkové náklady klienta: 197 104,80 Kč

Nejsou celkové náklady klienta však 200 704,80 ??? Přeci do nákladů klienta musíš počítat jeho poplatek pro Zonky.
Puvodne to tak bylo, pak se to dle komentaru na FB ve skupine InZ upravilo, ze se tam Zonky poplatek nezapocita. Uz presne nevim jake byly argumenty... nejspise neco s tim, ze mu to je strzeno, ale nepreplati to nebo tak nejak. Zrovna tohle byl fakt nazor od nazoru, tak jsem to nechal dle vetsiny v te dobe.
Zonky.cz - p2p půjčky
Zotify.cz - notifikace a nezávislá statistika Zonky.cz
Zotify.cz autoinvest - automatické investování (robot) na Zonky pro každého!

Uživatelský avatar
Zotify.cz
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 36
Registrován: 16 úno 2017, 10:46
Reputace: 13
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - taktika, jak to funguje

Příspěvek od Zotify.cz » 23 úno 2017, 14:16

Autoinvest:
Poslal jsem pozvánku 96 přihlášeným investorům, začíná se plnit system, aktuálně jich je 29 registrovaných a investice probíhají.

Například tato pujcka:
https://zotify.cz/loan/detail/4102/

10 investoru tam melo investovat:
6x uspesne
3x nedostatecne finance na zonky
1x jiz zainvestovano
Zonky.cz - p2p půjčky
Zotify.cz - notifikace a nezávislá statistika Zonky.cz
Zotify.cz autoinvest - automatické investování (robot) na Zonky pro každého!

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4490
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1581
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - taktika, jak to funguje

Příspěvek od LuckyLuke » 23 úno 2017, 15:16

Zotify.cz píše:Autoinvest:
Poslal jsem pozvánku takřka 96 přihlášeným investorům, začíná se plnit system, aktuálně jich je 29 registrovaných a investice probíhají.

Například tato pujcka:
https://zotify.cz/loan/detail/4102/

10 investoru tam melo investovat:
6x uspesne
3x nedostatecne finance na zonky
1x jiz zainvestovano
Pozvánku jsem dostal, ale nemám žádné finance na ZONKY, vše jsem včera investoval do 1 půjčky B. Sleduji, že mám docela dost předčasně splácených půjček a mimořádných vkladů. Tento měsíc se mi vrátilo 10.000 Kč a přitom jsem měl dle grafu očekávat pouze 5.400 Kč. Je ale vidět, že to funguje. Aktuální výnos se mi ještě neukazuje. Mám zatím 139 investic.
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Uživatelský avatar
PAT12
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 26
Registrován: 14 úno 2017, 10:41
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - taktika, jak to funguje

Příspěvek od PAT12 » 23 úno 2017, 16:49

Zotify.cz: Funguje to, hurá! Už se nato zase dá spolehnout.
Řešil jsem to kvůli podobnému chování Mobile Device Managementu, kdy na zařízení nechodily pokyny k ovládání. Proto jsem tušil, že to bude mít společného cosi s Google Cloud Messaging. A opravdu, u mě opět vše v normálu.

Díky za pozvánku, ale s ohledem na toto asi v současné chvíli nevyužiji.

Uživatelský avatar
PAT12
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 26
Registrován: 14 úno 2017, 10:41
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - taktika, jak to funguje

Příspěvek od PAT12 » 23 úno 2017, 17:00

Zotify.cz píše: Puvodne to tak bylo, pak se to dle komentaru na FB ve skupine InZ upravilo, ze se tam Zonky poplatek nezapocita. Uz presne nevim jake byly argumenty... nejspise neco s tim, ze mu to je strzeno, ale nepreplati to nebo tak nejak. Zrovna tohle byl fakt nazor od nazoru, tak jsem to nechal dle vetsiny v te dobe.
No OK, rozumím. On to prý skutečně neplatí, jen o tu částku dostane podížené peníze o které žádal. Ale přesto si myslím že je to jeho náklad. Akorát uhrazený na začátku formou ponížených peněz. Já si to spočítat umím, ale nováčky by to mohlo mást.

Uživatelský avatar
Zotify.cz
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 36
Registrován: 16 úno 2017, 10:46
Reputace: 13
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - taktika, jak to funguje

Příspěvek od Zotify.cz » 24 úno 2017, 09:36

PAT12 píše:Zotify.cz: Funguje to, hurá! Už se nato zase dá spolehnout.
Řešil jsem to kvůli podobnému chování Mobile Device Managementu, kdy na zařízení nechodily pokyny k ovládání. Proto jsem tušil, že to bude mít společného cosi s Google Cloud Messaging. A opravdu, u mě opět vše v normálu.

Díky za pozvánku, ale s ohledem na toto asi v současné chvíli nevyužiji.
Jeste jednou diky za tip a take potvrzuji, ze funguje! :-)
PAT12 píše:
Zotify.cz píše: Puvodne to tak bylo, pak se to dle komentaru na FB ve skupine InZ upravilo, ze se tam Zonky poplatek nezapocita. Uz presne nevim jake byly argumenty... nejspise neco s tim, ze mu to je strzeno, ale nepreplati to nebo tak nejak. Zrovna tohle byl fakt nazor od nazoru, tak jsem to nechal dle vetsiny v te dobe.
No OK, rozumím. On to prý skutečně neplatí, jen o tu částku dostane podížené peníze o které žádal. Ale přesto si myslím že je to jeho náklad. Akorát uhrazený na začátku formou ponížených peněz. Já si to spočítat umím, ale nováčky by to mohlo mást.
Uznávám, je to trochu matoucí, ale svým způsobem jsou správně oba způsoby :-/ Ať to udělám jakkoliv, vždy se někdo ozve s námitkou...
Zonky.cz - p2p půjčky
Zotify.cz - notifikace a nezávislá statistika Zonky.cz
Zotify.cz autoinvest - automatické investování (robot) na Zonky pro každého!

Uživatelský avatar
Zotify.cz
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 36
Registrován: 16 úno 2017, 10:46
Reputace: 13
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - taktika, jak to funguje

Příspěvek od Zotify.cz » 26 úno 2017, 13:42

Autoinvest
- zrovna jsem odstranil odkaz na formulář pro pozvánky do autoinvestu a nahradil ho samostatnou podstránkou s informacemi, návodem, statistikou, často kladenými otázkami a odkazem na přihlášení.

EDIT: brzy bude pokořena hranice 100 investorů v autoinvestu

https://zotify.cz/autoinvest
Zonky.cz - p2p půjčky
Zotify.cz - notifikace a nezávislá statistika Zonky.cz
Zotify.cz autoinvest - automatické investování (robot) na Zonky pro každého!

Crainer
Příspěvky: 21
Registrován: 26 úno 2017, 17:15
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - taktika, jak to funguje

Příspěvek od Crainer » 26 úno 2017, 17:44

Dobrý den,
se zonky už investuju přes rok a nedávno jsem si prohlédl toto fórum (kvůli inspiraci apod.) ale nenašel jsem tu nic, co by stálo za to. Já používám k investování upravený model Markowitzova teorie portfolia a nemůžu si ho vynachválit. Investuji jenom podle něho. Líbí se mi jak to zonky mají uděláno z hlediska ohodnocení dlužníka, i když mě zarazil ten příběh Karla, ale vycházím z toho, že ratingy počítají dle pravděpodobností defaultu, kde je hodnota stanovená dle 16 socio-ekonomických parametrů a výsledný rating je dlouhodobá funkce PD anebo souhrnný rating berou z ČNB - z jejich časových rád v míře defaultu a matematicky to očistí. Četl jsem na webu jednu švédskou studii a tam za pomocí GARCH modelu spočítali volatilitu jednotlivých profesí žadatelů a dále takový stress test, jak jednotlivé profese reagují na vývoj HDP, ale je to upraveno pro Švédsko a Švédska ekonomika strukturálně a daňově je úplně jiná než ta naše, ale mé postřehy:
1) Nikdy neinvestuju podle příběhu
2) Vždycky mě zajímá geografická oblast ( lidem z Ústeckého a Moravskoslezského kraje nepůjčuji, neboť tam je nejvyšší míra defaultu)
2) Zajímá mě profese. Některé profese jsou indiferentní vůči vývoji HDP a hlavně perspektiva dané profese do budoucna
3) Kvůli modelu, co aplikuji, tak si pečlivě hlídám váhy jednotlivých ratingů - mám to přesně nastavené podle Zonky. Rating = uvedené procento očištěné o procento poplatku a o rizikové náklady
4) Nikdy neinvestuju do motorek a aut (mladí frajeři, co se vybourají a totálka a zaplatí to kdo?)
5) Zajímají mě především slušné podnikatelské projekty > dílny pro řemeslníky apod. Řemeslníky si vybírám dle indiference na vývoji HDP. Stavař je závislý na vývoji HDP. Při poklesu stavebnictví je v útlumu a negeneruje tolik pracovních míst, kdežto takový instalatér bude mít práci vždycky i v době recese
6) Dále mě zajímají refinance půjček. Tady vidím stále prostor, neboť banky jsou rigidní a sazby úvěrů jsou vysoké i oproti západní zemím a cena peněz je dneska úplně jinde. Předpoklad je takový: Pokud dlužník má na současné horentní splátky, tak při snížení úrokové sazby bude mít polštář. Otázka je, jaký je indivualní sklon spotřeby a úspor, ale celkově domácnosti vytvářejí více úspor než mají úvěrů, takže lze předpokládat, že si budou uspořené peníze ukládat anebo předčasně splácet, což potvrzuje má statistika. Mám 15 úvěrů předčasně splacených.
7) Nikdy neinvestuju do nízkých ratingů. Nerozumím lidem, co dávají důchodkyni s ratingem D a ta půjčka je do minuty pryč a pak na facebooku brečí, že jim podobní lidé nesplácí. Od toho ratingy a co ratingy, ale zdravý rozum je. Každý zná současnou výšku starobních důchodů a pokud přitom nepracuje, tak to je na doraz a ještě k tomu půjčky. Pak takové projekty jako já si myslím, že to může zaujmout - psala jedna paní na mateřské, co učí, má obchod s oblečením a ještě něco chce rozjet. Prostě všechno a nakonec nic a ještě očekává, že ji pomůže manžel. Prostě paničky se nudí a chlap má makat do roztrhání těla > z toho může koukat rozvod a pak snížení životní úrovně a všechno půjde do háje.
Celkově nemám ani jednu "špatnou" pohledávku. Opoždění splátek mám, ale to je způsoben víkendy, svátky a třeba opomenutím, ale nikdy to není dlouho. Výnosnost celkově se pohybuje okolo 6,4 %. Já jsem velmi spokojený, ale je potřeba mít na paměti, že zásoba refinanců není nekonečná a nové úvěry, které v současné době vypadají dobře se mohou zkazit. Ekonomika šlape už dlouho dobře a ekonomika se pohybuje v cyklech a nějaká korekce může přijít a ta korekce ve formě recese způsobí vyšší nezaměstnanost, zlevnění nemovitostí a vyšší míru defaultu.

