ZONKY - problematické (nesplácené) půjčky


web: www.zonky.cz
Odpovědět
petr6666
Příspěvky: 13
Registrován: 10 srp 2017, 15:21
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - problematické (nesplácené) půjčky

Příspěvek od petr6666 » 28 zář 2017, 10:48

U C a D ratingů je ale slušný výnos, který ztráty pokrývá. To, že je rating rizikový neznamená, že je ztrátový.

U mých více než 500 investic do všech typů, jsou nejvíce po splatnosti právě ty A-čkové (2x A v defaultu), pražské a HPP. Takže soudit u zonky dle příběhu považuji za kontraproduktivní. Z ratingů B, C a D nemám problémovou ani jednu.

A znovu asi zopakuji, že největší starost mi poslední dobou dělá změna vedení a to jak to tam teď vedou. Splácenost se zhoršila. Výdělky klesly.

Naštěstí jsou tu zahraniční platformy s lepšími výnosy na kratší dobu.

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4491
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1582
Kontaktovat uživatele:

ZONKY - problematické (nesplácené) půjčky

Příspěvek od LuckyLuke » 13 říj 2017, 13:52

Dnes mi 2 problematické půjčky byly zesplatněny. Jsem zvědav, co z toho vyplyne.
Problematické půjčky.jpg
Problematické půjčky.jpg (128.61 KiB) Zobrazeno 10579 x
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

hellboy
Příspěvky: 8
Registrován: 31 srp 2017, 16:54
Reputace: 5
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - problematické (nesplácené) půjčky

Příspěvek od hellboy » 13 říj 2017, 19:43

Jak se dalo očekávat, Zonky přestalo od září zveřejňovat statistiku počtu úvěrů v defaultu podle ratingu. Důvod je asi každému jasný...

T_o_m
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 183
Registrován: 14 srp 2017, 11:00
Reputace: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - problematické (nesplácené) půjčky

Příspěvek od T_o_m » 13 říj 2017, 22:01

vždyť je to tady https://zonky.cz/risk/

Airbus
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 89
Registrován: 12 zář 2017, 13:54
Reputace: 52
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - problematické (nesplácené) půjčky

Příspěvek od Airbus » 14 říj 2017, 18:43

T_o_m píše:vždyť je to tady https://zonky.cz/risk/
Přesně tak, C a D rating to zvládne do konce roku.

petr6666
Příspěvky: 13
Registrován: 10 srp 2017, 15:21
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - problematické (nesplácené) půjčky

Příspěvek od petr6666 » 19 říj 2017, 22:42

Tak došlo k oznámení, že Zonky zavírají diskuze k zainvestovaným půjčkám (15 dní poté).
Zřejmě jim vadí, že jich tam investoři peckují za neaktivitu u nesplácených půjček.
Oni to sice zdůvodňují tím, že se jim nelíbí vulgární příspěvky, ale mě se spíše zdá, že trpí absencí sebereflexe. Jistě, je jednodušší zakázat diskuze u http://www.zonky.cz než zodpovídat dotazy investorů proč Zonky nic nepíšou k půjčkám, které jsou třeba 60 dnů nesplácené.

Připomíná mi to situaci u Bondory, která činila podobné kroky v době, když investoři začali houfně odcházet z platformy kvůli zkreslovaným statistikám.

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2609
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2249
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - problematické (nesplácené) půjčky

Příspěvek od zbynhu » 20 říj 2017, 06:49

petr6666 píše:Tak došlo k oznámení, že Zonky zavírají diskuze k zainvestovaným půjčkám (15 dní poté).
Zřejmě jim vadí, že jich tam investoři peckují za neaktivitu u nesplácených půjček.
Oni to sice zdůvodňují tím, že se jim nelíbí vulgární příspěvky, ale mě se spíše zdá, že trpí absencí sebereflexe. Jistě, je jednodušší zakázat diskuze u http://www.zonky.cz než zodpovídat dotazy investorů proč Zonky nic nepíšou k půjčkám, které jsou třeba 60 dnů nesplácené.

Připomíná mi to situaci u Bondory, která činila podobné kroky v době, když investoři začali houfně odcházet z platformy kvůli zkreslovaným statistikám.
Souhlasím. Velmi nešťastné řešení. Kdyby fungoval bezvadně informační servis ze strany Zonky u nesplácených půjček, tak budiž. Ale takto je to další odstřihnutí informací od investorů.
Logiku to nedává ani z jejich pohledu, protože aby každý investor sólo psal na v newsletteru uvedený mail s žádostí o informace k příslušné půjčce, to bude jejich podpora pouze psát X krát to samé.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4491
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1582
Kontaktovat uživatele:

ZONKY - problematické (nesplácené) půjčky

Příspěvek od LuckyLuke » 22 říj 2017, 19:54

Tak jsem si chtěl dnes prohlédnout problematické půjčky a zjistil jsem, že se mi jejich počet velmi zvýšil. Většinu mi tvoří zpoždění 2, 4, 8 dní (tzv. lazy payers). Počet problematických půjček jsem měl vždy ustálený mezi 7-9. Nyní jich mám 35ks !!! Mám v nich 19.600 Kč. Jak jste na tom ??? Díky za odpověď.

Ještě po informaci přidám celkový počet půjček = 542.
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Crainer
Příspěvky: 21
Registrován: 26 úno 2017, 17:15
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - problematické (nesplácené) půjčky

Příspěvek od Crainer » 23 říj 2017, 08:58

LuckyLuke píše:Tak jsem si chtěl dnes prohlédnout problematické půjčky a zjistil jsem, že se mi jejich počet velmi zvýšil. Většinu mi tvoří zpoždění 2, 4, 8 dní (tzv. lazy payers). Počet problematických půjček jsem měl vždy ustálený mezi 7-9. Nyní jich mám 35ks !!! Mám v nich 19.600 Kč. Jak jste na tom ??? Díky za odpověď.

Ještě po informaci přidám celkový počet půjček = 542.
1 problematická půjčka z celkových 510 půjček

ozana
Příspěvky: 23
Registrován: 28 led 2017, 12:07
Reputace: 7
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - problematické (nesplácené) půjčky

Příspěvek od ozana » 23 říj 2017, 11:30

Po splatnosti 18 ze 413 aktivních, 6 zesplatněno. Záleží na rozložení ratingů. A a B zhruba 30%, C a A+ po 14%, zbytek D a A++.

Crainer
Příspěvky: 21
Registrován: 26 úno 2017, 17:15
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - problematické (nesplácené) půjčky

Příspěvek od Crainer » 23 říj 2017, 12:28

ozana píše:Po splatnosti 18 ze 413 aktivních, 6 zesplatněno. Záleží na rozložení ratingů. A a B zhruba 30%, C a A+ po 14%, zbytek D a A++.
Přesně tak. Záleží na rozložení ratingů. Já mám 60 % A**, A*, takže v pohodě...A,B,C mám tak 12 %....D žádné nemám. Ono přátele k Vánocům to bude horší a lazy payers přibudou...

Airbus
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 89
Registrován: 12 zář 2017, 13:54
Reputace: 52
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - problematické (nesplácené) půjčky

Příspěvek od Airbus » 23 říj 2017, 22:36

LuckyLuke píše:Tak jsem si chtěl dnes prohlédnout problematické půjčky a zjistil jsem, že se mi jejich počet velmi zvýšil. Většinu mi tvoří zpoždění 2, 4, 8 dní (tzv. lazy payers). Počet problematických půjček jsem měl vždy ustálený mezi 7-9. Nyní jich mám 35ks !!! Mám v nich 19.600 Kč. Jak jste na tom ??? Díky za odpověď.
Ještě po informaci přidám celkový počet půjček = 542.
Problém je v tom že 20 dne v každém měsici je nevíce opozdilců + víkend... V pátek 20. jsem jich měl 31 z 1050, za víkend jich mám přesně 100kousků, takže to sčítat nehodlám... :D Po půlnoci to bude lepší až se zaučtují splátky.

petr6666
Příspěvky: 13
Registrován: 10 srp 2017, 15:21
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - problematické (nesplácené) půjčky

Příspěvek od petr6666 » 28 říj 2017, 19:05

Já pozoruji za poslední dva měsíce zhoršení splácení zejména u nových půjček. Musím zdůraznit to u nových půjček. Nesrovánám rating, jelikož ten celou dobu vedu stejně, ale jen období.
Nesplácených v rozmezí 15-70 dnů mám cca 25 z 550+. Všechny ratingy A+ až C.

Pořád je to v očekávané toleranci, jen zůstává doufat, že ty data ze statistik defaultů nám Zonky sdělují přesné.

Od zdražení jsem ale do Zonky již peníze neposílal (už se mi to v porovnání se zahraničím nevyplatí) a pouze reinvestuji. Kdybych investoval nové peníze, tak se obávám, že by to vypadalo hůře.

petr6666
Příspěvky: 13
Registrován: 10 srp 2017, 15:21
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - problematické (nesplácené) půjčky

Příspěvek od petr6666 » 04 lis 2017, 11:56

Tak už můžeme ukončit dohady o tom, co jsme si mysleli. Tento týden na srazu investorů bylo potvrzeno od vedení Zonky, že opravdu došlo k navýšení nesplácených úvěrů. A ano, přišlo to po změně vedení. Takže naše dohady byly trefné.

Zarazil mě ale styl podání a několik myšlenek, které zaznělo. „Je to přece normální. Je potřeba s tím počítat - jde o rizikové investice. Polevili jsme v prověrkách.“ A pak ještě „Nemáme moc dat, jsme mladá firma“. Což si trochu protiřečí s tím, jak se Zonky snaží prezentovat jako platforma s nejlepším scoringem. Též mě zarazila část zdůvodnění, že nemají (neměli) dost dat k vyhodnocování a proto čísla upřesňují (rozuměj zhoršují), když opět marketingově hrají (nebo alespoň hráli) na zkušenosti od Kellnera a Homecreditu. Nepředávají si snad know-how? Nejspíš určitě ne. Byl to jen marketing.

Nevím proč ty zdůvodnění vyznívali tak obskurně. Bylo to snad skladbou mladších ročnílu v obecenstvu a zonky si myslí, že lidi opijí rohlíkem? Od finanční institice bych čekal víc profesionality.

Osobně za mě, zonky padli do šedého průměru investičních startupových rychlokvašek, na které je potřeba si dávat větší pozor. Ještě chvilku a budu je řadit do skupiny nedůvěryhodných (Bondora, Robo-cash, Benefi, …)

Crainer
Příspěvky: 21
Registrován: 26 úno 2017, 17:15
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - problematické (nesplácené) půjčky

Příspěvek od Crainer » 05 lis 2017, 09:36

petr6666 píše:Tak už můžeme ukončit dohady o tom, co jsme si mysleli. Tento týden na srazu investorů bylo potvrzeno od vedení Zonky, že opravdu došlo k navýšení nesplácených úvěrů. A ano, přišlo to po změně vedení. Takže naše dohady byly trefné.

Zarazil mě ale styl podání a několik myšlenek, které zaznělo. „Je to přece normální. Je potřeba s tím počítat - jde o rizikové investice. Polevili jsme v prověrkách.“ A pak ještě „Nemáme moc dat, jsme mladá firma“. Což si trochu protiřečí s tím, jak se Zonky snaží prezentovat jako platforma s nejlepším scoringem. Též mě zarazila část zdůvodnění, že nemají (neměli) dost dat k vyhodnocování a proto čísla upřesňují (rozuměj zhoršují), když opět marketingově hrají (nebo alespoň hráli) na zkušenosti od Kellnera a Homecreditu. Nepředávají si snad know-how? Nejspíš určitě ne. Byl to jen marketing.

Nevím proč ty zdůvodnění vyznívali tak obskurně. Bylo to snad skladbou mladších ročnílu v obecenstvu a zonky si myslí, že lidi opijí rohlíkem? Od finanční institice bych čekal víc profesionality.

Osobně za mě, zonky padli do šedého průměru investičních startupových rychlokvašek, na které je potřeba si dávat větší pozor. Ještě chvilku a budu je řadit do skupiny nedůvěryhodných (Bondora, Robo-cash, Benefi, …)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Buď jste nepochopil pana Černého, anebo tu úmyslně fabulujete. K Vaší smůle já na tom semináři risk managementu byl též
1) Pan Černý mluvil o risku a příklad uváděl obchod a implementace pravidel na zabránění krádeží a že přílišná opatření odlákají zákazníky. Dle mého trefná analogie
2) Pan Černý rozhodně nemluvil o zvolnění pravidel poskytování půjček a data o ničem neodpovídají. Při tak obrovském nárůstu půjček mají stále default rate pod jejich vlastním cílem a mluvil správně a vysvětlovat to, že by bylo korektnější používat anualizovanou míru defaultu a také správně vysvětloval, že porfolia je mladé a stále nízké. Zonky funguje něco přes 2 roky a poslední půl rok dochází k nárůstu půjček. Mluvil o tom, že schvalovali 20, pak 30 a ted přes 100 půjček. Dokonce uvádějí korektně default base, tedy půjčky, které se mohou zkazit a nezahrnují tam veškeré půjčky, ale jen ty co už jsou v běhu 90 a více dní a také tak pan Černý ukazoval, že za celé portfolio 86 % nebylo ani jeden den ve zpoždění a dají se na sekundáru prodat (to byl argument těm, co trvdili, že nelze nic prodávat). Ty jejich čísla jsou zatím, tak skvělá, že jejich rizikové náklady a očekávaný default rate u A**, A* prakticky neexistují. Takže, kde máte to zhoršení?

petr6666
Příspěvky: 13
Registrován: 10 srp 2017, 15:21
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - problematické (nesplácené) půjčky

Příspěvek od petr6666 » 05 lis 2017, 11:58

Crainer píše:Buď jste nepochopil pana Černého, anebo tu úmyslně fabulujete. K Vaší smůle já na tom semináři risk managementu byl též
1) Pan Černý mluvil o risku a příklad uváděl obchod a implementace pravidel na zabránění krádeží a že přílišná opatření odlákají zákazníky. Dle mého trefná analogie
2) Pan Černý rozhodně nemluvil o zvolnění pravidel poskytování půjček a data o ničem neodpovídají. Při tak obrovském nárůstu půjček mají stále default rate pod jejich vlastním cílem a mluvil správně a vysvětlovat to, že by bylo korektnější používat anualizovanou míru defaultu a také správně vysvětloval, že porfolia je mladé a stále nízké. Zonky funguje něco přes 2 roky a poslední půl rok dochází k nárůstu půjček. Mluvil o tom, že schvalovali 20, pak 30 a ted přes 100 půjček. Dokonce uvádějí korektně default base, tedy půjčky, které se mohou zkazit a nezahrnují tam veškeré půjčky, ale jen ty co už jsou v běhu 90 a více dní a také tak pan Černý ukazoval, že za celé portfolio 86 % nebylo ani jeden den ve zpoždění a dají se na sekundáru prodat (to byl argument těm, co trvdili, že nelze nic prodávat). Ty jejich čísla jsou zatím, tak skvělá, že jejich rizikové náklady a očekávaný default rate u A**, A* prakticky neexistují. Takže, kde máte to zhoršení?

Zhoršení lze sledovat na mém vlastním portfoliu, kde vidím, které půjčky se splácí (staré) a které se nesplácí (nové). Docela jednoduchý argument na to, abych rozlišil, že mladá firma s mladými daty s tím nesouvisí a že příčina je jinde.
Taky se marketingově zajišťovat HomeCreditem a pak tvrdit "nemáme data" je do velké míry protichůdné.

To co se mi na Zonkách nejvíc nelíbí je neschopnost reagovat resp. neuvádět informace o stavu dlouho nesplácených půjček. Pokud jsou půjčky 60 dní bez jediné reakce od Zonky, tak to opět naráží na opak dojmů buzených marketingem.

Nemám problém s tím, když je firma mladá, ale pak ať marketingově nebudí dojem, že se opírá u zkušenosti. Navíc, pokud je investorem Home Credit, jak může někdo myslet podnikání seriózně, točit miliardy a tvrdit, že nemá data nebo že nejsou dostatečná?

A nakonec, pokud na obhajobu budu jako firma používat argument "... schvalovali 20, pak 30 a ted přes 100 půjček" tak tím vlastně přiznávám, že kvalita jde dolů. Jinak řečeno, pokud bych necítil, že s kvalitou mám problém, neargumentoval bych nárůstem objemu.

Problém s fin-tech startupy je v tom, že jich až příliš mnoho končí nebo je vkradnuto/vytunelováno. Střídmá paranoie, rozumné obavy investorů a kritický postoj k nim jsou proto na místě. Jde přece o velké peníze. Tak ať se snaží víc než běžné firmy.

Crainer
Příspěvky: 21
Registrován: 26 úno 2017, 17:15
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - problematické (nesplácené) půjčky

Příspěvek od Crainer » 05 lis 2017, 17:25

petr6666 píše:
Crainer píše:Buď jste nepochopil pana Černého, anebo tu úmyslně fabulujete. K Vaší smůle já na tom semináři risk managementu byl též
1) Pan Černý mluvil o risku a příklad uváděl obchod a implementace pravidel na zabránění krádeží a že přílišná opatření odlákají zákazníky. Dle mého trefná analogie
2) Pan Černý rozhodně nemluvil o zvolnění pravidel poskytování půjček a data o ničem neodpovídají. Při tak obrovském nárůstu půjček mají stále default rate pod jejich vlastním cílem a mluvil správně a vysvětlovat to, že by bylo korektnější používat anualizovanou míru defaultu a také správně vysvětloval, že porfolia je mladé a stále nízké. Zonky funguje něco přes 2 roky a poslední půl rok dochází k nárůstu půjček. Mluvil o tom, že schvalovali 20, pak 30 a ted přes 100 půjček. Dokonce uvádějí korektně default base, tedy půjčky, které se mohou zkazit a nezahrnují tam veškeré půjčky, ale jen ty co už jsou v běhu 90 a více dní a také tak pan Černý ukazoval, že za celé portfolio 86 % nebylo ani jeden den ve zpoždění a dají se na sekundáru prodat (to byl argument těm, co trvdili, že nelze nic prodávat). Ty jejich čísla jsou zatím, tak skvělá, že jejich rizikové náklady a očekávaný default rate u A**, A* prakticky neexistují. Takže, kde máte to zhoršení?

Zhoršení lze sledovat na mém vlastním portfoliu, kde vidím, které půjčky se splácí (staré) a které se nesplácí (nové). Docela jednoduchý argument na to, abych rozlišil, že mladá firma s mladými daty s tím nesouvisí a že příčina je jinde.
Taky se marketingově zajišťovat HomeCreditem a pak tvrdit "nemáme data" je do velké míry protichůdné.

To co se mi na Zonkách nejvíc nelíbí je neschopnost reagovat resp. neuvádět informace o stavu dlouho nesplácených půjček. Pokud jsou půjčky 60 dní bez jediné reakce od Zonky, tak to opět naráží na opak dojmů buzených marketingem.

Nemám problém s tím, když je firma mladá, ale pak ať marketingově nebudí dojem, že se opírá u zkušenosti. Navíc, pokud je investorem Home Credit, jak může někdo myslet podnikání seriózně, točit miliardy a tvrdit, že nemá data nebo že nejsou dostatečná?

A nakonec, pokud na obhajobu budu jako firma používat argument "... schvalovali 20, pak 30 a ted přes 100 půjček" tak tím vlastně přiznávám, že kvalita jde dolů. Jinak řečeno, pokud bych necítil, že s kvalitou mám problém, neargumentoval bych nárůstem objemu.

Problém s fin-tech startupy je v tom, že jich až příliš mnoho končí nebo je vkradnuto/vytunelováno. Střídmá paranoie, rozumné obavy investorů a kritický postoj k nim jsou proto na místě. Jde přece o velké peníze. Tak ať se snaží víc než běžné firmy.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jste demagog, protože neznamená, že když schvalují 100 půjček, že musí kvalita jít dolů. Při menších počtu nebyla jejich kapacita vyčerpaná a také se schvalovací proces velmi zautomatizoval, což pan Černý též zmínil. U ratingů A**, A* není potřeba taková prověrka, ale u horších ratingů a tudíž to není tak náročné na čas a na lidské zdroje, které se tomu věnují a "argument", že to sledujete na vlastním portfoliu je irelevantní. Můžu Vám kontrovat, že já mám 575 půjček a mám 1 PROBLEMATICKOU a to ještě z důvodu, že dlužník umřel. Takže o čem to svědčí? Ano správně o ničem. Je potřeba se na to podívát agregovaně, což na risk managementu bylo - tabulka kolik % portfolia je v prodlení...bylo to jak sem řekl 86 % portfolia nemělo ANI JEDEN DEN ZPOŽDĚNÍ SPLÁTKY. Pokud Vážený pane portfolio složené B,C, D a pozorujete zhoršení, tak je to logické z logiky věci- PROTO DOCHÁZÍ K HODNOCENÍ PŮJČEK. JENOM BLB OČEKÁVÁ, ŽE B, C,D BUDOU MÍT STEJNOU RIZIKOVOST JAKO A** A* A++. Jediné s čím bych souhlasil je komunikace ze strany Zonky, ale i ta se mění. O tom, že dlužník umřel jsem se dozvěděl hned 4 den po datu splatnosti splátky a obecně komunikace se velmi zlepšila.

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4491
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1582
Kontaktovat uživatele:

Zesplatněná půjčka

Příspěvek od LuckyLuke » 15 lis 2017, 21:10

Tak mi dnes přibyla 3. zesplatněná půjčka

https://app.zonky.cz/refinancovani-pujc ... scuss=true

15. 11. 2017
Vážení investoři, klienta Ondrysss22 jsme zesplatnili. Klient má teď měsíc na úhradu dlužné částky. Paralelně taky probíhá policejní šetření. Proto Vás o dalším vývoji budeme informovat.
PohledavkyZonkyDominik
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4491
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1582
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - problematické (nesplácené) půjčky

Příspěvek od LuckyLuke » 21 lis 2017, 21:48

Dnes mi přišlo asi 40 zpráv, že neproběhla řádná 1. splátka asi u 40 nových půjček. Snad brzy dorazí.
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

ozana
Příspěvky: 23
Registrován: 28 led 2017, 12:07
Reputace: 7
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - problematické (nesplácené) půjčky

Příspěvek od ozana » 22 lis 2017, 09:51

LuckyLuke píše:Dnes mi přišlo asi 40 zpráv, že neproběhla řádná 1. splátka asi u 40 nových půjček. Snad brzy dorazí.
Jj, včera 47 po splatnosti dnes už "jen"27.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů