Zonky - zkušenosti investorů


web: www.zonky.cz
Odpovědět

Je důležitý úvěrový příběh na Zonky?

Ano
84
39%
Ne
132
61%
 
Celkem hlasů: 216

romancik
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 765
Registrován: 08 úno 2018, 15:18
Reputace: 258
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - investoři

Příspěvek od romancik » 04 zář 2018, 08:13

roadyy píše:
03 zář 2018, 22:57
Ahoj investoři, asi špatná otázka, nečetl jsem celé vlákno. Ale minulý týden jsem se zaregistroval na zonky a nahrál tam peníze, abych mohl dokončit registraci. Ty peníze se mi pak načtou na mou peněženku v profilu, nebo tam musím nahrát další částku? Díky za odpověď


Sent from my iPhone using Tapatalk
Tak jestli si dobře pamatuji, nejdříve jsem dokončil registraci a potom jsem posílal peníze podle pokynů na stránce Dobití peněženky (možná se objevila podobná stránka u dobití peněženky hned po návštěvě profilu). Jsou tam údaje pro spárování platby. Ovšem vím, že to tenkrát poprvé pár dní trvalo. Tak zkus chvíli počkat, není to hned druhý (třetí den).
Každopádně by se peníze měly objevit v profilu, pokud jsi zadal správná čísla.

roadyy
Příspěvky: 2
Registrován: 03 zář 2018, 22:54
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - investoři

Příspěvek od roadyy » 04 zář 2018, 08:53

romancik píše:
roadyy píše:
03 zář 2018, 22:57
Ahoj investoři, asi špatná otázka, nečetl jsem celé vlákno. Ale minulý týden jsem se zaregistroval na zonky a nahrál tam peníze, abych mohl dokončit registraci. Ty peníze se mi pak načtou na mou peněženku v profilu, nebo tam musím nahrát další částku? Díky za odpověď


Sent from my iPhone using Tapatalk
Tak jestli si dobře pamatuji, nejdříve jsem dokončil registraci a potom jsem posílal peníze podle pokynů na stránce Dobití peněženky (možná se objevila podobná stránka u dobití peněženky hned po návštěvě profilu). Jsou tam údaje pro spárování platby. Ovšem vím, že to tenkrát poprvé pár dní trvalo. Tak zkus chvíli počkat, není to hned druhý (třetí den).
Každopádně by se peníze měly objevit v profilu, pokud jsi zadal správná čísla.
Jojo díky, už to tam naskočilo. Byl jsem na to moc nedočkavý. Snad neuspěchám špatné investice.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Airbus
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 89
Registrován: 12 zář 2017, 13:54
Reputace: 52
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - investoři

Příspěvek od Airbus » 05 zář 2018, 05:32

[/quote]
Předpokládám, že jsi investoval většinu peněz před změnou poplatků u Zonky, ale stejně je mi divné, že neklesají % u výnosu, protože by mě zajímalo, jak dosahuješ takovéhoto výnosu. Můžeš nám povědět, jak máš nastavené investice, že máš takovéto výnosy? Docela by mě to zajímalo. Protože přes investice do rizikovějších půjček jsem na aktuálním výnosu 7,5 a očekávaným jen 5,1. Ovšem začal jsem investovat až po zvednutí poplatků :-(
[/quote]
Přílohy
Snímek obrazovky 2018-09-05 v 4.52.26.png
Snímek obrazovky 2018-09-05 v 4.52.26.png (13.75 KiB) Zobrazeno 6987 x
Snímek obrazovky 2018-09-05 v 4.55.23.png
Snímek obrazovky 2018-09-05 v 4.55.23.png (12.5 KiB) Zobrazeno 6987 x
Snímek obrazovky 2018-09-05 v 5.14.09.png
Snímek obrazovky 2018-09-05 v 5.14.09.png (16.77 KiB) Zobrazeno 7002 x
Naposledy upravil(a) Airbus dne 05 zář 2018, 09:49, celkem upraveno 1 x.

JPT
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1177
Registrován: 25 zář 2016, 15:01
Reputace: 428
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - investoři

Příspěvek od JPT » 05 zář 2018, 07:41

roadyy píše:
03 zář 2018, 22:57
Ahoj investoři, asi špatná otázka, nečetl jsem celé vlákno. Ale minulý týden jsem se zaregistroval na zonky a nahrál tam peníze, abych mohl dokončit registraci. Ty peníze se mi pak načtou na mou peněženku v profilu, nebo tam musím nahrát další částku? Díky za odpověď
Že bych si taky nahrál peníze ? Tak 100 tisíc by mohlo stačit

Loading money.jpg
Loading money.jpg (10.16 KiB) Zobrazeno 6997 x

:lol:
Tabulka pro výpočet z výpisu Mintosu (nejaktuálnější, kterou mám) : https://drive.google.com/drive/folders/ ... 2_ZU-jF0qC

romancik
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 765
Registrován: 08 úno 2018, 15:18
Reputace: 258
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - investoři

Příspěvek od romancik » 12 zář 2018, 15:50

Airbus píše:
05 zář 2018, 05:32
Díky moc.
Rád bych se ještě zeptal, nebojíš se, že ti pak budou dělat půjčky co budou ve ztrátě více, než samotný výdělek? V současnosti mi na půjčkách v prodlení vázne skoro o polovinu více, než je celý zisk, co jsem doteď měl. Tato dlužná částka se přitom neustále zvyšuje a vypadá to, že spousta z těch půjček míří do defaultu. (investuji 8 měsíců, dělá to 6% půjček).
Koukám, že investuješ hlavně do ratingu B, C, D. Říkám si, že investovat do takto rizikových půjček se tak moc nevyplatí. Zvlášť, když C a D mám se zpožděním kolem těch 10% všech půjček a jasně směřují do defaultu :-(. V defaultu mám zatím jen asi jedno procento, ale další půjčky k tomu jasně směřují a nevypadá to, že by v defaultu nějaké peníze moc vymohli.

Předem díky za odpověď.

Airbus
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 89
Registrován: 12 zář 2017, 13:54
Reputace: 52
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - investoři

Příspěvek od Airbus » 13 zář 2018, 14:33

Ano ze zacatku to tak bylo a mel jsem to stejne, nyni uz jsem v zisku který je vetsi nez default a zpozdene. Samozrejme je fajn to brat trochu s rezervou ale je treba pocitat to, ze se ti vrati z defaultu rekneme 30-40% v prubehu dalsich 6let. Na Zonky jsem vlastne cca rok a pul, nejhorsi vysledky byli prave nekde mezi 6-12mesicem investovani.

Flyboy
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 710
Registrován: 10 črc 2018, 19:14
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - investoři

Příspěvek od Flyboy » 14 zář 2018, 12:45

Taky jsem z těch Zonků dost zklamaný. Ti co to vychvalují začali všichni ještě před zvýšením poplatků, by mě zajímalo jak by se tvářili kdyby začínali teď :D Já jsem tam cca 3-4 měsíce a když sečtu to co se mi víc než měsíc nesplácí (takže pravděpodobně konec) a poplatky, tak jsem v mínusu.
Ten možný výnos v řádu jednotek procent absolutně neodpovídá tomu riziku. A to jsme na vrcholu hospodářského cyklu s minimální nezaměstnaností. Jestli přijde krize a nezaměstnanost vyskočí na 10%, tak bude prodělávat naprostá většina investorů.
Nicméně nebudu zatím činit ukvapené závěry, dal jsem tam posílat 1000Kč měsíčně a uvidím jak to bude vypadat za rok.

FrantisekKardaus
Příspěvky: 10
Registrován: 16 zář 2018, 09:39
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - investoři

Příspěvek od FrantisekKardaus » 17 zář 2018, 17:49

Jenom přidám svůj dojem z ročního působení na Zonkách. Narval jsem tam něco málo přes 100 tisíc a musím říct, že se mi to zdá jako limitní suma. I když už nic neposílám (kromě obligátního litru měsíčně), nejsem v podstatě schopný ty peníze, co se průběžně vrací, reinvestovat. Obzvlášt v posledním měsíci mi přijde, že tam smysluplných příběhů je strašně málo. Mám teda pár zásad, kterých se držím a který mi to investování stěžuje:
1. nedávám - až na výjimky- peníze na auta (z větší části mám pocit, že je to pro lidi, co to auto ani nepotřebují. Pak to nemá mj. v Praze vypadat, jak vypadá).
2. odmítám dávat peníze na dovolené nebo na iPhony (cesta do pekel, IMHO by tyhle záměry vůbec neměli mít možnost si brát půjčku, kdekoliv!)
3. dávám po 200kč, větší sumy jenom když mě zaujme příběh (typicky rozjezd smysluplně vypadajícího podnikání, ale těchto případů je na zonkách naprostý minimum)
4. preferuju pojištěné půjčky, ale shodou okolností všechny půjčky, které se zatím v portfoliu jeví jako problematické a směřující k defaultu, jsou pojištěné - jenomže ta pojistka samozřejmě nekryje to, že někdo prostě přestane splácet a neřeší to
5. sekundární trh jsem nevyužil

Takže teď přemýšlím, že bych zkusím Mintos, ale trochu mě to děsí, přeci jen, uživatelsky jsou Zonky pro amatéra jako dělané.

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4490
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1581
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - investoři

Příspěvek od LuckyLuke » 17 zář 2018, 18:25

Já jsem začal nejdříve na Zonky, pak jsem se dostal sem na forum a všichni básnili o Mintosu, tak jsem tam po 3 měsících v Zonky také začal investovat v Mintosu. V Zonky jsem přišel už o hodně peněz - zesplatněné = 6355 Kč, po splatnosti mám dalších 6000 Kč. Toto v Mintosu není. Dále je v Mintosu autoinvest, který se o vše stará sám. Nyní tam poklesly úroky za 14% na 10-11%. To je ale pořád o 5 % víc než Zonky. Investoři jsou naštvaní, ale zatím pokračují.
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

FrantisekKardaus
Příspěvky: 10
Registrován: 16 zář 2018, 09:39
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - investoři

Příspěvek od FrantisekKardaus » 17 zář 2018, 18:51

LuckyLuke píše:
17 zář 2018, 18:25
Já jsem začal nejdříve na Zonky, pak jsem se dostal sem na forum a všichni básnili o Mintosu, tak jsem tam po 3 měsících v Zonky také začal investovat v Mintosu. V Zonky jsem přišel už o hodně peněz - zesplatněné = 6355 Kč, po splatnosti mám dalších 6000 Kč. Toto v Mintosu není. Dále je v Mintosu autoinvest, který se o vše stará sám. Nyní tam poklesly úroky za 14% na 10-11%. To je ale pořád o 5 % víc než Zonky. Investoři jsou naštvaní, ale zatím pokračují.
Já snad zatím na zonkách přišel jenom o málo, ale mám taky jenom málo investic v nejhorších kategoriích. Občas to jsou fakt lidi, co nedají dohromady smysluplně ani tu větu, kterou o půjčku žádají: to není typ dlužníků, kterým bych chtěl svoje peníze dávat. Ale mám tím pádem holt výnos něco nad 6%, což není moc...

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5473
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1111
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - investoři

Příspěvek od Jan » 17 zář 2018, 19:10

FrantisekKardaus píše:
17 zář 2018, 18:51
LuckyLuke píše:
17 zář 2018, 18:25
Já jsem začal nejdříve na Zonky, pak jsem se dostal sem na forum a všichni básnili o Mintosu, tak jsem tam po 3 měsících v Zonky také začal investovat v Mintosu. V Zonky jsem přišel už o hodně peněz - zesplatněné = 6355 Kč, po splatnosti mám dalších 6000 Kč. Toto v Mintosu není. Dále je v Mintosu autoinvest, který se o vše stará sám. Nyní tam poklesly úroky za 14% na 10-11%. To je ale pořád o 5 % víc než Zonky. Investoři jsou naštvaní, ale zatím pokračují.
Já snad zatím na zonkách přišel jenom o málo, ale mám taky jenom málo investic v nejhorších kategoriích. Občas to jsou fakt lidi, co nedají dohromady smysluplně ani tu větu, kterou o půjčku žádají: to není typ dlužníků, kterým bych chtěl svoje peníze dávat. Ale mám tím pádem holt výnos něco nad 6%, což není moc...
No, na Mintosu to je to v reálu na SM v taky okolo 6%. Ale zase to jsou celkem likvidní půjčky (do 3M) a je tam buyback garance ze strany poskytovatele. Na Bonsteru by mohly být výnosy výše, ale Bondster nepoužívám, takže detaily/současný stav nevím.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

RomanSvoboda
Příspěvky: 11
Registrován: 24 zář 2018, 19:42
Reputace: 14
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - investoři

Příspěvek od RomanSvoboda » 24 zář 2018, 19:54

Airbus píše:
13 zář 2018, 14:33
Ano ze zacatku to tak bylo a mel jsem to stejne, nyni uz jsem v zisku který je vetsi nez default a zpozdene. Samozrejme je fajn to brat trochu s rezervou ale je treba pocitat to, ze se ti vrati z defaultu rekneme 30-40% v prubehu dalsich 6let. Na Zonky jsem vlastne cca rok a pul, nejhorsi vysledky byli prave nekde mezi 6-12mesicem investovani.
Plně souhlasím, u mne stejná zkušenost. Je třeba také myslet na statistiku velkých čísel, která ale nefunguje, pokud má někdo pouze jednotky či několik desítek investic, dále si začínající investoři musí uvedomit, že po měsíci investování ještě nemusí mít připsanou žádnou splátku od dlužníků, všechno chce svůj čas. Také si před investováním rozmyslet, do jakého ratingu (rizika) chci jít ...

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4490
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1581
Kontaktovat uživatele:

Zonky - pojištěné vs. nepojištěné půjčky

Příspěvek od LuckyLuke » 29 zář 2018, 21:33

romancik píše:
26 zář 2018, 07:56
Airbus píše:
23 zář 2018, 10:18
vvvlc píše:
22 zář 2018, 15:08
moje strategie je progresivni portfolio coz je hlavne a,b,c., pak mam vsechny pujcky pojistene a max 30 mesicu.
Zrovna pred tydnem Zonky sdelilo, ze pujcky pojistene jsou na tom aktualne hure nez pujcky nepojistene :idea: Samozrejme se to muze casem zmenit...
Taky by mne zajímalo, kde to psali.

Osobně mám u pojištěných poměr 4,8% opožděných půjček a v nepojištěných 9,4%. Jenže to má 2 háčky. Nejdříve jsem investoval do nepojištěných, takže ty jsou starší a tím pádem je větší pravděpodobnost, že u nich dojde k nesplácení, a druhý je v tom, že jsem trochu změnil strategii a neinvestuji tolik do ratingů C a D (ale zároveň ani tolik do A* a A**). Je to na vzorku asi 300 půjček.
Také mě to zajímalo, jaký mám poměr pojištěných vs. nepojištěných půjček a jak je to se splácením u těchto 2 skupin.

Mám 170 půjček pojištěných půjček a ty jsou řádně spláceny. Zbytek je 1010 půjček.

Tady mám 26 půjček po splatnosti.
V pořádku 779 půjček.
Zaplaceno 188 půjček.
Zesplatněno 17 půjček.
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Flyboy
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 710
Registrován: 10 črc 2018, 19:14
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - investoři

Příspěvek od Flyboy » 01 říj 2018, 10:28

Jeslti je to klasické pojištění schopnosti splácet, tak to žádnná velká jistota není. Nikdo z nás netuší co v té pojistce je napsáno. Jeslti je to jen pro případ úmrtí a invalidity, nebo i nemoci a ztráty zaměstnání. A i v případě že to bude na vše, je tam velké množství výluk a dlouhá karenční doba. Nemoc nebo ztráta zaměstnání musí trvat klidně i 3 měsíce, aby se tím pojišťovna začala zabývat a když něco vyplatí tak v žádném případě nebude splácet místo dlužníka. Zaplatí mu 6-12 měsíční splátek a tím to pro ni hasne.
No a umřít musí dlužník také podle předem připraveného scénáře, aby pojišťovna zbytek úvěru zaplatila

vvvlc
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 131
Registrován: 05 kvě 2018, 19:22
Reputace: 105
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - investoři

Příspěvek od vvvlc » 01 říj 2018, 10:44

vice informaci o pojisteni: https://zonky.cz/pojisteni/

napr:
Stal se vám úraz nebo jste nemocní, ale jste ve zkušební či výpovědní době nebo v pracovním poměru na dobu určitou nebo nejste zaměstnancem? --> Pojišťovna vám pošle peníze na úhradu splátky.


Ramcova smlouva: https://zonky.cz/pojisteni/clkg/https/z ... mlouva.pdf

Pokud se mi podari dorazit na workshop, tak se zkusim zeptat jak moc lide vyuzivaji zachranou vestu, tj:
1) v kolika pripadech pojistovna zacala platit misto dluznika
2) jak casto se odkladaji splatky
Vitek

Flyboy
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 710
Registrován: 10 črc 2018, 19:14
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - investoři

Příspěvek od Flyboy » 01 říj 2018, 11:25

No to je fajn, ale karenční dobu a spoustu výluk máš i v té smlouvě od Zonky

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4490
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1581
Kontaktovat uživatele:

Zonky - investoři

Příspěvek od LuckyLuke » 04 říj 2018, 14:25

Díval jsem se na lukrativní pojištěné půjčky na kratší dobu. Je vidět že většinu do nich investuje ZONKY. Což není fér a na drobné investory nechávají jen půjčky druhé kategorie. Zde dávám několik půjček z dneška na ukázku.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Stani
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 130
Registrován: 26 led 2017, 10:03
Reputace: 41
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - investoři

Příspěvek od Stani » 04 říj 2018, 18:58

Dříve jsem investoval do C,D. Po změně poplatků pouze do A**, A*, A++ Pouze 3 nejlepší ratingy. Jsem spokojený. Dlužníci se zastavili, všichni splácí. Minimum předčasně splacených půjček, které mi dřív tankovali složitě získané C a D v dobách 1% poplatku. Pak Vám jich pár zesplatní nebo se životní situace dlužníku změní a je refinancování.

Celkem vyděláno 14 555 Kč
Po splatnosti 5 218 Kč (Blbý je, že ty po splatnosti jsou většina bez jediné splátky, to jsem vůbec nevychytal, dost to mrzí) Ještě jsem si během klikacích závodů říkal, jak vybírám dobře.

14555-5218 = 9337 Kč

Od změny poplatků mám většinu 128 400 Kč v A** A* A++ a ani jedna opožděná splátka. Pokud se nepletu poplatky se měnily před rokem? A prostě ani jedna opožděná splátka, která by byla zanesená do grafu Aktuální čísla, jak si vedu.

Já si nedokážu představit, že bych se vrátil teď k horším tarifům za ty poplatky. Podle Zonky by to měly být nejvýnosnější tarify, ale už se mi do nich nechce. Zbytečně zkažená nálada, když dlužník nepošle ani korunu a zabalí to před první splátkou. Sice se musí dívat na celé portfólio a neřešit jednotlivé problémové půjčky, ale ruku na srdce, když si toho všimnete, tak to trochu zamrzí :D Jak jste na tom vy v poměru CELKEM VYDĚLÁNO VS PO SPLATNOSTI?

Jaké ratingy máte oblíbené?

Ty nižší tarify už pouze dojíždějí. Přes rok jsem nic nehodil do ničeho jiného než ty první 3.
zzzz.png
zzzz.png (27.16 KiB) Zobrazeno 6450 x

Stani
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 130
Registrován: 26 led 2017, 10:03
Reputace: 41
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - investoři

Příspěvek od Stani » 04 říj 2018, 19:18

Tak jsem to projel a není to tak špatné. Tohle jsou ty největší smůly, kdy dlužník poslal opravdu málo a už je to rok a více v prodlení. Leží v tom ty 2100 a zbytek 3 118 Kč aspoň něco poslal ;)
zzzzz4.png
zzzzz4.png (50.5 KiB) Zobrazeno 6446 x

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4490
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1581
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - investoři

Příspěvek od LuckyLuke » 05 říj 2018, 21:37

Stani píše:
04 říj 2018, 19:18
Tak jsem to projel a není to tak špatné. Tohle jsou ty největší smůly, kdy dlužník poslal opravdu málo a už je to rok a více v prodlení. Leží v tom ty 2100 a zbytek 3 118 Kč aspoň něco poslal ;)
A jak jsi na tom s očekávaným a aktuálním výnosem ?

Toto je můj stav :
Aktivní investice.jpg
Aktivní investice.jpg (24.13 KiB) Zobrazeno 6401 x
Lepší grafy jsou ze Stonky. Riskboard. Zonky totiž ukazuje jen to co se jim hodí - tedy po splatnosti = zesplatněné půjčky. Platby se zpožděním vůbec neukazují.
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů