Zonky Rentiér


web: www.zonky.cz
Alatriste
Příspěvky: 21
Registrován: 11 kvě 2018, 21:27
Reputace: 17
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky Rentiér

Příspěvek od Alatriste » 28 kvě 2021, 23:02

Dneska mi dorazil mail ze Zonky, kde se mimo jiné píše:
Během května přiteklo do Rentiéra 68 milionů korun, takže je to zatím náš nejsilnější měsíc v dějinách. Pro srovnání je to víc než dvojnásobek dubnového nárůstu. Je to i tím, že nám za poslední měsíc přibylo nejvíc nových Rentiérů v historii
Říkám si, co tohle může znamenat pro investory, kteří Rentiéra nevyužívají a investují individuálně. Bojím se, aby časem nedošlo k jich postupnému vytlačení tím, že většinu půjček si prioritně pobere Rentiér.

Vojrik
Příspěvky: 13
Registrován: 20 lis 2020, 11:11
Reputace: 11
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky Rentiér

Příspěvek od Vojrik » 29 kvě 2021, 11:59

Alatriste píše:
28 kvě 2021, 23:02
Dneska mi dorazil mail ze Zonky, kde se mimo jiné píše:
Během května přiteklo do Rentiéra 68 milionů korun, takže je to zatím náš nejsilnější měsíc v dějinách. Pro srovnání je to víc než dvojnásobek dubnového nárůstu. Je to i tím, že nám za poslední měsíc přibylo nejvíc nových Rentiérů v historii
Říkám si, co tohle může znamenat pro investory, kteří Rentiéra nevyužívají a investují individuálně. Bojím se, aby časem nedošlo k jich postupnému vytlačení tím, že většinu půjček si prioritně pobere Rentiér.
No já mám pocit, že je tento měsíc celkem slabý...že by to všechno vyžral rentiér? :/
Za tento měsíc jsem rozinvestoval pouze polovinu toho, co měsíc minulý...a to mi Robozonky jede nonstop stále se stejným nastavením. :?

noclaf
Příspěvky: 23
Registrován: 06 kvě 2021, 14:13
Reputace: 7
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky Rentiér

Příspěvek od noclaf » 02 čer 2021, 12:27

S tim jejich poplatkem nechapu, ze vubec nekdo do Rentiera jde. 2,9% poplatek mi prijde nehorazny. A nestydi se potom marketovat nezaruceny vynos 3,05%...a jeste jsou tak hloupi, ze v nekterych mistech webu maji misto 3,05% napsano 3,09%.

Jinak mne robot zatim jede v pohode. Ale tak zalezi, jak je clovek vybiravej, ze? ;)

Jonatan
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 179
Registrován: 15 říj 2018, 20:16
Reputace: 92
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky Rentiér

Příspěvek od Jonatan » 05 čer 2021, 14:20

noclaf píše:
02 čer 2021, 12:27
S tim jejich poplatkem nechapu, ze vubec nekdo do Rentiera jde. 2,9% poplatek mi prijde nehorazny. A nestydi se potom marketovat nezaruceny vynos 3,05%...a jeste jsou tak hloupi, ze v nekterych mistech webu maji misto 3,05% napsano 3,09%.

Jinak mne robot zatim jede v pohode. Ale tak zalezi, jak je clovek vybiravej, ze? ;)
Myslím, že Rentiér cílí na jiný typ klientů než manuální investory. Před nedávnem jsem někde četl že Rentiéra začali nabízet klientům Airbank s možností investice přímo z Airbank internetového bankovnictví, něco mezi spořícím účtem a podílovými fondy - oproti spořícímu účtu má Rentiér vyšší výnos, ale v porovnání s podílovými fondy menší volatilitu. Osobně bych do Rentiéra nešel, ale pro někoho to může být zajímá nabídka.

Sid
Příspěvky: 13
Registrován: 13 bře 2020, 21:27
Reputace: 12
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: RE: Re: Zonky Rentiér

Příspěvek od Sid » 05 čer 2021, 15:30

Jonatan píše:
noclaf píše:
02 čer 2021, 12:27
S tim jejich poplatkem nechapu, ze vubec nekdo do Rentiera jde. 2,9% poplatek mi prijde nehorazny. A nestydi se potom marketovat nezaruceny vynos 3,05%...a jeste jsou tak hloupi, ze v nekterych mistech webu maji misto 3,05% napsano 3,09%.

Jinak mne robot zatim jede v pohode. Ale tak zalezi, jak je clovek vybiravej, ze? ;)
Myslím, že Rentiér cílí na jiný typ klientů než manuální investory. Před nedávnem jsem někde četl že Rentiéra začali nabízet klientům Airbank s možností investice přímo z Airbank internetového bankovnictví, něco mezi spořícím účtem a podílovými fondy - oproti spořícímu účtu má Rentiér vyšší výnos, ale v porovnání s podílovými fondy menší volatilitu. Osobně bych do Rentiéra nešel, ale pro někoho to může být zajímá nabídka.
Ano, už nějaký týden mi ho airbank nabízí v appce. Jestli ho po spojení s Monetou bude nabizet jedná z největších bank v ČR asi na drobné investory přes zonky moc nezbyde.

Odesláno z mého SM-A505FN pomocí Tapatalk


noclaf
Příspěvky: 23
Registrován: 06 kvě 2021, 14:13
Reputace: 7
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky Rentiér

Příspěvek od noclaf » 07 čer 2021, 10:25

Oh sh*t then, diky za info - tohle jsem vubec netusil. Souhlasim - snad to totalne nezrusi potencial pro nas invidua(ly). :cry:

Chichi43
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 769
Registrován: 03 bře 2018, 12:05
Reputace: 342
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky Rentiér

Příspěvek od Chichi43 » 02 črc 2022, 18:53

Jonatan píše:
19 bře 2021, 20:27
Tak jsem si všiml, že u Rentiéra aktualizovali očekávanou výnosnost portfolia, docela pokles z původních 4,44 % p.a. na aktuálních 3,55 % p.a. (negarantovaných a před zdaněním). Že by vliv pandemie?

rentier.png
Tak už tam mají 4,05% Těžká bitva se spořícími účty. :D

Uživatelský avatar
vojtasvoboda
Příspěvky: 11
Registrován: 26 led 2022, 15:14
Reputace: 6
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky Rentiér

Příspěvek od vojtasvoboda » 23 srp 2022, 17:47

Teď už 5,79 % :-)

Uživatelský avatar
FraK
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1901
Registrován: 27 lis 2018, 22:01
Reputace: 1404
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky Rentiér

Příspěvek od FraK » 23 srp 2022, 18:55

Ale nejspis kalkuluji naklady na riziko dle aktualniho stavu. Osobne si myslim, ze naklady na riziko stoupnou, pokud vysoke ceny energii zvysi nezamestnanost (obce a kraje udeli mene zakazek, firmy budou mene konkurenceschopne vuci zahr. konkurentum, investori omezi investice v nasem regionu, lidi utrati mene penez) a soucasne muzou vysoke ceny energii primo snizit schopnost domacnosti splacet. Co ted slysim od lidi, ze jim chodi zalohy za plyn, tak je to dost drasticke a kdyz se podivam na fw ceny plynu a elektriny na pristi rok, tak to vypada jen hur. Samozrejme se muze spustit ns2 a to by zpusobilo obrat na trhu, ale neni v zajmu Ruska ho spoustet. Ted za 20% dodavek dostaveji zaplaceno jak za 100%. Navic tim vytvari rozvrat.
Zkušenosti:
P2P (P2B): Mintos, Zonky, Ronda, Bondster, Investown, Upvest, FinGOOD, Roger, Nafirmy, Robocash, PeerBerry, Lendermarket, Afranga, Esketit, Lande, EstateGuru, Roier
Broker: FIO, Interactive, LYNX, eToro, Degiro, Revolut

KODLX
Příspěvky: 2
Registrován: 12 lis 2023, 16:56
Reputace: 1
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky Rentiér

Příspěvek od KODLX » 12 lis 2023, 19:59

Ahojte, jak se reálně pohybuje výnos u Rentiéra? Vychází to vůbec líp, než spořící účet?

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky Rentiér

Příspěvek od LuckyLuke » 12 lis 2023, 20:09

Zonky Rentiér.jpg
Zonky Rentiér.jpg (83.94 KiB) Zobrazeno 2689 x
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

KODLX
Příspěvky: 2
Registrován: 12 lis 2023, 16:56
Reputace: 1
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky Rentiér

Příspěvek od KODLX » 12 lis 2023, 20:23

Reklamu jsem už viděl, zajímaly by mě spíš reálné zkušenosti...

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky Rentiér

Příspěvek od LuckyLuke » 12 lis 2023, 21:04

Zonky je po zavedení Rentiera fraška. Nedal bych tam ani ň. U některých půjček jsem peníze neviděl ani po 2300 dnech. Zpětně Zonky hodnotím jako ztrátu času.
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Storepa
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 175
Registrován: 16 dub 2021, 20:30
Reputace: 122
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky Rentiér

Příspěvek od Storepa » 12 lis 2023, 21:13

KODLX píše:
12 lis 2023, 20:23
Reklamu jsem už viděl, zajímaly by mě spíš reálné zkušenosti...
Obloukem bych se vyhnul.

entik
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 216
Registrován: 05 srp 2020, 12:00
Reputace: 150
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky Rentiér

Příspěvek od entik » 13 lis 2023, 08:28

Mám to podobně, P2P s výnosem 5,79%, to je dost ubohé. K tomu dotazu, ten výnos bych jim i věřil, mají to pod tím obrázkem rozepsané, 8,7% průměrný úrok podkladových půjček, 1,5% poplatek Zonky a 1,4% náklady na nesplácení. Úrok 8,7%, to nebudou půjčky bezďákům, z mého pohledu to je reálné.

Uživatelský avatar
vojtasvoboda
Příspěvky: 11
Registrován: 26 led 2022, 15:14
Reputace: 6
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky Rentiér

Příspěvek od vojtasvoboda » 13 lis 2023, 15:58

Mám Zonky od roku 2021 a ukazuje mi to 5,36 %. Mám aktivní reinvestování u kterého píšou očekávaný výnos 5,95 %.

gulliver
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1206
Registrován: 22 říj 2019, 06:37
Reputace: 345
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky Rentiér

Příspěvek od gulliver » 13 lis 2023, 21:37

KODLX píše:
12 lis 2023, 19:59
Ahojte, jak se reálně pohybuje výnos u Rentiéra? Vychází to vůbec líp, než spořící účet?
No za mne se to nevyplatí, jako ještě jak jsem investoval na zonky mimo rentiera, tak jsem měl skoro 9 % p.a., ale jak to tam uplně rozdrbali tak jsem skončil a vše co šlo vytáhl a do teď ještě vytahuju nějaké drobné z defaultů (už více jak rok). Co si pamatuji tak u rentiera byly docela vysoké poplatky tak si myslím, že se to nevyplatí. Spořák je o několik řádů bezpečnější a dává výšší výnos a to 6+% p.a. a likvidita okamžitá oprotí rentiera.
osobně raději investuj spíše do půjček na mintosu, do akcií, etf apod než do rentiera.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 53 hostů