Uživatelský avatar
sollar
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 21 bře 2016, 13:54
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - taktika, jak to funguje

Příspěvek od sollar » 27 úno 2017, 00:57

Ahoj a vítej na fóru Crainer,

alfou a omegou Zonky je rating. Bohužel je to jediná informace ,spolu s profesí a bydlištěm, na kterou se musí investor spolehnout. Nevidím důvod si snižovat příležitosti,zhodnocení i o méně spolehlivé regiony, to všechno je určitě již obsaženo v ratingu podle profese. Státní zaměstnanec z Ústí je lepší než mladík z Prahy ve výrobě.Regionální strategií jsem uplatňoval u Benefi. Relevantní data o nesplácení moc nejsou veřejná ,tak jsem to řešil podle nezaměstnanosti. Jak Zonky celkový rating tvoří ? To je každé finanční firmy její know-how a je to spolu s daty o úvěrech to nejcennější. . Aby se mohl investor rozhodnout pro investici podle nějaké schopné investiční strategie, potřebuje docela dost podstatných dat o dlužníkovi.... U Zonky se strategie smrskla hlavně do Zonkyho ratingu a délky splácení. Z OSVČ nepoznám formu podnikání a to i u zaměstnance druh práce.
Zonky nezveřejňuje statistiky o úvěrech ,natož u jednotlivých ratingů. Nedokážu si z toho odvodit bezpečnou investici od rizikové, ale mohu to porovnat s 10r ČR dluhopisem s 0,24% úrokem. Nejvíce byl tento úrok okolo 7% ...
Teorii a strategií (paradigmat) je mnoho ,ale to nejdůležitější je diverzifikace a zdravý rozum.
Jestli chceš, tak tady na foru můžeš rozvést některou z teorií... Sharpeho,CAPM,Markowitz a další

PS..už mi padají klapky a málem jsem to nedopsal...

JPT
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1177
Registrován: 25 zář 2016, 15:01
Reputace: 428
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - taktika, jak to funguje

Příspěvek od JPT » 27 úno 2017, 05:50

Crainer píše:ale nenašel jsem tu nic, co by stálo za to.
Tak asi tu nepíšou profesionální investoři, ale obyčejní lidé. Nějaké fakt úspěšné rady a tipy o ty se nikdo zdarma asi dělit nebude a nechá si je pro sebe nebo zaplatit.

Nemám to tu pročtené uplně všecko, ale tak třeba Finlord určitě přispívá dobrýma radama a u celkově si myslím,že je to tu vpohodě. Ale asi pro profesionální investory a nebo pro ty co si myslí, že tomu rozumí a nebo tomu opravdu rozumí to tu asi neni.

A jak píše sollar, můžeš tady něco rozvést a nebo prostě přispět něčím, co bude stát za to, aby bylo fórum kvalitnější a stálo to tu za to i pro investory, kteří se víc vyznají.
Tabulka pro výpočet z výpisu Mintosu (nejaktuálnější, kterou mám) : https://drive.google.com/drive/folders/ ... 2_ZU-jF0qC

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti