ZONKY - taktika, jak to funguje


web: www.zonky.cz
Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4490
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1581
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - taktika, jak to funguje

Příspěvek od LuckyLuke » 26 led 2017, 15:56

Stani píše:Zonky mají 8 stupňů :shock:

První 2 mi spíše připadají z pohledu investora jako termínovaný vklad, než půjčka. To už mohu hodit peníze na spořák 1% a nemusím nic klikat, nebo se strachovat o případnou ztrátu. Plus procentní provize pro zonky. Riskantní mi připadají 500 000 půjčky s ratingem A*, než 30 000 pro smolaře na 5-6 let.

1, A**
2, A*

Třetí pozice 5,99 %. Proč ne, ale asi na to prdím.
3, A++

Favoriti
4, A+
5, A
6, B
7, C
8, D
Zatím se mi platforma ZONKY líbí. Měl jsem několik spořících účtů - % téměř nulová (ZUNO, ING, mBANK). Peníze jsem si od nich poslal pryč. Současná inflace v ČR je 2%. 1% si bere ZONKY. Vyplatí se půjčovat za 5,99 % a vyšší %.

Já si myslím, že nejlepší jsou tyto ratingy : A+, A, B - snažím se investovat hlavně do nich. Ale to si myslí každý. Chytit tyto půjčky je o štěstí a zkušenostech.
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

kolibrik
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 78
Registrován: 21 říj 2016, 10:45
Reputace: 10

Re: ZONKY - taktika, jak to funguje

Příspěvek od kolibrik » 26 led 2017, 17:12

Stani píše:Zonky mají 8 stupňů :shock:

První 2 mi spíše připadají z pohledu investora jako termínovaný vklad, než půjčka. To už mohu hodit peníze na spořák 1% a nemusím nic klikat, nebo se strachovat o případnou ztrátu. Plus procentní provize pro zonky. Riskantní mi připadají 500 000 půjčky s ratingem A*, než 30 000 pro smolaře na 5-6 let.

1, A**
2, A*

Třetí pozice 5,99 %. Proč ne, ale asi na to prdím.
3, A++

Favoriti
4, A+
5, A
6, B
7, C
8, D
Ani ten nejlepsi rating NENI jako terminovany vklad. Z pohledu vynosu mozna ano, ovsem na strane rizika je to jako nebe a dudy. To je potreba si ujasnit a neustale pripominat.
Oznaceni ratingu jsem se podivoval uz na jinem miste. Samozrejme vypada mnohem lepe kdyz investujete do neceho co je oznaceno jako C nez kdyz by to bylo oznaceno G. Preci jen podvedome je C treti pismeno v abecede... Co se tyce zarazeni do ratingu, tak tam si myslim, ze Home credit ma za ty roky vyladeny algoritmus a da se s tim rozumne pracovat (otazkou samozrejme je, zda je interni algorimus totozny s tim co uvolnuji pro Zonky). Naopak te pohadce co tam lide pisou bych neprikladal zadnou vahu (tedy pokud k tomu pristupujete jako k investici, pokud nekomu chcete umoznit plneni snu za vase penize, nelze o investici mluvit).
Pro uplnost dodam, ze na Zonky nejsem a to prave z toho duvodu, ze vynosy neodpovidaji riziku(z meho pohledu).

Stani
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 130
Registrován: 26 led 2017, 10:03
Reputace: 41
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - taktika, jak to funguje

Příspěvek od Stani » 26 led 2017, 18:21

LuckyLuke píše:Zkuste sem hodit koláče s rozložením ratingů. Za poslední týden se mi povedlo investovat i několik C, musím být ale u PC, většinou jsou 40-60 sekund.
Začal jsem v lednu 2017. Momentálně 113 aktivních investic. Vše za 200,- Kč.
zonkarina.png
zonkarina.png (14.52 KiB) Zobrazeno 11315 x

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4490
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1581
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - taktika, jak to funguje

Příspěvek od LuckyLuke » 26 led 2017, 19:58

Stani píše:
LuckyLuke píše:Zkuste sem hodit koláče s rozložením ratingů. Za poslední týden se mi povedlo investovat i několik C, musím být ale u PC, většinou jsou 40-60 sekund.
Začal jsem v lednu 2017. Momentálně 113 aktivních investic. Vše za 200,- Kč.
zonkarina.png
A zisk v % máš jaký ??? Koláč je to pěkný. Já mám málo A,B,C.
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Stani
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 130
Registrován: 26 led 2017, 10:03
Reputace: 41
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - taktika, jak to funguje

Příspěvek od Stani » 26 led 2017, 20:13

očekávaný výnos 7,1 %
aktuální výnos je stále N/A %

Je to 2 týdny teprve.

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4490
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1581
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - taktika, jak to funguje

Příspěvek od LuckyLuke » 27 led 2017, 20:44

Stani píše:očekávaný výnos 7,1 %
aktuální výnos je stále N/A %
Je to 2 týdny teprve.
To je pěkné, já jsem první 2 týdny nevěděl o investování nic a šel jsem do půjček i s nízkými procenty. Asi 25% z mé celkové investice jsem dal do půjček, do kterých bych teď nešel. Mám proto nízké procento celkového zisku - z 5,5% jsem teď na 5,8%. Včera jsem doinvestoval všechny volné peníze, teď budu zase měsíc čekat až přijdou splátky. Za 2 měsíce jsem zde vydělal více než za 2 roky na spořícím účtu ZUNO či ING KONTO.

Počet půjček se zpožděním - Po splatnosti:

- zatím jsem měl maximálně 3 / 116 se zpožděním - do 3 dnů zaplatili
- nyní mám jen 1 se zpožděním asi 5 dní
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4490
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1581
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - taktika, jak to funguje

Příspěvek od LuckyLuke » 28 led 2017, 21:53

Dnes se mi zase aktualizovat nový koláč :
ZONKY - koláč - 25.1.2017.jpg
ZONKY - koláč - 25.1.2017.jpg (46.63 KiB) Zobrazeno 11267 x
ZONKY - koláč - 28.1.2017.jpg
ZONKY - koláč - 28.1.2017.jpg (43.54 KiB) Zobrazeno 11267 x
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4490
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1581
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - taktika, jak to funguje

Příspěvek od LuckyLuke » 31 led 2017, 19:53

Máme konec měsíce ledna :

Počet aktivních investorů : 21.1.2017 19:50 .......... 5319

Počet aktivních investorů : 11/2016 ................... 4383
Počet aktivních investorů : 12/2016 ................... 4927

http://zotify.cz/stats

Počet investorů hezky roste. Hlavně aby bylo komu půjčovat. Investování za vysoká % zdar !!!
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

JPT
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1177
Registrován: 25 zář 2016, 15:01
Reputace: 428
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - taktika, jak to funguje

Příspěvek od JPT » 01 úno 2017, 08:39

Počet investorů celkem: Asi k 12/2016.............7694

Zdroj: http://byznys.ihned.cz/c1-65605310-lide ... vojnasobil
Tabulka pro výpočet z výpisu Mintosu (nejaktuálnější, kterou mám) : https://drive.google.com/drive/folders/ ... 2_ZU-jF0qC

ozana
Příspěvky: 23
Registrován: 28 led 2017, 12:07
Reputace: 7
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - taktika, jak to funguje

Příspěvek od ozana » 02 úno 2017, 19:47

https://www.zonky.cz/zonkytimes/iva-sou ... avi-me-to/
Iva Soukupová: Teď mám na starosti nějakých 8450 investorů a každý týden jich přibývá.

kolibrik
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 78
Registrován: 21 říj 2016, 10:45
Reputace: 10

Re: ZONKY - taktika, jak to funguje

Příspěvek od kolibrik » 02 úno 2017, 21:11

ozana píše:https://www.zonky.cz/zonkytimes/iva-sou ... avi-me-to/
Iva Soukupová: Teď mám na starosti nějakých 8450 investorů a každý týden jich přibývá.
Ciste ze zvedavosti, jak hodnotite ten rozhovor? Celkove postrehy, pripominky ke konkretnim vecem atd. Docela me to zajima. Diky.

JPT
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1177
Registrován: 25 zář 2016, 15:01
Reputace: 428
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - taktika, jak to funguje

Příspěvek od JPT » 03 úno 2017, 06:54

Mě to připadalo jako normální rozhovor (Ani špatný, ani super). Sice si to už konkrétně všecko nepamatuju a znova se mi to číst nechce. Ale tak teoreticky, kdyby tu službu rozběhli jako hotovou nebo dokončenou (standartní dashboard se standartními přehledy, splátkovými kalendáři, systémem informování o dlužnících, sekundárním trhem, autoinvestem, statistikama portálu, férovýma podmínkama i pro investory , tak by nebyla potřeba speciální osoba pro investory.
Tabulka pro výpočet z výpisu Mintosu (nejaktuálnější, kterou mám) : https://drive.google.com/drive/folders/ ... 2_ZU-jF0qC

Uživatelský avatar
Zotify.cz
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 36
Registrován: 16 úno 2017, 10:46
Reputace: 13
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - taktika, jak to funguje

Příspěvek od Zotify.cz » 16 úno 2017, 11:09

LuckyLuke píše:Není nějaký robot na investování do ZONKY v PC? Četl jsem jen o robotech v mobilních aplikacích.
Sedím u PC, jsem přihlášený. Vidím nabídku A a chce to po mě CAPTCHA, nejde to odkliknout. Za 30-40 sekund byla nabídka fuč. To se nedá takto dělat. Navíc když sedím u PC a jsem přihlášený na ZONKY, tak mi to vždy automaticky odpojuje. :oops: :oops:
Soucasti Zotify.cz bude autoinvest, jiz funguje (bez GUI) a testuji ho. A mam ve fronte dalsi dva lidi z meho okoli co to chteji.

Jeste to bude dost prace (hlavne na tom GUI), uplne verejne to asi zatim nepustim a bude spis jen pro ty, kteri poslali nejake dotace - musim to jeste domyslet.

Nicmene vyhodou oproti RoboZonky je mnohem jednodussi prvotni nastaveni, nemusite nic stahovat a ani mit zapnuty PC, nastavite si strategii (dost flexibilne) a jen vam budou chodit maily co se povedlo zainvestovat a samozrejme pobezi 24/7.
Zonky.cz - p2p půjčky
Zotify.cz - notifikace a nezávislá statistika Zonky.cz
Zotify.cz autoinvest - automatické investování (robot) na Zonky pro každého!

Uživatelský avatar
Zotify.cz
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 36
Registrován: 16 úno 2017, 10:46
Reputace: 13
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - taktika, jak to funguje

Příspěvek od Zotify.cz » 17 úno 2017, 15:51

Pokud by jste někdo chtěl testovat autoinvest na Zonky, můžete se hlásit zde - https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIp ... g/viewform

Uvidím, jaký bude zájem, nicméně v následujících týdnech pustím max několik investorů.
Zonky.cz - p2p půjčky
Zotify.cz - notifikace a nezávislá statistika Zonky.cz
Zotify.cz autoinvest - automatické investování (robot) na Zonky pro každého!

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4490
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1581
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - taktika, jak to funguje

Příspěvek od LuckyLuke » 19 úno 2017, 15:22

Zotify.cz píše:Pokud by jste někdo chtěl testovat autoinvest na Zonky, můžete se hlásit zde - https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIp ... g/viewform
Uvidím, jaký bude zájem, nicméně v následujících týdnech pustím max několik investorů.
Děkuji autorovi Zotify.cz !!! Utilitka je to suprová. Přibyla v něm kolonka Autoinvest a půjčky. Je vidět, že stále na tom pracuje a vylepšuje. Za 3 měsíce u ZONKY jsem si na jejich stránkách nevšiml ničeho nového (kromě aktivních linků u zpráv).
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

JPT
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1177
Registrován: 25 zář 2016, 15:01
Reputace: 428
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - taktika, jak to funguje

Příspěvek od JPT » 20 úno 2017, 10:48

Ještě přidali nahoru do lišty menu aktuální stav peněženky. Tento nápad jsem jim psal už před rokem.
Tabulka pro výpočet z výpisu Mintosu (nejaktuálnější, kterou mám) : https://drive.google.com/drive/folders/ ... 2_ZU-jF0qC

Uživatelský avatar
Zotify.cz
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 36
Registrován: 16 úno 2017, 10:46
Reputace: 13
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - taktika, jak to funguje

Příspěvek od Zotify.cz » 21 úno 2017, 15:36

LuckyLuke píše:
Zotify.cz píše:Pokud by jste někdo chtěl testovat autoinvest na Zonky, můžete se hlásit zde - https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIp ... g/viewform
Uvidím, jaký bude zájem, nicméně v následujících týdnech pustím max několik investorů.
Děkuji autorovi Zotify.cz !!! Utilitka je to suprová. Přibyla v něm kolonka Autoinvest a půjčky. Je vidět, že stále na tom pracuje a vylepšuje. Za 3 měsíce u ZONKY jsem si na jejich stránkách nevšiml ničeho nového (kromě aktivních linků u zpráv).
Moc děkuji :-) Na obhajobu ZONKY, dělají hlavně věci, které nejsou vidět (to je víc jak 90% jejich zdrojových kódů) a také nahání nové půjčky, což je pro systém životně důležité.

K autoinvestu:
Zotify.cz nyní běží na HTTPS.
Obrázek

a o víkendu bych chtěl pozvat pár desítek uživatelů, kteří se přihlásili na BETA test.
Zatím to investuje velmi pekně - přikládám důkaz místo slibů :-D
Obrázek

Strategií lze samozřejmě vytvořit několik (ačkoliv já používám jen jednu - na všechny ratingy a aktuálně max 36 měsíců délku) a každé strategii lze nastavit jiné ratingy/rating, délku úvěru a výši investice. Je tedy snadné udělat si třeba:
A++ - 800 Kč investice
A+ - 600 Kč investice
A - 400 Kč investice
B - 200 Kč investice
atd. atd., jak je libo (snad to bude srozumitelný systém).

Poplatky za autoinvest:
Nechal jsem rozhodnutí na lidech (viz možnosti ve formuláři přihlášky do autoinvestu) a více jak 92% lidí je ochotných za autoinvest platit, což mě velmi, ale opravdu velmi překvapilo. Valná většina hlasovala pro poplatek za každou úspěšnou investici a to jak ve výši 0,1 - 0,9 Kč tak i 1,0+ Kč (bylo to tak 50:50).

Na základě toho jsem se rozhodl, že základní a tedy i minimální poplatek bude 0,50 kreditu. Kreditu? Ano, kredit získáte jako odměnu za dobrovolnou dotaci na vývoj a údržbu projektu Zotify a to 1 Kč dotace = 1 kredit. Od této chvíle bude nutné při zasílání dotací vyplnit i váš variabilní symbol, který najdete na podstránce věnující se kreditu, abych mohl za přijatou platbu připsat kredity ke správnému účtu.
Pozn.: Co se týče dotací v minulosti - pokud mi někdo napíše datum, účet odesílatele a částku, samozřejmě mu mohu dodatečně navýšit kredit v hodnotě dotace.

Výši poplatku si můžete kdykoliv změnit - proč to tak je? Poplatek určuje vaše pořadí investování skrze autoinvest. Čím vyšší poplatek, tím dříve budete autoinvestem odbaveni a u některých půjček, kde bude velký zájem investorů nebo nízká výše půjčky se na investory s nízkým nebo minimálním poplatkem nemusí vždy dostat řada - ale myslím, že to se autoinvestu ještě nějaký čas týkat nebude.

Do začátku a na otestovaní dostane každý nový účet 10 kreditů (což 20 autoinvestic).
Zonky.cz - p2p půjčky
Zotify.cz - notifikace a nezávislá statistika Zonky.cz
Zotify.cz autoinvest - automatické investování (robot) na Zonky pro každého!

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - taktika, jak to funguje

Příspěvek od Joshua » 21 úno 2017, 18:40

Jen jeden dotaz. Kdysi jsem na Independent fóru četl o člověku, který pro Mintos vytvořil externí formu statistik a rozšířený Auto Invest na základě různých podmínek a cyklů. Nicméně projekt mu ze strany Mintosu po čase zařízli, protože si nepřáli žádné externí nástroje.

Tohle vypadá velmi hezky a ambiciózně. Skoro bych to označil za ostudu Zonky, že dlouho chybějící nástroj vytvořil někdo mimo jejich řady. Mohl bys napsat jak se k Zotify staví? Moc by mě to zajímalo. Jinak za mě +1.

Uživatelský avatar
Zotify.cz
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 36
Registrován: 16 úno 2017, 10:46
Reputace: 13
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - taktika, jak to funguje

Příspěvek od Zotify.cz » 21 úno 2017, 18:47

Mno, o Zotify vědí takřka od začátku a brzy to bude rok od oficiálního spuštění.

Myslím, že tohle přání mluví za vše :-)

Obrázek
Zonky.cz - p2p půjčky
Zotify.cz - notifikace a nezávislá statistika Zonky.cz
Zotify.cz autoinvest - automatické investování (robot) na Zonky pro každého!

JPT
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1177
Registrován: 25 zář 2016, 15:01
Reputace: 428
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - taktika, jak to funguje

Příspěvek od JPT » 21 úno 2017, 20:55

Zotify.cz píše:o Zotify vědí
a taky ho naštvaným uživatelům doporučují, aby nebyli ještě víc naštvaní :lol:
Tabulka pro výpočet z výpisu Mintosu (nejaktuálnější, kterou mám) : https://drive.google.com/drive/folders/ ... 2_ZU-jF0qC

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů