Zonky - zkušenosti investorů


web: www.zonky.cz
Odpovědět

Je důležitý úvěrový příběh na Zonky?

Ano
84
39%
Ne
132
61%
 
Celkem hlasů: 216

Jonatan
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 179
Registrován: 15 říj 2018, 20:16
Reputace: 92
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - investoři

Příspěvek od Jonatan » 12 lis 2018, 16:57

karelpolacek píše:
12 lis 2018, 16:08
Ví někdo co znamená v přehledu investic stav odstoupení ? Díky za hint.
Taky mě to zaujalo, zřejmě jsme investovali do stejné půjčky.

Podle Úvěrových podmínek mají obě strany právo odstoupit od smlouvy.

Zonky může odstoupit:
5.3. V případě, že:
a) jste se dostal (a) do prodlení se splacením alespoň dvou splátek nebo do prodlení s placením jedné splátky po
dobu delší než tři měsíce,
b) jste uvedl (a) v návrhu nepravdivé údaje,
c) jste porušil (a) některou z dalších povinností vyplývajících ze smlouvy,
d) bylo zahájeno exekuční, insolvenční nebo jiné řízení na Váš majetek (včetně dědického řízení),
nám musíte celý čerpaný úvěr na požádání splatit (tzv. „zesplatnění úvěru“).
Předčasná splatnost úvěru z výše uvedených důvodů nemá vliv na trvání smlouvy. Smlouva nadále trvá, a to až do
okamžiku, než zanikne způsobem stanoveným ve smlouvě, v úvěrových podmínkách nebo v právních předpisech.
5.4. V případech uvedených v § 3 písm. b), c) a d) této Hlavy můžeme odstoupit od smlouvy, pozastavit čerpání již
poskytnutého úvěru nebo sjednaný úvěr neposkytnout.
5.5. V případech uvedených v § 3 písm. a), b) a c) přirůstá neuhrazený úrok (na který nám vznikl nárok do doby
zesplatnění) a případné další platby (např. smluvní pokuty) k poskytnuté jistině. Dohodli jsme se, že jste nám povinný
platit úrok dohodnutý ve smlouvě pro případ řádného splácení úvěru i v případě zesplatnění úvěru, a to až do doby
úplného vrácení úvěru.
5.6. V případě, že budete v okamžiku čerpání úvěru v prodlení s platbou splátky nebo jiné platby související s jiným
úvěrem, který u nás máte, můžeme od smlouvy odstoupit a sjednaný úvěr neposkytnout.
Klient může odstoupit:
9.4 Od smlouvy můžete odstoupit do 14 dnů od jejího uzavření, a to bez uvedení důvodu. Odstoupení je třeba uplatnit
písemně na adrese našeho sídla uvedené ve smlouvě. Lhůta pro odstoupení se považuje za dodrženou, pokud nám
odstoupení odešlete nejpozději v poslední den lhůty. Pokud Vám před tím, než obdržíme Vaše odstoupení od smlouvy,
poskytneme úvěr, musíte nám vrátit částku, kterou jste od nás obdrželi na účet i s úrokem do dne splacení jistiny
(úrok se vypočítá na základě úrokové sazby dohodnuté ve smlouvě). K vrácení musí dojít bez zbytečného odkladu,
nejpozději do 30 dnů ode dne odeslání odstoupení. V případě odstoupení od smlouvy nejste povinen hradit poplatek
za poskytnutí úvěru. Odstoupení od smlouvy se nedotýká nároku na zaplacení smluvních pokut a poplatků
vyplývajících ze smlouvy, úvěrových podmínek, případně dalších souvisejících dokumentů.
U té půjčky, u které je uvedeno "odstoupení" nepíšou, z jakého to bylo důvodu, a podle všeho to vypadá, že ty peníze už ze Zonky odešly.

karelpolacek
Příspěvky: 8
Registrován: 05 bře 2018, 21:55
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - investoři

Příspěvek od karelpolacek » 12 lis 2018, 17:50

mi u té půjčky přišly zpátky 4kč a zbývá 1/20 splátek. Tak nevim :D

Jonatan
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 179
Registrován: 15 říj 2018, 20:16
Reputace: 92
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - investoři

Příspěvek od Jonatan » 12 lis 2018, 18:54

karelpolacek píše:
12 lis 2018, 17:50
mi u té půjčky přišly zpátky 4kč a zbývá 1/20 splátek. Tak nevim :D
Myslím, že ze zákona musí mít vše zakoupené po internetu, vč. služeb jako Zonky, možnost odstoupit od smlouvy do dvou týdnů, takže se s tím asi nedá nic dělat, když si někdo vezme půjčku, dostane peníze, a potom odstoupí od smlouvy. Naštěstí se to nestává moc často, za poslední rok mám odstoupení od smlouvy jen u dvou půjček. Peníze samozřejmě musí vrátit, tak uvidíme...

Janis8
Příspěvky: 14
Registrován: 23 črc 2018, 22:54
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - investoři

Příspěvek od Janis8 » 12 lis 2018, 21:28

Já investuju přes rok a výnos se pohybuje mezi 6 - 7 %. Zesplatněné mám zatím 3, pár v prodlení, ale s tím jsem tak nějak počítala. Takže vše hodnotím pozitivně, doufám, že bude pokračovat takhle dál

romancik
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 765
Registrován: 08 úno 2018, 15:18
Reputace: 258
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - investoři

Příspěvek od romancik » 13 lis 2018, 11:20

Z kolika půjček jsou ty 3 zesplatněné?

Jinak jsem se dnes podíval na stav zesplatněných půjček a u jedné (přes 200 dní po splatnosti) mě docela dostal stav:

15. 10. 2018 *** Jiné *** Při generování zesplatňujícího dopisu a jeho následném odeslání došlo k chybě. Z tohoto důvodu jsme museli dopis odeslat znovu. To způsobilo, že tento případ není ještě předán do advokátní kanceláře.
30. 7. 2018 Zesplatnění úvěru Vážení investoři, bohužel vás musíme informovat, že jsme půjčku, do které jste investovali, zesplatnili. Hledali jsme všechna možná řešení, aby klient dostál svému závazku. Teď má měsíc na úhradu této částky.

karelpolacek
Příspěvky: 8
Registrován: 05 bře 2018, 21:55
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - investoři

Příspěvek od karelpolacek » 13 lis 2018, 12:19

romancik píše:
13 lis 2018, 11:20
Z kolika půjček jsou ty 3 zesplatněné?

Jinak jsem se dnes podíval na stav zesplatněných půjček a u jedné (přes 200 dní po splatnosti) mě docela dostal stav:

15. 10. 2018 *** Jiné *** Při generování zesplatňujícího dopisu a jeho následném odeslání došlo k chybě. Z tohoto důvodu jsme museli dopis odeslat znovu. To způsobilo, že tento případ není ještě předán do advokátní kanceláře.
30. 7. 2018 Zesplatnění úvěru Vážení investoři, bohužel vás musíme informovat, že jsme půjčku, do které jste investovali, zesplatnili. Hledali jsme všechna možná řešení, aby klient dostál svému závazku. Teď má měsíc na úhradu této částky.
Já tam mám ještě

Kód: Vybrat vše

2. 11. 2018 		*** Jiné *** 	Klient přislíbil hradit dlužnou částku po 7000,- Kč měsíčně, první úhradu přislíbil k 9/11/2018. 
a opět ticho po pěšině..

Jonatan
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 179
Registrován: 15 říj 2018, 20:16
Reputace: 92
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - investoři

Příspěvek od Jonatan » 14 lis 2018, 13:22

Tak mám první odloženou splátku u pojištěné půjčky.
sc.png
sc.png (4.21 KiB) Zobrazeno 6955 x

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4491
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1582
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - investoři

Příspěvek od LuckyLuke » 14 lis 2018, 20:18

Jsem od 7.9.2018 k dnešnímu dni zvýšil počet půjček z 800 na 1209. Za 14 dní budu mít 2 roční výročí od 1. investice. Pak sem dám podrobnou statistiku. Realistický výnos mám cca 6,47% dle Stonky. Je zde také někdo, kdo investuje na Zonky již delší dobu? V září 2017 odešlo hodně investorů kvůli zvýšení poplatků. Já jsem pokračoval, do srpna 2018 jsem investoval velmi omezeně. Nyní jsem zase navyšoval investici. Trochu mi vadil narůstající počet zesplatněných půjček a že vymáhání trvá velmi dlouho. Ale na Stonky statistice je vidět vše podrobně a to mi trochu zklidnilo.
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Janis8
Příspěvky: 14
Registrován: 23 črc 2018, 22:54
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - investoři

Příspěvek od Janis8 » 14 lis 2018, 21:23

Mám 512 participací, vše je rozloženo mezi všechny ratingy. 
Co se týče informací, tak jsem měla podobnou zkušenost, která mě zarazila. Psala jsem jim a problém byl v doručení s poštou, proto občas ty stavy vypadají nesrozumitelně

Jonatan
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 179
Registrován: 15 říj 2018, 20:16
Reputace: 92
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - investoři

Příspěvek od Jonatan » 19 lis 2018, 16:10

Zajímavá věc - podle informací o rozdělení rizika mezi ratingy se v průběhu posledních měsíců situace zhoršuje u všech ratingů od A+ výše, a nejvíc očekávatelně u C a D. U D se podíl půjček nad 90 dnů po splatnosti zvýšil od února do července, ze kdy jsou poslední dostupná data, z 1,1 % na 4,5 %.
sc1.png
sc1.png (44 KiB) Zobrazeno 6813 x
https://zonky.cz/risk/

Podle obecných informací pro investory ale zůstává podíl rizikových nákladů beze změny - Zonky má na webu stále stejnou tabulku a nezdá ze mi, že by ji aktualizovali.
sc2.png
sc2.png (15.31 KiB) Zobrazeno 6813 x
Nevíte někdo, jak přesně ty rizikové náklady počítají, a jestli to odráží aktuální situaci zhoršování splatnosti u více rizikových ratingů? Je možné, že s tím zhoršováním už dopředu počítali, ale pokud ne, tak investovat na základě těch uváděných rizkových nákladů může být dost zavádějící.
Přílohy
sc1.png
sc1.png (44 KiB) Zobrazeno 6816 x
sc1.png
sc1.png (44 KiB) Zobrazeno 6816 x

T_o_m
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 183
Registrován: 14 srp 2017, 11:00
Reputace: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - investoři

Příspěvek od T_o_m » 20 lis 2018, 11:20

Jak i vyplývá z názvu tak se jedná o Očekávané rizikové náklady.
Mluvilo se i někde na webináři, že to jejich výpočet, jaké by měli být rizikové náklady.

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4491
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1582
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - investoři

Příspěvek od LuckyLuke » 20 lis 2018, 15:33

Ty jejich rizikové náklady budou fungovat určitě přesně u investorů, kteří investují do všech ratingů a počty půjček budou mít ve stovkách / 1 rating. Já jsem např. investoval do půjček ratingu C jen 2.600 Kč, u těch půjček co mi běží, mám ztrátu cca 50%. Nyní neinvestuji nic nad rating A.

Nejlépe mi vychází rating A++, tam mám splácení 100%. Ty beru i nepojištěné.
Risk 20.11.2018.png
Risk 20.11.2018.png (7.84 KiB) Zobrazeno 6740 x
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4491
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1582
Kontaktovat uživatele:

Zonky FORUM

Příspěvek od LuckyLuke » 20 lis 2018, 18:54

ZONKY FORUM
Zdravím ostatní investory, jelikož nemám účet na Facebooku, tak jsem se dostal na nějaké informace až na tomto foru. Jsou zde 2 příklady portfolií našich investorů. Mrkněte na to.

https://forum.zonky.cz/t/priklady-portf ... vestoru/68

Kamikadze
josefbenes95
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4491
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1582
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - investoři

Příspěvek od LuckyLuke » 28 lis 2018, 15:07

Zdravím ostatní investory. Měl bych na Vás dotaz, mám dnes 2leté výročí investování v Zonky. Připravuji velmi podrobný přehled vkladů, zisků, poplatků v čase, zesplatněných půjček. Použiji stranu ze Zonky - Moje investice, zbytek ze Stonky statistiky. Byl by také někdo ochotný se podělit o výsledky investování v Zonky? Mohli bych si za tímto účelem udělat 1 vlákno zde v Zonky. Udělal bych přesnou osnovu, co by tam mělo být vidět. Pro ostatní investory by bylo pěkně přehledně vidět, jak jim to funguje a jakých zisků lze dosáhnout. Bylo by to porovnání např. vůči podílovým fondům, spořícím účtům či nyní nabízeným státním dluhopisům.

Díky za odpověď.
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

vvvlc
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 131
Registrován: 05 kvě 2018, 19:22
Reputace: 105
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - investoři

Příspěvek od vvvlc » 28 lis 2018, 15:46

ja klidne prispeji svoji troskou do mlyna, kllidne poskytnu svuj stonky soubor, ale zacal jsem v 2018/5, takze mam jen kratkou historii.
V

Uživatelský avatar
FraK
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1898
Registrován: 27 lis 2018, 22:01
Reputace: 1402
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - investoři

Příspěvek od FraK » 28 lis 2018, 18:15

Ja bych taky klidne prispel, ale mam prilis kratkou historii. Od 08/2018. Coz zatim nema zadnou vypovidajici hodnotu.
Zkušenosti:
P2P (P2B): Mintos, Zonky, Ronda, Bondster, Investown, Upvest, FinGOOD, Roger, Nafirmy, Robocash, PeerBerry, Lendermarket, Afranga, Esketit, Lande, EstateGuru, Roier
Broker: FIO, Interactive, LYNX, eToro, Degiro, Revolut

Flyboy
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 710
Registrován: 10 črc 2018, 19:14
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - investoři

Příspěvek od Flyboy » 02 pro 2018, 20:21

Zonkům se zase podařilo mě naštvat.

Klientka měla rating A, což by mělo být v pohodě, zaplatila 2 splátky a pak najednou zpráva:

"Vážení investoři, u klienta došlo k prohlášení úpadku a schválení oddlužení. Tuto půjčku jsme z tohoto důvodu zesplatnili."

Schválení oddlužení, trvá 1-3 měsícě. Podle soudu který to vyřizuje. Takže milá paní si vzala půjčku a zároveň si podala žádost o oddlužení, které jí soud schválil, takže při troše štěstí uvidím za 5 let 30% mínus to co si ještě uzobnou Zonky
Tak mi někdo vysvětlete, jakým způsobem si Zonky klienty ověřují, když dostala A rating a přitom měla půjčky, které podle soudu není schopna splácet.
Buď se jedná o pojistný podvod, nebo jsou Zonky úplně k ničemu.

Jonatan
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 179
Registrován: 15 říj 2018, 20:16
Reputace: 92
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - investoři

Příspěvek od Jonatan » 02 pro 2018, 21:14

Flyboy píše:
02 pro 2018, 20:21

Buď se jedná o pojistný podvod, nebo jsou Zonky úplně k ničemu.
Předpokládám, že z registrů Zonky viděli, že má další půjčky, čemuž odpovídá i rating A - od ratingu A++ se celkem běžně v dotazech objevuje, že mají další půjčku/půjčky. Pokud je ale kumulovala jednu za druhou a používala je ke splácení, tak se mohla celkem dlouho vyhýbat exekuci, a tím pádem dostala zelenou, protože vše včas splácela.

Takže nevím, jestli je vina u Zonky. Spíš by mě zajímalo, proč jí soud schválil oddlužení, když poslední půjčku si zřejmě brala těsně před tím. I když úmysl se vždycky prokazuje dost těžko.

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4491
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1582
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - investoři

Příspěvek od LuckyLuke » 02 pro 2018, 22:15

Stalo se mi to už také. Dokonce se mi stalo, že po 1 splátce zemřel. Nejlepší ale byl tento borec "pan učitel Karel".

http://diamondstudearrings.blog.gamee.c ... e-vysluzbe
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Flyboy
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 710
Registrován: 10 črc 2018, 19:14
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - investoři

Příspěvek od Flyboy » 03 pro 2018, 06:47

No tak to je super, že Zonky půjčují i lidem co mají milionový dluh a sedí na pracáku :D Super pro Zonky, které dostanou provizi a nenesou žádné riziko, pro Investory už to tak moc super není ;)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů