Zonky - zkušenosti investorů

web: www.zonky.cz
Odpovědět

Je důležitý úvěrový příběh na Zonky?

Ano
76
39%
Ne
121
61%

Celkem hlasů: 197

gulliver
Silver pen
Silver pen
Reputace: 130
Kontaktovat uživatele:

Re: Zonky - zkušenosti investorů

Příspěvek od gulliver » 02 zář 2020, 01:29

EvuleBambule píše:
01 zář 2020, 20:24
Ahoj, testuje tu někdo tu novou mobilní aplikaci od Zonky?

EDIT: Kdyby někdo nevěděl, tak v nové aplikaci mají být zejména tato vylepšení:
V nové verzi na Vás čeká kompletně přepracované uživatelské rozhraní a několik nových zajímavých funkcionalit:
obrazovka celkového přehledu,
spojené Tržiště primárních a sekundárních půjček,
nové filtry, které je možné si ukládat,
přepracovaný systém nastavení rezervací (projeví se až při prvním nastavení v nové aplikaci, do té doby je platné nastavení z původní aplikace),
investorský dashboard sladěný s webovou verzí,
graf zůstatků peněženky.
Já stále čekám na tu aktualizaci ať to mohu otestovat :-) pry by do pár hodin měla být dostupná

akpraha
Reputace: 10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od akpraha » 02 zář 2020, 10:31

gulliver píše:
02 zář 2020, 01:29
Já stále čekám na tu aktualizaci ať to mohu otestovat :-) pry by do pár hodin měla být dostupná
Stacilo mi otevrit "Google Play" a spustit aktualizaci rucne.

FraK
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 28
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FraK » 17 zář 2020, 14:29

Funguje vam aplikace Zonky na iOS?

Jonatan
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 75
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jonatan » 08 říj 2020, 18:07

Dnešní mail ze Zonky
Malé množství půjček na tržišti

Nižší nabídka půjček je způsobená pandemií Covid-19. Protože nechceme, a ani nemůžeme, slevit z našich kritérií pro žadatele o úvěr, zpřísnili jsme také některé rizikové parametry tak, aby se nestalo, že bychom klienty s půjčkou splácením neúměrně zatížili. Tím by se totiž zvýšila rizikovost Vašich investic. Na druhou stranu evidujeme stále rostoucí zájem ze strany investorů o participace.

Zároveň ale chceme, aby byl počet půjček na Tržišti dostatečný a abyste stále měli do čeho investovat. Rádi bychom Vám proto touto cestou představili nová pravidla, která zavádíme.

Postupně upravujeme podíl institucionálního investora ve prospěch rezervačního systému a Tržiště. Na Tržišti tak bude pro investory a Rentiéry k dispozici více investičních příležitostí.

Rezervační systém

Druhou změnou, kterou spouštíme, je úprava rezervačního systému. Do rezervací nyní poputuje větší objem půjček, nové nastavení tak dá šanci zainvestovat většímu počtu investorů. Tím budou zvýhodněni manuální investoři využívající mobilní aplikaci oproti investorům, kteří používají investiční roboty. V současné chvíli využívá mobilní aplikaci pro investování více než 50 % investorů, počet investorů s aktivním rezervačním systémem je přes 13 tisíc.

V rámci úprav rezervačního systému také od zítra (od 9. října) zkrátíme čas, po který je platná rezervace, a to z 13 na 8 hodin. Díky této úpravě se participace dostanou k více investorům. V případě většího zájmu investorů budeme postupně navyšovat objem určený pro rezervační systém.

Druhá změna v rezervačním systému, která se projeví také od zítra, se týká aktualizace rezervací. Pokud jste si už v nové aplikaci nastavili rezervace, nic se pro Vás nemění. Jestliže jste si rezervace prozatím nenastavili, zítra se vynuluje nastavení provedené ve staré aplikaci. Bude tedy potřeba si nastavit systém rezervací znovu. Nastavení jsme se rozhodli restartovat, protože někteří investoři mají zamluvené rezervace, které dlouhodobě nevyužívají. Ty se pak nedostávají k dalším investorům a zbytečně z rezervačního systému vypadávají.

Tato úprava napomůže efektivnějšímu využití rezervačního systému, v rámci kterého mají investoři už dnes možnost zainvestovat až do 250 tisíc participací měsíčně napříč všemi ratingy, a to bez nutnosti neustále hlídat situaci na Tržišti. Stačí si jen v nové aplikaci zapnout notifikace v profilu.

Nová pravidla dostanou k Vám, investorům, více investičních příležitostí, a Vy si tak budete moci rozšířit svá portfolia.
Těm, co nepoužívají roboty, to asi udělá radost, ale nevím, jestli to zásadně řeší problém nedostatku půjček. Dokud budou Covid a institucionální investor s námi, tak nás ani nová aplikace nezachrání.

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 480
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 08 říj 2020, 18:57

Na tržišti není prakticky nic. Měsíčně investuji cca 18-20.000 Kč (refinancuji příchozí platby). Jde to špatně.

Drmla
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 15
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drmla » 08 říj 2020, 20:34

Rozhodně ten email trochu zmírnil moji skepsi z budoucího vývoje Zonky v krátkodobém horizontu. Ale pokud vyšachují institucionálního investora, tak budou ještě hlouběji v červených číslech. Předpokládám totiž, že úrokové zisky institucionálního investora drží celý ten projekt nad vodou. A to asi dlouhodobě PPF tolerovat nebude.

Jonatan
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 75
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jonatan » 09 říj 2020, 11:54

Drmla píše:
08 říj 2020, 20:34
Rozhodně ten email trochu zmírnil moji skepsi z budoucího vývoje Zonky v krátkodobém horizontu. Ale pokud vyšachují institucionálního investora, tak budou ještě hlouběji v červených číslech. Předpokládám totiž, že úrokové zisky institucionálního investora drží celý ten projekt nad vodou. A to asi dlouhodobě PPF tolerovat nebude.
Momentálně jde asi hlavně o to, že je na trhu klasický credit crunch kvůli přitvrzení pravidel v důsledku krize, takže HomeCredit má nadbytek peněz, které mu jinak leží na účtech bez úroků, takže je chtějí udat přes Zonky. Za rok může být situace jiná. V téhle době těžko něco plánovat i střednědobě.

Drmla
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drmla » 12 říj 2020, 13:23

Po změnách, kdy institucionál investuje méně a více jde do rezervací, tak postupně zainvestovávám peníze, které se mi už týdny nebo měsíce nedařilo reinvestovat. Asi tomu dám ještě šanci.

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 12 říj 2020, 13:43

Mně se to dnes moc nedaří, půjčky vidím na Zotify a vůbec se neobjeví na webové aplikaci. Za několik sekund jsou jen rezervace.

Gixian
Silver pen
Silver pen
Reputace: 151
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gixian » 12 říj 2020, 13:49

Jo tak oni psali uz v tom mailu, ze chapu, ze lidem nepouzivajicim mobilni appku ty zmeny spis uskodi - ale ze vetsina lidi mobilni appku ma, takze to neni problem. Pochopil jsem to tak, ze mimo rezervace toho ted ma byt dostupneho jeste mene nez normalne.
Zonky v mailu píše:Do rezervací nyní poputuje větší objem půjček, nové nastavení tak dá šanci zainvestovat většímu počtu investorů. Tím budou zvýhodněni manuální investoři využívající mobilní aplikaci oproti investorům, kteří používají investiční roboty. V současné chvíli využívá mobilní aplikaci pro investování více než 50 % investorů, ...

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 12 říj 2020, 14:04

Já mám 2200 investic a potřebuji udělat tak 100 investic měsíčně, jak mi chodí platby. Jde to blbě.

Drmla
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drmla » 12 říj 2020, 14:39

Přes mobilní aplikaci mi teď chodí tak 10 rezervací denně. V podstatě si mohu i vybírat vzhledem k mému menšímu portfoliu.

Johnny_Machette
Reputace: 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johnny_Machette » 20 říj 2020, 01:11

Jako nevím no, před super změnou nebyl problém chytit chytat 200 - 300 půjček. Ale Říjen je fakt suprový k 19. dni jsem zainvestoval pouze 2000,- nad vratky. Mám obavu abych udržel velikost portfolia jakou jsem měl v září :o .

Asi mají zebráci nějaký důvod, proč tak činní, ale pro střední a větší investory nečinní dobře, bych si dovolil tipnout :lol:

Drmla
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drmla » 20 říj 2020, 09:43

Pro větší investory je to možná horší, ale zase my, malý, kterých je většina a necháme se více oblbnout a jsme loajálnější, jsme spokojení.
Mně teď chodí jen tak 5 rezervací denně, mám nastavený filtr na vyšší ratingy. Ale 5 mi pořád bohatě stačí...

Gixian
Silver pen
Silver pen
Reputace: 151
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gixian » 21 říj 2020, 10:27

Ja mam nastavenej filtr na 5.99+ urok a 60 a mene mesicu.
Checkuju appku 1x (vyjimecne 2x) denne, a vidim tak 4 rezervace za tyden.

Vcera kdyz jsem byl online zrovna nekdo prodaval vetsi objem veci na sekundaru, radove 100+ pujcek.
Zkousel jsem nejake koupit, ale proti botum jsem nemel sanci> Ihned po zobrazeni jsem klepl na pujcku, bud se vubec neotevrela a rekla ze je uz prodana, nebo otevrela, ja bez rozmysleni klikl na koupit, a dostal uz jen hlasku ze smula, ze uz je pryc.

Takze za me je Zonky ted uplne nepouzitelne, a jsem vic a vic rozhodnuty od tama uplne zmizet.
K cemu je mi hezka platforma s milym pribehem, kdyz krom slabeho vynosu ji ted navic podrazi nohy absolutni nedostatek nabidky? :(

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 21 říj 2020, 12:44

Já jsem trochu zase oprášil Zotify a poslal si tam kredit. Rozšířil jsem trochu autoinvest a chytá mi to tak 10 půjček denně.
Zotify 21.10.2020.png
Zotify 21.10.2020.png (193.24 KiB) Zobrazeno 208 x

akpraha
Reputace: 10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od akpraha » 21 říj 2020, 18:29

Tak ten stav "zbyvaji pouze rezervace je zvlastni". Zonky API poksytuje informace kolik lze jeste tam aktualne investovat (pole 'remainingInvestment'), takze neni potreba ani zkouset zda nakup projde nebo ne.

Odpovědět