Zonky - aplikace

.
web: www.zonky.cz
Odpovědět
Janis8
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Zonky - aplikace

Příspěvek od Janis8 » 24 črc 2018, 23:35

Ahoj, Zonky nedávno vydalo novou aplikaci, zkoušel jste to někdo? Nazory?

// Pro toto téma mi přišlo vhodné založit nové vlákno. Přeci jen aplikací je více. Joshua

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 174
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - aplikace

Příspěvek od LuckyLuke » 25 črc 2018, 14:47

Já ještě ne, používám pouze appku zonkoid, ta je suprová. Mám mobil bez internetu, pouze mám doma wifi, na tu se napojím. Pak mi mobil pípne, když se objeví půjčka, kterou jsem si dal do filtru : např. A+, A++ - dají se chytit i půjčky s kratší splatností.

http://zonkoid.cz/index.html

Janis8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Janis8 » 26 črc 2018, 22:34

Zonkoid jsem měla taky a díky tomu jsem mohla investovat i takovéhle pujcky a prave i na nové aplikaci to tak funguje. Navíc z notifikace muzu rovnou investovat, a tak je to ještě o trochu rychlejší, což mi vyhovuje.

T_o_m
Reputace: 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od T_o_m » 27 črc 2018, 08:05

Janis8 píše:
24 črc 2018, 23:35
Ahoj, Zonky nedávno vydalo novou aplikaci, zkoušel jste to někdo? Nazory?
Aplikace podporuje Android 5 a výše, takže mám smůlu

P2P_Ronie
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 9
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - aplikace

Příspěvek od P2P_Ronie » 18 led 2019, 14:16

Dovolím si otevřít toto téma, asi primárně v kontextu těch (pitomých?) rezervací. Někdo, kdo má zkušenosti se Zonkoidem, a přešel na jejich ofiko Zonky aplikaci? Je dobrá / má to smysl? Nebo je Zonkoid o tolik lepší, že ani kvůli těm rezervacím nemá smysl měnit. Díky

Jonatan
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jonatan » 18 led 2019, 14:31

P2P_Ronie píše:
18 led 2019, 14:16
Dovolím si otevřít toto téma, asi primárně v kontextu těch (pitomých?) rezervací. Někdo, kdo má zkušenosti se Zonkoidem, a přešel na jejich ofiko Zonky aplikaci? Je dobrá / má to smysl? Nebo je Zonkoid o tolik lepší, že ani kvůli těm rezervacím nemá smysl měnit. Díky
Já používám oboje, Zonkoid proto, že je přehlednější a má autoinvest, Zonky aplikaci proto, že má více funkcí, kvůli kterým bych jinak musel na web (možnost nakupovat a prodávat na sekundárním trhu, detailní informace o zpožděných půjčkách apod.). Nesedím celý den u počítače, takže mobil je pro mě primární způsob, jak investuji. Ale každá ta aplikace je jiná, takže se to těžko srovnává.

K rezervacím: pár zajímavých věcí se mi v rezervacích za poslední dva týdny chytilo, i když v posledních dnech jim to moc spolehlivě neběhá, třeba včera celý den ani jedna rezervace a kolem půlnoci jsem jich najednou měl asi deset, i když některé byly na již zainvestované půjčky (podle Zonky fóra je to problém na jejich straně a "řeší to").

P2P_Ronie
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od P2P_Ronie » 18 led 2019, 15:05

Jonatan píše:
18 led 2019, 14:31
P2P_Ronie píše:
18 led 2019, 14:16
Já používám oboje, Zonkoid proto, že je přehlednější a má autoinvest, Zonky aplikaci proto, že má více funkcí, kvůli kterým bych jinak musel na web (možnost nakupovat a prodávat na sekundárním trhu, detailní informace o zpožděných půjčkách apod.). Nesedím celý den u počítače, takže mobil je pro mě primární způsob, jak investuji. Ale každá ta aplikace je jiná, takže se to těžko srovnává.

K rezervacím: pár zajímavých věcí se mi v rezervacích za poslední dva týdny chytilo, i když v posledních dnech jim to moc spolehlivě neběhá, třeba včera celý den ani jedna rezervace a kolem půlnoci jsem jich najednou měl asi deset, i když některé byly na již zainvestované půjčky (podle Zonky fóra je to problém na jejich straně a "řeší to").
Super, díky za info. To dává smysl. Možná teda taky zkusím tu jejich ofiko a mít nějakou dobu paralelně obě vedle sebe.

Janis8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Janis8 » 22 led 2019, 21:03

Aplikace Zonky má pár chyb, ale je vidět, že na ní pracují a vylepšují ji. Navíc je to jejich oficiální kanál, Zonkoid a další aplikace třetích stran můžou kdykoliv skončit. Autoinvest právě řeší rezervace, ale zatím funguje jen v omezeném provozu. Uvidíme, jak to bude vypadat, až
bude v rezervacích více půjček.

Martinus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martinus » 23 led 2019, 05:59

Janis8 píše:
22 led 2019, 21:03
Aplikace Zonky má pár chyb, ale je vidět, že na ní pracují a vylepšují ji. Navíc je to jejich oficiální kanál, Zonkoid a další aplikace třetích stran můžou kdykoliv skončit. Autoinvest právě řeší rezervace, ale zatím funguje jen v omezeném provozu. Uvidíme, jak to bude vypadat, až
a to je právě špatně, že vůbec musí aplikace třetích stran existovat. Svědčí to o nekvalitě produktu Zonky + když ještě ofiko aplikace se musí vylepšovat.....to je další důkaz nekvality nic víc to není. U kvalitního produktu by si třetí strany neškrtly...

Jonatan
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jonatan » 23 led 2019, 12:51

Martinus píše:
23 led 2019, 05:59
Janis8 píše:
22 led 2019, 21:03
a to je právě špatně, že vůbec musí aplikace třetích stran existovat. Svědčí to o nekvalitě produktu Zonky + když ještě ofiko aplikace se musí vylepšovat.....to je další důkaz nekvality nic víc to není. U kvalitního produktu by si třetí strany neškrtly...
Ono je to asi trochu složitější, pokud jsem správně pochopil diskusi na Zonky fóru. Aplikace třetích stran používají přístup k webovému rozhraní, které Zonky musí ze zákona zpřístupnit, takže by nemělo hrozit, že jim jednoho dne přístup utne a všechno půjde jen přes oficiální Zonky aplikaci. Více k tomu je zde: https://zonky.cz/aplikace-tretich-stran/

Oficiální aplikace Zonky má svůj vlastní systém, který vyvinuli nezávisle na webu, proto tam jsou i věci, které na webu běžně přístupné nejsou (třeba kolik peněz zbývá splatit v následujících 30 dnech a samozřejmě rezervace), a které tedy ani nemají aplikace třetích stran. Podle posledního newsletteru by teď měli začít pracovat na update jejich webu, takže třeba výhledově se to s jejich aplikací sjednotí, ale zatím tomu tak není, takže jde o dva nezávislé systémy.

Autoinvest je kapitola sama pro sebe, Zonky to (prý) z legislativních důvodů dělat nemůže, protože by to změnilo charakter služeb a potřebovali by novou licenci od ČNB. Aplikace třetích stran zřejmě tenhle problém nemají, takže ty autoinvest mít můžou, narozdíl od oficiální aplikace. Takže vina zřejmě není jen na straně Zonky, ale i v tom, co jim umožňují zákony.

Janis8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Janis8 » 31 led 2019, 21:07

Naopak si myslím, že je to dobrý krok, otevřít API pro třetí strany, existuje tak více možností, které si může každý vybrat a oficiální aplikace má další inspiraci, jakým směrem se rozvíjet

Odpovědět