Robozonky

web: www.zonky.cz
gulliver
Gold pen
Gold pen
Reputace: 195
Kontaktovat uživatele:

Re: Robozonky

Příspěvek od gulliver » 28 pro 2020, 13:19

Nová verze RoboZonky 6.2.3

dnes vyzkouším

wkkIt2
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wkkIt2 » 20 led 2021, 18:09

Ahoj, protože už nejde Zonky používat klasickým "klikacím" způsobem, dostal jsem se k RoboZonky.
Po instalaci podle návodu ale RoboZonky nefunguje a vypisuje mi hlášku:

18:01:36.449 INFO Selling strategy inactive or missing, disabling all such operations.
18:01:36.454 INFO Reservations strategy inactive or missing, disabling all such operations.

Nenapadá někoho, kde může být problém?

díky

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 617
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 20 led 2021, 18:56

To je OK, to se píše vždy.
Znamená to, že ve strategii není nastaveno, prodávat půjčky a pak že nejsou nastavené rezervace.
Já si to také nenastavuji.
Robozonky.png
Robozonky.png (17.54 KiB) Zobrazeno 1182 x

wkkIt2
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wkkIt2 » 21 led 2021, 17:07

aha, chápu, děkuju LuckyLuke!

mám to nastavené takto, ale za skoro 2 dny se mi do žádné půjčky investovat nepodařilo...

- Obecná nastavení
Robot má udržovat progresivní portfolio.
Robot má zcela ignorovat rezervační systém.
Robot má investovat do půjček po 800 Kč.
Robot má nakupovat participace nejvýše za 800 Kč.

- Filtrování tržiště
Ignorovat vše, kde: účel je jiné nebo refinancování půjček.
Ignorovat vše, kde: úrok nedosahuje 4,99 % p.a..
Prodej participací zakázán.

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 28 úno 2021, 19:31

Nová verze : RoboZonky 6.3.3

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 17 bře 2021, 22:26

Vojrik píše:
17 bře 2021, 20:40
Myslím, že nejlepší způsob je vhodně nastavit rezervace, aby odchytávaly všechno co chcete a pak nastavit RoboZonky, aby tyto rezervace vychytával. Takže vám budou ve výsledku chodit přednostně rezervace a ty si robot dále protřídí podle nastavených parametrů. Pokud bude mít něco málo investorů a propadne to zpět na tržiště, tak tam to robot také vychytá a pak je tu ještě sekundár jako doplnění...
Myslím, že spojení rezervací a robota má dost dobrou synergii :-)
Měl jsem v konfiguračním souboru nastaveno : Robot má zcela ignorovat rezervační systém.

Změnil jsem to na : Robot má pravidelně kontrolovat rezervační systém a přijímat rezervace půjček odpovídajících této strategii.

Nastavujete někdo ještě další parametry ?

Také nenastavuji, aby mi robozonky prodávalo půjčky. Dělám to ručně. Např. po splatnosti cca 1/2 doby. Částka je cca poloviční, ale úroky jsou podstatně menší. Prodáváte někdo přes robota ?

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 18 bře 2021, 07:09

Ráno jsem provedl 1. pokus kombinace Robozonky + Zonky aplikace. Měl jsem jednu rezervaci na důchodce, ve strategii mám ignorovat důchodce. Robozonky správně nenakoupil. Ale zamítnutí rezervace jsem v mobilu musel udělat ručně, jinak bych měl rezervace na 8 hodin blokované. Škoda, že nejdou rezervace nastavovat podrobněji. Je to moc kostrbaté.

Vojrik
Reputace: 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojrik » 18 bře 2021, 10:16

LuckyLuke píše:
18 bře 2021, 07:09
Ráno jsem provedl 1. pokus kombinace Robozonky + Zonky aplikace. Měl jsem jednu rezervaci na důchodce, ve strategii mám ignorovat důchodce. Robozonky správně nenakoupil. Ale zamítnutí rezervace jsem v mobilu musel udělat ručně, jinak bych měl rezervace na 8 hodin blokované. Škoda, že nejdou rezervace nastavovat podrobněji. Je to moc kostrbaté.
Ano, zkušenost mám stejnou - rezervace se nezruší a nechá se propadnout, pokud ji Robozonky nevezme. Ale co se týče toho, že by nechodily žádné jiné, dokud nepropadne, nebo dokud ji nezrušíš, tak to se mi nezdá. Kolikrát tam mám klidně pět různých rezervací a chodí další :roll:
Je pravda, že se mi zdá, že po odmítnutí těch, které nechci, mi přijde více nových rezervací... :?
Je možné, že Zonky nějak upřednostňuje ty, kteří mají v rezervacích méně půjček a ty, kteří jich mají hodně ještě neprojitých, tak malinko znevýhodní tím, že jim dává méně nových?...Co myslíte?

gulliver
Gold pen
Gold pen
Reputace: 195
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gulliver » 18 bře 2021, 12:05

Vojrik píše:
18 bře 2021, 10:16
LuckyLuke píše:
18 bře 2021, 07:09
Ano, zkušenost mám stejnou - rezervace se nezruší a nechá se propadnout, pokud ji Robozonky nevezme. Ale co se týče toho, že by nechodily žádné jiné, dokud nepropadne, nebo dokud ji nezrušíš, tak to se mi nezdá. Kolikrát tam mám klidně pět různých rezervací a chodí další :roll:
Je pravda, že se mi zdá, že po odmítnutí těch, které nechci, mi přijde více nových rezervací... :?
Je možné, že Zonky nějak upřednostňuje ty, kteří mají v rezervacích méně půjček a ty, kteří jich mají hodně ještě neprojitých, tak malinko znevýhodní tím, že jim dává méně nových?...Co myslíte?
Myslím že znevyhodňují, aspoň co si pamatuji a jeslti to nezměnili. Jinak nepřijde ti více rezervací, než na kolik máš peněz v peněžence, to znamená, že pokud máš v peněžence tře a 550 CZK, tak ti přijdou 2 rezervace (samozřejmě může nastat situace že něco koupiš na PM, tak se ti ta rezervace numaže když už ji máš, jen ji nemůžeš pak koupit dokud na to nebudeš mít peníze a do té doby se může případně vyexpirovat).

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 18 bře 2021, 17:30

Dnes to fachá pěkně, prodal jsem starší půjčky a nakoupil nové. Robozonky za odpoledne koupil 10 půjček. Kupuje i ty rezervované. ;)

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 31 bře 2021, 17:37

Zkoušeli jste někdo přidat do konfiguračního souboru prodej půjček ?

Např.:

- Prodej participací
Prodat participaci, kde: prodej není zpoplatněn.
Prodat participaci, kde: délka nedosahuje 30 měsíců.

Drmla
Silver pen
Silver pen
Reputace: 175
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drmla » 31 bře 2021, 19:29

Jasně, funguje to perfektně, protože prodej na SM je téměř instantní.

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 31 bře 2021, 19:40

Drmla píše:
31 bře 2021, 19:29
A jaká děláš nastavení? Přemýšlel jsem nechat půjčku na 1/3 - 1/2 období.
Když jsem nedělal nastavení, tak jsem zase měl nákupy shitů : např. poslední 1/3 doby splácení za 60-80 Kč.

Teď je hodně půjček, chtěl jsem to trochu vytunit...

Johnny_Machette
Reputace: 17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johnny_Machette » 01 dub 2021, 10:11

LuckyLuke píše:
31 bře 2021, 19:40
Drmla píše:
31 bře 2021, 19:29
A jaká děláš nastavení? Přemýšlel jsem nechat půjčku na 1/3 - 1/2 období.
Když jsem nedělal nastavení, tak jsem zase měl nákupy shitů : např. poslední 1/3 doby splácení za 60-80 Kč.

Teď je hodně půjček, chtěl jsem to trochu vytunit...
Ignorovat participaci, kde: uhrazeno více než 50 % splátek.

Tahle věta by ti měla eliminovat nakup ze SM, kde máš zaplaceno x% splátek

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 01 dub 2021, 12:33

Moc lidí nenapsalo, jsem to psal i na foru Robozonky ve Google foru, nikdo tam nechce popsat to nastavení.
Tak asi moc uživatelů našeho fora neprodává přes Robozonky.

Ukáži 2 reporty z Robozonky, co mi přišly emailem:
Prodej participace.png
Prodej participace.png (30.96 KiB) Zobrazeno 633 x
- to je investice ze začátku mého investování, to jsem tomu vůbec nerozuměl a investoval jsem 5000 Kč / 1 půjčku
- během 51 m jsem dostal dle reportu = 3698,87 + 1453,63 = 5152,50 Kč
- Bilance je tedy 152,50 Kč zisk + prodej za 1301 Kč
Prodej participace 2.png
Prodej participace 2.png (29.22 KiB) Zobrazeno 633 x
- tady mě trochu zmátla ta negativní bilance
- 204,47 + 229,41 = 433,88
- investováno 600 Kč, bilance = -166,12 Kč
- prodej za 395 Kč, celkem zisk = 228,88

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 15 dub 2021, 17:07

Prodeje fungují dobře, dal jsem prodat po uhrazení 55 % splátek. Kdyby bylo více půjček, dal bych prodej po uhrazení 50 %. I takto je problém vše nainvestovat do nových půjček.

noclaf
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od noclaf » 06 kvě 2021, 15:14

LuckyLuke píše:
17 bře 2021, 22:26
Také nenastavuji, aby mi robozonky prodávalo půjčky. Dělám to ručně. Např. po splatnosti cca 1/2 doby. Částka je cca poloviční, ale úroky jsou podstatně menší. Prodáváte někdo přes robota ?
Tohle je zajimava myslenka kterou ale absolutne nechapu.
Zbyvajici jistina je urocena stale tim samym %, tz. prodejem z 50% zaplacene pujcky na sekundaru a investovanim do nove pujcky s tim samym % nevydelas absolutne nic (pokud budes prodavat bez poplatku). Z meho pohledu dokonce jeste hur - vystoupis z pujcky, kde dluznik 50% uhradil (a pravdepodobne ma tudiz dobrou platebni moralku) a vstoupis do nove pujcky s tim samym vynosem, kde ale neznas riziko noveho dluznika. :?: IRR to ma stejny, zato si zvysujes riziko rotaci mezi dluzniky. :lol:

Ja naopak dlouhodobe splacene pucjky miluju - stabilni CF "bez rizika" s danou urokovou mirou.

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 06 kvě 2021, 15:41

noclaf píše:
06 kvě 2021, 15:14
LuckyLuke píše:
17 bře 2021, 22:26
Tohle je zajimava myslenka kterou ale absolutne nechapu.
Zbyvajici jistina je urocena stale tim samym %, tz. prodejem z 50% zaplacene pujcky na sekundaru a investovanim do nove pujcky s tim samym % nevydelas absolutne nic (pokud budes prodavat bez poplatku). Z meho pohledu dokonce jeste hur - vystoupis z pujcky, kde dluznik 50% uhradil (a pravdepodobne ma tudiz dobrou platebni moralku) a vstoupis do nove pujcky s tim samym vynosem, kde ale neznas riziko noveho dluznika. :?: IRR to ma stejny, zato si zvysujes riziko rotaci mezi dluzniky. :lol:

Ja naopak dlouhodobe splacene pucjky miluju - stabilni CF "bez rizika" s danou urokovou mirou.
https://zotify.cz/loan/detail/101665/

- chce se to podívat na splátkový kalendář půjčky
- první 1/2 splátek jsou spíše úroky, pak zase převažuje úmor
- investor může mít 2 extrémy, jen nové půjčky nebo zakoupené půjčky na sekundáru např. po splacení 2/3
- řada investorů prodává starší půjčky a kupuje novější
- nyní jsem lehce omladil půjčky - mám většinu do 50 % doby trvání, může ale nastat problém, že se hromadí půjčky, které jsou prodejné pouze s poplatkem
- výkonnost portfolia se mi drží kolem 5,82 %, poslední 2 ratingy (15,49 a 19,99 %) neinvestuji

noclaf
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od noclaf » 06 kvě 2021, 16:27

Ja chapu anuitni splaceni. Ale zda se mi, ze ty si trochu zmateny. Hodil jsem to pro priklad do excelu (orientacne, na principu to nic nemeni).

At uz vydrzim v pujcce celou dobu, nebo exitnu po x letech za zbytek nominalu, moje vnitrni vynosovy procento je furt stejny.
ZONKY.png
ZONKY.png (22.45 KiB) Zobrazeno 110 x

Vojrik
Reputace: 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojrik » 06 kvě 2021, 23:29

noclaf píše:
06 kvě 2021, 16:27
Ja chapu anuitni splaceni. Ale zda se mi, ze ty si trochu zmateny. Hodil jsem to pro priklad do excelu (orientacne, na principu to nic nemeni).

At uz vydrzim v pujcce celou dobu, nebo exitnu po x letech za zbytek nominalu, moje vnitrni vynosovy procento je furt stejny.

ZONKY.png
Souhlasím s noclafem. Relativní procento je stále stejné. S klesající jistinou klesá úrok, to je logické, ale pokud bys to, co se ti z jistiny vrátilo, investoval do jiné půjčky a nechal si i tu starou, tak bys dopočítal, že součet úroků pak vyjde stejný jako na začátku splacení té první. To je tím, že se zase splácí stejně velká jistina, ale ve dvou pujckach.
Takže je nesmysl prodávat dobře splácenou půjčku a riskovat novou a neznámou...zisk ti to nijak nezvýší!

Odpovědět