Zonky - workshop


web: www.zonky.cz
Odpovědět
vvvlc
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 131
Registrován: 05 kvě 2018, 19:22
Reputace: 105
Kontaktovat uživatele:

Zonky - workshop

Příspěvek od vvvlc » 03 říj 2018, 09:12

Ahoj, vcera jsem byl na Zonky workshopu, prisel jsem tam o 30min pozde a odesel jsem drive.
Zde jsou moje poznamky:

1) okamzite odeslani penez zajemci o pujcku a cekani na zafinancovani. Nyni musi zajemce cekat cca hodiny na zainvestovani pujcky. Duvod proc to tak delaji je vetsi konkurence schopnost vuci bankam, ktery poskytnou pujcku vyrazne rychleji nez Zonky.
-- na zafinancovani lepsich ratingu (A**-A) se ceka hodiny
-- horsi ratingy (BCD) pujcek jsou zafinancovany behem sekund
-- asi zavedou stitek rychla pujcka (v nekolika tydnech to mozna bude nasazeno), ale zaroven by chteli rychlou pujcku pouzivat ve vsech pripadech.
-- nemelo by se stat ze nejlepsi uvery se zaplati jen zonky a nic nezbude na investory
-- asi lide budou mene motivovani odpovidat na dotazy, protoze zonky jim penize poslali.

2) rada zadatelu nepisou pribeh, protoze se pise az na konci. Nyni by se mel pribeh psat na zacatku. Pribeh bude mit nejaky maly vliv na rating pucky.
3) bude zavedeny flag jestli uzivatel bude odpovidat na dotazy

4) jeden z 5 zajemcu o pujcku se zkonvertuje na pujcku. duvod proc lide odstoupi z procesu zadani o pujcku je, ze jejich banka jim to vymluvi.
diky zmene procesu lze ocekavat vice nabidek na trzisti.

5) zonky ziska 2000 novych pujcek mesicne, ale pouze 1000 novych investoru za mesic

6) upraveny robozonky bezi jako institucionalni investor.

7) zooking neco jako autoinvest - pouze pres mobilni aplikaci. cast pujcky jde do zooking, cast rovnou na trziste

8) investori hodne investuji do ratingu C a D velke castky prumeru 700. u ostatnich ratingu je to jen 300

9) roboti by meli zustat dokud cnb nebude prudit ze zonky porusuje licenci.

10) v tuto chvili cca 1000 pujcek bude v defaultu

11) mozna poskytnou anonymizovany loanbook

12) rating d prumerny vynos je 7.9% ale konfidencni interval -1 az 12% (pocitam ze 95%)
rating a** prumerny vynos je 3.5% ale konfidencni interval 3.7-3.95 (toto ma demonstrovat, ze s bezpecnejsim ratingem, je mensi sance ze portfolio bude celkove v zaporu.

13) zatim je pry cca 25% pujcek pojistenych, chteli by se dostat na 33%
-dosud meli pouze 3 pojistne udalosti, ktere se resili odkladem splatky
- pokud se dluznik sam rozhodne neplatit, tak mu pojistovna vypovi tu pojistku a pojisteni se zrusi.

14) balancovane portfolio ma mit vynosnost cca 7.5%

15) budou menit dash board a vzorec jak se vypocte vynosnost, aby se reflektovali i nesplacene pujcky, ale vzorec nebude zohlednovat, ze penize lize v penezence.

Zdar Vitek

RomanSvoboda
Příspěvky: 11
Registrován: 24 zář 2018, 19:42
Reputace: 14
Kontaktovat uživatele:

Re: Workshop

Příspěvek od RomanSvoboda » 03 říj 2018, 11:14

Zajímavé plány, postřehl jste informace o tom, jakým způsobem budou investoři participovat na půjčkách, pokud budou již předem vyplaceny žadateli? Zůstane prostředí tržiště stejné, nebo bude nějaká změna? Díky

vvvlc
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 131
Registrován: 05 kvě 2018, 19:22
Reputace: 105
Kontaktovat uživatele:

Re: Workshop

Příspěvek od vvvlc » 03 říj 2018, 12:34

Bude to vice komplikovane i s ohledem na zooking.

1) Zadatel pozada o pujcku,
2) pokud zadatel projde pres risk, tak mu zonky hned posle penize na ucet.
3) castka k zainvestovani se rozdeli na nekolik casti
a) cast jde do zookingu - coz je takovej booking/autoinvest, co se nepodari zainvestovat, tak pujde na trziste
b) cast pujde trziste tak jako dnes
c) pak nekdo rikal, ze institucionalni investor by si rovnou ukrojil svuj dil jeste pred tim, nez to pujde na trziste tj bod b) (ale toto jsem nepostrehnul osobne), takze bez zaruky.

karlos
Příspěvky: 1
Registrován: 03 říj 2018, 20:40
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Workshop

Příspěvek od karlos » 03 říj 2018, 20:45

Ten bod s 1000 zesplatněnými je dobrej, hlavně že týden dva zpět vypustili nové risk stránky, kde píší jen o 399 :? Upřímně, přístí měsíc posílám větší častku na Zonky naposledy a nahazuju jen A++ včetně reinvestu, nějak mě zonky po roce přestává bavit, pociťuji to na kvalitě likvidity, která se zhoršuje. Jestli ten jejich rádoby autoinvest bude mít smysl, tak budu porfolio rozšiřovat o nové peníze.

Pobavili mě s tím, že využívají robozonky jako své rádoby AI :lol:

Jonatan
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 179
Registrován: 15 říj 2018, 20:16
Reputace: 92
Kontaktovat uživatele:

Re: Workshop

Příspěvek od Jonatan » 17 říj 2018, 11:51

vvvlc píše:
03 říj 2018, 12:34
c) pak nekdo rikal, ze institucionalni investor by si rovnou ukrojil svuj dil jeste pred tim, nez to pujde na trziste tj bod b) (ale toto jsem nepostrehnul osobne), takze bez zaruky.
To se do znacne miry delo i v minulosti u pujcek s vyssim ratingem, kdy Zonky investoval par desitek tisic do pujcky hned v prvnich sekundach, kdy byla vystavena na trzisti (obvykle tam daji 40 tis., ale dival jsem se jen namatkou).

Jinak diky za info, podle vseho uz ty rychle pujcky spustili, uz ted vidim, ze i pujcky, ktere jsou stale na trzisti a nejsou zcela zainvestovane, mi to ve vypisu pujcek oznacuje jako "v poradku" misto "na trzisti". Skoro zmizely i pujcky "na ceste".
Přílohy
sc3.png
sc3.png (4.08 KiB) Zobrazeno 14149 x
sc2.png
sc2.png (6.81 KiB) Zobrazeno 14149 x
sc1.png
sc1.png (92.6 KiB) Zobrazeno 14149 x

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Workshop

Příspěvek od vyvar z ovaru » 24 říj 2018, 10:14

V Brne bude 8. 11. workshop.

Přijměte, prosím, naše pozvání na workshop u Vás v Brně, který pořádáme 8. listopadu v Impact Hubu. Osobně Vám představíme důležité změny, které se týkají zrychlení půjček, zvýšení naší konkurenceschopnosti a nového rezervačního systému pro investory. Vysvětlíme Vám cestu, kterou se budeme společně ubírat a konkrétní kroky, které povedou k jejímu naplnění.

Program:

18:00 Registrace
18:15 Úvodní slovo
18:30 Představení změn
20:00 Otázky a odpovědi

Místo setkání:

Impact Hub
Cyrilská 7
Brno
602 00

Johnny_Machette
Příspěvky: 19
Registrován: 03 led 2019, 04:17
Reputace: 17
Kontaktovat uživatele:

Re: Workshop

Příspěvek od Johnny_Machette » 26 dub 2019, 18:24

Zdravím,

Je tu někdo kdo byl na včerejším workshopu a mohl by dát vědět co se probíralo??

Děkuji

Cheiron
Příspěvky: 2
Registrován: 23 črc 2019, 00:18
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - workshop

Příspěvek od Cheiron » 25 říj 2019, 09:55

Zdravím, 20.11. má být další workshop. Chtěl jsem se zeptat. Má cenu na ty workshopy chodit? Je to přínosné?
Díky

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - workshop

Příspěvek od LuckyLuke » 25 říj 2019, 16:18

Já bych na ty workshopy nechodil. To jsou neuvěřitelné bláboly. Mně stačilo vidět tato videa, po pár minutách jsem to vypnul.

Workshop vymáhání na Zonky: jak zachraňujeme půjčku
https://www.youtube.com/watch?v=Rt9KDwXw41g

Riskový workshop Zonky: jak chytře investovat
https://www.youtube.com/watch?v=WLtrAnC4aN0&t=7752s
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Hububamboo
Příspěvky: 2
Registrován: 28 říj 2019, 08:46
Reputace: 1
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - workshop

Příspěvek od Hububamboo » 28 říj 2019, 08:50

Pro mně byl tedy workshop Zonky přínosný. Nejsem zrovna nejzkušenější investorka, otrkávám se, a tak jsem se ráda dozvěděla nové informace. Diskutéři byli otevření otázkám a na ty moje mi odpověděli srozumitelně a získala jsem tak lepší přehled o investování - jak na Zonky, tak obecně. Navíc, fakt příjemná atmosféra a možnost potkat další investory. Za mě doporučuji. :-)

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - workshop

Příspěvek od LuckyLuke » 28 říj 2019, 09:35

Když by člověk o Zonky nevěděl nic, tak to může být přínosné. Já jsem v Zonky 3 roky a ještě jsem musel čekat přes 1/2 roku, než mi umožnili investovat. Nyní dělají inovace hlavně na aplikace do mobilů, rezervace půjček. Což není můj případ, já investuji pouze přes webovou platformu, takže investování je čím dále komplikovanější.
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

gulliver
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1206
Registrován: 22 říj 2019, 06:37
Reputace: 345
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - workshop

Příspěvek od gulliver » 29 říj 2019, 10:45

Jde někdo v Ostravě na ten workshop co nyní bude? Já se tam sice zaregistroval, ale zjistil jsem že nakonec nebudu moct jít, tak bych byl rád kdyby pak sem někdo napsal nějaké zajímavé info z toho workshopu.:)

core
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 44
Registrován: 26 bře 2019, 00:38
Reputace: 14
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - workshop

Příspěvek od core » 30 lis 2019, 13:07

Kdopak byl na workshopu? Já se z pracovních důvodů zůčatnit nemohl, tak bych ocenil kdyby se nekdo podělil o info :)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 50 hostů