ZONKY - problematické (nesplácené) půjčky


web: www.zonky.cz
Odpovědět
Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Problematické půjčky

Příspěvek od LuckyLuke » 07 zář 2018, 16:48

Tak jsem se dnes zase podíval na problematické půjčky u Zonky. Na první pohled vypadá vše dobře, v menu MOJE INVESTICE je uvedeno : po splatnosti 6.135 Kč a zůstatkový úrok po splatnosti = 344 Kč. Což při zaplacených úrocích 28.102 Kč nevypadá zase tak špatně. Ale !!! Nikde není uvedeno počet peněz v zesplatněných půjčkách. Když jsem si stáhnul soubor investice.xls, tak mám v zesplatněných půjčkách už dalších 5.983 Kč.

Celkem tedy = 12 795,88 Kč což činí 45,5 % ze zisku a to už není žádné terno !!!
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Airbus
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 89
Registrován: 12 zář 2017, 13:54
Reputace: 52
Kontaktovat uživatele:

Re: Problematické půjčky

Příspěvek od Airbus » 07 zář 2018, 18:22

LuckyLuke píše:
07 zář 2018, 16:48
Tak jsem se dnes zase podíval na problematické půjčky u Zonky. Na první pohled vypadá vše dobře, v menu MOJE INVESTICE je uvedeno : po splatnosti 6.135 Kč a zůstatkový úrok po splatnosti = 344 Kč. Což při zaplacených úrocích 28.102 Kč nevypadá zase tak špatně. Ale !!! Nikde není uvedeno počet peněz v zesplatněných půjčkách. Když jsem si stáhnul soubor investice.xls, tak mám v zesplatněných půjčkách už dalších 5.983 Kč.

Celkem tedy = 12 795,88 Kč což činí 45,5 % ze zisku a to už není žádné terno !!!
Tak to ale špatně chápeš...

castka po splatnosti obsahuje právě ty zesplatnene uvery a tvori její naprostou vestinu.
zesplatněných máš 5.983 kč
a po splatnosti tedy celkem 6.135 Kč,

ten rozdíl je jistina která je po splatnosti u pujcek které zatím nebyly zesplatneny, jsou tedy v prodleni (opozdilci, nebo pujcky ktere zeplatneny teprve budou)

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: Problematické půjčky

Příspěvek od LuckyLuke » 07 zář 2018, 20:10

Airbus píše:
07 zář 2018, 18:22
LuckyLuke píše:
07 zář 2018, 16:48
Tak jsem se dnes zase podíval na problematické půjčky u Zonky. Na první pohled vypadá vše dobře, v menu MOJE INVESTICE je uvedeno : po splatnosti 6.135 Kč a zůstatkový úrok po splatnosti = 344 Kč. Což při zaplacených úrocích 28.102 Kč nevypadá zase tak špatně. Ale !!! Nikde není uvedeno počet peněz v zesplatněných půjčkách. Když jsem si stáhnul soubor investice.xls, tak mám v zesplatněných půjčkách už dalších 5.983 Kč.

Celkem tedy = 12 795,88 Kč což činí 45,5 % ze zisku a to už není žádné terno !!!
Tak to ale špatně chápeš...

castka po splatnosti obsahuje právě ty zesplatnene uvery a tvori její naprostou vestinu.
zesplatněných máš 5.983 kč
a po splatnosti tedy celkem 6.135 Kč,

ten rozdíl je jistina která je po splatnosti u pujcek které zatím nebyly zesplatneny, jsou tedy v prodleni (opozdilci, nebo pujcky ktere zeplatneny teprve budou)
Už mi psali ze Zonky, poslal jsem jim to. Ještě mi neodpověděli. Právě, že v tom excelovském souboru, mám splátky po splatnosti a zesplatněné. Předpokládám, že na Moje investice dávají pod názvem po splatnosti - právě půjčky po splatnosti. Zesplatněné nevím kam dávají.

Po splatnosti

Obrázek

Zesplatněná

Obrázek

Dávám sem i přehled nejstarších problematických půjček - u mě 505 dní, 414 dní - v tom se už dá těžko orientovat. Vysvětlení nikde není.

Obrázek

Další věc co mě vadí, je že na Moje investice vidím, že je půjčka zesplatněná např. 505 dní, v tom excelovském souboru to ale není uvedeno. Vypadá to, že ta nepřehlednost je pro Zonky výhodná. Tváří se, že je vše super a vše šlape jak hodinky. Ale u řady půjček neproběhla ani jedna platba či jen jedna platba a investor tak sponzoruje podvodníky.
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Airbus
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 89
Registrován: 12 zář 2017, 13:54
Reputace: 52
Kontaktovat uživatele:

Re: Problematické půjčky

Příspěvek od Airbus » 08 zář 2018, 10:28

Zonky co uvádí tu castku po splatnosti, jsou uvery ktere jsou zeplatnene a pak pouze splatky u uveru ktere nejsou zesplatnene ale jsou po splatnosti, tedy slupecek H. Ano je to vsechno celkem neprehledne. Ja pouzivam Stonky a jsem spokojen.

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: Problematické půjčky

Příspěvek od LuckyLuke » 08 zář 2018, 12:54

Airbus píše:
08 zář 2018, 10:28
Zonky co uvádí tu castku po splatnosti, jsou uvery ktere jsou zeplatnene a pak pouze splatky u uveru ktere nejsou zesplatnene ale jsou po splatnosti, tedy slupecek H. Ano je to vsechno celkem neprehledne. Ja pouzivam Stonky a jsem spokojen.
Děkuji za odpověď. A jak se dá sehnat to Stonky??? Viděl jsem jen video na YouTube. Díky za odpověď.
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

vvvlc
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 131
Registrován: 05 kvě 2018, 19:22
Reputace: 105
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - problematické (nesplácené) půjčky

Příspěvek od vvvlc » 08 zář 2018, 15:09

musis se prihlasit do face bookuve skupiny https://www.facebook.com/groups/2044054 ... oup_header
tady je odkaz na verzi 0.4 https://tinyurl.com/y7cq3h73

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - problematické (nesplácené) půjčky

Příspěvek od LuckyLuke » 08 zář 2018, 18:49

vvvlc píše:
08 zář 2018, 15:09
musis se prihlasit do face bookuve skupiny https://www.facebook.com/groups/2044054 ... oup_header
tady je odkaz na verzi 0.4 https://tinyurl.com/y7cq3h73
Díky za odkaz, večer to vyzkouším.
P.S. Facebook účet již nemám. Měl jsem a pak jsem ho smazal. Nepotřebuji, aby mě kontaktovali lidé, které jsem 20 (30) let neviděl.
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Uživatelský avatar
FraK
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1901
Registrován: 27 lis 2018, 22:01
Reputace: 1404
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - problematické (nesplácené) půjčky

Příspěvek od FraK » 27 lis 2018, 22:13

Jak si vlastne Zonky verohodne overi identitu dluznika? Co kdyz nekdo jenom nekde okopiruje neci doklady? Vypis z uctu asi neni tezke vytvorit falesny. Vzhledem k tomu, ze na Zonky se posilaji jen fotky dokladu, tak bude relativne snadne je padelat, nebot na fotce dokladu asi nejde uplne dokonale rozeznat ochrane znaky. Je jasne, ze ucet jako takovy musi byt realne zrizeny, ale predpokladam, ze existuji banky, ktere vam ucet taky zridi na dalku. Nebo se pletu?

Toto me trochu desi. Zejmena, kdyz se objevi dluznik, ktery nezaplati ani prvni splatku a se Zonky nekomunikuje. I kdyz dobry podvodnik by takhle dokazal vytahnout i stovky milionu a z novych pujcek splacet ty stare.

Pusobil jsem kdysi ve firme, kterou podobnym zpusobem okradl jeden jeji vedouci zamestnanec o nekolik desitek mil. Kc a na podvod s falesnymi identitami se prislo jen nahodou. Proto nad tim vzdycky premyslim.
Zkušenosti:
P2P (P2B): Mintos, Zonky, Ronda, Bondster, Investown, Upvest, FinGOOD, Roger, Nafirmy, Robocash, PeerBerry, Lendermarket, Afranga, Esketit, Lande, EstateGuru, Roier
Broker: FIO, Interactive, LYNX, eToro, Degiro, Revolut

Stani
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 130
Registrován: 26 led 2017, 10:03
Reputace: 41
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - problematické (nesplácené) půjčky

Příspěvek od Stani » 28 lis 2018, 14:02

Nepamatuji si přesně, ale jeden průser byl s podvodníkem a kradenou identitou (peníze si nechal zaslat na účet v Moneta). Zonky vzala problém na sebe, že to byla jejich chyba a investorům vrátila peníze. Snad nekecám.

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - problematické (nesplácené) půjčky

Příspěvek od LuckyLuke » 06 úno 2019, 17:51

https://app.zonky.cz/zonky/-113309

- krásný příběh
- další zesplatněná půjčka
- zajímavý je přehled, celkem 13 listů
- investoval jsem 200 Kč, dostal jsem zpět 30 Kč
Rekonstrukce.jpg
Rekonstrukce.jpg (164.96 KiB) Zobrazeno 8222 x
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

grill
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 360
Registrován: 16 zář 2018, 13:52
Reputace: 111
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - problematické (nesplácené) půjčky

Příspěvek od grill » 06 úno 2019, 17:58

Já do tohoto ratingu neinvestuji, ale kromě toho u tohoto příběhu není nic co by varovalo.

Janis8
Příspěvky: 14
Registrován: 23 črc 2018, 22:54
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - problematické (nesplácené) půjčky

Příspěvek od Janis8 » 11 úno 2019, 20:59

Zkuste mrknout na toto video:
https://m.youtube.com/watch?v=M-2-n1LAZp8

//Prosím příště alespoň o drobný popis k odkazu. Mockrát díky, Joshua.

grill
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 360
Registrován: 16 zář 2018, 13:52
Reputace: 111
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - problematické (nesplácené) půjčky

Příspěvek od grill » 27 úno 2019, 09:59

Asi moje první problematická půjčka. 11 dní po splatnosti.
Z tohoto ratingu mám jen celkem 2 půjčky ze začátku, teď už jej neinvestuji, a tahle už nešla prodat.

Obrázek

grill
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 360
Registrován: 16 zář 2018, 13:52
Reputace: 111
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - problematické (nesplácené) půjčky

Příspěvek od grill » 28 úno 2019, 10:01

Tak hned druhý den přišla úhrada :D

romancik
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 766
Registrován: 08 úno 2018, 15:18
Reputace: 259
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - problematické (nesplácené) půjčky

Příspěvek od romancik » 01 bře 2019, 12:12

1 půjčka a děláš z toho trágu? Kolik toho máš zainvestováno? 5 tisíc? Nebo máš obrovskou kliku a nebo ses spokojil s hodně malým úrokem u A* či A**

romancik
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 766
Registrován: 08 úno 2018, 15:18
Reputace: 259
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - problematické (nesplácené) půjčky

Příspěvek od romancik » 01 bře 2019, 12:23

Mimochodem většinou sleduji jen půjčky co jsou zesplatněné. Dnes jsem si všiml, že některé už jsou hodně dlouho "po splatnosti". Tak se na ně kouknu a nejspíše pokus o podvod: https://app.zonky.cz/zonky/-268553, po splatnosti 224 dnů.

V popisu:
31. 1. 2019 Poznámka Dovoláno na PČR, v jaké fázi je trestní řízení - obsáhlý spis, předvoláni další svědci a probíhají výslechy
9. 11. 2018 Poznámka Vážení investoři, situaci řešíme v součinnosti s PČR. V těchto případech nejsme schopni odhadnout dobu, kdy bude celá situace vyřízena. Jakmile se něco nového dozvíme, budeme vás informovat.
28. 9. 2018 Notifikace o hrozbě udělení další smluvní pokuty Klientovi byla zaslána výzva (SMS, e-mail, platformní notifikace) k neprodlenému zaplacení neuhrazených splátkových předpisů s tím, že v případě, že nedojde k okamžité úhradě dlužných splátkových předpisů, mu bude udělena další smluvní pokuta.

Udivuje mne, že už také dávno nejsou nějak zesplatněné, když vlastně z těchto půjček také asi nic neuvidím.

Další - po splatnosti 181 dnů, teprve odeslaná výzva před zesplatněním.
25. 1. 2019 - 27. 2. 2019 Neúspěšný kontakt S klientem jsme se pokoušeli telefonicky spojit. Bohužel ale bez úspěchu.
18. 1. 2019 Poznámka Byla zaslána výzva před zesplatněním.
16. 11. 2018 - 18. 12. 2018 Neúspěšný kontakt S klientem jsme se pokoušeli telefonicky spojit. Bohužel ale bez úspěchu.

atd.
Čím dál častěji ve mě sílí pocit, že většina zesplatněných půjček již bude nedobytných.
U Bondsteru jediná zpoplatněná půjčka má jít v dubnu do dražby. A to po 2,5 měsících co 20.10. nezaplatili splátku byla v lednu zpoplatněná! A za další 3 měsíce už dražba. Alespoň nějaký vývoj je zde vidět.

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - problematické (nesplácené) půjčky

Příspěvek od LuckyLuke » 01 bře 2019, 13:13

romancik píše:
01 bře 2019, 12:23
Mimochodem většinou sleduji jen půjčky co jsou zesplatněné. Dnes jsem si všiml, že některé už jsou hodně dlouho "po splatnosti". Tak se na ně kouknu a nejspíše pokus o podvod: https://app.zonky.cz/zonky/-268553, po splatnosti 224 dnů.

Čím dál častěji ve mě sílí pocit, že většina zesplatněných půjček již bude nedobytných.
ZP 1.3.2019.jpg
ZP 1.3.2019.jpg (74.38 KiB) Zobrazeno 7770 x
Tady byly 2 indicie, proč do této půjčky neinvestovat !!! Zaprvé rating D, zadruhé Ústecký kraj. Já jsem si dal Ústecký kraj do filtru neinvestovat. Sám mám v tomto kraji také 2 půjčky a primárně to byl podvod. Já investoval do Ústeckého kraje a důchodce - to je tutovka, že nedá nic. Důchodce jsem si dal také do filtru neinvestovat. ;) ;) ;)
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

grill
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 360
Registrován: 16 zář 2018, 13:52
Reputace: 111
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - problematické (nesplácené) půjčky

Příspěvek od grill » 01 bře 2019, 18:51

romancik píše:
01 bře 2019, 12:12
1 půjčka a děláš z toho trágu? Kolik toho máš zainvestováno? 5 tisíc? Nebo máš obrovskou kliku a nebo ses spokojil s hodně malým úrokem u A* či A**
Nedělám z toho trágu, uvádím to zde jen pro zajímavost. Portfolio mám ještě relativně mladé (cca 550 investic). Osobně investuji jen ratingy 4,99% a 5,99%.


romancik píše:
01 bře 2019, 12:23
Mimochodem většinou sleduji jen půjčky co jsou zesplatněné. Dnes jsem si všiml, že některé už jsou hodně dlouho "po splatnosti". Tak se na ně kouknu a nejspíše pokus o podvod: https://app.zonky.cz/zonky/-268553, po splatnosti 224 dnů.

Čím dál častěji ve mě sílí pocit, že většina zesplatněných půjček již bude nedobytných.
[/quote]

Vymahatelnost pohledávek v exekučním řízení je ČR v průměru nízkých desítkách procent, tedy u některých lidí nulová. Insolvence je ve skutečnosti v takovém případě spíše lepší zpráva. Uvidíme co s tím udělá novela insolvenčního zákona účinná od 1.7.2019, kdy dlužník nemusí splatit ani těch 30% jen cca 2000 měsíčně.
Trestní řízení nemá na vymožení pohledávky žádný vliv. Maximálně v odsuzujícím rozsudku bude uloženo pohledávku nahradit, a pak se stejně musí jít za exekutorem.
Zesplatněné pohledávky bych odepsal úplně a pokud něco ještě přijde bych považoval za příjemný nečekaný bonus.

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - problematické (nesplácené) půjčky

Příspěvek od LuckyLuke » 08 bře 2019, 15:03

Další zesplatněná půjčka:

https://app.zonky.cz/auto-moto/na-automobil-317864
ZP.jpg
ZP.jpg (104.47 KiB) Zobrazeno 7582 x
- tady to Zonky prokaučovalo : 1. rating, 2. podvod, již měl problém s 1. splátkou a nezaplatit nic !!!
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

grill
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 360
Registrován: 16 zář 2018, 13:52
Reputace: 111
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - problematické (nesplácené) půjčky

Příspěvek od grill » 08 bře 2019, 21:07

Tak do toho bych taky investoval bez váhání, splňuje všechny moje parametry. Dokonce odpovídal na dotazy.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 42 hostů