Zonky - zkušenosti investorů


web: www.zonky.cz
Odpovědět

Je důležitý úvěrový příběh na Zonky?

Ano
84
39%
Ne
132
61%
 
Celkem hlasů: 216

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - investoři

Příspěvek od vyvar z ovaru » 21 čer 2018, 11:10

„Dali jsme investování nový rozměr. Stává se z něho opravdový zážitek dostupný všem. Můžete poslat třeba 200 Kč do půjčky jednoduchým „swajpnutím“ nebo přímo z push notifikace. Ukázali jsme trhu nový standard, jak funguje moderní investování online,“ říká Pavel Novák, ředitel služby Zonky.

Asi jim jeste nikdo nerekl o autoinvestu. :lol: A co to je proboha za marketingove kecy, ze investovani je "opravdovy zazitek", investovani neni wellness v pivni lazni ani navsteva gurmanske restaurace. :mrgreen:

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4491
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1582
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - investoři

Příspěvek od LuckyLuke » 21 čer 2018, 11:19

Udivuje mě i ta jejich masivní reklama v TV. Já postupně vybírám investované peníze. Jejich strategie : půjčování lidem, kteří jsou předlužení a nezaplatí ani jednu splátku a za malé úroky (které stejně nezaplatí) mi také nesedí. Nemají žádnou garanci pro investory, už mám cca 6000 Kč po splatnosti a stále se nic neděje.
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5474
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1112
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - investoři

Příspěvek od Jan » 21 čer 2018, 11:23

vyvar z ovaru píše:
21 čer 2018, 11:10
„Dali jsme investování nový rozměr. Stává se z něho opravdový zážitek dostupný všem. Můžete poslat třeba 200 Kč do půjčky jednoduchým „swajpnutím“ nebo přímo z push notifikace. Ukázali jsme trhu nový standard, jak funguje moderní investování online,“ říká Pavel Novák, ředitel služby Zonky.

Asi jim jeste nikdo nerekl o autoinvestu. :lol: A co to je proboha za marketingove kecy, ze investovani je "opravdovy zazitek", investovani neni wellness v pivni lazni ani navsteva gurmanske restaurace. :mrgreen:
Kde se dá sehnat ten matroš, na kterém jede Pavel Novák, ředitel služby Zonky? Jeho působení je fantastické :o)

Ehhh... No, možná jsou Zonky věrny prapůvodnímu ideálu P2P mikropůjček, ale z pohledu investora mi Zonky dlouhodobě přijdou jako nepoužitelný
produkt. (Koneckonců, o mém podezření že Zonky mají jen zaplácnout P2P díru na trhu, aby ztížily vstup případné konkurenci jsem tu už psal.) Navíc jsem silně alergický na takovéto superlativní marketingové kecy, zvlášť když vím, že zkušenosti investorů jsou spíše negativní (o podobnosti s mBank jsem tu už taky ostatně psal).

BTW - třeba to pán myslel tak, že investování na Zonky je něco jako adrenalinový zážitek ala: Uvidím z těch peněz, co jsem tam poslal, ještě někdy něco?

EDIT:
PS - Jinak zprávu jsem (vyjma uvedené citace) nečetl, Zonky je zcela mimo můj zájem. Ale fakt je, že jsem na Zonky asi docela alergický. Měl bych s tím něco udělat...
Naposledy upravil(a) Jan dne 21 čer 2018, 15:58, celkem upraveno 1 x.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - investoři

Příspěvek od vyvar z ovaru » 21 čer 2018, 11:58

No kdyz uz jsme u toho, zrovna mi dosla odpoved ze Zonky - nedavno mi autoinvest neco zainvestoval a vyskocila na me moznost hodnoceni, tak jsem jim tam neco pripsal a tohle mi odepsali:



Dobrý den,

děkujeme za zpětnou vazbu a za hodnocení. Aby mohla celá služba dlouhodobě růst a na tržišti byl dostatek kvalitních příběhů, je nezbytné mít i příjem. Nejde pouze o náklady na marketing, který něco stojí, ale za každou poptávkou po půjčce stojí pořádná dřina. Zákazník prochází nejen přes zákaznickou péči, následně se zpracovávají a ověřují doklady a připravuje se nabídka. Co se týče nastavení našeho schvalovacího procesu, funguje velmi dobře a výsledky jsou veřejně dostupné na www.zonky.cz/risk. Dále jsou tu i další náklady na rozvoj celé platformy i její údržbu.

Pro velké investory existuje sleva na poplatku. Více si o ní můžete přečíst zde: https://zonky.cz/zonky-vyhody/

Tedy oproti konkurenci nabízíme vlastní risk. Velmi dobře víte, jaký úrok dostal zákazník, kolik z toho máme poplatek a co z toho máte vy jako investor. Pokud bychom měli garantovat odkup, tak by to šlo dvojí cestou: Buď se zástavou: to by samozřejmě šlo ruku v ruce s horší bonitou, nebo s nižší úrokovou sazbou. Druhá možnost je ta, že bychom zvýšili poplatky, aby se tato garance měla z čeho hradit. Ani jedno není z cest, kterou bychom se chtěli vydat. Rozhodně ale doporučuji workshop risku, kde Aleš Černý řeší otázky risku a jak si sestavit portfolio: https://www.youtube.com/watch?v=WLtrAnC4aN0

Bohužel autoinvest je trochu legislativní záležitost a s aktuálním nastavením podmínek není kvůli licenci možný. Každopádně uvažujeme nad něčím, co by vám ho mohlo nahradit. Doufám tedy, že pro vás budeme mít v dohledné době dobré zprávy.

S pozdravem

Iva


Zajimalo by me jaky legislativni problem by byl u autoinvestu.

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4491
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1582
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - investoři

Příspěvek od LuckyLuke » 21 čer 2018, 15:34

To jejich video na youtube to je pěkný materiál : 2 hod 37 minut blábolů, na to se nedá koukat. Akorát ztráta času.
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

lichtos
Příspěvky: 1
Registrován: 11 črc 2018, 11:42
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - investoři

Příspěvek od lichtos » 11 črc 2018, 11:47

LuckyLuke píše:
21 čer 2018, 15:34
To jejich video na youtube to je pěkný materiál : 2 hod 37 minut blábolů, na to se nedá koukat. Akorát ztráta času.
Ahoj,
jak to u tebe vypadá, opravdu se to nevrací a stagnuje splácení? Já teď právě rozmýšlím, jestli to má smysl tam dát nějaké peníze alespoň do "pojištěných" půjček - ale to bohužel kryje jen to, když se tomu člověku něco přihodí, nekryje to splácení :D. Chtěl jsem ti napsat soukromou zprávu, ale jelikož jsem si teď založil účet, tak to nemohu udělat...

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4491
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1582
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - investoři

Příspěvek od LuckyLuke » 11 črc 2018, 13:03

Já nyní investují cca 1000-2000 Kč měsíčně k udržení statusu Super investora. Kdyby náhodou... Investuji jedině do pojištěných půjček.

Zaplacené úroky : 26.200 Kč
Nesplacené půjčky : 6.600 Kč
Očekávaný výnos : 5.8 %

Výnos jsem měl 6.3 %, ale systematicky klesá. Odhadem tak 50% zisk ve srovnání s Mintosem.
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

vvvlc
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 131
Registrován: 05 kvě 2018, 19:22
Reputace: 105
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - investoři

Příspěvek od vvvlc » 11 črc 2018, 15:37

Ja jsem na tom obdobne,
  • mam zatim investovano 12000,
  • kazdy mesic tam poslu 1000kc,
  • investuji pouze do pojistenych pujcek
  • investuji pouze do pojistenych pujcek
  • jsem na zonky 3. mesicem, a zatim nemam zadnou nesplacenou pujcku, ale to je otazka casu nez prijde
  • ucekavany vynos 5.57%
V

romancik
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 765
Registrován: 08 úno 2018, 15:18
Reputace: 258
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - investoři

Příspěvek od romancik » 12 črc 2018, 12:13

Zatím jsem na tom také podobně, začal jsem investovat na začátku roku. Investice jsem rozložil rovnoměrně po B, u C a D mám trochu méně (asi polovinu co ostatních).

Taky tam stále posílám tu tisícovku - co kdyby... A přece jen stále ještě je to lepší výnos, než je ze spořícího účtu.

Osobně jsem zatím na úrocích získal skoro 2300 Kč, ovšem z toho je 579 Kč poplatků!

Také investuji do pojištěných půjček, v současnosti mám 14 neplatících (z 300) a z toho 1 pojištěnou (ta už je se splátkou opožděná 22 dní, tak teď čekám, co se bude dít). Z toho je již 1 půjčka zesplatněná (k zesplatnění došlo po 102 dnech a po dalších 10-ti dnech došlo k první zesplatněné splátce, ovšem jen 6 tisíc ze 170, takže jen plivnutí, jsem zvědav, kolik se vrátí). Další 2 půjčky jsou už v prodlení déle jak 60 dní a další 4 déle jak 50 dní, takže u těch je jasné, že k zesplatnění spějí.

Očekávaný výnos mám jen 5,1%, aktuální výnos udává Zonky 7,8%.
Osobně si dělám srovnávací tabulku, kde si měsíčně počítám, kolik jsem tam vložil, jednoduchým způsobem, dle této tabulky mi vychází 6,1% (nevím však, jestli počítám správně, ale pro zjednodušené srovnání i ostatních investic mi to stačí)

tonda 2
Příspěvky: 13
Registrován: 31 srp 2017, 16:41
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - investoři

Příspěvek od tonda 2 » 13 črc 2018, 10:49

Já tam mám 100K, už nic neposílám, ale vše reinvestuji, aktuální výnos kolem 6,5 %, celkem 463 aktivních půjček, jsem tam cca rok a něco.

Teď mám opožděnou jednu půjčku a celkem je v prodlení 5 Kč (úrok i jistina), zpoždění je 23 dní a chybí ještě 74 splátek z 84.

Na primárním jsem všude po dvoukilu, sekundár samozřejmě ne, ale taky držím co nejmenší částky.

Reinvestuji v podstatě jen na sekundáru.

vvvlc
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 131
Registrován: 05 kvě 2018, 19:22
Reputace: 105
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - investoři

Příspěvek od vvvlc » 13 črc 2018, 11:29

add sekundar: vlastne se mi nikdy nepodarilo nic chytit na sekundaru vzdy bylo trziste prazdne.
Pouzivate nekdo robozonky ci autoinvest pres zotify nebo jedete vsechno rucne pres web / zonkoid.
Jinak jeste mam jedno pravidlo, ze neinvestuji do pujcek delsi nez 31 mesicu a vsechny pujcky musi byt pojistene.

V

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4491
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1582
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - investoři

Příspěvek od LuckyLuke » 13 črc 2018, 14:53

Zdravím, chtěl jsem trochu rozjet diskuzi. Jsem v Zonky už 2 roky. A to jsem ještě musel cca 1/2 roku čekat. Mám 737 půjček. Zesplatněných a po splatnosti mám hodně. Cca 1.5 roku se s nimi nic neděje. Investoval jsem maximálně do ratingu A, dále A+, A++. Nyní investuji v malé míře pouze do pojištěných půjček. Dnes jsem do mobilu nainstaloval Zonkoid. Můžete sem prosím napsat jak funguje robozonky (polopatě). Doma mám PC, tablet či mobil (jen WiFi připojení na internet). Díky za odpověď.
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

vvvlc
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 131
Registrován: 05 kvě 2018, 19:22
Reputace: 105
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - investoři

Příspěvek od vvvlc » 13 črc 2018, 17:36

Aby si Robozonky mohl poradne pouzit, tak musi bezet 24h (na tabletu nebo telefonu ne spustit nejde). Potrebujes bud windows, linux nebo mac je to Java aplikace, ktere nema graficke rozhrani.
Po na instalovani musis vytvorit investovaci strategii, coz je textovy soubor napr:
# Konfigurace strategie vytvořená 10.5.2018 nástrojem natural-strategy-setup verze 091d2d3
Tato strategie vyžaduje RoboZonky ve verzi 4.3.0 nebo pozdější.
- Obecná nastavení
Robot má udržovat progresivní portfolio.
Běžná výše investice je 200 Kč.
Investovat maximálně 1 % výše úvěru.
Investovat pouze pokud disponibilní zůstatek přesáhne 200 Kč.

- Filtrování tržiště
Ignorovat vše, kde: délka přesahuje 31 měsíců.
Ignorovat vše, kde: pojištění není aktivní.
Prodej participací zakázán.
Strategii muzes vytvori it pres editor: https://robozonky.github.io/robozonky/k ... strategie/
Moje strategie rika:
- investuj pouze do pujcek, ktere jsou kratsi nez 31 mesicu a jsou pojistene.
- investuj 200Kc do kazde pujcky
- udrzuj progresivni portfolio

Jakmile mas strategii hotovou tak spustis Robozonky s tvym userid a heslem na zonky, a Robozonky zacne monitorovat trziste.
Pokud jsou na trzisti nejake pujcky tak do nich zainvestuje podle tvoji strategie. Po kazde investici ti robozonky posle email, ktery vypada
RoboZonky pro Zonky účet v...y@v...o Vás tímto informuje o následující operaci:

Půjčka s následujícími parametry byla úspěšně zainvestována:

- Půjčka: #269648 Cestování
- Rating: A++
- Délka splácení: 22 měsíců
- Investovaná částka: 200,00 Kč
- Dosažitelný výnos*: 9,90 Kč (4,99 % p. a.)
- Záchranná vesta: Ano.

Dodatečné informace o půjčce:
- Účel: Jiné
- Kraj: Praha
- Zdroj příjmů: Zaměstnanec
- Více na: https://app.zonky.cz/loan/269648

Nový zůstatek na Zonky účtu je 590,00 Kč.

Aktuální struktura portfolia:
Rating A**: 191,00 Kč, 1,45 % portfolia. (Ohroženo 0,00 Kč, 0 %.)
Rating A* : 583,00 Kč, 4,44 % portfolia. (Ohroženo 0,00 Kč, 0 %.)
Rating A++: 1 834,00 Kč, 13,96 % portfolia. (Ohroženo 0,00 Kč, 0 %.)
Rating A+ : 1 877,00 Kč, 14,29 % portfolia. (Ohroženo 0,00 Kč, 0 %.)
Rating A : 2 765,00 Kč, 21,05 % portfolia. (Ohroženo 0,00 Kč, 0 %.)
Rating B : 2 346,00 Kč, 17,86 % portfolia. (Ohroženo 0,00 Kč, 0 %.)
Rating C : 2 766,00 Kč, 21,06 % portfolia. (Ohroženo 0,00 Kč, 0 %.)
Rating D : 769,00 Kč, 5,86 % portfolia. (Ohroženo 0,00 Kč, 0 %.)
Celkem je v portfoliu 13 134,00 Kč. (Ohroženo 0,00 Kč, 0 %.)

* Odhad po započtení veškerých poplatků, před zdaněním. Skutečná hodnota se může lišit v závislosti na momentální výši
investorských poplatků, platební morálce klienta, zvolené metodě výpočtu a celé řadě dalších faktorů. Směrodatné údaje
poskytuje výhradně investorský dashboard Zonky.

--
Tuto zprávu dostáváte, protože je tak Váš robot nakonfigurován. Neodpovídejte na ni.

Dotazy k RoboZonky pokládejte v uživatelské skupině:
https://groups.google.com/forum/#!forum/robozonky-users

Vygeneroval RoboZonky/4.6.4 (http://www.robozonky.cz) dne 12. 7. 2018 v 8:43:24.
A to je vlastne vsechno. Tedy o proti AI na mintosu,
- potrebujes pocitac, kde ti bezi Robozonky.
- nemas zadne UI, ja pouzivam zonkoid, abych videl stav meho portfolia.
- mam pocit, ze kdybych mel Robozonky pro mintos, tak bych asi prestal pouzivat Mintosi AI, protoze mam pocit, ze rucni investovani na Mintosu ma prioritu pred AI a muzu si upravit cely tool podle sebe.

Zatim jsem s Robozonky spokojeny, nastavil jsem ho a ted uz jen posilam penize a Robozonky investuje. Rucne uz vubec neinvestuji. Za ty 3 mesice me Robozonky nespadlo ani jednou. Projekt je aktivne vyvijen.

V

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4491
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1582
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - investoři

Příspěvek od LuckyLuke » 13 črc 2018, 18:21

Dobrý je filtr. Nepůjčovat v ústeckém kraji a důchodcům... :D :D :D
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Airbus
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 89
Registrován: 12 zář 2017, 13:54
Reputace: 52
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - investoři

Příspěvek od Airbus » 15 črc 2018, 21:23

LuckyLuke píše:
13 črc 2018, 18:21
Dobrý je filtr. Nepůjčovat v ústeckém kraji a důchodcům... :D :D :D
K čemu ti je prosím: investuji pouze do pojistených pujcek?? :o Vzdyt to neni zaruka niceho. No leda ze by dluznik umrel, tak by se to z toho mohlo zaplatit..

vvvlc
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 131
Registrován: 05 kvě 2018, 19:22
Reputace: 105
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - investoři

Příspěvek od vvvlc » 16 črc 2018, 11:39

Zajimave, ja myslel ze to je neco jako buyback guarantee jako ma Mintosu.
podle https://zonky.cz/pojisteni/ ty vypada, ze kdyz prijdes o praci, tak by pojistovna mela platit za tebe.
@Aribus mas nejakou jinou zkusenost?
V

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4491
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1582
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - investoři

Příspěvek od LuckyLuke » 16 črc 2018, 16:33

Airbus píše:
15 črc 2018, 21:23
LuckyLuke píše:
13 črc 2018, 18:21
Dobrý je filtr. Nepůjčovat v ústeckém kraji a důchodcům... :D :D :D
K čemu ti je prosím: investuji pouze do pojistených pujcek?? :o Vzdyt to neni zaruka niceho. No leda ze by dluznik umrel, tak by se to z toho mohlo zaplatit..
U Zonky není žádná jistota pro investory, jedině půjčovat do půjček s nízkými ratingy. Pak je zase nízký výnos. Snadnější si koupit český akcie a mít bez práce dividendu 8-10%. Pak bude zisk 2 násobný s porovnáním se ZONKY. Bral jsem pojištěné půjčky jako trochu jistější. Umřelého mám už 1 půjčky. Mám také jednoho dlužníka - ústecký kraj a důchodce. To je 100% fiasko.
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

karelpolacek
Příspěvky: 8
Registrován: 05 bře 2018, 21:55
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - investoři

Příspěvek od karelpolacek » 17 črc 2018, 08:43

Co říkáte na tohle? https://zonky.cz/pozvi-zname/ že by došli lidé co si chtějí půjčit?

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4491
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1582
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - investoři

Příspěvek od LuckyLuke » 17 črc 2018, 10:17

Už mi to přijde jakou zoufalost od Zonky. Dnes jsem vybral další peníze. Kdyby raději snížili poplatky a zvýšili úroky. To je motivace pro investory !!!
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

tonda 2
Příspěvky: 13
Registrován: 31 srp 2017, 16:41
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - investoři

Příspěvek od tonda 2 » 17 črc 2018, 11:15

jj, nic tam už neposílat, já už do žádných nových půjček nejdu, jen reinvestování do sekundáru

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti