Zonky - "zajímavé" půjčky


web: www.zonky.cz
Odpovědět
Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - "zajímavé" půjčky

Příspěvek od LuckyLuke » 23 lis 2019, 20:34

260.000 + 210.000 + 50.000 + 20.000 Kč = 540.000 Kč to je celkem dost.
Kdyby nesplácel, tak jim prý nedovolí další půjčky.

Splátky má = 3.999 + 3.604 + 968 + 988 = 9.559 Kč / měsíčně ... to je skoro jako hypotéka

Jsem si bral před 15 lety hypotéku a nechtěli mi v ČS povolit měsíční splátku vyšší než 10.000 Kč.
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Alatriste
Příspěvky: 21
Registrován: 11 kvě 2018, 21:27
Reputace: 17
Kontaktovat uživatele:

Re: 4. půjčka na Zonky

Příspěvek od Alatriste » 23 lis 2019, 21:13

A nebo se chystá splatit ty svoje 3 předchozí půjčky a sloučit si to do jedný

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: 4. půjčka na Zonky

Příspěvek od LuckyLuke » 23 lis 2019, 21:38

Alatriste píše:
23 lis 2019, 21:13
A nebo se chystá splatit ty svoje 3 předchozí půjčky a sloučit si to do jedný
- mají to pěkně neprůhledné
- nejdříve má rating : 10,99%, pak 5,99%, 10,99% a nyní 4. 6,99%
- proč tam neukazují splátkový kalendář jako Mintos
- důvěru v Zonky to neposiluje ...
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

gulliver
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1206
Registrován: 22 říj 2019, 06:37
Reputace: 345
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - "zajímavé" půjčky

Příspěvek od gulliver » 24 lis 2019, 00:29

asi chce ty předchozí půjčky splatit a mít menší úrok :-). Jsem si právě několikrát říkal jestli to tak na zonky jde, že si třeba člověk půjči za cca 10 p.a. pak rok splácí a pak si půjči na refinancovaní této půjčky a pak mu díky dobrému splácení dají třeba 8 p.a. a tak dále.

Uživatelský avatar
Seno
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 399
Registrován: 14 srp 2019, 10:39
Reputace: 258
Bydliště: Pustiměř
Kontaktovat uživatele:

Re: 4. půjčka na Zonky

Příspěvek od Seno » 24 lis 2019, 22:34

Já ty lidi už fakt nechápu :roll: není sakra lepší půl roku odkládat pár tisíc bokem a pak si koupit kolo nebo cokoliv mám v plánu než si na to brát věčně půjčky kde přeplácím.. Já to tak několikrát udělal a nemusel jsem se bát všelijakých nepříznivých situací co mohli nastat.
Akcie: ČEZ | Moneta | ABBV | BABA | BX | FL | INTC | MMM | MO | NYMT | RIO | SLG | T | TEF | XOM | ZIM

ETF: IWDA | VWCE | WVAL

JPT
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1179
Registrován: 25 zář 2016, 15:01
Reputace: 430
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - "zajímavé" půjčky

Příspěvek od JPT » 25 lis 2019, 07:12

Tak lidi chtějí asi všecko hned a nedívají se na to z pohledu kolik je to bude celkem stát, ale, že bude ta splátka vpohodě. A nebo že zaplatí něco navíc berou vpohodě, když to budou mít hned.
Tabulka pro výpočet z výpisu Mintosu (nejaktuálnější, kterou mám) : https://drive.google.com/drive/folders/ ... 2_ZU-jF0qC

gulliver
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1206
Registrován: 22 říj 2019, 06:37
Reputace: 345
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - "zajímavé" půjčky

Příspěvek od gulliver » 25 lis 2019, 13:39

Já některé ty lidi (ne)chápu, tak třeba když jím odejde auto, nebo cokoliv jiného bez čeho nemohou jen tak být a neočekávali to, že to teď odejde, tak si na to půjči, protože zrovna tuto sumu peněz nemají, a spousta lidi třeba i na to může mít, ale nechce utratit celý rozpočet, nebo jeho velkou část za tuto onu věc/službu, tak si půjči aby se jím to rozložilo do několika měsíců a měli stále ten rodinný rozpočet připravený na nějakou další fluktuaci nebo případně předčasné splácení. Často může nastat i situace, že mají nějakou výhodnou nabídku na kterou nemohou šetřit několik měsíců či let protože by tu nabídku pak dostal někdo jiný, tak si na to půjči a pak to splácejí. Já hlavně většinou nechápu třeba lidi, co si půjčují na vánoce, nebo když si člověk půjčuje ve finanční tísni na spotřební věci, které v podstatě tolik nepotřebuje. Toď můj takový rychly pohled na věc.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: 4. půjčka na Zonky

Příspěvek od Jan » 25 lis 2019, 15:32

Seno píše:
24 lis 2019, 22:34
Já ty lidi už fakt nechápu :roll: není sakra lepší půl roku odkládat pár tisíc bokem a pak si koupit kolo nebo cokoliv mám v plánu než si na to brát věčně půjčky kde přeplácím.. Já to tak několikrát udělal a nemusel jsem se bát všelijakých nepříznivých situací co mohli nastat.
Přijde mi to jako věc zvyku... Mám jednoho kamaráda, sečtělej, přirozeně inteligentní, sociálněinteligenčně o pár řádů nade mnou... Ale taky defakto jede od půjčky k půjče, většinou na zbytné/odložitelné statky...
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Jonatan
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 179
Registrován: 15 říj 2018, 20:16
Reputace: 92
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - "zajímavé" půjčky

Příspěvek od Jonatan » 25 lis 2019, 17:11

gulliver píše:
24 lis 2019, 00:29
asi chce ty předchozí půjčky splatit a mít menší úrok :-). Jsem si právě několikrát říkal jestli to tak na zonky jde, že si třeba člověk půjči za cca 10 p.a. pak rok splácí a pak si půjči na refinancovaní této půjčky a pak mu díky dobrému splácení dají třeba 8 p.a. a tak dále.
Problém je v tom, že půjčky na Zonky jsou neúčelové, tzn. i kdyby jim nasliboval, že si bere peníze na splacení předchozích půjček, a potom to nedodržel, tak to nemají jak vynutit. Celkem často to v příbězích čtu, ale popravdě řečeno tomu moc nevěřím. A jak se tu píše v diskusi, sledovat se to v podstatě nedá, pokud člověk nechce před každou investicí hledat záznamy daného dlužníka v logbooku.

gulliver
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1206
Registrován: 22 říj 2019, 06:37
Reputace: 345
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - "zajímavé" půjčky

Příspěvek od gulliver » 25 lis 2019, 17:27

Jonatan píše:
25 lis 2019, 17:11
gulliver píše:
24 lis 2019, 00:29
asi chce ty předchozí půjčky splatit a mít menší úrok :-). Jsem si právě několikrát říkal jestli to tak na zonky jde, že si třeba člověk půjči za cca 10 p.a. pak rok splácí a pak si půjči na refinancovaní této půjčky a pak mu díky dobrému splácení dají třeba 8 p.a. a tak dále.
Problém je v tom, že půjčky na Zonky jsou neúčelové, tzn. i kdyby jim nasliboval, že si bere peníze na splacení předchozích půjček, a potom to nedodržel, tak to nemají jak vynutit. Celkem často to v příbězích čtu, ale popravdě řečeno tomu moc nevěřím. A jak se tu píše v diskusi, sledovat se to v podstatě nedá, pokud člověk nechce před každou investicí hledat záznamy daného dlužníka v logbooku.
jj s tím souhlasím, ale furt se to může brát v potaz, protože většina lidi si IMHO neuvědomuje že tam mohou napsat cokoliv, respektive když napišou že je to na toto tak to mají použit na toto. Jen prostě podle mě to je psychologický efekt u těch lidí. Ti co chtěji podvádět a ví to, tak to prostě nezjistíme. A můžeme brát jen v úvahu jen málo informací, obzvláště když nevíme o jakého konkrétně člověka se jedná.

Uživatelský avatar
Seno
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 399
Registrován: 14 srp 2019, 10:39
Reputace: 258
Bydliště: Pustiměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - "zajímavé" půjčky

Příspěvek od Seno » 25 lis 2019, 22:30

gulliver píše:
25 lis 2019, 13:39
Já některé ty lidi (ne)chápu, tak třeba když jím odejde auto, nebo cokoliv jiného bez čeho nemohou jen tak být a neočekávali to, že to teď odejde, tak si na to půjči, protože zrovna tuto sumu peněz nemají, a spousta lidi třeba i na to může mít, ale nechce utratit celý rozpočet, nebo jeho velkou část za tuto onu věc/službu, tak si půjči aby se jím to rozložilo do několika měsíců a měli stále ten rodinný rozpočet připravený na nějakou další fluktuaci nebo případně předčasné splácení. Často může nastat i situace, že mají nějakou výhodnou nabídku na kterou nemohou šetřit několik měsíců či let protože by tu nabídku pak dostal někdo jiný, tak si na to půjči a pak to splácejí. Já hlavně většinou nechápu třeba lidi, co si půjčují na vánoce, nebo když si člověk půjčuje ve finanční tísni na spotřební věci, které v podstatě tolik nepotřebuje. Toď můj takový rychly pohled na věc.
Chápu když je to jednou na něco akutního, stát se může. Ale brát jednu půjčku za druhou v podstatě na kraviny už mi rozum nebere :D
Akcie: ČEZ | Moneta | ABBV | BABA | BX | FL | INTC | MMM | MO | NYMT | RIO | SLG | T | TEF | XOM | ZIM

ETF: IWDA | VWCE | WVAL

PajaM
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 80
Registrován: 19 dub 2019, 12:15
Reputace: 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - "zajímavé" půjčky

Příspěvek od PajaM » 27 lis 2019, 18:47

Já pochopím jen dva druhy půjček na které nedokážete našetřit krátkodobě a většinou jsou to dlouhodobé investice. Takový už životní standart u nás a to je půjčka na auto nebo byt. Já si ještě místo půjčky na auto řeším penězi od rodiny + Mintosem = neplatím urok a nepřeplácím . ;) Takže každý podle svých možností a schopností.

jejinka
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1718
Registrován: 25 led 2019, 13:16
Reputace: 483
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - "zajímavé" půjčky

Příspěvek od jejinka » 28 lis 2019, 13:56

Čím jsem starší a třeba vidím rodiče s mizerným zdravím, tím spíš mi vůbec nevadí si na něco půjčit, abych to měla k dispozici dříve. Co je mi platné třeba šetřit roky na auto a začít ho užívat až potom a po tu dobu jezdit v nějaké nebezpečné herce. Uteče vzácný čas, po který jsem mohla být šťastnější (pokud by mi auto dělalo radost). A že něco přeplatím? Obzvlášť v dnešní době jsou tu faktory, které pracují jednoznačně prodlužnicky. Navíc lidé, kteří jsou zvyklí si půjčovat, tak je to psychicky nezatěžuje, jsou celkově nastaveni jinak. Já to třeba nedokážu, mně není příjemné mít ani hypotéku. Ale kdo to tak dělá, tak ho rozhodně nesoudím, vidím na tom i pozitiva. Nakonec bez nich byste neměli komu půjčovat, tak se nepohoršujte ;)

romancik
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 766
Registrován: 08 úno 2018, 15:18
Reputace: 259
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - "zajímavé" půjčky

Příspěvek od romancik » 29 lis 2019, 08:30

jejinka píše:
28 lis 2019, 13:56
Čím jsem starší a třeba vidím rodiče s mizerným zdravím, tím spíš mi vůbec nevadí si na něco půjčit, abych to měla k dispozici dříve. Co je mi platné třeba šetřit roky na auto a začít ho užívat až potom a po tu dobu jezdit v nějaké nebezpečné herce. Uteče vzácný čas, po který jsem mohla být šťastnější (pokud by mi auto dělalo radost). A že něco přeplatím? Obzvlášť v dnešní době jsou tu faktory, které pracují jednoznačně prodlužnicky. Navíc lidé, kteří jsou zvyklí si půjčovat, tak je to psychicky nezatěžuje, jsou celkově nastaveni jinak. Já to třeba nedokážu, mně není příjemné mít ani hypotéku. Ale kdo to tak dělá, tak ho rozhodně nesoudím, vidím na tom i pozitiva. Nakonec bez nich byste neměli komu půjčovat, tak se nepohoršujte ;)
Spíše takové delší zamyšlení.

Za sebe bych nedokázal si brát krátkodobé půjčky jenom kvůli tomu, abych měl na něco dříve. Mám sice hypotéku, protože jsem si spočítal, že je lepší bydlet ve vlastním, které stejně chceme a platit místo nájmu splátku, která dělá zhruba to, co ten nájem, mám kreditku, kvůli tomu, že nám to něco málo "nese" úspor (a vím, že je to taky vlastně půjčka, ale nám zatím spíše vynáší, kdyby se přestaly být bonusy, tak ji okamžitě ruším). Ale možná je to i tím, že mám nějaký majetek (dům, investice apod.)

Ale ani se nedivím, tomuto postoji.
Zvlášť, když vidím to, jak to vypadá na Zonky. Člověk si půjčí, může si užívat. Stejně neví dne ani hodiny, kdy zemře. A pokud zemře, o dluhy se již nemusí starat. Že přejdou na jeho děti? Pokud nic neměl (žádný jiný majetek), proč by je přebírali? Nechají je propadnout s pár osobními věcmi, které ty dluhy neuhradí...

A pokud jste mladí a nemáte majetek? Nevadí, napůjčovat si můžete stejně... To vyřeší insolvence a oddlužení. Drahou dovolenou z dluhů vám přece nikdo nevezme.
Kvůli nějakým sporům jsem byl nucen hledat na insolvenčním rejstříku (mimo nějaké půjčování, ale člověk kterého jsem hledal udělal problémy v hospodaření jednoho spolku, kde byl předsedou, aniž by oznámil, že je v insolvenci (což už to je protizákonné) a teď dávám dohromady účetnictví, tak zkouším tlačit i přes insolvenčního správce - předtím dobu nereagoval, najednou to jde...).
Překvapilo mne, kolik % z toho si bere insolvenční správce (že si může brát i skoro 40% z toho, co bylo vymoženo). Že z 30% původně předpokládané vymožené částky je po 3 letech už předpokládaná míra uspokojení dlužníků jen 10%, i když insolvenční správce píše, že oddlužení nebude schváleno, pokud nebude splaceno alespoň 30% apod. Ještě k tomu jsem zaslechl od jednoho známého, co pracoval na soudu, jak vlastně někteří (často podnikatelé) si berou půjčky účelově, protože si nadělají dluhy klidně do milionů a pak jdou s klidem do insolvence - nejlépe nějaké s.r.o. čko. Dotyčný dlužník splácí třeba 2 tisíce měsíčně, i když má dluhy ve výši 200 tisíc.
Když to vidím na tom příkladu, co jsem se setkal, tak nejlíp žít nesezdaně v páru, jeden co má na sebe napsané děti si napůjčuje, druhý si normálně vydělává a druhého podporuje, splátky tak jsou minimální, nechodit do pravidelného zaměstnání a když už, tak nejlépe pak dělat max. na nějaké dohody o provedení práce, které nejsou dohledatelné, aby věřitelé to nezjistili (nejlépe u nějakých zapsaných spolků apod., které podojím (budu si vyplácet odměny, rozprodám apod.)).

Štve mě tenhle přístup života na dluh, kde to vypadá, jako že je spíše podporován. Chápu, že někteří se z toho kolotoče dluhů už nikdy nemohou dostat, ale zase to oddlužení nahrává podobným vyčůránkům. A doplácíme na to všichni my poctiví (teď nemyslím obecně P2P, ale ti co dluží často dluží státní správě, pojišťovnám, bankám, kteří pak tyto náklady, které jsou spojeny s vymáháním musí získat někde jinde - tj. od nás co platíme normálně, kterým o ně zvednou cenu svých služeb, případně u státní správy daní, protože z těch dlužníků dostanou max. 1/3 a to ještě po mnoha letech.

V tomhle mám takové rozdvojení osobnosti. Na jedné straně vydělávám na P2P, takže k tomu napomáhám. Na druhé straně mi vadí, kam až to dochází. I když možná mi spíše vadí to, že vzhledem k dnešní módě si půjčovat mi přijde, že spousta lidí si půjčuje moc a pak to ani nemusí splácet.
Možná by stačilo to omezit zákazem všudypřítomné reklamy, která nám stále říká, ať si koupíme to a ono na splátky, ať si půjčíme na cokoliv apod. Zase si říkám, že by byla hloupost nevyužít příležitost vydělat na lidské hlouposti, a když ne ja, budou jiní. I když to je zase trochu alibismus...

jejinka
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1718
Registrován: 25 led 2019, 13:16
Reputace: 483
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - "zajímavé" půjčky

Příspěvek od jejinka » 29 lis 2019, 09:10

Ano, ty schizofrenní pocity chápu. Já se s tím vyrovnávám aspoň tak, že neinvestuji do těch ultimátně lichvářských společností, které jsou hlavně na Mintosu, ale taky na Bondsteru např. a jinde.

Ale jinak obecně to s tím zadlužením vůbec nevidím černě. Vezmu li si například Zonky, tam není třeba mít nějaké morální výčitky, dtto projekty okolo nemovitostí, firem, ale to už nejsou osobní půjčky, na které asi narážíš...

Proti rozumnému zadlužení, klidně i na spotřební věci, vůbec nic nemám. V tomto u mě nastal vůči minulosti posun, jak jsem naznačila, je to dáno uvědoměním si pomíjivosti života, vzácnosti času. Když to vezmu do extrému, můžu si celý mladý a střední věk odpírat, abych si potom úžívala, ale toho užívání se ani nemusím dožít nebo zjistím, že už jsem v takovém stavu, že si vlastně nic neužiji ani s fůrou peněz a investičního majetku. Každý žijeme jen jednou.

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Půjčka na mobil za 40.000 Kč

Příspěvek od LuckyLuke » 03 pro 2019, 17:02

Tak to jsem musel postnout. Splatnost 7 let.
Zonky - mobil.png
Zonky - mobil.png (60.57 KiB) Zobrazeno 6525 x
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

romancik
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 766
Registrován: 08 úno 2018, 15:18
Reputace: 259
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - "zajímavé" půjčky

Příspěvek od romancik » 04 pro 2019, 08:00

Tak si říkám, kolik za těch 7 let musí přeplatit... Docela hodně, ale počítat se mi to nechce.
A co to musí být za mobil, že stojí těch 40 tisíc :-)

gulliver
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1206
Registrován: 22 říj 2019, 06:37
Reputace: 345
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - "zajímavé" půjčky

Příspěvek od gulliver » 04 pro 2019, 10:23

:D :D :D asi nějaké jablíčko. No tak tomu bych nepůjčil teda

gulliver
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1206
Registrován: 22 říj 2019, 06:37
Reputace: 345
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - "zajímavé" půjčky

Příspěvek od gulliver » 06 pro 2019, 15:28

Něco co tu řešíme: Půjčky na vánoční dárky a dovolené :D
https://www.youtube.com/watch?v=wU81ejI-dMw

gulliver
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1206
Registrován: 22 říj 2019, 06:37
Reputace: 345
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - "zajímavé" půjčky

Příspěvek od gulliver » 06 pro 2019, 18:18

Že by si někdo dělal srandu z investorů nebo to je jako real? :shock:
Screenshot_2019-12-06 Rodini dum - zonky60359 - Půjčky na cokoliv Zonky cz.png
Screenshot_2019-12-06 Rodini dum - zonky60359 - Půjčky na cokoliv Zonky cz.png (77.51 KiB) Zobrazeno 6353 x

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 hostů