Zonky - zkušenosti investorů


web: www.zonky.cz
Odpovědět

Je důležitý úvěrový příběh na Zonky?

Ano
84
39%
Ne
132
61%
 
Celkem hlasů: 216

Uživatelský avatar
Ales_86
Příspěvky: 6
Registrován: 23 zář 2019, 08:52
Reputace: 3
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - okamžité platby

Příspěvek od Ales_86 » 15 říj 2019, 09:28

Ales_86 píše:
09 říj 2019, 12:56
Zrovna čtu potěšující zprávu, že do systému instantních plateb naskočila PPF banka: (nemůžu vložit link, ale malá zmínka je v článku na penizeCZ)

Očekávám, že se to pozitivně promítne i na fungování Zonky. Když pominu výběry a vklady investorů, určitě ubyde i víkendových notifikací o nepřišlé platbě od dlužníka a úterních "dlužník uzdraven" ;-)
Můj sobotní zkušební výběr, který se dokončil až dnes (v úterý) mě moc nepotěšil. Proto jsem se zeptal Zonky na jeho forum: (odkaz stále ještě nevložím, protože bych mohl být potenciální spamer :D )

// vkládám. Joshua
https://forum.zonky.cz/t/zrychleni-prep ... -zonky/423

Ale z odpovědi shrnuto: Údajně zatím pro Zonky účet fungují "okamžitě" jen příchozí platby a odchozích platby jim ještě PPF nezpřístupnila. Dle článku by to pro všechny mělo být do poloviny října (tedy každým dnem).

Přesto zatím systémy Zonky z důvodu výkonnosti pracují a budou pracovat s transakcemi jednou denně po půlnoci.

To jen pro závěrečné info o tehdejší novince ;)

Uživatelský avatar
FraK
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1901
Registrován: 27 lis 2018, 22:01
Reputace: 1404
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - zkušenosti investorů

Příspěvek od FraK » 15 říj 2019, 20:27

Zobrazuji se vam odpovedi na dotazy investoru?
Zkušenosti:
P2P (P2B): Mintos, Zonky, Ronda, Bondster, Investown, Upvest, FinGOOD, Roger, Nafirmy, Robocash, PeerBerry, Lendermarket, Afranga, Esketit, Lande, EstateGuru, Roier
Broker: FIO, Interactive, LYNX, eToro, Degiro, Revolut

Uživatelský avatar
Ales_86
Příspěvky: 6
Registrován: 23 zář 2019, 08:52
Reputace: 3
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - zkušenosti investorů

Příspěvek od Ales_86 » 16 říj 2019, 08:48

ANO zobrazují, tedy tam, kde se žadatelé uvolí odpovědět, což je tak 50/50. Dnes ráno jsem reinvestoval převážně do nových půjček, kde odpovědi byly.

slonik
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 256
Registrován: 25 srp 2019, 18:22
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - zkušenosti investorů

Příspěvek od slonik » 28 říj 2019, 21:04

To že se žadatel ani neobtěžuje odpovědět na jednoduchou otázku považuji za určitý signál. Takovýmto žadatelům své peníze nesvěřuji. Chápu, že to není žádný ekonomický ukazatel, ale naznačuje to přístup žadatele.

gulliver
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1206
Registrován: 22 říj 2019, 06:37
Reputace: 345
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - zkušenosti investorů

Příspěvek od gulliver » 29 říj 2019, 05:00

Zdravím místní investory, již jsem na zonky druhým rokem. Ze začátku jsem tam měl minimum peněz abych si jen ošahal celý systém a pár měsíců zpět jsem začal více investovat a hlavně pravidelně, zatím za celou dobu jsem nenarazil na problém. Pár týdnu zpět jsem začal zkoušet i mintos, tak snad to bude taky ok. Jen mě zde v některých vláknech docela zarazilo to, že dost lidi si stěžuje na zonky a končí u něj, a to hlavně díky tomu že jsou na Zonky poplatky a ne až tak vysoké úroky. Chci se tímto i zeptat jestli tomu tak vážně je? Protože mi přijde, že jsou poplatky i u mintosu, ne přímé poplatky ale z toho že koncová firma která poskytuje půjčku má větší úrok než je na tržišti a tím vlastně má z toho zisk, který přímo nemá investor. Mintos určitě není hodná firma která nám vše zpřístupní zadarmo, má určitě peníze od těchto společností a ty na to taky někde musí vydělat. Nazvěme to jako třeba nepříme poplatky. Jaký na toto máte názor vy?

gulliver
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1206
Registrován: 22 říj 2019, 06:37
Reputace: 345
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - zkušenosti investorů

Příspěvek od gulliver » 29 říj 2019, 05:02

slonik píše:
28 říj 2019, 21:04
To že se žadatel ani neobtěžuje odpovědět na jednoduchou otázku považuji za určitý signál. Takovýmto žadatelům své peníze nesvěřuji. Chápu, že to není žádný ekonomický ukazatel, ale naznačuje to přístup žadatele.
já to v tomto případě mám dost podobně, ve většině případu kde dotyčny neodpoví na relevantní otázky tak neinvestuji, nebo neinvestuji do takových půjček kde si dotyční půjčuji třeba 150k na investování s nějakým 10%p.a úrokem obzvláště pokud pak ještě chtěji investovat s pákou.

romancik
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 766
Registrován: 08 úno 2018, 15:18
Reputace: 259
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - zkušenosti investorů

Příspěvek od romancik » 29 říj 2019, 09:06

gulliver píše:
29 říj 2019, 05:00
Zdravím místní investory, již jsem na zonky druhým rokem. Ze začátku jsem tam měl minimum peněz abych si jen ošahal celý systém a pár měsíců zpět jsem začal více investovat a hlavně pravidelně, zatím za celou dobu jsem nenarazil na problém. Pár týdnu zpět jsem začal zkoušet i mintos, tak snad to bude taky ok. Jen mě zde v některých vláknech docela zarazilo to, že dost lidi si stěžuje na zonky a končí u něj, a to hlavně díky tomu že jsou na Zonky poplatky a ne až tak vysoké úroky. Chci se tímto i zeptat jestli tomu tak vážně je? Protože mi přijde, že jsou poplatky i u mintosu, ne přímé poplatky ale z toho že koncová firma která poskytuje půjčku má větší úrok než je na tržišti a tím vlastně má z toho zisk, který přímo nemá investor. Mintos určitě není hodná firma která nám vše zpřístupní zadarmo, má určitě peníze od těchto společností a ty na to taky někde musí vydělat. Nazvěme to jako třeba nepříme poplatky. Jaký na toto máte názor vy?
Tak je jasné, že poskytovatelé úvěrů (ne Mintos přímo), mají zisk z toho, že půjčují za vyšší úrok, než za který umísťují půjčky na Mintos. Z toho pak platí ti poskytovatelé nějakou část za umístění na tržišti Mintosu (nevím kolik to je)).
Ovšem ty vidíš na tržišti už rovnou očištěný úrok bez jakýchkoliv poplatků, které by se dále strhávaly.
Takže průměrný úrok, který na Mintosu můžeš dosáhnout, v případě, že nemáš žádné ztráty je i kolem 10-12% (nyní je trochu propad, ale doufám, že se před vánoci opět úroky zvednou).
Srovnej to se Zonky, které uvádí výnos nějakých 6-7% bez započtení defaultů, které ti srazí výnos na 4-5% (nejisté).
U Mintosu máš BBG, ovšem ani ten není samozřejmě stoprocentní, pokud padne poskytovatel, máš problém i pokud investuješ do BBG.

gulliver
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1206
Registrován: 22 říj 2019, 06:37
Reputace: 345
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - zkušenosti investorů

Příspěvek od gulliver » 29 říj 2019, 09:58

romancik píše:
29 říj 2019, 09:06
gulliver píše:
29 říj 2019, 05:00
Zdravím místní investory, již jsem na zonky druhým rokem. Ze začátku jsem tam měl minimum peněz abych si jen ošahal celý systém a pár měsíců zpět jsem začal více investovat a hlavně pravidelně, zatím za celou dobu jsem nenarazil na problém. Pár týdnu zpět jsem začal zkoušet i mintos, tak snad to bude taky ok. Jen mě zde v některých vláknech docela zarazilo to, že dost lidi si stěžuje na zonky a končí u něj, a to hlavně díky tomu že jsou na Zonky poplatky a ne až tak vysoké úroky. Chci se tímto i zeptat jestli tomu tak vážně je? Protože mi přijde, že jsou poplatky i u mintosu, ne přímé poplatky ale z toho že koncová firma která poskytuje půjčku má větší úrok než je na tržišti a tím vlastně má z toho zisk, který přímo nemá investor. Mintos určitě není hodná firma která nám vše zpřístupní zadarmo, má určitě peníze od těchto společností a ty na to taky někde musí vydělat. Nazvěme to jako třeba nepříme poplatky. Jaký na toto máte názor vy?
Tak je jasné, že poskytovatelé úvěrů (ne Mintos přímo), mají zisk z toho, že půjčují za vyšší úrok, než za který umísťují půjčky na Mintos. Z toho pak platí ti poskytovatelé nějakou část za umístění na tržišti Mintosu (nevím kolik to je)).
Ovšem ty vidíš na tržišti už rovnou očištěný úrok bez jakýchkoliv poplatků, které by se dále strhávaly.
Takže průměrný úrok, který na Mintosu můžeš dosáhnout, v případě, že nemáš žádné ztráty je i kolem 10-12% (nyní je trochu propad, ale doufám, že se před vánoci opět úroky zvednou).
Srovnej to se Zonky, které uvádí výnos nějakých 6-7% bez započtení defaultů, které ti srazí výnos na 4-5% (nejisté).
U Mintosu máš BBG, ovšem ani ten není samozřejmě stoprocentní, pokud padne poskytovatel, máš problém i pokud investuješ do BBG.
jj RPSN jde na mintosu vidět a z toho lze něco odhadnout. No na mintosu právě moc vysoké ty úroky nejsou, respektive já tam jedu na portfoliu cca 9 - 14% p.a ale odhaduji že to bude dělat těch 10 - 11 % (zatím nemohu moc posoudit když tam jsem krátce), ale u zonky jsem cca u 9 - 10 %
i po započtení poplatků, takže mi to moc velký rozdíl nepřijde na rozdíl od mintos (nevím proč, ale zatím na mě mintos působí více rizikově než zonky) a portfolio na zonky mám napříč (až na 2.99) přes všechny typy úroků pěkně do gaussové křivky přičemž vrchol je 10.99 a 13.49 %. Sice u zonky BBG není (u mintosu dávám vše s BBG) ale ještě se mi nestalo že bych měl půjčku s nesplatněním, jen občas se nějaká opozdí a to tak max 14 dní (mám cca 200 půjček v rozsahu 200 - 1000 kč). U mintosu jsem právě i zvažoval (teda ještě zvažuji) zda nevyužit ten Invest and acces, ale nevím jak moc velký rozdíl to je když to dělám ručně + auto invest, mě přijde že jen to že je tam úrok cca 9+ % (což není IMHO špatné) nemusím se o to starat a je tam relativně dobrá likvidita (nebo se v něčem pletu?). U zonky mi přijde že je relativně ok likvidita, teda v tomto období, otázkou je jak to bude v nějaké krizi apod., protože co se pošle na sekundární trh tak to mizí v sekundách případně v řádech minut.

[Edit] u mintosu jedu zatím jen v EUR

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - zkušenosti investorů

Příspěvek od LuckyLuke » 29 říj 2019, 18:07

Dopor. se kouknout na výsledky investování v Zonky - naše portfolia a výsledky :viewtopic.php?f=18&t=224

Jsou investoři, kteří nedosahují čistého zisku v Zonky ani 4 % !!!. Já mám t.č. 6,3%. Ztrátu v problematických půjčkách mám již 14.000 Kč. Investoři přes MEGA mají tuto částku přes 120.000 Kč. Ztráty v Zonky jsou slušné, stejně tak poplatky.

V Mintosu jsou investoři, kteří mají čistý zisk : 11-12,5 %. Měl jsem čistý výnos přes 13% a nyní to jen klesá. Ztrátu v Mintosu nemám žádnou, ale kdyby krachnul nějaký poskytovatel, může být ztráta také pěkná.
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Martinus
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1329
Registrován: 09 říj 2018, 15:26
Reputace: 882
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - zkušenosti investorů

Příspěvek od Martinus » 29 říj 2019, 18:36

Luk má štěstí, že ještě jede za staré poplatky...na Zonky s novými poplatky je 4,5% max. , za 4% opravdu někteří budou rádi. Na Zonky končím, dostat odsud peníze bude ještě peklo. Finále je takové, že po 3 letech snad dostanu zpět peníze, co jsem tam téměř jednorázově vložil, možná tak 1% navíc...tj. ca 0,3% p.a. a ty úroky těch ca 4,5% počítám další ca 3 roky budu dostávat...o zesplatněných půjčkách již ani nemluvě, to považuji za ztracené....tomu říkáš likvidita OK? spousta půjček nejde vůbec prodat jen kvůli tomu, že v pátek "nešly" Zonky systémy a v pondělí, úterý se dostaly půjčky přes 1 den po splatnosti, tj. do neprodejných....A to jsem bral půjčky jen do 36 měsíců....Zonky považuji za svůj velký omyl...

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - zkušenosti investorů

Příspěvek od LuckyLuke » 29 říj 2019, 19:51

Nevím, jestli je to starými poplatky, ale já jsem v únoru 2019 potřebovat peníze a prodal jsem všechny staré půjčky ze Zonky, co byly prodatelné bez poplatku, zůstaly mi jen půjčky se zpožděním ("shit"). Dočasně mi pak klesl výnos o 0,2%. Postupně jsem navýšil vklad o 50K a čistý výnos se mi vrátil k 6,3%. Výnos měsíčně lze sledovat ve Stonky statistice:
Stonky - RoR.png
Stonky - RoR.png (28.34 KiB) Zobrazeno 5248 x
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Airbus
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 89
Registrován: 12 zář 2017, 13:54
Reputace: 52
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - zkušenosti investorů

Příspěvek od Airbus » 30 říj 2019, 08:14

Poplatky na to mají vliv určitě a změna strategie.
Přílohy
Snímek obrazovky 2019-10-30 v 8.09.30.png
Snímek obrazovky 2019-10-30 v 8.09.30.png (35.94 KiB) Zobrazeno 5213 x

gulliver
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1206
Registrován: 22 říj 2019, 06:37
Reputace: 345
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - zkušenosti investorů

Příspěvek od gulliver » 30 říj 2019, 08:39

to stonky vypadá jako zajímavý nástroj, večer vyzkouším, jinak mé portfolio je nyní takovéto, jen nemám ještě vypočtenou výkonnost protože jsem předtím jen ošahaval zonky a neměl jsem tam moc peněz a timpádem ani dostatek půjček pro výpočet výkonnosti, ale snad brzy to naskočí.
Přílohy
Screenshot_2019-10-30 Dashboard - Zonky cz.png
Screenshot_2019-10-30 Dashboard - Zonky cz.png (23.33 KiB) Zobrazeno 5207 x

jejinka
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1718
Registrován: 25 led 2019, 13:16
Reputace: 483
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - zkušenosti investorů

Příspěvek od jejinka » 30 říj 2019, 08:44

Nevěřím, že někdo na Zonky, kdo je tam navíc pár měsíců(poplatky) , bude mít, byť třeba jenom po roce, výkonnost nad 6%.

RomanSvoboda
Příspěvky: 11
Registrován: 24 zář 2018, 19:42
Reputace: 14
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - zkušenosti investorů

Příspěvek od RomanSvoboda » 30 říj 2019, 09:16

LuckyLuke píše:
29 říj 2019, 18:07
Dopor. se kouknout na výsledky investování v Zonky - naše portfolia a výsledky :viewtopic.php?f=18&t=224

Jsou investoři, kteří nedosahují čistého zisku v Zonky ani 4 % !!!. Já mám t.č. 6,3%. Ztrátu v problematických půjčkách mám již 14.000 Kč. Investoři přes MEGA mají tuto částku přes 120.000 Kč. Ztráty v Zonky jsou slušné, stejně tak poplatky.

V Mintosu jsou investoři, kteří mají čistý zisk : 11-12,5 %. Měl jsem čistý výnos přes 13% a nyní to jen klesá. Ztrátu v Mintosu nemám žádnou, ale kdyby krachnul nějaký poskytovatel, může být ztráta také pěkná.
Já jsem na Zonky aktivní přes jeden rok, mám zainvestován (postupně) cca 1 mil Kč, mým cílem bylo dosáhnout výnosnosti z této investice na úrovni 5 %. Investuji vše již za nových poplatků. Před začátkem investování jsem si stanovil strategii, kterou dodržuji - investuji do ratingů 3,99 až 6,99, dále podle zaměstnání klienta až do 8,49, na sekundárním trhu nakupuji i investice rizikovější, pokud je splacena alespoň 1/3 jistiny (a pokud se mi podaří je zachytit). Podle ratingu také sleduji délku splatnosti - snažím se investovat do příběhů se splatností do 48 měsíců, u méně rizikových ratingů do 60 měsíců. Do každého příběhu investuji pouze 200 Kč, neinvestuji do důchodců. Sleduji i další možné atributy a indicie.

V současné době mám po splatnosti cca 3 000 Kč, jedná se zejména o zesplatněné půjčky po zemřelých osobách a osoby v insolvenci, dále pak samozřejmě neplatiči. Pokud spočítám celkovou sumu vložených peněz do nesplácených půjček, jedná se v mém případě k dnešnímu datu o necelých 7 000 Kč (u nichž však předpokládám, že se nějaké menší částky vrátí po ukončení dědických řízení a v rámci splácení v insolvenčním řízení, popř. někteří neplatiči něco málo zaplatí). Určitě u mne předpokládané ztráty nejsou na úrovni 120 tis Kč, jak píšete ve svém příspěvku. Nejvíce zesplatněných půjček mám u klientů, kteří si půjčili malou částku (např. 20 000 Kč na opravu auta) a do splatnosti 24 měsíců. Krátkodobé půjčky jsou v rámci jednotlivých ratingů "nejproblematičtější", jak již uvedl ve svém rozhovoru některý ze zástupců Zonky. Takže pokud někdo investuje pouze do krátkodobých příběhů do 24 měsíců osobám, které vytloukají klín klínem, potřebují rychle peníze a slibují cokoliv, tak je možné, že ztrátovost bude vyšší.

Samozřejmě pokud někdo nemá žádnou investiční strategii a začne investovat pouze do rizikovějších ratingů, tak např. z investice do příběhů s ratingem 19,99 se také může vrátit pouze polovina vložených peněz, a to potom znamená opravdu pěknou ztrátu. Je dobré vytvořit si i několik statistických výpočtů a modelů pro jednotlivé strategie, statistika totiž nikdy nelže. Záleží na každém, jak investuje a jaký výnos mu postačí. Já jsem spokojen i s uvedenou výší výnosu, investice na Zonky je pro mne spíše takovou hrou a zábavou.
Bez názvu.png
Bez názvu.png (17.27 KiB) Zobrazeno 5197 x

jejinka
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1718
Registrován: 25 led 2019, 13:16
Reputace: 483
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - zkušenosti investorů

Příspěvek od jejinka » 30 říj 2019, 09:26

Ano, toto je průměrný výkon při nějaké elementární snaze a plné zaměstnanosti. Pokud je celé portfolio staré přes rok, tak by to tak nějak i mohlo zůstat.
Ale je to IMHO závislé na kontinuálním reinvestování, jakmile se s reinvesticemi přestane nebo dokonce rozprodá co jde na sekundáru, tak to výkonnost srazí. Jde o to jak moc. Nebo? Cash drag nepočítám, ten ignoruje i výpočet Zonky.

Uživatelský avatar
pager
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 424
Registrován: 21 črc 2019, 21:31
Reputace: 395
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - zkušenosti investorů

Příspěvek od pager » 30 říj 2019, 12:53

RomanSvoboda píše:
30 říj 2019, 09:16
Já jsem na Zonky aktivní přes jeden rok, mám zainvestován (postupně) cca 1 mil Kč...

investuji do ratingů 3,99 až 6,99, dále podle zaměstnání klienta až do 8,49, na sekundárním trhu nakupuji i investice rizikovější, pokud je splacena alespoň 1/3 jistiny (a pokud se mi podaří je zachytit). Podle ratingu také sleduji délku splatnosti - snažím se investovat do příběhů se splatností do 48 měsíců, u méně rizikových ratingů do 60 měsíců. Do každého příběhu investuji pouze 200 Kč, neinvestuji do důchodců. Sleduji i další možné atributy a indicie...

Je dobré vytvořit si i několik statistických výpočtů a modelů pro jednotlivé strategie, statistika totiž nikdy nelže. Záleží na každém, jak investuje a jaký výnos mu postačí. Já jsem spokojen i s uvedenou výší výnosu, investice na Zonky je pro mne spíše takovou hrou a zábavou...
Tohle uz musi byt nejaka surrealna uchylka. Precti si to po sobe, spocitej si kolik casu a energie jsi na to venoval, kdyz pises vse co pises ("vytvorit si statisticke vypocty", "sleduji i dalsi atributy a indicie"). A jaky ma byt vysledek? 4.75% z tveho mega? To i kdybys ty penize nacpal do nejake absolutni picoviny typu toceni bonusu na kreditkach tak z toho budes mit vic.

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - zkušenosti investorů

Příspěvek od Joshua » 30 říj 2019, 13:11

pager píše:
30 říj 2019, 12:53
RomanSvoboda píše:
30 říj 2019, 09:16
...
Tohle uz musi byt nejaka surrealna uchylka. Precti si to po sobe, spocitej si kolik casu a energie jsi na to venoval, kdyz pises vse co pises ("vytvorit si statisticke vypocty", "sleduji i dalsi atributy a indicie"). A jaky ma byt vysledek? 4.75% z tveho mega? To i kdybys ty penize nacpal do nejake absolutni picoviny typu toceni bonusu na kreditkach tak z toho budes mit vic.
Však píše, že:
Záleží na každém, jak investuje a jaký výnos mu postačí. Já jsem spokojen i s uvedenou výší výnosu, investice na Zonky je pro mne spíše takovou hrou a zábavou.
Asi mu tedy nejde jen o peníze, ale vidí v Zonky i nějaký další smysl a přidanou hodnotu.

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - zkušenosti investorů

Příspěvek od LuckyLuke » 30 říj 2019, 16:30

RomanSvoboda píše:
30 říj 2019, 09:16
V současné době mám po splatnosti cca 3 000 Kč, jedná se zejména o zesplatněné půjčky po zemřelých osobách a osoby v insolvenci, dále pak samozřejmě neplatiči. Určitě u mne předpokládané ztráty nejsou na úrovni 120 tis Kč, jak píšete ve svém příspěvku.
Vaše porfolio je velmi konzervativní, myslel jsem portfolio Airbuse, který má více progresivní portfolio a tím, i větší ztráty (Potential Loss = -118.960 Kč k 29.11.2018). Omlouvám se Airbasovi za citaci ;). viewtopic.php?f=18&t=224#p8592

Bohužel v Zonky platí, beze ztrát nejsou zisky.

P.S. Jestli máte chuť, ukažte Vaše výsledky v Zonky naše portfolia a výsledky : viewtopic.php?f=18&t=224
Děkuji.
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Uživatelský avatar
MirEgg
Silver průpiska
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 26 bře 2019, 00:07
Reputace: 178
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - zkušenosti investorů

Příspěvek od MirEgg » 30 říj 2019, 22:16

pager píše:
30 říj 2019, 12:53
4.75% z tveho mega? To i kdybys ty penize nacpal do nejake absolutni picoviny typu toceni bonusu na kreditkach tak z toho budes mit vic.
Tos ulít :lol: Ty bonusy na kreditkách jsou většinou zastropované v nejlepším případě na 500 Kč měsíčně. Nevím jak bys z toho vykouzlil 4,75% z milionu při stejné časové náročnosti :mrgreen: Teda vím, nijak :P
Takže taková analýza půjček na Zonky může být větší zábava, pokud někdo z nějakého důvodu nechce vydělávat dvakrát tolik na Mintosu.

//zasláno PM. Joshua

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 54 hostů